forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - site
 Prijedlozi, komentari, kritike
 smanjivanje ponude na aukcijama
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 10/06/2015 : 22:17:29  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message  Reply with Quote
"Vaša maksimalna ponuda se može samo povećati, a ne i smanjiti!"

zasto se ostavljena ponuda ne mozes smanjiti?

primjer:
pocetna cijena aukcije je 1kuna...
ja ostavim ponudu 1000kuna...
neko drugi ostavi ponudu 25kuna...
u tom trenutku ja osvajam aukciju sa 26kuna...

zasto ne mogu onda smanjiti svoju maksimalnu ponudu na recimo 100kuna?
i dalje osvajam aukciju, ali mi se puno ucinilo ostavljenih 1000kuna (ili sam greskom upisao jednu nulu previse) i odlucim smanjiti na 100?

i neko drugi je onda moze osvojiti za 101kunu

ovdje ne mislim na smanjivanje izbidanog dijela ponude, nego na onaj neizbidani dio....

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/06/2015 : 22:21:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, sigurno postoji neki razlog zašto sam to tako stavio kad sam programirao. Vjerojatno tehnički. Ali ovako, iz glave, trebalo bi biti izvedivo. Vidjet cu.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 11/06/2015 : 00:46:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Kad ste vec kod te teme, ja bih vam predlozio i slijedece, davanje mogucnosti da se ponuda i u potpunosti povuce (izbrise) ili korigira, bas po istom principu kao sto je to npr. i na eBay-u moguce. Ili barem omoguciti da se do maksimalno 24 sata pred zavrsetak aukcije moze povuci, ukoliko vam je to u tehnickom pogledu moguce.
Razloga za potrebu davanja takve mogucnosti kupcima bilo bi nekoliko.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

edvin
Senior Member

Croatia
1277 Posts

Member since 06/10/2002

Posted - 11/06/2015 : 06:56:51  Show Profile Show Extended Profile  Send edvin a Private Message  Reply with Quote
to bi bilo ok, obzirom da se zaista zna dogoditi da ljudi "ukucaju" koju decimalu previše.

"How long, not long, 'cause what you reap is what you sow!"
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 11/06/2015 : 11:37:59  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
prva ideja je ok,druga je bezveze jerbo bi se aukcije pritvorile u šprdnju.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 11/06/2015 : 12:03:01  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
Da, trebalo bi omogučiti promijenu te "maksimalne ponude", ali samo do trenutne največe. Kad si je jednom premašio, nema nazad.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 13/06/2015 : 00:37:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

prva ideja je ok,druga je bezveze jerbo bi se aukcije pritvorile u šprdnju.


A "šprdnja" nije kad ostavis neku ponudu pa bezmocno gledas kako te klapa odredjenog prodavaca (a mnogi od njih imaju te svoje "gerilce"!) "GUZI" i dizu ti naizmjenicno cijenu u visinu? To se po tebi ne pretvara u "šprdnju"??? A sad mi please samo nemoj nesto slicno kao ono: "Ne vjerujem da netko to radi"!
Meni dodje da povratim i posaljem poneke u "rodni kraj", ako to razumijes?

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 13/06/2015 : 01:03:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Aukcije su poput sexa, kada staviš ponudu, nema smanjivanja dok ne svršiš;)

Šalu na stranu.
...ne znam, ipak te dva puta traži da upišeš ponudu, tako da je greške kod ostavljanja ponude gotovo nemoguće uraditi?
A jedino kada je moguće da se čovjek zajebe, to je u zadnjih 10-tak sekundi kada ponuđač sumanuto povećava cifru, pa se prst može i omaknuti, ali u tih zadnjih 10 sekundi niti nema vremena za neke malverzacije niti kupac ima vremena da smanji ponudu,dok bi po meni upravo ovo smanjivanje ponude moglo dovesti do nekih muljanja...prodavaču netko digne cijenu, pa onda on može vidjeti do koliko je netko spreman pratiti istu s ponudama i onda mu u zadnjim sekundama smanji istu na kunu razlike, pa ovaj sljedećom ponudom osvaja aukciju koju mu je suparnik u bidanju prije toga bezobrazno nabio!

