forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 EU primanje izbjeglica i migranata
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 224

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 25/11/2015 : 19:55:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message
Vrijedam?
Npr.?

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/11/2015 : 19:59:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Amos

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Amos

Dok radikalni islam nadire, "europska i civilizirana" Španjolska ovakve uvrede proglašava kulturom i umjetnošću:
http://www.catholicnewsagency.com/news/sacrilege-in-spain-over-200-consecrated-hosts-stolen-desecrated-for-art-exhibit-15364/
http://www.bitno.net/vijesti/umjetnicko-djelo-ukrao-240-posvecenih-hostija-i-slazuci-ih-na-pod-napisao-pederastija/

Sve je rekao efendija Mešić u Večernjem: "Okrenutost materijalizmu, hedonističkom iživljavanju, bludnim radnjama, porast homoseksualizma, nebriga za roditelje i obitelj, stajat će Europljane demografskog deficita", tj. stajat će ih glave.



kakve veze ovo ima sa ovin topicon?



Mozda je moglo ici i u onaj vijesti iz novina, medutim nekako mi se cini da se ovaj tipic pomalo pretvorio u sire komentiranje u svezi sraza civilizacija koji Europi predstoji pa sam stavio tu.

Ocigledno je da je potrebno govoriti o ovakvim vijestima i upozoravati na ono sto se dogadja jer i kod nas ima nesvjesnih. Evo i mali tinton gore smatra da je dugotrajna kradja hostija pa njihovo oskvrnjivanje odlican performans, a da smo mi koji se zgrazamo nad takvim svetogrdjem "zatucani" i "srednjovjekovni".
Tesko je za povjerovati da ima ljudi pa i na ovom forumu, kojima je prihvatljivo takvo vrijedanje drugih, a ako se kaze jedna rijec prema npr. njihovim dragim LGBT-ovima spremni su oci kopati.
Sve je to dokaz kako je u modernoj Europi zabranjeno sva osim vrijedanja krscana.
Bilo bi zanimljivo vidjeti sto bi rekli da netko pogazi njihove svetinje?
Veliko je to licemjerje i treba upozoravati na njega.



ove vijesti ne spadaju u ovaj topic. kratko und jasno.
isto je tako moga neko naprdit i krađu dice od crkvenih službenika koja se u toj istoj Španjolskoj kreče i do nekoliko stotina iljada.
ili vijest malo niže od te s istog portala u kojemu se dive i likuju paragvajskom precjedniku da ne želi dopustit abortus .
šta znači da čemo i ubuduče imat trudnoče djevojčica od 8 ili 9 godina koje če napumpat očuh,brat ,čača ili več neki psiho.
al če morat rodit po cijenu vlastita života jerbo je to bogougodno.
uglavnom te vijesti NISU za ovaj topic.

Fala lipa.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4536 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 25/11/2015 : 20:03:44  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message
slažem se elvude.uostalom,kad ovi pustinjari nagrunu,neće nam pomoć ni hostija,ni sveta voda.odo ja kopat bunker,još mi malo fali.zamanem još dva-tri put lopatom i to je to.bog i hrvati-uzmi i plati

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 25/11/2015 : 20:29:23  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
quote:
Originally posted by Amos

Vrijedam?
Npr.?


Npr. većini normalnih je njihova familija svetinja.
Pa tako kad o drugačijima od sebe govoriš da su bolesni, vrijeđaš svetinje njihovih očeva, majki, braće, sestara.

Također, kad vrijeđaš pojedince (da ne nabrajam sad, uglavnom, svoje neistomišljenike), vrijeđaš svetinje njihovih majki, očeva, djedova, tetki.

Moja svetinja je jednakost ljudi, a ti tu vrijednost vrijeđaš čim dotakneš tipkovnicu svojim postovima punima kesnofobije, homofobije, šovinizma...

I tako...

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 25/11/2015 : 20:57:31  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
A nisi dečec, reagirao na krasnu poeziju u postu kontra tvojih zemljaka i tobožnjih Turaka!
Nemoj se ulizivat velikim dečkima ovdje nemreš na taj način biti frajer.
Kad budeš upozoravao i na druge šta pišu onda ćeš biti vjerodostojan svojim stavovima.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 25/11/2015 20:59:01
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 25/11/2015 : 21:05:54  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Uopće te ne razumijem o čemu govoriš.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 25/11/2015 : 21:17:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message
Ajoj tintone, tako mlad, a tako zadojen :(
Nemam vise komentara.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 25/11/2015 : 21:19:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message
Bravo, tintone.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 25/11/2015 : 21:19:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Amos

