forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Kad i kako ste se "navukli" na stripove?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 27/07/2015 : 23:30:36  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
Mislim da bi imalo jako interesantnih prica na ovu temu :-)

Kao petogodisnjak uz strip sam naucio da citam pocetkom 80ih kod nesto starijeg komsije. Naravno Zagor je bio prvi... pa onda dalje svi decji crtani romani; od Mikija Mausa i Toma & Dzerija preko Kita Telera i esseGesse junaka do Stripoteka, Horrora, Eksa... a onda krajem 80ih krece Bonelli za starije decake: Tex, Mr No, Marti, Dilan, Nik Rajder. Alan Ford je sveprisutan. I sa prestankom Dnevnika, pocetkom 90ih, rasprodajem kolekciju, kupujem audio kasete (metal je moja druga ljubav). Ostavljam Dilana i trobroje Alana Forda. Pratim i kupujem sva srpska izdanja Dilana (imao sam trip da su boneli junaci na hrvatskom kao Alan Ford na srpskom) sve do pre par godina kada putem Limunda trazim neke druge stvari i malo po malo vratim se stripu skroz. Rasprodao sam kolekciju audio kaseta da bih kupio stripove :-)

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/07/2015 : 23:47:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Kao klinac reko bih osnovna škola, tijekom ferija kod bratića otkrio carstvo stripova!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/07/2015 : 00:01:58  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
neam pojma
oduvijek al nikad nisam bio fanatik
max sto sam imao oko 900 stripi
sada mnogo manje

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 28/07/2015 : 01:43:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Mrzio sam stripove kad sam bio mali.

Ali kad sam posije vidio koliko djevojaka moj stripofil susjed stalno j***, onda sam ih poceo listati dan i noc.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 28/07/2015 : 08:23:43  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

Mrzio sam stripove kad sam bio mali.
Ali kad sam posije vidio koliko djevojaka moj stripofil susjed stalno j***, onda sam ih poceo listati dan i noc.




i jel šta pomoglo? ;o))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1389 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 28/07/2015 : 11:22:36  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Odrastao sam u Zagrebu u osamdesetima.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 28/07/2015 : 14:20:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

quote:
Originally posted by acestroke

Mrzio sam stripove kad sam bio mali.
Ali kad sam posije vidio koliko djevojaka moj stripofil susjed stalno j***, onda sam ih poceo listati dan i noc.




i jel šta pomoglo? ;o))



Jos uvijek cekam rezultate da upale.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 28/07/2015 : 14:30:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke


Jos uvijek cekam rezultate da upale.



Nema leba od toga. Nekad je na stripovima pisalo ZLATNA serija, pa su mislile mozda da su stripfili puni para.
Sad pise LUDens, pa verovatno misle da smo ludi
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/07/2015 : 14:34:26  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by acestroke


Jos uvijek cekam rezultate da upale.



Nema leba od toga. Nekad je na stripovima pisalo ZLATNA serija, pa su mislile mozda da su stripfili puni para.
Sad pise LUDens, pa verovatno misle da smo ludi



rađe ispričiaj kako si se navuka na dop

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 28/07/2015 : 14:41:16  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood
rađe ispričiaj kako si se navuka na dop



kak drugo nego: ZLATNA groznica ;o))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 28/07/2015 : 14:42:28  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Odrastao sam u Zagrebu u osamdesetima.


još jedan kojeg je kao mene zarazio The New Quadrat ;o))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 28/07/2015 : 14:48:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood



rađe ispričiaj kako si se navuka na dop



Ziveo s roditeljima kao podstanar pa su me cesto cuvali gazdaricini unuk i unuka. Oni su me naucili da citam oba pisma vec sa 4 godine a unuk imao pun podrum stripova i tako...
Moji su se iznenadili kad su ukapirali da pratim titl dok gledam filmove, verovatno su isprva mislili da imam tikove
I eto
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 28/07/2015 : 14:52:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by acestroke


Jos uvijek cekam rezultate da upale.



Nema leba od toga. Nekad je na stripovima pisalo ZLATNA serija, pa su mislile mozda da su stripfili puni para.
Sad pise LUDens, pa verovatno misle da smo ludi


Ne bih se čudio da misle kako je to skraćenica za pojam LUDi Emocionalno Nestabilni Sirotan a sa takvim nitko ne želi imati posla.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 28/07/2015 : 15:03:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD


Ne bih se čudio da misle kako je to skraćenica za pojam LUDi Emocionalno Nestabilni Sirotan a sa takvim nitko ne želi imati posla.



