forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Hellingen 7
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 30

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/05/2015 : 11:21:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Svi jedva čekaju hellingena, osim velke. Burattini je jedva čekao da ode Bonelli, da može konačno vratiti Hellingena, Supermike i Rakosija. Mislim da je čak pričao da već godinama u ladici drži ideje i skriptu o hellingenovom povratku.

Mislim, ovo je i pitanje Burattinijevog ega. On, najveći scenarist, pa da nije odradio jedan povratak najvećeg Zagorovog archnemezisa?!

Laurenti je baš i o tome pričao, o Burattinijevoj opsesiji vraćanja starih neprijatelja, onih klasičnih Nolittinih. A Boselli kaže, vraća uglavnom svoje likove ili kreira nove. Još jedna razlika u njihovih pristupima priči i liku.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 18/05/2015 : 11:57:04  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
Užas, sjebat će i Hellingena.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 18/05/2015 : 12:00:56  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay



Laurenti je baš i o tome pričao, o Burattinijevoj opsesiji vraćanja starih neprijatelja, onih klasičnih Nolittinih. A Boselli kaže, vraća uglavnom svoje likove ili kreira nove. Još jedna razlika u njihovih pristupima priči i liku.


Što se tiče vraćanja likova, mislim da je to dobra stvar ukoliko se odradi na pravi način. Zaredati povratke, samo tako, nema nekog većeg smisla, mora da postoji i dobra priča koja podržava i opravdava povratak.

Pojavljivanje starih likova je dobro za kontinuitet, umjesto što svaki put imamo neko novo pleme, nove utvrde i pukovnike, treba se držati onih koji već postoje. Vidjeli smo već utvrdu Pitt bez Perryja, na primjer, to znači da scenarista ne poznaje dobro gradivo.
Slično je i sa indijanskim plemenima i poglavicama.

Ne znam koliko je dobro svaki mjesec stvarati novog negativca mjeseca, Toninelli je po tom pitanju imao širok spektar markantnih likova. Cirkusanti koji se jednom pojave i odapnu.
Go to Top of Page

ike666
Average Member



709 Posts

Member since 01/11/2012

Posted - 18/05/2015 : 12:08:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ike666 a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je 18 godina pristojni period čekanja da se vrati neki neprijatelj, makar prethodno bio poslan u drugu dimenziju.
Ne vidim problema u tome, zlo je ionako uvijek prisutno u nekoj od svojih pojavnosti

Rendal Mutant, Tkac, Jednooki Džek, Vatreno oko...
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2942 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 18/05/2015 : 12:40:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message  Reply with Quote
ne znam u kojem smjeru će krenuti Burattini sa ovom pričom, ali.... ovo je njegova ISTINA, kritičari su neumoljivi a puno se očekuje. je li Burattini dorastao, ne znam, ali ako je toliko godina radio na Hellingenu i ako sada omane, nikad više neće uspjeti steči poštovanje Zagorovaca. bitan je pristup priči, i smjer u kojem će krenuti Burattini.... dali će ga razapeti čitatelji ili ga napokon staviti na tron, sve će se vidjeti u priči. dojam nikad ne vara, ili jesi ili nisi! čitatelje ne možeš prevariti, pogotovo kada su očekivanja ogromna jer se poslije 18 god vraća veliki Hellingen. malo prostora za greške ima Bure, puno je godina radio na priči- dali će uspjeti - presuditi će oni koji prvi pročitaju cijelu ovu epizodu
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 18/05/2015 : 13:46:15  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Koliko je samo likova vraceno u zadnje vrijeme, spisak bi bio ko Ali Babin tepih a tu imamo; Randall Skull, Mortimer, Robert Gray, Stephan, Varga, Gambit, Vukodlak...
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6585 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 18/05/2015 : 16:12:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Jad i bijeda. Hellingen i Kandrax mi uopce nisu za Zagora a kamoli da zauzmu 40-50 brojeva. Zagora treba ugasiti. Prosao je sve, vidio sve, spasio svakog, "ubijao" neprijatelje po pet puta.... kraaaaaaj konačno !!!

