forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Bonelli u boji
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 12/07/2015 : 16:39:03  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav svima!

Znam da će tema verovatno naići na osudu die-hard bonelijevaca :) ali iako i sam imam 30 godina staža u čitanju stripov pomenute kuće, u poslednje vreme sam se malo više zainteresovao za ovu temu.

Dakle, koji su sve bonelijevi stripovi izašli u koloru na prostorima ex-yu, a koji nisu? Koji su naknadno bojeni, a koji su kolor u originalu?

Sve sto znate o boneliju u boji, podelite.

Hvala.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 12/07/2015 : 17:05:01  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
znam samo za dylanove kolorce, njih 10, koji su izašli u nas
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 12/07/2015 : 17:45:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Jos su izasli kod nas Zagorovi specijalci (u originalu jubilarni brojevi), Dylan Dog superbook...
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 12/07/2015 : 17:51:19  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Evo, ukratko (pa neka drugi nadopune).

U onoj državi pamtim samo dva kolorca koji su izvorno bili i u Italiji u boji: Prokleto blago (Zagor) u Italiji jubilarni broj 200 kod nas je objavljen kao poseban broj u A4 formatu, te Mr No Džungla (izvorno jubilarni 100) kod nas je objavljen kao specijalni broj LMS u boji (standardni format). Potom u HR Ludens objavljuje Zagore koji su i u Italiji bili u boji (svi jubilarci 100-500) kao dio edicije Ludens specijalm a poslije izdaje i tri epizode u gigant ediciji (ovi su naknadno bojeni). Odnedavno izlaze i nove edicije - Kolor Zagor (nove priče u boji) te Chico u koloru (stare priče koje su naknadno obojene).
Strip Agent objavio je prvi Tex gigant u boji (ostali su c/b).
Izdavačka kuća Libellus također je objavila neke stripove u boji (npr. Dylan Dog kolorfest edicija), a pokrenula je i Zagora koji pokriva od samog početka sve epizode (izvorno talijanska Reppublica). Trenutno su na knjizi 29. Ista kuća objavljuje i Texa u boji (edicije gigant i Tex u boji).
u Srbiji izdavač Veseli četvrtak također je objavio neke stripove koji su i izvorno u boji 8ne znam sad napamet koji, recimo neke od epizoda Dylana Doga iz redovne serije) te su pokrenuli ediciju Obojeni program (to su različiti junaci, u biti iste epizode koje u HR izdaju Ludens i Libellus u sklopu ranije navedenih edicija Kolor Zagor i Dylan Dog kolorfest).
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 12/07/2015 : 20:39:33  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Strip Agent objavio je prvi Tex gigant u boji (ostali su c/b).



Hvala puno na ovim detaljnim informacijama. Od svega mi jedino ovaj nije poznat. Da li je to originalni specijal broj 1 Tex: il grande (1988), objavljen kao SA GIG 27 Veličanstveni Tex ili originalni specijal broj 15 Il cavaliere solitario (2001) objavljen kao SA GIG 01 Usamljeni jahač?

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu

Edited by - morski on 12/07/2015 20:46:02
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2478 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 12/07/2015 : 21:38:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Orfani/Siročad (objavio Darkwood) u originalu je u boji.
Leo Pulp (objavio Veseli Četvrtak) u originalu je u boji.

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.

Edited by - Tornadomaster on 12/07/2015 21:39:07
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 13/07/2015 : 03:16:03  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by wolf

Strip Agent objavio je prvi Tex gigant u boji (ostali su c/b).



Hvala puno na ovim detaljnim informacijama. Od svega mi jedino ovaj nije poznat. Da li je to originalni specijal broj 1 Tex: il grande (1988), objavljen kao SA GIG 27 Veličanstveni Tex ili originalni specijal broj 15 Il cavaliere solitario (2001) objavljen kao SA GIG 01 Usamljeni jahač?




Ovaj drugi. Valjda su Veličanstveni Tex preskočili jer ga je ranije izdao Dnevnik kao specijalni broj u dva nastavka. Libellus je krenuo od početka - Veličanstveni Tex.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 13/07/2015 : 10:43:27  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Evo, ukratko (pa neka drugi nadopune).

U onoj državi pamtim samo dva kolorca koji su izvorno bili i u Italiji u boji: Prokleto blago (Zagor) u Italiji jubilarni broj 200 kod nas je objavljen kao poseban broj u A4 formatu, te Mr No Džungla (izvorno jubilarni 100) kod nas je objavljen kao specijalni broj LMS u boji (standardni format). Potom u HR Ludens objavljuje Zagore koji su i u Italiji bili u boji (svi jubilarci 100-500) kao dio edicije Ludens specijalm a poslije izdaje i tri epizode u gigant ediciji (ovi su naknadno bojeni). Odnedavno izlaze i nove edicije - Kolor Zagor (nove priče u boji) te Chico u koloru (stare priče koje su naknadno obojene).
Strip Agent objavio je prvi Tex gigant u boji (ostali su c/b).
Izdavačka kuća Libellus također je objavila neke stripove u boji (npr. Dylan Dog kolorfest edicija), a pokrenula je i Zagora koji pokriva od samog početka sve epizode (izvorno talijanska Reppublica). Trenutno su na knjizi 29. Ista kuća objavljuje i Texa u boji (edicije gigant i Tex u boji).
u Srbiji izdavač Veseli četvrtak također je objavio neke stripove koji su i izvorno u boji 8ne znam sad napamet koji, recimo neke od epizoda Dylana Doga iz redovne serije) te su pokrenuli ediciju Obojeni program (to su različiti junaci, u biti iste epizode koje u HR izdaju Ludens i Libellus u sklopu ranije navedenih edicija Kolor Zagor i Dylan Dog kolorfest).



osim ovih zagorovih jubilarnih specijala od 100-500, tu su i specijal manituova škrinja koja je također išla kao specijal, kao i zagor klasik indijanski cirkus..oba su i u originalu u boji...strip agent je izdao jubilarne mister no 100,200, i 300 u boji kao maxi izdanje u broju 3. zatim su izdali i broj 200 martin mistere u boji kao redovan broj...VČ je izdao mister no 300 u boji kao redovni...čini mi se i martin mistere 300 i zagor 500...
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000