forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Jacopo Rauch - presek (Zagor)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 12/09/2015 : 09:15:41  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
1. Šta mislite o njemu generalno kao o autoru?
2. Da li je opravdao titulu talenta?
3. Šta su mu scenarističke mane, a šta vrline?
4. Da li treba da piše više ili pak manje?
5. Da li je dorastao tome da piše bitne priče i vraća legendarne neprijatelje?

I, naposletku kojom biste ocenom ocenili ceo njegov dosadašnji scenaristički opus na Zagorovom serijalu?

Glasanje traje do 19. septembra, odnosno nedelju dana.


Results:
1 [28%] 5 votes
2 [6%] 1 votes
3 [0%] 0 votes
4 [6%] 1 votes
5 [11%] 2 votes
6 [11%] 2 votes
7 [11%] 2 votes
8 [17%] 3 votes
9 [11%] 2 votes
10 [0%] 0 votes


Poll Status: Locked »» Total Votes: 18 counted »» Last Vote: 14/09/2015 22:29:51

Edited by - sergej773 on 19/09/2015 00:32:52

Koresh
stripovi.com suradnik



2944 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 12/09/2015 : 09:24:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message  Reply with Quote
Do sada sam o njegovom radu bio dosta ravnodušan, dok nisam pročitao "Grad ludila" - u mojoj knjizi jedan od najboljih stirpova o Zagoru. ocjenit ću ga sa 9 jer je imao loših uradaka ali ovaj strip poništava sve to, čudo od stripa i mislim da na cijlom forumu nema čovjeka koji više od mene voli tu epizodu
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 12/09/2015 : 10:00:22  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Dajem mu 8 jer je napravio dosta dobrih priča, ali još ni jednu vrhunsku.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 12/09/2015 : 10:41:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
Šestica.
Nije napravio ništa specijalno. Njegovo vrijeme tek dolazi, ja mislim.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 12/09/2015 : 11:16:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
1. Talent već preko 10 godina, nikako da zasja i opravda očekivanja. Kako stvari stoje autor filler pričica za predah između pravih stvari.

2.Nije opravdao famu talenta. Piše bezvezne priče koje se zaborave za 10 minuta. Dobio u ruke Yleniju Vargu pa prekopira Bosellijevu priču, nije se ni malo potrudio nešto svoje donijeti. Katastrofa od priče. I ostale priče su mu već viđene, i nije to problem koliko ne iznosi neki novi pogled kad nešto reciklira, naprosto ponovi staru priču i uzme stare motive i odradi to onako neispirativno. On je tu očito da se održi mjesečni ritam i to je to.

3. Mana mu je ukratko da je mediokritet bez inspiracije. Vrlina mu je valjda da će bit idealan za štancanje filler priča.

4. Bolje bi mu bilo da se sabere i smisli nešto vrijedno. Nekakvo pojačanje ritma mu ne bi ništa donijelo.

5. Puno veće face od njega su morale dostačekati da bi došle na red. Ničim nije pokazao da zaslužujeraditi na bitnim likovima. Dali su mu Vargu pa je to totalno zabrljao. Sad ide raditi Rakosija, to je znak di se kreće Zagorov staff.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 12/09/2015 : 14:35:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Meni on ima dvije vrlo dobre priče; Grad ludila i Guthrumov povratak, ostatak nije ništa posebno a ovaj zadnji maxi nisam još čitao.
Ostaje vidjeti kakva će biti ova priča iz JA sage koja dolazi kod Ludensa ali za sada bih mu dao solidnu sedmicu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 12/09/2015 : 17:09:31  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Rauch mi je jedan od najdrazih scenarista na Zagoru jer on naspram Bureta i Bosellija prima manju paznju sto mi se dopada jer kasnije ne izbacuje previse ocekivane price. Najvise mi se dopada kod njega sto kada je on u pitanju mnogi ne uvelicavaju njegove epizode kao kod Bureta, jer makar imam osjecaj da ce epizoda da bude ok a ne kao kod Bureta gdje se nafali epizoda a kasnije poslije citanja shvatis koliko je imala potencijala a tako losa ispala. Mada mislim da svoju titulu kao talenat jos nije opravdao, prvenstveno zbog obicnog manjka kvaliteta i istog opadanja mada mi se svidja njegov pristup stripu - akcija i prica su uvijek na istoj razini. Mana mu je medutim to sto zna da se uzdigne sa pretjeranim pisanjem pa kasnije zabrlja, mada je vrlina to sto je bolji u prosjecnim epizodama nego na visim kao sto je bio slucaj kod nove Varge. Meni se epizoda licno dopala mada je mogla da bude bolja. Problem je sto mu daju da pise price sa starim likovima sto mu i ne ide bas uvijek od ruke, njemu je najbolje da pise samo navije likove. Trebao bi da pise manje zbog kvalitete, tako da je bolje da ga manje vidjamo u serijalu, jer ga Bure ionako drzi vec. Kao sto sam vec rekao - neka radi na novijim likovima jer je tu jako dobar, mada za sada ocekujem mnogo od novog Rakosija. Sve u svemu - slaba 8, ali valjda ce da dobije i on svoj vrhunac.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 12/09/2015 : 21:48:14  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Grad ludila koji svi spominju je potpuno prosječna priča. Čak i ispod toga.
Guthrumov povratak nisam čitao, ali je Vampirica Ylenia stvarno dobar uradak. Vrlo dobar čak. A tu pomaže i izvanredan Della Monicin crtež.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6604 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 13/09/2015 : 00:07:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Osjeti se zamor materijala na ovoj temi. Presjeci su ok ideja ali ocito treba dozirati.