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 18/05/2015 16:20:37
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/05/2015 : 16:29:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Looney, pa ti si totalno poludio!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 18/05/2015 : 17:01:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Smiješno mi je kako se ljudi nadaju nekakvim promjenama kada se slušaju samo talijanski fanovi koji se po svemu sudeći samo ušupkavaju Burattiniju i ko fol su oduševljeni svakom novom Zagorovom epizodom, ako se i njih uopće sluša.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 18/05/2015 : 17:23:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Dobra ili loša, ovo je ipak bitna epizoda, jer će pokazati je li Burattini u stanju nešto pametno uraditi sa Hellingenovim likom ili nije.
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 18/05/2015 : 18:10:48  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
Pa čujte, kako Zagor odvaja od ostalih strip junaka tako i
helingen odvaja u samom serijalu,,,
Očekujem mnogo. Buratini je imao 18 godina fore da razradi priču,
mislim da će to biti nešto posebno. Jednostavno, ne smije nas
razočarati.Evo recimo ovaj podatak da Wendigo ne igra neku ulogu
u priči je već dobar smjer za epizodu.






Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 18/05/2015 : 20:10:06  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Biće opako na-silu-filozofsko-i-patetično sranje
Crtež sigurno, ako ništa drugo

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 18/05/2015 : 20:45:27  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Nemoj mi reći da tebi nije drago što se vraća? Meni jest itekako, kao i vjerujem barem 95 % čitatelja Zagora, a o zagorofilima, zagorolozima, doktorima zagorologije i sličnima da i ne govorim.

Nije stvar samo u nostalgiji i sjećanju na ono što su nam nekad značile priče s Hellingenom, kao ni u tome što je on najkarizmatičniji Zagorov neprijatelj kako je i red "veći od života" i u doslovnom i u prenesenom smislu, nego i u tome što već i sama najava njegova povratka stvara veliki hype, a i što jamči barem zanimljivu, a ako bude sreće i stvarno kvalitetnu priču.





Nažalost, moram te razočarati. Od ovoga ne očekujem puno.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 18/05/2015 : 21:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alen

Užas, sjebat će i Hellingena.

Ako je scenarij napisao još dok je imao kvalitetne priče onda ga neće sjebat

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/05/2015 : 21:30:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Čisto sumnjam da je izdržao sve te godine i da nije nešto prerađivao, mijenjao ili dodavao dijelove, uvijek se može desiti da s vremenom padne na pamet "neka nova ideja".

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 18/05/2015 : 21:41:12  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Ja se bojim upravo činjenice, da nije uključio nijednu od "novijih ideja". Na kraju će to biti priča jednog starog fana, koji je tu priču zamislio tamo još dok je bio tinejdžerr. Ova trash naslovnica broja 600 ide u prilog tome. To je Hellingen, koji će poslužiti samo da može Bure-tinejdžer bombardirati Darkwood svemirskim brodovima... neće tu biti puno "Demona ludila" niti boljeg nastavka "Sjena nad Darkwoodom". :(
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19352 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/05/2015 : 21:56:00  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Što god da bude, priča ima 10% šansi da bude valjana. Na žalost.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 18/05/2015 : 21:56:25  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Jad i bijeda. Hellingen i Kandrax mi uopce nisu za Zagora a kamoli da zauzmu 40-50 brojeva. Zagora treba ugasiti. Prosao je sve, vidio sve, spasio svakog, "ubijao" neprijatelje po pet puta.... kraaaaaaj konačno !!!




