forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex 132 - Bjegunci (original #500)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

dicmanjac
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 23/01/2011

Posted - 18/09/2015 : 14:58:29  Show Profile Show Extended Profile  Send dicmanjac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Koresh

dva identična sadržaja u boji (broj 500 i 600), jedan 18 kn, drugi 136 kn i to na akciji. prema tome nemamo dalje o čemu pričati

i onda čitam, ne valja natpis "u boji"..... na što smo spali, sramota je tako nešto čuti, a što je najbolje taj natpis uopće ne izgleda loše, nego pojedinci namjerno traže "greške" u skoro savršenom izdanju za kioske



To kralju
POTPISUJEM!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/09/2015 : 15:01:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Koresh

dva identična sadržaja u boji (broj 500 i 600), jedan 18 kn, drugi 136 kn i to na akciji. prema tome nemamo dalje o čemu pričati


Ali glatki papir je puno skuplji od hrapavog.
Stvar je u tome da se nekima neće dati čekati x godina da broj 600 dođe na kioske (ako se to ikada dogodi), ovako gajba piva manje i imaš taj broj prije ostalih.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/09/2015 : 15:06:23  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


a onda ko ih jebe ... citali ste vec srpsko izdanje? tko vam kriv



a šta bi trebao se obazirati na izdanja iz drugih država?
onda po tom kad izađe originalno talijansko izdanje nema potrebe više objavljivati u drugim državama taj strip?
a i nije da će siliti kupce da kupe strip.
svatko ima slobodu odlučiti hoće li kupiti ili ne.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 18/09/2015 : 15:08:40  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Poli


a onda ko ih jebe ... citali ste vec srpsko izdanje? tko vam kriv



a šta bi trebao se obazirati na izdanja iz drugih država?
onda po tom kad izađe originalno talijansko izdanje nema potrebe više objavljivati u drugim državama taj strip?
a i nije da će siliti kupce da kupe strip.
svatko ima slobodu odlučiti hoće li kupiti ili ne.



CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3484 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 18/09/2015 : 15:11:10  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Poli


a onda ko ih jebe ... citali ste vec srpsko izdanje? tko vam kriv



a šta bi trebao se obazirati na izdanja iz drugih država?
onda po tom kad izađe originalno talijansko izdanje nema potrebe više objavljivati u drugim državama taj strip?
a i nije da će siliti kupce da kupe strip.
svatko ima slobodu odlučiti hoće li kupiti ili ne.



Da, trebao bi se obazirati na izdanja iz drzava koje govore istim jezikom. Vjerovatno je veliki broj stripomana iz zemalja regiona pratio oba izdanja. Preskokom bi isti broj nastavio kupovati izdanja obje kuće. Ovako neće. Otprilike su ovim potezom na gubitku i jedni i drugi...
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2942 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 18/09/2015 : 15:19:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Koresh

dva identična sadržaja u boji (broj 500 i 600), jedan 18 kn, drugi 136 kn i to na akciji. prema tome nemamo dalje o čemu pričati


Ali glatki papir je puno skuplji od hrapavog.
Stvar je u tome da se nekima neće dati čekati x godina da broj 600 dođe na kioske (ako se to ikada dogodi), ovako gajba piva manje i imaš taj broj prije ostalih.



dobro, stvar je pristupa, netko mora imati sve što izađe od nekih junaka, a meni je svejedno, ako 600 nikad i ne izađe, sigurno neću gubiti besane noći od tuge radi toga
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37326 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/09/2015 : 15:30:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Poli


a onda ko ih jebe ... citali ste vec srpsko izdanje? tko vam kriv



a šta bi trebao se obazirati na izdanja iz drugih država?



ha ha ha, jer to uopste nije radio prije, jel?



nije da se pretjerano sekiram, sa 132 stajem sa LU i to je to,
valjda su u LU iskalkulirali da takvih kao ja nema mnogo, a jos kad im telleri pokupise 3 primjerke umjesto jednog, prodaja ce se samo povecati







Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/09/2015 : 15:52:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
A i ti si sada našao cjepidlačiti umjesto da uzimaš masni otisak, izgubit' ćeš oči čitajući vodenasta slova.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37326 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/09/2015 : 16:05:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

ne znam sta izgubim da ostanem na tipfelerima i vecinom uzasnom prijevodu, plus u VC imam uvodnik (kao bonus) ;)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 18/09/2015 : 16:07:53  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
istina Poli, baš si zapeo...
imam 30 komada VČ i otisak je nikakav, stripovi se brzo razpadaju i limao sam svakog na rubu rikna....ni blizu Ludensovom...ostalo je ok izdanje i Veselog...
da nema druge solucije-zadovoljan bi bio...ovako ne.
A teller uzima 4 primjerka Texa iako to ništa ne znači..volim Texa na kioscima, samo još Malog Rendžera uzmem više.
iz inata stat sa 132 brojem je oprosti-meni diječje.
voliš Texa ali zbog principa ne odvojiš 2.40 eura?..valjda bi bio najsretniji da si ti u pravu i da se Tex Ludens zbog pada prodaje ukine...
Ja sam dok je izlazio Mister No na kioscima te brojeve uzimao 3x svaki primjerak...jedno je inatit se i gledat svoj interes a drugo voljet svog junaka. Nisi ti takav texoljubac kojim se izdaješ...soory

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 18/09/2015 16:12:27
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/09/2015 : 16:43:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller
Nisi ti takav texoljubac kojim se izdaješ...soory



Ma on nikada nije puno mario za Texa, da su u pitanju Julia i Gea onda mu ne bi smetalo dupliranje.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

PaoloRivera
Average Member



Croatia
516 Posts

Member since 09/09/2014

Posted - 18/09/2015 : 17:41:40  Show Profile Show Extended Profile  Send PaoloRivera a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Koresh

i onda čitam, ne valja natpis "u boji"..... na što smo spali, sramota je tako nešto čuti, a što je najbolje taj natpis uopće ne izgleda loše, nego pojedinci namjerno traže "greške" u skoro savršenom izdanju za kioske


Da, to je stvarno sramotno Ludens živi od vas, a vaše je pravo i dužnost da od njega zahtijevate najbolje.
Go to Top of Page

PaoloRivera
Average Member



Croatia
516 Posts

Member since 09/09/2014

Posted - 18/09/2015 : 17:57:05  Show Profile Show Extended Profile  Send PaoloRivera a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

sve ok Paolo, samo diskutiramo demokratski na kulturnom nivoju...pa nismo budale da se svađamo...
Da budem malo sladak, i ti si mi jako ok forumaš, hvala za podržku, trudimo se...
Možda si malo prekritičan do Ludens dizajna Zagora, pa skoro je identičan originalu a mislim da tako mora i bit.
Ludensova boljka je nikakav kontakt sa čitateljima i baš se vidi da rade stripove preko kur**ca, tj. da jim je to posao i
nikakvo veselje ne vide u njemu...nema jih na forumu, nema uvodnika,...
Ovaj Tex kolor jubilarac pun jim je pogodat(pogotovo ono 18 kuna) i za to skidam jim kapu...ono U BOJI bode u oči jer bi možda trebalo pisat U KOLORU, nekako ozbiljnije zvući a isti je smisao...
Veseli me da si i ti Malog Rendžera fan, nisu ove prve priće bogzna šta ali nisu bile ni prve Texove i Zagorove...
Kit Teller izrasta u legendarnog heroja tek tamo od Tajanstvenog zamka dalje...i do kraja je fantastičan.
Donatelli je vrhunski crtać, njegove akvarel retro naslovnice su neponovljive, možda je Villa tu blizu, pogotovo na
ovim kolor izdanjima Libellusa.
Treba kritizirat kad zasluže i hvalit kad je njihov rad za hvalit...možda nas Ludens malo razmazio, zamislite da firma ode do vraga kako bi izgledali kioski...jad i beda.
Zato jih podržavam iako imaju mana, boljih nema trenutno...a Veseli je bar meni teže/teško dostupan da bi mi nabavka njihovih stripova pružala neko veliko veselje...bogom su dani i nek potraju još 100 godina-nitko sretniji od mene.
Nadam se da Ludens nastavi što prije i Marka jer mi fali taj naivni esse-geese junak na kioscima.
Stripovi me usrećuju i izpunjavaju život i samo da to potraje...sa Ludensom ili nekim drugim izdavačem.
Jer pravi gušt je kupit strip na kiosku(bar meni), ono HC,luxus,350 naklade je več fetiš i perverzija, a ona se plača.
Pozdrav prijatelju i samo ostani aktivan forumaš, ja te pratim sa veseljem.