Dao sam Rauchu 6, nit smrdi nit mirise. Nemam recimo nijednu njegovu epizodu u top 20, treba kao olakotnu okolnost uzeti da je dosao relativno kasno, kad se broj ideja smanjio i tesko je biti inovativan. Onako, osrednji je

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 13/09/2015 00:08:31
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16874 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 13/09/2015 : 11:22:55  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
7 za Raucha, čovjek definitivno ima potencijala, što je pokazao briljantnom "Grad ludila" koji me je oduševio kao rijetko koji Zagor u zadnjih 15 godina. Svi njegovi ostali radovi ipak me nisu "dirnuli".
Ipak, ne bih mu dao vraćanje starih neprijatelja, ne još.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 13/09/2015 : 11:37:32  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Taj 'Grad ludila' bijedno izgleda u usporedbi s Manfredijem 'Vratima pakla' (MV) koji obrađuje istu temu.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 13/09/2015 : 12:09:58  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Meni taj Grad ludila izleda bijedno i bez ikakve usporedbe.
Nikako ne shvaćam fascinaciju njime (isto važi za sve epizode novijeg Lu perioda koje je masa odobrila - Pun mjesec, U potrazi za Zagorom, Okrutni Hawak...).

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/09/2015 : 12:37:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Naravno da se ljudima sviđaju te epizode kada nema SF/fantasy pizdarija u njima.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 13/09/2015 : 14:33:38  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ti očito ne razumiješ da kvaliteta pojedine epizode ne ovisi o žanru.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/09/2015 : 15:04:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Općenito ne ovisi o žanru, ali postoje nekakve (neoznačene) granice do kojih se može ići u određenom stripu a da ne ispadne neukusno, to ipak ovisi o pojedinom čitatelju i načinu na koji će on doživjeti takav strip.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 13/09/2015 : 15:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Općenito ne ovisi o žanru, ali postoje nekakve (neoznačene) granice do kojih se može ići u određenom stripu a da ne ispadne neukusno, to ipak ovisi o pojedinom čitatelju i načinu na koji će on doživjeti takav strip.



Ali u Zagoru su te granice prilično široke zbog žanrovske otvorenosti. Još od samog početka je bio okrenut fantastici i misteriji.
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2944 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 13/09/2015 : 15:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message  Reply with Quote
kad imamo epizodu sa ludim propovijednikom i dječakom sa posebnim sposobnostima u dvije epizode, to sliči na bijednu, izlizanu temu i jeftinu priču iz Bonelli kuće. ali ono što je izašlo iz ove teme-to je jedan od najboljih Zagora, meni uopće, a nekima vidim u posljednjih par godina. Dojam nakon čitanja bio je kao rijetko kad, šteta je što neki to nisu doživjeli ali vidim da ima onih koji jesu. onaj dojam... to djeli loše od dobrih priča. Tko kaže da je ovo bijeda-ne smeta mi, žao mi je čitaoca koji tako misli, jer je priča vrhunska. ja je obožavam, i odskače od svega viđenoga u Zagoru, pogotovo prvi puta kada ju se čita.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 13/09/2015 : 16:10:19  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Općenito ne ovisi o žanru, ali postoje nekakve (neoznačene) granice do kojih se može ići u određenom stripu a da ne ispadne neukusno, to ipak ovisi o pojedinom čitatelju i načinu na koji će on doživjeti takav strip.


