forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - site
 Prijedlozi, komentari, kritike
 Rang lista na stripovi.com
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

osmo
Average Member

Bosnia and Herzegovina
646 Posts

Member since 12/11/2004

Posted - 10/08/2015 : 13:00:20  Show Profile Show Extended Profile  Send osmo a Private Message  Reply with Quote
Interesu je me da li negdje na forumu postoji rang lista članova po broju pozitivnih komentara. Čini mi se da je to nekada bilo ( prije mnogo godina ) ali ja to ne mogu pronaći.
Ako ne postoji mislim da bi bilo fino od moderatora da to naprave ( bilo bi interesantno pogledati ).
Bar meni koji sam mislim u samom vrhu

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 10/08/2015 : 13:58:55  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam nekima dao "prolaznu ocjenu",a nisu je baš zaslužili,jer je tim istima bilo bitno samo da utrpaju nekome strip(ove). Uvijek idem na neku toleranciju,ali dosta puta ne nailazim na razumjevanje. Ako ja shvatam da je čovjeku problem pregledati svaki strip,pogotovo onima koji ih imaju jako mnogo,nemogu da shvatim da ti isti prodavači nemogu pregledati bar one stripove koje su prodali,prije slanja,jer nevjerujem da itko kupi odjednom stotinu komada,pa da kupcu jave pravo stanje,ako ga već nisu naveli u opisu. Iako se slažem s tobom da bi bilo zanimljivo vidjeti tu listu,u svakom slučaju. Evo,koristim priliku da napomenem da si ti jedan od korektnijih prodavača na "stripovi.com"...barem prema meni...
Go to Top of Page

osmo
Average Member

Bosnia and Herzegovina
646 Posts

Member since 12/11/2004

Posted - 10/08/2015 : 14:05:24  Show Profile Show Extended Profile  Send osmo a Private Message  Reply with Quote
Vjeruj da ja uopšte ne pregledavam stripove koje šaljem jer bi to oduzelo previše vremena ali sam zato spreman uvijek da prihvatim reklamaciju ili da vratim novac ako kupac nije zadovoljan sa onim što je dobio....
Ali mislim da to ipak nije tema ovog mog posta
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1587 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 10/08/2015 : 14:50:43  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Osmo je najbolji dealer ikad. Stripova, dakako! :-)

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

chicolopez
New Member



174 Posts

Member since 19/05/2012

Posted - 10/08/2015 : 14:55:11  Show Profile Show Extended Profile  Send chicolopez a Private Message  Reply with Quote
Čista desetka za Osmana i ima super očuvane stripove koje prodaje
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 10/08/2015 : 23:02:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Kad se već indirektno pominje kvalitet stripova, meni jedno od definitivno najboljih iskustava, deal sa prodavačem "TomDar" iz Slovenije. Čovjek se ne zamara tu nekim 3-cama, 5-icama, ili kako neki "stručnjaci" znaju npr. egzaktno da li je ocijena 4.2 ili ipak 4.3 nego jednostavno napiše: "Pogledajte sliku", a fotka mu nije urađena iz nekog podvala ugla niti je pomoću tamo nekog Foto Shop-a obrađivana. Al' zato, kad dobijete stripove, imate bar i stripove. Eto, takva iskustva su (bar meni) 10x vrijednija od nekih stotinjak pozitivnih komentara više, ostavljenih prodavaču od strane kupca koji od njega kupi nekih 100 "kupus stripova" po 2 ili 3 kune pa naravno sav happy.

Samo jedan primjer gdje je strip bio čak i bolji nego na slici:

http://www.stripovi.com/aukcije/zlatna-serija-zagor-1101-kapetanova-tajna/10133836/

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 10/08/2015 : 23:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Ali bas tog Darka nema vec dosta na aukcijama
Mogu reci steta-nadam se da ce opet stavljati zanimljive aukcije

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/08/2015 : 23:32:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Možda je prodao sve što je imao.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 11/08/2015 : 00:09:29  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
i uteka u brazil i sad troši lovu na sisojke i koku

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 11/08/2015 : 00:16:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
P.S. Kako se ne bi stvorio krivi dojam da preporukom prodavača poput Darka osporavam poslovanje "Osme", sačuvaj Bože" (u suprotnom!). Iako do sada nisam imao priliku direktne suradnje s njim (stalno nekako zakasnim kad prije toga u sklopu njegovih aukcija nešto pronađem) , mogu ipak 'ladno napisati sve najbolje.
A tu bih se pozvao i na konkretan nedavni primjer: Po "privatnoj" narudžbi moga prijatelja nabavio mu je prošlog mjeseca preko 200 primjeraka Z.S., po cijeni za koju se, bez pretjerivanja može reći da je i više nego poštena. Stripove sam svojim očima vidio, te sopstvenim rukama prelistao. Svaka čast i respekt, Osmo! Eto i mene uskoro...