ps. uzimaš Van Goghovom Malog Rendžera?..ako ne, velika preporuka..mislim da se da nabavit sa malo truda sve brojeve...
Nova tura je spremna za tiskanje, nadam se da su strojevi več u pogonu.





Prijatelju, baš mi je bilo drago pročitati ovaj post I ja više volim kiosk stripove, zato bih često i volio da ljepše izgledaju, da im izdavač posveti malo više pažnje. Ne vjerujem da bi to podiglo cijenu, vjerujem da ima puno odličnih dizajnera, i boljih od sadašnjih, koji bi se za iste novce više potrudili. Libellus nije skup zbog dizajna, već zbog vrhunskog tiska i uveza, i kvalitetnijeg papira i korica... Krenuo sam polako uzimati i Van Goghovog i Ludensovog Rendžera paralelno, od Van Gogha zadnju izdanu turu koju sam našao u SNK.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/09/2015 : 19:13:58  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jasa

Da, trebao bi se obazirati na izdanja iz drzava koje govore istim jezikom. Vjerovatno je veliki broj stripomana iz zemalja regiona pratio oba izdanja. Preskokom bi isti broj nastavio kupovati izdanja obje kuće. Ovako neće. Otprilike su ovim potezom na gubitku i jedni i drugi...


A valjda čovjek koji je uložio svoje novce i živi od toga bolje zna nego li mi koji samo kupimo strip.
I ako je on već odlućio tako ko smo mi da mu prigovaramo ili se čak ljutimo?
Kupi ili nemoj kupiti.Sve ostalo je nepotrebno.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7887 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 18/09/2015 : 19:54:39  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
ovde je ludens 100% na gubitku.
da je u pitanju zagor ili d.dog moglo bi i da prodje,ali tex

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/09/2015 : 20:26:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Proći će i Tex, umjesto 1200 bude se prodalo 1100 a to je dovoljno s obzirom da ima serijala i sa slabijom prodajom.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 18/09/2015 : 21:09:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
o Bože svašta, opet iste nebuloze...

1. ovo je hrvatsko izdanje, na hrvatskom jeziku, prvenstveno za RH, ne za "region" u nečijim glavama

2. broj onih koji inače kupuju Texa na KIOSCIMA u RH a koji su kupili i VČ-ovo izdanje na srpskom jeziku, najnormalnije namijenjeno prvenstveno tržištu RS, otprilike je značajan kao i utjecaj kvalitete Palomina WC papira na vađenje nafte u Bahreinu (isto dakako vrijedi i obrnuto za prosječnog kupca u Srbiji)

3. tom broju od nekoliko desetaka jedinki razasutih po vaseljeni preporučujem nešto za smirenje živaca i prihvaćanje činjenice da Tex ide normalno dalje, bez preskoka

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37326 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/09/2015 : 21:29:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

iz inata stat sa 132 brojem je oprosti-meni diječje.
voliš Texa ali zbog principa ne odvojiš 2.40 eura?..valjda bi bio najsretniji da si ti u pravu i da se Tex Ludens zbog pada prodaje ukine...

Nisi ti takav texoljubac kojim se izdaješ...soory



kakvog inata, ne trebaju mi stripovi koje vec imam, nisam opterecen kolekcionarstvom (cak se pokusavam "leciti te bolesti" ... neuspesno, al svejedno ) i ne dupliram, jedino ako se neka edicija potpuno ukine, npr. Van Goghova Julia, tu sam kupio i prvih 9 DW, a ove VG prodajem, isto tako sam uzeo i brojeve Fibrinog KP koje sam imao u SC, jer je to KP i zavrsen serijal, a SC naravno nitko ziv nece, jedino ako ih dam besplatno (nisam lud)