Da, samo što je Zagor osmišljen kao strip svih žanrova, potpuno neograničen.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

PaoloRivera
Average Member



Croatia
516 Posts

Member since 09/09/2014

Posted - 13/09/2015 : 16:21:42  Show Profile Show Extended Profile  Send PaoloRivera a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by DODSFERD

Općenito ne ovisi o žanru, ali postoje nekakve (neoznačene) granice do kojih se može ići u određenom stripu a da ne ispadne neukusno, to ipak ovisi o pojedinom čitatelju i načinu na koji će on doživjeti takav strip.


Da, samo što je Zagor osmišljen kao strip svih žanrova, potpuno neograničen.


To je već samo u sebi dosta kontradiktorno
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/09/2015 : 16:26:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by DODSFERD

Općenito ne ovisi o žanru, ali postoje nekakve (neoznačene) granice do kojih se može ići u određenom stripu a da ne ispadne neukusno, to ipak ovisi o pojedinom čitatelju i načinu na koji će on doživjeti takav strip.



Ali u Zagoru su te granice prilično široke zbog žanrovske otvorenosti. Još od samog početka je bio okrenut fantastici i misteriji.


Granice su široke ali nisu odmah išle tako daleko, nisu odmah došle priče kao Horde zla, Princ vilenjaka, Prijetnja iz svemira, Posljednja Thula, Ponekad se vraćaju i slične... a još da ne napominjem da su mi sve ove navedene katastrofa jer to za mene nije Zagor.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Willer
stripovi.com suradnik

1300 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 13/09/2015 : 16:34:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Granice su široke ali nisu odmah išle tako daleko, nisu odmah došle priče kao Horde zla, Princ vilenjaka, Prijetnja iz svemira, Posljednja Thula, Ponekad se vraćaju i slične... a još da ne napominjem da su mi sve ove navedene katastrofa jer to za mene nije Zagor.



Pa Rakosi, Kandrax i Akronijanci su Nolittini likovi, koji su udarili temelje ovome novom. A kao da je i danas svaka epizoda SF/fantasy. Takve su epizode i dandanas manjina.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 13/09/2015 : 18:22:57  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by DODSFERD

Općenito ne ovisi o žanru, ali postoje nekakve (neoznačene) granice do kojih se može ići u određenom stripu a da ne ispadne neukusno, to ipak ovisi o pojedinom čitatelju i načinu na koji će on doživjeti takav strip.



Ali u Zagoru su te granice prilično široke zbog žanrovske otvorenosti. Još od samog početka je bio okrenut fantastici i misteriji.


Granice su široke ali nisu odmah išle tako daleko, nisu odmah došle priče kao Horde zla, Princ vilenjaka, Prijetnja iz svemira, Posljednja Thula, Ponekad se vraćaju i slične...


Bome jesu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 13/09/2015 : 18:40:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Nollita je davnih dana utemeljio Zagora kao junaka za sve žanrove. Što bi Zagor odjednom trebao postati mekušac koji se boji izvanzemaljaca il čudovista iz fantasy svijeta?

Odakle uopće ta ideja da je Zagor iskljucivo western? To nije bio ni 60-i neke.
Go to Top of Page

ike666
Average Member



709 Posts

Member since 01/11/2012

Posted - 13/09/2015 : 18:50:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ike666 a Private Message  Reply with Quote
Ništa koristi za Zagora od njega, ispodprosječan scenarista. Na stranu nedostatak ideja, ali čak nije niti dobar zanatlija.

Rendal Mutant, Tkac, Jednooki Džek, Vatreno oko...
Go to Top of Page

Gru
Average Member



818 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 13/09/2015 : 23:28:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
Još je prerano za Rauchov presjek karijere na Zagoru.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6604 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 14/09/2015 : 10:28:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Opa, cetiri keca za Raucha.

loading...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000