Ni ostali nisu bolji - npr. Libellus, kod nas se za malo udarene kaze "Ovaj nije pod libelu".
Pa Veseli Cetvrtak, veseo zato sto je sutra petak a tad se obicno izlazi za vikend iz odredjene ustanove
Pa Komiko - garant pomisli, ovaj mora da je u krevetu cista Komika.
Ili Besna Kobila - pomisli da si zenomrzac
Strip Agent - putujuci trgovac stripovima.
Fibra - vrucica, ovaj mora da je neki hipohondar.
Stvarno bi izdavaci morali malo da porade na imenima firmi
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 28/07/2015 : 15:09:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ne sjećam se baš najbolje svega ali ovako je nekako išlo; tamo negdje 1986. sam od nekoga posudio Zagora epizodu Povratak Supermajka, više iz znatiželje nego što sam stvarno očekivao da će me to privući. Jako mi se svidjelo kako 2 lika u čudnim kostimima rješavaju onu bandu maskiranih u rudniku pa sam odlučio i dalje pratiti ''njihove'' pustolovine. Trebalo je neko vrijeme da skužim da se Supermajk više neće pojavljivati ali sam svejedno i dalje čitao Zagora (najviše posuđujući od drugih) a ubzo nakon toga i druge junake, skoro sve osim Texa i MM-a koji su mi bili dosadni i DD-a koji mi je bio previše krvav.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 28/07/2015 : 15:22:13  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
1991 g je bila presudna i rat,pod stričevim krevetom je bilo tisucu(mozda i dvije) stripova,najviše Zagora,tada sam zagriza za stripove i počea ulaziti u taj svit
i eto traje dan danas

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1308 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 28/07/2015 : 15:26:10  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Osamdeset i neka, epizoda Modesti Blejz, mislim da se zvala Adam i Eva, prvi je strip koji sam procitao. Gola Modesti sredjuje nevaljalce, eh mladosti pusta...

Edited by - night on 28/07/2015 15:26:33
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 28/07/2015 : 15:29:23  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Kad sam imao nepunih 10, bio sam na ljetovanju kod dvije godine staijeg frenda koji je čitao Zagora i Texa.

Ja sam isto htio biti "cool", pa sam počeo s Dylan Dogom.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 28/07/2015 : 16:04:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
ako ne racunamo disnijeve stvari, na boneli sam se navukao sa svojim prvim zagorom blindirana soba.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1389 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 28/07/2015 : 16:23:22  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

quote:
Originally posted by culture vulture

Odrastao sam u Zagrebu u osamdesetima.


još jedan kojeg je kao mene zarazio The New Quadrat ;o))



Novi kvadrat? Oni su djelovali 70-ih, a ja sam, kao dijete rodjeno 1979., za njih prvi put cuo tek 20-ak godina nakon sto su se raspali. I nisu me nikad zarazili njihovi stripovi.

Ne, ja sam se zarazio stripovima za masovnu publiku, a ti su u djetinjstvu bili svuda oko mene.
Buduci da mi je stara radila u Vjesniku (danasnjem Tisku), donosila je doma hrpu besplatne stampe, pa tako i hrpu stripova. A ta je firma cak i u poklon paketice djeci za Bozic stavljala stripove iz remitende.
Prve sam stripove, dakle, listao kod kuce.
A u vanjskom su svijetu bili doslovno svugdje. Po stanovima prijatelja, po podrumima i tavanima, nedjeljom na placu, na plazi, na trafikama, u skoli...
Razmjenjivali smo ih, prodavali, posudjivali, poklanjali... a valjda i krali.
Vec negdje u 3. razredu osnovne bio sam pravi mali kolekcionar. Svake sam nedjelje isao pred Namu na Tresnjevacki plac kopati po kutijama stripova iz druge ruke i traziti brojeve koje mi nedostaju.
Mislim da je puno ljudi na ovom forumu imalo slicno iskustvo.

To je jedan zacarani tautoloski krug - onda su bili toliko sveprisutni jer su bili toliko sveprisutni. Kamo god si pogledao, vidio si strip i zato si uvijek trazio strip. Danas ih nema jer ih - nema.


Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25756 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/07/2015 : 16:44:20  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ma hajde,kiosci su prepuni stripova.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/07/2015 : 17:25:18  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Teska angina u osnovnoj,prikovan za krevet 2 tjedna,penicilini u dupe svaki dan ..pitali me starci sto mi je zelja..donesite mi sve stripove sa kioska rekoh..i bijase svjetlo



“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 28/07/2015 : 17:26:46  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Oko 10 godina mama kupila prva tri Zagora od SD u kompletu. Prvi bio SD 60, drugi SD 62, a treći se baš i ne sjećam.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Darkwood Monty
New Member



236 Posts

Member since 04/01/2015

Posted - 28/07/2015 : 18:53:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Darkwood Monty a Private Message  Reply with Quote
Kraj 80-ih, ko klinjo počeo udarati po stripovima, uglavnom Bonelli i Alan Ford. Kad čovjek malo odvrti film, u ono vrijeme stripovi su nam bili religija, a ZS i LMS me još uvijek štrecnu oko srca, iako ih ne skupljam više. U posebnom sjećanju su mi ostala 'čoporativna' mijenjanja stripova kroz školske praznike, a na kojima me redovito netko od starijih iz ekipe preveo žednog preko vode
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 28/07/2015 : 18:58:02  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture
Novi kvadrat? Oni su djelovali 70-ih, a ja sam, kao dijete rodjeno 1979., za njih prvi put cuo tek 20-ak godina nakon sto su se raspali. I nisu me nikad zarazili njihovi stripovi.



Culture, oprosti mi ali mi se čini da imaš malu grešku u navođenju, Novi kvadrat je formalno nastao krajem '70-tih, točnije 1977 godine iako im je najplodniji uzlet bio 1978 i 1979 godine - dakle baš u godini tvoga rođenja, ali bolje da ne idem u te detalje i ne razvućem priču, nego da kažem o sebi...

1966. sam godište i rano sam naučio čitati, sa nekih valjda 5. godina. 6 godina sam imao kada sam otišao to ljeto na ljetovanje kod tete u Split, u Kaštele i ... vratio se natrag potpuno drugačiji, a mogao sam i ne vratiti se uspravno ;o)). Te je godine tamo naime harala epidemija virusnog meningoencefalitisa, gadna stvar, dosta djece je zahvatilo a poslije sam čuo da jedan dio nije ni preživio, jasno kada se radilo o visokim temperaturama koje doslovce prže ovojnicu mozga. (Za ilustraciju - upotrebljivo cijepivo/lijek protiv toga pušteno je tek 2004 ili 2005 godine...)
I tako kao klinac završih u Vojnoj bolnici u Splitu, potpuno onesposobljen i ostah bez sluha, potpuno gluh... jedino što me je držalo bili su stripovi koje su mi donosili, ali to nisu bili nikakvi Bonneliji njih niti sada ne čitam niti ne volim (osim Kena, pardonček) - nego one stare Stripoteke (hint: Tarzan u Pellusidaru, Mornar Nik i Crna Brada i slični), KokoBill iz ZOV-a, Alan Ford kartonci su mi bili oduševljenje - i tako je ta ljubav počela, kažu moraš da nešto izgubiš (zvukovno) da bi nešto dobio (vizualno) ;o)))
A ostatak nakon toga je klasičan put - čekanje Stripoteka da dođu u trafike, kopanje po kutijama sa stripovima na starom placu iza Kvaternikova trga (sjeća li ga se neko uopće još, onaj stari plac iza Gradskog kupališta na Kvatriću?), pa sakupljanja i kolekcioniranja, dekolekcioniranja, oduševljavanja i razočaravanja... kako kažu sve ima svoje uspone i padove, pluseve i minuse, pozitive i negative...
Pozitiva kod mog čitanja stripova? Eto smatram da je to u tome što još uvijek imam PRVI strip koji sam pročitao u bolnici u Splitu. I još uvijek me oduševljava. Jer pokušajte klincu s*ebanom od cjelog svijeta objasniti zašto u Koko Billu kobasice rastu iz zemlje? ;o)))
Negativa? Jedinom negativom smatram to da je Novi kvadrat kao pokret rajao toliko kratko da nije obuhvatio cijeli raspon Novog vala nego tek (neki) njegov početak...



Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?

Edited by - boddhisatva on 28/07/2015 19:01:20
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 28/07/2015 : 18:58:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

Oko 10 godina mama kupila prva tri Zagora od SD u kompletu. Prvi bio SD 60, drugi SD 62, a treći se baš i ne sjećam.


Ako nije bio SD 61 onda si imao rupu u Vampiru a ne samo u sjećanju.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000