Zagor se borio protiv vampira, morskih nemani, mrtvih cudovista, voodoo zombija, vraceva, pa zasto se tu onda ne bi pasali Helli i Kandrax od kojih se moze napraviti zanimljiva prica. Nije Zagor jos mnogo toga uradio i nije putovao na mnogim dijelovima svijeta kai npr. u Europu i pogotovo ne na Balkan. Nije putovao u Aziju ni u Rusiju, a i moglo bi jos nekoliko prica sa izgubljenim gradovima da padne. Eto, saga o Atlantidi se razvlaci nekoliko godina i jos ima potencijala da se prave kvalitetne price, a tako i sa Mua sagom. Ima tu jos tona likova od kojih nesta mozemo ocekivati a tu je jos i Kolor serija od koje se mogu fine epizode napraviti. Imamo tu Maksi i Special od kojih se i nesta ne moze super ocekivati ali su ipak tu da ubiju vrijeme pri iscekivanju boljih epizoda. Zatim imamo Darkwood, mjesto puno avanture i tajnih koje samo cekaju da budu otkrivene te je sam Darkwood magicno mjesto gdje ima velikog potencijala da ispadnu jebene epizode, ali samo da to Bure zna iskoristiti.

Zagora ukinut bi bilo toliko glupu ukinut, a da ne spominjem koliko bi to bio gubitak za 9 umjetnost...
Go to Top of Page

radio clash
New Member



104 Posts

Member since 29/01/2012

Posted - 18/05/2015 : 22:16:58  Show Profile Show Extended Profile  Send radio clash a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Jad i bijeda. Hellingen i Kandrax mi uopce nisu za Zagora a kamoli da zauzmu 40-50 brojeva. Zagora treba ugasiti. Prosao je sve, vidio sve, spasio svakog, "ubijao" neprijatelje po pet puta.... kraaaaaaj konačno !!!




Zagor se borio protiv vampira, morskih nemani, mrtvih cudovista, voodoo zombija, vraceva, pa zasto se tu onda ne bi pasali Helli i Kandrax od kojih se moze napraviti zanimljiva prica. Nije Zagor jos mnogo toga uradio i nije putovao na mnogim dijelovima svijeta kai npr. u Europu i pogotovo ne na Balkan. Nije putovao u Aziju ni u Rusiju, a i moglo bi jos nekoliko prica sa izgubljenim gradovima da padne. Eto, saga o Atlantidi se razvlaci nekoliko godina i jos ima potencijala da se prave kvalitetne price, a tako i sa Mua sagom. Ima tu jos tona likova od kojih nesta mozemo ocekivati a tu je jos i Kolor serija od koje se mogu fine epizode napraviti. Imamo tu Maksi i Special od kojih se i nesta ne moze super ocekivati ali su ipak tu da ubiju vrijeme pri iscekivanju boljih epizoda. Zatim imamo Darkwood, mjesto puno avanture i tajnih koje samo cekaju da budu otkrivene te je sam Darkwood magicno mjesto gdje ima velikog potencijala da ispadnu jebene epizode, ali samo da to Bure zna iskoristiti.

Zagora ukinut bi bilo toliko glupu ukinut, a da ne spominjem koliko bi to bio gubitak za 9 umjetnost...



Nadam se da si sarkastičan.
Baš me interesuje na šta liči prva epizoda posle završetka JA sage. Kao Zagi se vraća u Darkwood (kao i toliko puta do sada) i naravno pošto ga nije toliko bilo tamo je haos, te kreće da kazni neke prodavce vatrene vode koji raspomamljuju indijance da prave lom. Jednostavno ne znam šta će se dešavati narednih godina do sledeće epske jurnjave po Evropi, Balkanu, Perućici...

Vidimo se u Perucici!
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 18/05/2015 : 22:24:05  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Od novog Hellingena ocekujem barem solidnu epizodu, ali iskreno, barem dio mene (onaj nepopravljivi optimisticni dio) nada se odlicnoj epizodi. Inace, meni su i Burattinijevi povratci Alkemicara Graya i mutanta bili dobri. Ne nesto nevjerovatno dobro, ali ipak sam uzivao u njima.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 18/05/2015 : 22:26:17  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by radio clash

quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Jad i bijeda. Hellingen i Kandrax mi uopce nisu za Zagora a kamoli da zauzmu 40-50 brojeva. Zagora treba ugasiti. Prosao je sve, vidio sve, spasio svakog, "ubijao" neprijatelje po pet puta.... kraaaaaaj konačno !!!




