forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Evolucija (surogat istinskih osjecaja)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 48

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 27/02/2016 : 22:47:21  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

opet sam sigurniji od bilo kojega nagora i ggg-a (ako mjeri), da je ona stvorena baš za - mene. ajde pobijedi to, gegege.



Jesi li ti stvoren za nju? Ili to nije važno?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/02/2016 : 23:39:33  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
misliš da je kupija na pjaci?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 28/02/2016 : 08:32:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
manhunter,
zar sumnjaš, nevjerni tomo
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 28/02/2016 : 10:29:51  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Sve je u sumnji.
Zato i pitam.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 28/02/2016 : 14:44:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Hrt 1 nedjeljom u dva emisija - evolucija u skolstvu.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 28/02/2016 : 20:11:13  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2481 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 29/02/2016 : 00:49:30  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

ne znam kako ti, ggg, ali ja svoju ženu nisam izmjerio. otvoreno priznajem da nisam tražio zlatni rez, nisam matematski utvrdio kako se odnosi potkoljenica prema trupu. nisam provjeravao ni hogarthove krivulje, dvostruke. estetikom "odozgo" sam, u hipu, došao do znanja da je ona meni sjajna. ima i zemaljski element i nebeski. u nerazmrsivom klupku, u najživljem kaosu, u nerješivoj antinomiji. i bez obzira na sva ta proturječja, opet sam sigurniji od bilo kojega nagora i ggg-a (ako mjeri), da je ona stvorena baš za - mene. ajde pobijedi to, gegege.



Hm, vidim da se opet krivo razumijemo. I ja sam rekao, da su ljubav, zaljubljenost, privrženost... izvan područja razuma. Ni ja nisam ništa mjerio ni računao i nakon 20 godina stvari još idu tim svojim klupkama i antinomijama, a ja još uvijek uživam u vožnji.

Razlika je u tome što je prema tebi izvor toga "viši"- duhovni, nebeski,..., dok ja mislim, da su razlog za to mehanizmi, ugrađeni u našu posvjest,
Istina je, da je mnogo romantičnija tvoja varianta(a i marketabilnija)- bolje zvuči neka jin-jang ili "anđeo na ramenu" priča, nego "fine tuning" instinkta za parenje nekakvih lemura prije 5 miliona godina. Da o direktnoj učinkovitosti na žensko srce i druge organe ni ne govorimo.

Naravno, svi oni koji se još trudite u tom smjeru, držite se stinkyeve variante, ona moja je više za situacije, kad vam realnost opali kakav backhand. Kad več rušim romantiku, još jedna matematička analiza srodnih duša http://what-if.xkcd.com/9/

Edited by - GGG on 29/02/2016 01:16:44
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 29/02/2016 : 08:12:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GGG

quote:
Originally posted by stinky

ne znam kako ti, ggg, ali ja svoju ženu nisam izmjerio. otvoreno priznajem da nisam tražio zlatni rez, nisam matematski utvrdio kako se odnosi potkoljenica prema trupu. nisam provjeravao ni hogarthove krivulje, dvostruke. estetikom "odozgo" sam, u hipu, došao do znanja da je ona meni sjajna. ima i zemaljski element i nebeski. u nerazmrsivom klupku, u najživljem kaosu, u nerješivoj antinomiji. i bez obzira na sva ta proturječja, opet sam sigurniji od bilo kojega nagora i ggg-a (ako mjeri), da je ona stvorena baš za - mene. ajde pobijedi to, gegege.



Hm, vidim da se opet krivo razumijemo. I ja sam rekao, da su ljubav, zaljubljenost, privrženost... izvan područja razuma. Ni ja nisam ništa mjerio ni računao i nakon 20 godina stvari još idu tim svojim klupkama i antinomijama, a ja još uvijek uživam u vožnji.

Razlika je u tome što je prema tebi izvor toga "viši"- duhovni, nebeski,..., dok ja mislim, da su razlog za to mehanizmi, ugrađeni u našu posvjest,
Istina je, da je mnogo romantičnija tvoja varianta(a i marketabilnija)- bolje zvuči neka jin-jang ili "anđeo na ramenu" priča, nego "fine tuning" instinkta za parenje nekakvih lemura prije 5 miliona godina. Da o direktnoj učinkovitosti na žensko srce i druge organe ni ne govorimo.