a koji kurac sam ja kupovao MN prvi dan na kiosku kada su ga onda lepo ... zaledili... tako LU stripove kupujem samo jos preko aukcija ili na nekim snizenjima, ko ih jebe, zbog mene nece opstati ako kupim 3 kom. istog stripa, svakog stripa (a nisam ni toliko glup pored mora drugih stripova, kvalitetnijih) ... a ionako izdaju vise manje stripove koji me potpuno ne zanimaju, i to u n-varijantama, po stoti put isti strip, hvala qrcu tako lepo ustedim za neki drugi strip drugog izdavaca jer ciko i zagor u stosestnajt varijanti me ni u snu ne zanimaju, a ovo sto bi kupovao oni nece (pardon, nitko drugi izgleda nece kupovati)

za texoljubca se nikada nisam ni izdajao sorry


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 18/09/2015 : 23:08:44  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Nisam već dugo uzeo ništa novo od VČ... Kako sada stoje sa otiskom?
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19352 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/09/2015 : 23:34:01  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Bolje, ali su još uvijek loši.
U odnosu na Ludnes katastrofalni.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/09/2015 : 07:24:15  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Poli moj dragi, dao si si truda i nabavio Texa Mefista i ostale iz Srbije a neces kupit Mefista i ostale u boljem izdanju sa kioska udaljenig 100 metara od svoje kuce...ako to nije inat onda neznam sto je....sorry ali imam dijecu i znam kad se trmoglave i inate.
A sto se tice zaledenih stripova,ko ti je kriv kad se tvoj ukus ne poklapa sa ukusom vecine citatelja...volim i ja MN i MM ali ako nas je sacica-da ludens izdaje za nas 400?
Mladi smo relativnoni sve ce to kadtad libellus...za nas 300..ali nisu ti ni oni ok cujem...
Nema spasa nego da otvoris PONY PRESS i izdajes stripove za svoju dusu i srce...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 19/09/2015 07:33:10
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/09/2015 : 07:34:34  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Poli moj dragi, dao si si truda i nabavio Texa Mefista i ostale iz Srbije a neces kupit Mefista i ostale u boljem izdanju sa kioska udaljenig 100 metara od tvoje kuce...ako to nije inat onda neznam sto je....sorry ali imam dijecu i znam kad se trmoglave i inate.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20704 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/09/2015 : 09:10:53  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
teleru,prijatelju,potpuno si promašio loptu i nisi ukapirao Polija.

Poliju,kao i svima nama koji volimo Teksa,a ne kupujemo Libelusova izdanja,ovim potezom Ludensa je uskraćeno da u nekoj razumnoj budućnosti vidimo novije i dosta bolje epizode od onih koje je objavio VČ,a koje će objaviti LU.
A ta priča sa otiskom je potpuno bezvezna - VČ izdanja su sasvim korektna za kiosk izdanje.Da može bolje,može,ali i ovake se može sasvim pristojno uživati u VČ Texovim epizodama.

Neka nas ima i sto koji ćemo odustati od novih Teksova,Ludensu neće biti zanemarljivo.Stoga ona priča o ubrzanju tempa izlaženja mi deluje kao SF.
A na sve to, ti ćeš još i da ih podržiš sa kupovinom po tri primerka.Meni je to nerazuman potez.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 19/09/2015 09:12:12
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/09/2015 : 10:27:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ludens je već ubrzao Texa na 8 komada godišnje.
Hoće li prodaja pasti ili ne najbolje će ocjeniti izdavač,koji će snositi i eventualne posljedice a on je odlučio ne preskakati.
Tu je priča završena a ovo što mi brbljamo je uzalud.
To što će neko kupiti više istih primjeraka a neko neće nijedan je njihova osobna odluka i ona ne treba interesirati ostale /NE/kupce.
Niti im ostali imaju pravo prigovoriti na njihovoj odluci.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 19/09/2015 : 11:08:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Trenutni prosjek prodanih primjeraka je 1287, mislim da to može pasti najviše za 100 ali ništa drastično. Ni redovni Zagor se ne prodaje nešto bajno (1810) pa opet ide bez problema i to najbržim mogućim tempom.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000