Zagor se borio protiv vampira, morskih nemani, mrtvih cudovista, voodoo zombija, vraceva, pa zasto se tu onda ne bi pasali Helli i Kandrax od kojih se moze napraviti zanimljiva prica. Nije Zagor jos mnogo toga uradio i nije putovao na mnogim dijelovima svijeta kai npr. u Europu i pogotovo ne na Balkan. Nije putovao u Aziju ni u Rusiju, a i moglo bi jos nekoliko prica sa izgubljenim gradovima da padne. Eto, saga o Atlantidi se razvlaci nekoliko godina i jos ima potencijala da se prave kvalitetne price, a tako i sa Mua sagom. Ima tu jos tona likova od kojih nesta mozemo ocekivati a tu je jos i Kolor serija od koje se mogu fine epizode napraviti. Imamo tu Maksi i Special od kojih se i nesta ne moze super ocekivati ali su ipak tu da ubiju vrijeme pri iscekivanju boljih epizoda. Zatim imamo Darkwood, mjesto puno avanture i tajnih koje samo cekaju da budu otkrivene te je sam Darkwood magicno mjesto gdje ima velikog potencijala da ispadnu jebene epizode, ali samo da to Bure zna iskoristiti.

Zagora ukinut bi bilo toliko glupu ukinut, a da ne spominjem koliko bi to bio gubitak za 9 umjetnost...



Nadam se da si sarkastičan.
Baš me interesuje na šta liči prva epizoda posle završetka JA sage. Kao Zagi se vraća u Darkwood (kao i toliko puta do sada) i naravno pošto ga nije toliko bilo tamo je haos, te kreće da kazni neke prodavce vatrene vode koji raspomamljuju indijance da prave lom. Jednostavno ne znam šta će se dešavati narednih godina do sledeće epske jurnjave po Evropi, Balkanu, Perućici...



E nisu Indijanci nego Mortimer

P.S.
Sarkastican?
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 19/05/2015 : 10:54:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Nemoj mi reći da tebi nije drago što se vraća? Meni jest itekako, kao i vjerujem barem 95 % čitatelja Zagora, a o zagorofilima, zagorolozima, doktorima zagorologije i sličnima da i ne govorim.

Nije stvar samo u nostalgiji i sjećanju na ono što su nam nekad značile priče s Hellingenom, kao ni u tome što je on najkarizmatičniji Zagorov neprijatelj kako je i red "veći od života" i u doslovnom i u prenesenom smislu, nego i u tome što već i sama najava njegova povratka stvara veliki hype, a i što jamči barem zanimljivu, a ako bude sreće i stvarno kvalitetnu priču.





Nažalost, moram te razočarati. Od ovoga ne očekujem puno.




To znači da si ti vjerojatno veći realist, odnosno bojim se da će se pokazati da si u pravu ti a ne ja, D.J. i ostali optimisti. Neispunjena očekivanja i razočaranje su ono na što uvijek treba računati, kako je nažalost pokazalo iskustvo.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/05/2015 : 10:55:58  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by radio clash


Baš me interesuje na šta liči prva epizoda posle završetka JA sage. Kao Zagi se vraća u Darkwood (kao i toliko puta do sada) i naravno pošto ga nije toliko bilo tamo je haos, te kreće da kazni neke prodavce vatrene vode koji raspomamljuju indijance da prave lom. Jednostavno ne znam šta će se dešavati narednih godina do sledeće epske jurnjave po Evropi, Balkanu, Perućici...


Zadnji cin sa Mortimerom. Italijani kazu da je prica nadmasila cak i samo finale JA odiseje. Poslije te slijede jos dvije price koje su ocijenili kao vrhunske.
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 19/05/2015 : 13:27:33  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da ce novi Mortimer da bude bolji od predhodnika gdje se vecina radnje vrtila oko onih vojnika u potjeri dok je kraj ponovo zbrzan.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 19/05/2015 : 13:36:44  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Novi Mortimer je fantastican!!!
Kao i Marolla/Bisi "Hellgate gori" i Nucciovi "Predatori" koji idu odmah posle.
Tri izvrsne price

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 19/05/2015 13:37:56
Go to Top of Page
Page: of 30 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000