Naravno, svi oni koji se još trudite u tom smjeru, držite se stinkyeve variante, ona moja je više za situacije, kad vam realnost opali kakav backhand. Kad več rušim romantiku, još jedna matematička analiza srodnih duša http://what-if.xkcd.com/9/



Zašto misliš da postojanje jednog isključuje drugo?
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2481 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 29/02/2016 : 22:12:12  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Kod mene nije problem u isključivanju, nego u postojanju. Svjet, život i sve ostalo može se objasniti i razumjeti bez potezanja nebesa, naročito na prvu loptu.

Ne tvrdim da je moj "zemaljski" pristup bolji od duhovnog, niti da ga uz dovoljne dokaze ne bi mogao promjeniti.
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 01/03/2016 : 00:21:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GGG

quote:
Originally posted by stinky

ne znam kako ti, ggg, ali ja svoju ženu nisam izmjerio. otvoreno priznajem da nisam tražio zlatni rez, nisam matematski utvrdio kako se odnosi potkoljenica prema trupu. nisam provjeravao ni hogarthove krivulje, dvostruke. estetikom "odozgo" sam, u hipu, došao do znanja da je ona meni sjajna. ima i zemaljski element i nebeski. u nerazmrsivom klupku, u najživljem kaosu, u nerješivoj antinomiji. i bez obzira na sva ta proturječja, opet sam sigurniji od bilo kojega nagora i ggg-a (ako mjeri), da je ona stvorena baš za - mene. ajde pobijedi to, gegege.



Hm, vidim da se opet krivo razumijemo. I ja sam rekao, da su ljubav, zaljubljenost, privrženost... izvan područja razuma. Ni ja nisam ništa mjerio ni računao i nakon 20 godina stvari još idu tim svojim klupkama i antinomijama, a ja još uvijek uživam u vožnji.

Razlika je u tome što je prema tebi izvor toga "viši"- duhovni, nebeski,..., dok ja mislim, da su razlog za to mehanizmi, ugrađeni u našu posvjest,
Istina je, da je mnogo romantičnija tvoja varianta(a i marketabilnija)- bolje zvuči neka jin-jang ili "anđeo na ramenu" priča, nego "fine tuning" instinkta za parenje nekakvih lemura prije 5 miliona godina. Da o direktnoj učinkovitosti na žensko srce i druge organe ni ne govorimo.

Naravno, svi oni koji se još trudite u tom smjeru, držite se stinkyeve variante, ona moja je više za situacije, kad vam realnost opali kakav backhand. Kad več rušim romantiku, još jedna matematička analiza srodnih duša http://what-if.xkcd.com/9/



Evo kako je to izrazio Alberto Moravia.
Odlomak iz knjige "Tajna"

Kada ponovo razmislim, sada, u srcu mi eksplodiraju beskrajne, silovite emocije, kojima ne mogu odrediti značenje, zato što najdublji osjećaji imaju pravo postojati samo u njima samima i nigdje drugdje.

Još manje postoje u logici i, ponajmanje, u stvarnim događajima. Volio sam te kao što mi se nikada ranije nije dogodilo i kako mi se nikada više neće dogoditi. Volio sam te u vremenskom razmaku koji se ne može odrediti u stvarnosti, možda zato što ni danas ne razumijem jesmo li se voljeli koji mjesec ili koju godinu, koji tren ili koju vječnost.

Možda si oduvijek bila u meni, kao dio mojih najskrivenijih snova i potreba, kao cilj mojih vječitih čežnji, kao sjećanje na staru maštu mog djetinjstva, razočaranog djeteta koje nije uspijevalo pronaći prijatelja s kojim bi podijelilo igračke, zajedno ukralo marmeladu od jagoda iz ostave...

Volio sam te ne samo zbog uzvitlanog bogatstva koje si unijela u moj život, ili zbog onog uzbudljivog kupanja u duhovnoj čistoći kao kad sam s tobom podijelio tvoj unutarnji život, nego i zbog toga što si mi otkrila onaj dio mene koji sam oduvijek želio upoznati, a za koji sam znao da je zapetljan u mreži moje stidljivosti.

Neizbježno te voli svako tko te poznaje iznutra. Možda je zbog toga nemoguće izbrojiti dane kada smo bili zajedno (je li moguće da osjećaji imaju veličinu brojeva na kalendaru?) i ako mislim na tebe dok pišem, ne znam jesam li te posljednji put vidio prošle godine, prošlog mjeseca, ovog jutra ili možda prije samo nekoliko trenutaka.