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Shtef
Junior Member

Croatia
315 Posts

Member since 01/09/2007

Posted - 11/08/2015 : 02:50:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Shtef a Private Message  Reply with Quote
Lista je dobra idea. Bilo bi dobro i da se napravi neko pravilo o ocjenjivanju stripova. Ovako je sve na subjektivnoj bazi. Ono sto je meni 4 , nekome moze biti 5, a nekome 3.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 11/08/2015 : 09:04:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

Kad se već indirektno pominje kvalitet stripova, meni jedno od definitivno najboljih iskustava, deal sa prodavačem "TomDar" iz Slovenije. Čovjek se ne zamara tu nekim 3-cama, 5-icama, ili kako neki "stručnjaci" znaju npr. egzaktno da li je ocijena 4.2 ili ipak 4.3 nego jednostavno napiše: "Pogledajte sliku", a fotka mu nije urađena iz nekog podvala ugla niti je pomoću tamo nekog Foto Shop-a obrađivana. Al' zato, kad dobijete stripove, imate bar i stripove. Eto, takva iskustva su (bar meni) 10x vrijednija od nekih stotinjak pozitivnih komentara više, ostavljenih prodavaču od strane kupca koji od njega kupi nekih 100 "kupus stripova" po 2 ili 3 kune pa naravno sav happy.

Samo jedan primjer gdje je strip bio čak i bolji nego na slici:

http://www.stripovi.com/aukcije/zlatna-serija-zagor-1101-kapetanova-tajna/10133836/


Na slici se ne vidi strip iznutra, niti zadnja korica, da ne spominjemo hrbat.
Pored slike, dobar prodavač će svakako imati brojčanu ili opisnu ocjenu ocjenu da se stekne što bolji dojam.
Mnogi prodavači su omiljeni jer imaju samo glancere na prodaju (u dobrom je lako dobar biti).
S druge strane, ako prodavač ima slabije očuvane stripove, dužan je uz sliku, staviti i opisnu ocjenu (osrednje očuvan, slabije očuvan) ili još bolje brojčanu ocjenu (3-).

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 11/08/2015 09:08:34
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 11/08/2015 : 09:36:27  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
prevelike su varijacije u ocjenjivanju.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 11/08/2015 : 10:39:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

prevelike su varijacije u ocjenjivanju.



Baš tako i na to sam prvobitno mislio. Kao što i "Shtef" gore napisa, nekima je tkzv. lošija četvorka ocijene -5, drugima obratno itd., a ima naravno i onih koji sami kupe tamo neku "4" da bi je kasnije slikali iz nekog drugog ugla te ponovo ponudili uz pola ili gotovo ocijenu bolje. Sposobnost, pa i spremnost takvog ocijenjivanja suviše je individualna stvar. Stoga, smatram kao sasvim dovoljno postaviti finu i realnu sliku, a u slučaju bilo kakvih, na slici nevidljivih oštećenja, prodavač je dužan pomenuti ih.
Negdje u 5. mjesecu, kupio sam baš na aukcijama ove stranice nekih 20-ak stripova, pri čemu sam se oslanjao isključivo na ocijenu prodavača. Niti jedna nije bila lošija od "4+" (većina čak -5 ili 5), a kad sam ih dobio, okrenuo mi se želudac! Kod nekoliko primjeraka nedostajao je na više stranica donji ili gornji ugao, dužinom od par milimetara, dok su naslovnica i hrbat bili u očekivanom stanju. Pa zar je to "4+" ili "-5"?