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Amos

Dok radikalni islam nadire, "europska i civilizirana" Španjolska ovakve uvrede proglašava kulturom i umjetnošću:
http://www.catholicnewsagency.com/news/sacrilege-in-spain-over-200-consecrated-hosts-stolen-desecrated-for-art-exhibit-15364/
http://www.bitno.net/vijesti/umjetnicko-djelo-ukrao-240-posvecenih-hostija-i-slazuci-ih-na-pod-napisao-pederastija/

Sve je rekao efendija Mešić u Večernjem: "Okrenutost materijalizmu, hedonističkom iživljavanju, bludnim radnjama, porast homoseksualizma, nebriga za roditelje i obitelj, stajat će Europljane demografskog deficita", tj. stajat će ih glave.



kakve veze ovo ima sa ovin topicon?



Mozda je moglo ici i u onaj vijesti iz novina, medutim nekako mi se cini da se ovaj tipic pomalo pretvorio u sire komentiranje u svezi sraza civilizacija koji Europi predstoji pa sam stavio tu.

Ocigledno je da je potrebno govoriti o ovakvim vijestima i upozoravati na ono sto se dogadja jer i kod nas ima nesvjesnih. Evo i mali tinton gore smatra da je dugotrajna kradja hostija pa njihovo oskvrnjivanje odlican performans, a da smo mi koji se zgrazamo nad takvim svetogrdjem "zatucani" i "srednjovjekovni".
Tesko je za povjerovati da ima ljudi pa i na ovom forumu, kojima je prihvatljivo takvo vrijedanje drugih, a ako se kaze jedna rijec prema npr. njihovim dragim LGBT-ovima spremni su oci kopati.
Sve je to dokaz kako je u modernoj Europi zabranjeno sva osim vrijedanja krscana.
Bilo bi zanimljivo vidjeti sto bi rekli da netko pogazi njihove svetinje?
Veliko je to licemjerje i treba upozoravati na njega.



ove vijesti ne spadaju u ovaj topic. kratko und jasno.
isto je tako moga neko naprdit i krađu dice od crkvenih službenika koja se u toj istoj Španjolskoj kreče i do nekoliko stotina iljada.
ili vijest malo niže od te s istog portala u kojemu se dive i likuju paragvajskom precjedniku da ne želi dopustit abortus .
šta znači da čemo i ubuduče imat trudnoče djevojčica od 8 ili 9 godina koje če napumpat očuh,brat ,čača ili več neki psiho.
al če morat rodit po cijenu vlastita života jerbo je to bogougodno.
uglavnom te vijesti NISU za ovaj topic.

Fala lipa.




Fala lipa na odgovoru, ali nemam namjeru traziti dozvolu od tebe di cu sto stavit.
Da citiram mladju, serbus

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/11/2015 : 21:27:50  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Amos

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Amos

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Amos

Dok radikalni islam nadire, "europska i civilizirana" Španjolska ovakve uvrede proglašava kulturom i umjetnošću:
http://www.catholicnewsagency.com/news/sacrilege-in-spain-over-200-consecrated-hosts-stolen-desecrated-for-art-exhibit-15364/
http://www.bitno.net/vijesti/umjetnicko-djelo-ukrao-240-posvecenih-hostija-i-slazuci-ih-na-pod-napisao-pederastija/

Sve je rekao efendija Mešić u Večernjem: "Okrenutost materijalizmu, hedonističkom iživljavanju, bludnim radnjama, porast homoseksualizma, nebriga za roditelje i obitelj, stajat će Europljane demografskog deficita", tj. stajat će ih glave.



kakve veze ovo ima sa ovin topicon?



Mozda je moglo ici i u onaj vijesti iz novina, medutim nekako mi se cini da se ovaj tipic pomalo pretvorio u sire komentiranje u svezi sraza civilizacija koji Europi predstoji pa sam stavio tu.