Nešto od tebe ostalo je unutra, nešto što je neosjetljivo na tok vremena, životne događaje koji se utrkuju u nepotrebnoj žurbi. Nešto što čini tajnim blago unutrašnje ljepote za kojom posežem kada imam potrebu za svjetlom, u danima kada nebo iznad Jeruzalema ostaje daleko i kada mi oblaci svakodnevice prekrivaju boje.

Ponekad, uvečer, s prozora svoje sobe podižem oči ka nebu, instinktivno tražeći nebo iz naših dana u Jeruzalemu i sanjam da je opet tu. Želio bih da u tvom životu ima makar dio ljepote koju daješ onome tko je pored tebe..

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 01/03/2016 : 00:34:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Zanima me da li ste nešto slično doživjeli, što mislite o ovome.
Ja trenutno nemam mišljenje o ovome.



Blizanačka srodna duša je samo jedna u životu, polovica energetski identična našoj. Iste energije suprotne frekvencije, koje pri stapanju postižu efekt energetskog jina i janga

Sresti svoju blizanačku dušu u ovom životu – je li to privilegij, ljubav, sreća, patnja, izazov ili nepovratan smjer na putu duhovnog razvoja, saznat ćemo kada nam se dogodi. Božanske blizanačke duše ili blizanački plamen (engl. twin flame) treba razlikovati od pojma srodne duše jer njih možemo sresti i imati nekoliko u životu. Srodne duše dolaze i prolaze kroz naš život kako bismo kroz odnose s njima nešto naučili. S njima možemo biti u obiteljskim, prijateljskim ili ljubavnim odnosima. Također, treba razlikovati pojam karmičke srodne duše od blizanačkog para.

Blizanačka srodna duša samo je jedna, to je polovica energetski identična našoj. Iste energije suprotne frekvencije, koje pri stapanju postižu efekt energetskog jina i janga. Onog trenutka kada se prepoznaju, blizanačke duše započinju proces povratka svojoj suštini kroz proces blizanačkog stapanja. Identične energije naše blizanačke duše nas okreću našoj suštini. Kroz taj odnos postajemo više ono što već jesmo. Je li naša blizanačka duša zaista naša, znat ćemo samo ako se s njom stopimo fizički, emocionalno ili duhovno.

Vrlo intenzivan susret
Kada se dvije polovice nečega što je energetski jedno sretnu ponovo nakon mnogo godina i života razdvojenosti i nesvjesne čežnje jedne za drugom, fizički susreti i samo ujedinjenje predstavljaju veoma intenzivan i neopisiv događaj. To je tako duboko iskustvo, da obje polovice više ne mogu biti iste kao što su bile prije susreta, zato što se kroz intenzivno ujedinjenje stvara jači osjećaj Sebe u svakoj polovici, što znači da sagledavaju sebe na potpuno drugačiji način.

Čitav osjećaj toga tko smo zaista na nivou Sebe duboko se mijenja nakon stapanja blizanačkih duša. Susret i stapanje sa drugom polovicom sebe samog vodi ka buđenju, pri čemu se otvaraju duboki osjećaji i spoznaje na nivou duše.

Moguće zamke
Iako su jedna duša, a dvije osobe, blizanačke duše lako mogu izgubiti sebe jedna u drugoj. Ljubav može postati veoma zavodljiva. Tada mislimo da osjećamo bezuvjetnu i nesebičnu ljubav prema drugoj polovici, a zapravo je veza blizanačkih duša sve vrijeme veza koju imamo sami sa sobom. Svaka polovica mora biti svjesna i oprezna da ne bi izgubila i utopila sebe u drugom blizancu, jer kada se dogodi da jedna duša izgubi sebe, oba blizanaca su izgubljena.

Iako dijele istu energiju, blizanci su posebne individue, s vlastitim prošlostima, često potpuno različitih interesa i navika. Na taj način se blizanci predstavljaju kao dvije suprotnosti, polariteti čija različitost u međusobnom izražavanju mišljenja, stavova i osjećaja može dosta zbuniti oboje u prvim fazama procesa.

Tada može doći do povremenih i privremenih razdvajanja kako bi svaka polovina ojačala u svom individualnom prostoru i kako ne bi bila preplavljena energijom druge polovine. Čak i kada oboje osvijeste svoje različitosti ili nemogućnost ostvarivanja veze, istovremeno osjećaju magnetsko privlačenje i potrebu za stapanjem.