Dakle, sve dok i na našim prostorima netko ne uvede jedinstveni i strožiji pravilnik u sklopu ocijenjivanja stripova, kao što to npr. Njemci imaju na stranicama poput comic.guide.de i sl., meni osobno dovoljna je slika, uz adekvatan opis nedostataka, što naravno ne mora značiti da isto mora važiti i za sve ostale ljubitelje i kupce stripa, jer kao i kod svega drugoga, i u tom pogledu mišljenja se naravno razlikuju. Opet pitanje individuma. No ipak, kad već trošiš solidnu lovu, ne želiš je ni besmisleno uložiti.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

chicolopez
New Member



174 Posts

Member since 19/05/2012

Posted - 11/08/2015 : 12:22:58  Show Profile Show Extended Profile  Send chicolopez a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by lwood

prevelike su varijacije u ocjenjivanju.



Baš tako i na to sam prvobitno mislio. Kao što i "Shtef" gore napisa, nekima je tkzv. lošija četvorka ocijene -5, drugima obratno itd., a ima naravno i onih koji sami kupe tamo neku "4" da bi je kasnije slikali iz nekog drugog ugla te ponovo ponudili uz pola ili gotovo ocijenu bolje. Sposobnost, pa i spremnost takvog ocijenjivanja suviše je individualna stvar. Stoga, smatram kao sasvim dovoljno postaviti finu i realnu sliku, a u slučaju bilo kakvih, na slici nevidljivih oštećenja, prodavač je dužan pomenuti ih.
Negdje u 5. mjesecu, kupio sam baš na aukcijama ove stranice nekih 20-ak stripova, pri čemu sam se oslanjao isključivo na ocijenu prodavača. Niti jedna nije bila lošija od "4+" (većina čak -5 ili 5), a kad sam ih dobio, okrenuo mi se želudac! Kod nekoliko primjeraka nedostajao je na više stranica donji ili gornji ugao, dužinom od par milimetara, dok su naslovnica i hrbat bili u očekivanom stanju. Pa zar je to "4+" ili "-5"?

Dakle, sve dok i na našim prostorima netko ne uvede jedinstveni i strožiji pravilnik u sklopu ocijenjivanja stripova, kao što to npr. Njemci imaju na stranicama poput comic.guide.de i sl., meni osobno dovoljna je slika, uz adekvatan opis nedostataka, što naravno ne mora značiti da isto mora važiti i za sve ostale ljubitelje i kupce stripa, jer kao i kod svega drugoga, i u tom pogledu mišljenja se naravno razlikuju. Opet pitanje individuma. No ipak, kad već trošiš solidnu lovu, ne želiš je ni besmisleno uložiti.


Upotpunosti se slažem s ovim jer imam ista ili slična iskustva mada u komentarima uvijek kažem "lijepu riječ" jer ne želim nikoga stavljati na neku crnu listu ili sl.
Go to Top of Page

osmo
Average Member

Bosnia and Herzegovina
646 Posts

Member since 12/11/2004

Posted - 11/08/2015 : 14:07:34  Show Profile Show Extended Profile  Send osmo a Private Message  Reply with Quote
Ljudi odosmo od teme.
Mene zanima rang lista i volio bih vidjeti kako izgleda u svakom momentu.
Meni nije bio cilj da se neko ovdje hvali ( meni to stvarno nije potrebno ).
Svi koji su poslovali sa mnom znaju kakav sam i ko želi da kupuje kod mene želi, ko ne želi ne želi i to je to....
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 11/08/2015 : 18:42:12  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
prije dolaska na ovaj sajt sam bez problema kupovao na pijacistripove bez naslovne
i bez nekoliko stranica....

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 11/08/2015 : 20:15:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

prije dolaska na ovaj sajt sam bez problema kupovao na pijacistripove bez naslovne
i bez nekoliko stranica....


....što je i apsolutno ok, u svrhu čitanja istih, al' bitnu ulogu kod mnogih igra i pojam "kolekcionarstvo", tj. kupovina stripova u smislu istoga, pa se odgovarajući primjerci po pijacama rijeko nalaze.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 11/08/2015 : 21:13:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by zeljko

prije dolaska na ovaj sajt sam bez problema kupovao na pijacistripove bez naslovne
i bez nekoliko stranica....


....što je i apsolutno ok, u svrhu čitanja istih, al' bitnu ulogu kod mnogih igra i pojam "kolekcionarstvo", tj. kupovina stripova u smislu istoga, pa se odgovarajući primjerci po pijacama rijeko nalaze.


Eh ti dobri stari dani... Obrišeš masne prste o strip po završetku čitanja i baciš ga u ćošak. Pa da sutra opet čitaš i tako dok se ne raspadne. Pojmovi kao što su police, glancer, HC nisu opterećivali naše bezbrižne mlade umove...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000