Ocigledno je da je potrebno govoriti o ovakvim vijestima i upozoravati na ono sto se dogadja jer i kod nas ima nesvjesnih. Evo i mali tinton gore smatra da je dugotrajna kradja hostija pa njihovo oskvrnjivanje odlican performans, a da smo mi koji se zgrazamo nad takvim svetogrdjem "zatucani" i "srednjovjekovni".
Tesko je za povjerovati da ima ljudi pa i na ovom forumu, kojima je prihvatljivo takvo vrijedanje drugih, a ako se kaze jedna rijec prema npr. njihovim dragim LGBT-ovima spremni su oci kopati.
Sve je to dokaz kako je u modernoj Europi zabranjeno sva osim vrijedanja krscana.
Bilo bi zanimljivo vidjeti sto bi rekli da netko pogazi njihove svetinje?
Veliko je to licemjerje i treba upozoravati na njega.



ove vijesti ne spadaju u ovaj topic. kratko und jasno.
isto je tako moga neko naprdit i krađu dice od crkvenih službenika koja se u toj istoj Španjolskoj kreče i do nekoliko stotina iljada.
ili vijest malo niže od te s istog portala u kojemu se dive i likuju paragvajskom precjedniku da ne želi dopustit abortus .
šta znači da čemo i ubuduče imat trudnoče djevojčica od 8 ili 9 godina koje če napumpat očuh,brat ,čača ili več neki psiho.
al če morat rodit po cijenu vlastita života jerbo je to bogougodno.
uglavnom te vijesti NISU za ovaj topic.

Fala lipa.




Fala lipa na odgovoru, ali nemam namjeru traziti dozvolu od tebe di cu sto stavit.
Da citiram mladju, serbus



odlično. onda usput zaši i usta.
to ti je sad in među "ugroženima"

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 25/11/2015 : 21:50:48  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Amos

Vrijedam?
Npr.?


Npr. većini normalnih je njihova familija svetinja.
Pa tako kad o drugačijima od sebe govoriš da su bolesni, vrijeđaš svetinje njihovih očeva, majki, braće, sestara.

Također, kad vrijeđaš pojedince (da ne nabrajam sad, uglavnom, svoje neistomišljenike), vrijeđaš svetinje njihovih majki, očeva, djedova, tetki.

Moja svetinja je jednakost ljudi, a ti tu vrijednost vrijeđaš čim dotakneš tipkovnicu svojim postovima punima kesnofobije, homofobije, šovinizma...

I tako...


A kad se ti sprdaš s hostijom (u svojoj neukosti ni ne znaš što ona predstavlja kršćanima) i opravdavaš onaj idiotski i maloumni performans onda vrijeđaš sve kršćane i njihove svetinje.
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 25/11/2015 : 21:58:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message
Sigurno ne jedini, ali najozbiljniji i najmoćniji svjetski neprijatelj a) jednakosti ljudi, b) obitelji jest kapitalizam.

Dakle, Amose i tintone, imate zajedničkog neprijatelja.

Ali... očito je neusporedivo lakše 24/7/30/365 mlatiti jednu te istu konzervativno-liberalnu praznu slamu...

Proučavanja vrijedan svjetski fenomen.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 25/11/2015 : 22:05:56  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
quote:
Originally posted by Willer

Sigurno ne jedini, ali najozbiljniji i najmoćniji svjetski neprijatelj a) jednakosti ljudi, b) obitelji jest kapitalizam.

Dakle, Amose i tintone, imate zajedničkog neprijatelja.

Ali... očito je neusporedivo lakše 24/7/30/365 mlatiti jednu te istu konzervativno-liberalnu praznu slamu...


Proučavanja vrijedan svjetski fenomen.


Moj naklon.
Ovo boldano mi se najviše sviđa.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 25/11/2015 : 22:14:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Willer

Sigurno ne jedini, ali najozbiljniji i najmoćniji svjetski neprijatelj a) jednakosti ljudi, b) obitelji jest kapitalizam.

Dakle, Amose i tintone, imate zajedničkog neprijatelja.

Ali... očito je neusporedivo lakše 24/7/30/365 mlatiti jednu te istu konzervativno-liberalnu praznu slamu...


Proučavanja vrijedan svjetski fenomen.


Moj naklon.
Ovo boldano mi se najviše sviđa.


Što jest, jest... ubo je ko niko do sad.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 25/11/2015 : 22:37:59  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Amos

Vrijedam?
Npr.?


Npr. većini normalnih je njihova familija svetinja.
Pa tako kad o drugačijima od sebe govoriš da su bolesni, vrijeđaš svetinje njihovih očeva, majki, braće, sestara.

Također, kad vrijeđaš pojedince (da ne nabrajam sad, uglavnom, svoje neistomišljenike), vrijeđaš svetinje njihovih majki, očeva, djedova, tetki.

Moja svetinja je jednakost ljudi, a ti tu vrijednost vrijeđaš čim dotakneš tipkovnicu svojim postovima punima kesnofobije, homofobije, šovinizma...

I tako...