Kratak susret
U tim fazama, ovakav odnos može postati frustracija i patnja, sve dok oba blizanca ne spoznaju da je prihvaćanje i bezuvjetna ljubav ono što trebaju naučiti kako bi došli do vlastitog ispunjenja kroz jedinstvo s drugom polovicom duše.

Mnogi parovi blizanačkih duša dožive kratak susret u ranoj mladosti i tada se razdvajaju, zaborave jedno na drugo, ne zato što to žele, nego zato što ne postoji drugi način za njihovu podijeljenu dušu da raste individualno. One će se ujediniti tek kada budu sigurne i snažne, u svojoj individualnosti. Da bi proces doživio i ispunio svoj smisao, obje polovice moraju biti duhovno i emotivno zrele za ovaj odnos.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 05/03/2016 : 08:23:38  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
http://www.telegram.hr/zivot/nova-snimka-otkriva-misteriozno-ponasanje-cimpanzi-koje-bi-zapravo-mogao-biti-dokaz-da-su-i-oni-religiozni/

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 05/03/2016 : 08:44:30  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
a zipa ovo:


http://www.dalmacijanews.hr/clanak/0jcp-cimpanze-zlostavljaci-uspjesniji-kod-zenki#/clanak/0jcp-cimpanze-zlostavljaci-uspjesniji-kod-zenki


http://www.oslobodjenje.ba/opusteno/zivotinje/istrazivanje-cimpanze-nasilni-kao-i-ljudi


http://www.jutarnji.hr/i-cimpanze-imaju-osjecaj-za-moralno/217730/

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 05/03/2016 : 12:05:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
U principu sve isto kao i kod nas... dobro imaju osjecaj za moralno, tu nas tuku. :P

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 07/03/2016 : 17:43:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Nema još uvijek nikakvih dokaza, možemo nalupati ne znam koliko stranica teme.
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 07/03/2016 : 18:32:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
karate chimp

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/03/2016 : 19:15:17  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Nema još uvijek nikakvih dokaza, možemo nalupati ne znam koliko stranica teme.




Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 07/03/2016 : 19:19:11  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor





E vidiš, meni ovo ne ide u glavu.
Ajkule su postojale pre dinosaurusa, živele su uporedo sa vodenim dinosaurusima, a ipak su samo oni izumrli, a one su ostale?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/03/2016 : 19:20:32  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
prilagodile se,imale su ludu sriču,nisu ih pobili alieni kad su vršili selekciju...

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 07/03/2016 : 19:22:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Tonka24

Nema još uvijek nikakvih dokaza, možemo nalupati ne znam koliko stranica teme.






Ništa čudno za " evolucioniste " tvoje sorte.
Najvažnija taktika je rugati se i vrijeđati, ako otrpiš to njihovo duhovno stanje, velika je šansa da je to jedina znanost koju ćeš od njih dobiti.
Jer njihovo " znanje " se temelji na neznanju.
Znaju se rugati da su vjernici fanatici,a jedini fanatici su oni sami.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 07/03/2016 : 19:24:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

prilagodile se,imale su ludu sriču,nisu ih pobili alieni kad su vršili selekciju...


Ne nego su vidjele promjene u kukuruzu i vjerovale da je to dokaz evolucije...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/03/2016 : 19:24:35  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
ajde polupismenko ne gnjavi.
moga si bar neki q u školi naučit .
bar imamo besplatno školstvo.
kakvo takvo

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/03/2016 : 19:26:54  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by lwood

prilagodile se,imale su ludu sriču,nisu ih pobili alieni kad su vršili selekciju...


Ne nego su vidjele promjene u kukuruzu i vjerovale da je to dokaz evolucije...



ma kakvi.
vidili su isusa na tosteru i onda zgrnile gomilu love.
sad se sunčaju na karibima i jebu mulatkinje.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 07/03/2016 : 19:30:31  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Manhunteru, trenutni morski pas je ipak manji od onih prahistorijskih. I dalje je to variacija na istu temu. Pobijedio je u evolucijskoj utrci veće&sporije&gluplje&energetsko neučinkovitije zvijeri. Isto ko i predak čovjeka. Meni je to skroz smisleno.





Edited by - nagor on 07/03/2016 19:31:16
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37325 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/03/2016 : 19:36:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

ma kakvi.
vidili su isusa na tosteru i onda zgrnile gomilu love.
sad se sunčaju na karibima i jebu jedu mulatkinje.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 48 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000