Ja nisam za uvađanje nikakvih noviteta, sadašnji sistem je najpošteniji!
Go to Top of Page

Kojot
Advanced Member



Switzerland
4064 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 13/06/2015 : 01:28:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Kojot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Aukcije su poput sexa, kada staviš ponudu, nema smanjivanja dok ne svršiš;)

Šalu na stranu.
...ne znam, ipak te dva puta traži da upišeš ponudu, tako da je greške kod ostavljanja ponude gotovo nemoguće uraditi?
A jedino kada je moguće da se čovjek zajebe, to je u zadnjih 10-tak sekundi kada ponuđač sumanuto povećava cifru, pa se prst može i omaknuti, ali u tih zadnjih 10 sekundi niti nema vremena za neke malverzacije niti kupac ima vremena da smanji ponudu,dok bi po meni upravo ovo smanjivanje ponude moglo dovesti do nekih muljanja...prodavaču netko digne cijenu, pa onda on može vidjeti do koliko je netko spreman pratiti istu s ponudama i onda mu u zadnjim sekundama smanji istu na kunu razlike, pa ovaj sljedećom ponudom osvaja aukciju koju mu je suparnik u bidanju prije toga bezobrazno nabio!

Ja nisam za uvađanje nikakvih noviteta, sadašnji sistem je najpošteniji!



Baš tako,neka bude kao i do sada!
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 13/06/2015 : 08:03:07  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
Iako sam više aukcija popušio nego osvojio ipak vidim da je Oki u pravu i da stvar nema smisla.
U par godina po aukcijama primijetio sam slijedeće: najveća većina prodavaća stavi za svoje stripove onu cijenu koju smatraju najpoštenijom za dati strip. Takva je većina. Ostali stave pa neka se ljudi natjeću. Na takve aukcije krene stampedo biddavanja u zadnjih 10 sekundi.
Smisao aukcija je i natjecanje u postizanju najbolje cijene - ali to je smisleno. Ja ako hoću kupiti strip koji je prodavać stavio staviti ću svoj limit i gotovo. Hoću li stati ili ne stati ovisi od ličnosti do ličnosti ili - od ega do ega.
Prijedlog smanjivanja ponude - OK može - ali samo pod uvođenjem nekoga vremenskoga ograničenja za to a tu treba razložno i smisleno izvagati a koje bi to bilo vrijeme? Da li 24 sata ili 24 minute za to? Lwood ima pravo da bi u suprotnom aukcije bile šprdnja - dižem, spuštam, brišem, stavljam, i tako to... a to su aukcije a ne burza dionica!!! Helou??
Brisanje ponude - ako je bio tipfeler - opet može ali iskoristivo jedino kao nekakav JOKER i to u nekom vremenskom ograničenju od što ja znam ajde da bubnem - 24 minute. Ako se neko tu hoće zaj* u onih 10 zadnjih sekundi biddanja, tad slobodno, i valjda i on sam znade šta radi, obuzeo ga je adrenalin.
Brisanje ponude - ako se čovjek povukao iz kupnje - opet može u zadnjih 24 sata, ali jedino i pod uvođenjem CRVENOG KARTONA za to, pa tu treba napraviti nekakav smisao koliko se crvenih kartona smije imati a to znaći i promjena cjelog koncepta i smisla aukcija na s.com.
Naravno, istina da bi tada većina radije spušila crveni karton i izbacivanje nego ruknila pare za osvojene aukcije, isto kao što je masa koja osvoji aukcije pa ne plati a tad ostaju na našoj dobroti hoćemo li im mi dati crvenoga....
I najvažnije mi se čini da bi u tom smanjivanju ako se ne napravi smisleno i uz crvene kartone - popušili baš prodavači.
Npr. ako ja poćnem prodavati strip po 50 kn, netko bidda prvi i cijena je 51 kn pa se u međuvremenu pojavi netko ko prodaje isti strip po manje ili po 1 kunu pa taj koji je moj biddao povuće ponudu i tako stalno....
Kojeg to ima smisla ako je jasno navedeno da su ponude - obvezujuće?


Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 13/06/2015 : 08:17:05  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
još da dodam kad sam se već toliko raspisao na onu Okijevu šalu ;o))

Aukcije su i poput braka - obvezujuće. Pa oženjen čovjek i ide fukat pa okolo pa sa strane. Pa ga žena uhvati na djelu. Sve to snimi, zabilježi. I on na to veli: "Oprosti, zajeb'o sam se..."


Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25903 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/06/2015 : 09:05:53  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ne trebaju nikakve promjene.
aukcije su super napravljene.
ko ne želi dati lovu neke ne ostavlja ponude a ako je ostavi to znači onda da je i spreman toliko platiti za predmet aukcije.
ova nova ideja mi lići na piškit ću kakit ću

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000