A kad se ti sprdaš s hostijom (u svojoj neukosti ni ne znaš što ona predstavlja kršćanima) i opravdavaš onaj idiotski i maloumni performans onda vrijeđaš sve kršćane i njihove svetinje.


Čekaj, pa Amos je to već rekao, na što sam mu ja odgovorio da on vrijeđa tuđe svetinje. Ne shvaćam koja je poanta da ti ponovno napišeš da ja vrijeđam kršćanske svetinje.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 25/11/2015 : 22:38:42  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
quote:
Originally posted by Amos

Ajoj tintone, tako mlad, a tako zadojen :(
Nemam vise komentara.



Očekivano od tebe.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 25/11/2015 : 22:49:12  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
quote:
Originally posted by Willer

Sigurno ne jedini, ali najozbiljniji i najmoćniji svjetski neprijatelj a) jednakosti ljudi, b) obitelji jest kapitalizam.



Ni blizu.
Kapitalizam ima svoje probleme, ali bivanje u drugačijim ti nije nikakva prepreka uspjehu u kapitalizmu.
Ti u kapitalizmu možeš uspjeti, ako si dovoljno spretan, beskompromisan, beskurpulozan i hrabar, bez obzira na sve.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 25/11/2015 : 23:03:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message
A sto drugo reci osobi koja ne zna nista osim nabrajati naucene fraze i opanjkavati druge (forumase) bez i jednog dokaza? Ijednog jedinog.
Tipicno jednoumlje, udarit po provjerenim frazetinama te izmisljotinama pravdati sebe, odnosno u ovom slucaju i tog promasenog spanjolskog "umjetnika".
Samo fraze i fraze..
Ajde da je takav um kod ovih starih partijskih sluzbenika, ali kod mladih.. ajme

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 25/11/2015 : 23:07:09  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Što se tiče ovog gore spomenutog "performansa" sa hostijom... Ja ću se prvi sprdati sa i kritizirati religiju, krščanstvo najprije jer su to "moji", ali taj "performans" gore je teška glupost i nema veze sa umjetnošću. Jadna provokacija nekog priglupog hipstera, koji ne kuži da je teški mainstream. U biti osuda bi trebala ići toj javnoj galeriji, koja je to stavila pod "umjetnost" i dala reklamu budalaštini.


Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2402 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 25/11/2015 : 23:17:07  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message
quote:
Originally posted by tinton


Moja svetinja je jednakost ljudi



A onda u slijedećem postu brani kapitalizam
Hajd se, Tinton, dogovori što podržavaš, jedno s drugim baš i ne ide
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 25/11/2015 : 23:19:18  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Nisam branio kapitalizam.
Ne znam kako si to uspio isčitati.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 25/11/2015 : 23:40:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Willer

Sigurno ne jedini, ali najozbiljniji i najmoćniji svjetski neprijatelj a) jednakosti ljudi, b) obitelji jest kapitalizam.



Ni blizu.
Kapitalizam ima svoje probleme, ali bivanje u drugačijim ti nije nikakva prepreka uspjehu u kapitalizmu.
Ti u kapitalizmu možeš uspjeti, ako si dovoljno spretan, beskompromisan, beskurpulozan i hrabar, bez obzira na sve.





Pa ni ne govorimo o neprijatelju uspjeha društvene manjine, govorimo o neprijatelju jednakosti ljudi. Sam si naveo da ti je ono bitno. Dobro si usput ukazao na ova boldana sredstva uspjeha kao nužna. Ali ako su ona nužna, jednakost je nemoguća, jer netko mora biti žrtva te "spretnosti, beskompromisnosti, beskrupuloznosti, hrabrosti".

Ozbiljna, ozbiljna žrtva.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/oxfam-1-posto-najbogatijih-iduce-godine-ce-posjedovati-vise-od-ostatka-populacije/795978.aspx

Koja onda, vrlo često, negativnu energiju izbacuje na još slabijima od sebe. Čitao si prozu Vjenceslava Novaka? Onu priču o radniku koji se pijan vratio kući i premlatio i ubio malodobnu kćer? Sad to samo prevedi u sve one "-izme" koje si gore naveo.

"Popravljanje" kapitalizma, usput budi rečeno, nije moguće. Ne samo zato što je ono utemeljeno na navedenim nužnostima a) beskrupuloznosti, b) žrtve iste. Svi prethodni sustavi (robovlasništvo, feudalizam) bazirani na navedenom odnosu (a i b) raspali su se iz razloga koji je čisto ekonomske naravi - dugoročna nefunkcionalnost. Već danas gotovo da ne postoji grana koja se ne suočava ne samo sa "tehnološkim viškom" kao takvim, nego i nemogućnosti prekvalifikacije većine radnika. Sa svakim idućim danom, u kojem tehnologija napreduje nezaustavljivom brzinom, "ljudski resursi" (odvratne li sintagme) bit će sve manje i manje potrebni. T-Com samo iz tog razloga svake godine bez posljedica otpusti na tisuće ljudi diljem svijeta. A zaposliti toliko golemo stanovništvo danas je nemoguća misija... danas kad drugove robote praktički još uvijek nismo ozbiljno upoznali. Doduše, jesu oni u opremljenijim operacijskim salama, gdje isti već izvode manje operacije. I to, začudo, potpuno besplatno, niti imaju godišnji... a poslodavac im ne plaća niti doprinose.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 25/11/2015 : 23:47:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Amos

Vrijedam?
Npr.?


Npr. većini normalnih je njihova familija svetinja.
Pa tako kad o drugačijima od sebe govoriš da su bolesni, vrijeđaš svetinje njihovih očeva, majki, braće, sestara.

Također, kad vrijeđaš pojedince (da ne nabrajam sad, uglavnom, svoje neistomišljenike), vrijeđaš svetinje njihovih majki, očeva, djedova, tetki.

Moja svetinja je jednakost ljudi, a ti tu vrijednost vrijeđaš čim dotakneš tipkovnicu svojim postovima punima kesnofobije, homofobije, šovinizma...

I tako...


A kad se ti sprdaš s hostijom (u svojoj neukosti ni ne znaš što ona predstavlja kršćanima) i opravdavaš onaj idiotski i maloumni performans onda vrijeđaš sve kršćane i njihove svetinje.



auu čoviče
hostija je brašno i voda
nije ni ukusna
kad sam bio mladi ministrant, jedan stariji rođak, isto ministrant, je iz sakristije uzeo hostije pa sam i ja jeo
toliko me pekla savjest da sam išao na ispovijed (unisam siguran je li bilo za par dana ili više, ali to je bila agonija) i sav u strahu priznao da sam ukrao hostije i jeo ih
očekivao sam, ono, sto oćenaša i zdravomarija, klečanje na kukuruzu... a fratar ništa, nije to percipirao kao smrtni grijeh i dao mi po par komada, klasika
kad se sjetim svih tih gluposti, ponekad se pitam kako sam uspio ostat normalan (ok, da se polemizirat) od svih tih ne smiš drkat, ne smiš mislit na ovo, ono....

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 26/11/2015 : 01:09:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message
Za slučaj da mi je zadnji post ostao malčice nejasan, probat ću pojasniti stvar.

Dakle.

Kapitalistu je potreban radnik na plaći da bi a) proizveo proizvod, b) kasnije kupio taj proizvod koji je sam proizveo.

Tehnološkim napretkom čovječanstva, ova točka pod a) postupno se gubi, jer čovjeka u proizvodnji proizvoda sve više zamjenjuje sam stroj.

Kapitalist tada radniku uručuje otkaz kako bi, ekonomskom logikom, uštedio, pošto stroja, za razliku od radnika, ne mora plaćati.

I kako napreduje tehnologija, sve brže i jednostavnije gomila se i osuvremenjuje proizvedena roba, a sve više ljudi ostaje nezaposleno jer više nemaju što raditi.

Omasovljena nezaposlenost, međutim, onemogućuje točku b) i uzrokuje pad kupovne moći.

Pad kupovne moći uzrokuje pad potražnje (nagomilane osuvremenjene) robe, koju više nitko ne može kupiti jer bez plaće nema ni sredstava.

Pad potražnje dalje uzrokuje pad same proizvodnje.

Pad proizvodnje uzrokuje opću krizu.

Krizu nerješivu temeljem odnosa kapitalist-radnik, s kojim je čitava stvar započela i koja je do ovakvoga nužnog ishoda i dovela.

Šah-mat.

Slobodno iznesite prigovore... a onda ćemo na rješenja.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 26/11/2015 : 05:55:54  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
Okej, ti si očito kršćanin koji promišlja kršćanstvo kakvo bi trebalo biti. Ali daleko od toga, uz sve časne iznimke, da bi kršćantvo bilo neprijatelj kapitalizma; upravo suprotno, religija i nacionalizam nužni su dodaci kapitalizmu (iako religiju na Zapadu posljednjih dekada druga sredstva za zaglupljivanje nadomještaju u tom suportu).
Go to Top of Page
Page: of 224 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.81 seconds. Snitz Forums 2000