forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 ebay refund
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 23/09/2015 : 20:35:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Naručio sam nešto prije 42 dana i nije stiglo. Kontaktirao i lokalnu poštu i glavnu u Zagrebu i nema. Nemam pravi tracking number već neki bezveze nestandardni Yanwen.
Uglavnom, prodavač je voljan rafundirati novac, želi da mu ostavim pozitivne komentare i da ne otvaram slučaj na eBay-u.
Pitanja:
Vidite li neki problem ili moguću smicalicu (nisam iskusan)?
Nisam nikada primao novac na paypal, samo kupujem. Trebam li dostaviti neke podatke ili on samo vrati istim putem kako sam i platio?
Može li on nekako povući taj novac na neki fazon, ako ne otvorim slučaj?
Vjerovatno lupam gluposti, ali informacija nikad previše :-)

30.09 Uspješno realizirano.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 30/09/2015 16:25:36

andi
Junior Member

Croatia
306 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 23/09/2015 : 20:46:44  Show Profile Show Extended Profile  Send andi a Private Message  Reply with Quote
Samo ti otvori slučaj. Pusti te priče o pozitivnim komentarima, jednom kad ostaviš pozitivni ebay ti neće više pomoći u ostvarivanju prava.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 23/09/2015 : 20:55:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by andi

Samo ti otvori slučaj. Pusti te priče o pozitivnim komentarima, jednom kad ostaviš pozitivni ebay ti neće više pomoći u ostvarivanju prava.


Pa neću mu ostaviti pozitivni dok mi ne vrati novac.
Mene samo zanima, postoji li neki moguć problem ako on meni recimo sutra vrati novac bez ikakvih otvaranja slučaja (kaže da hoće) i kako se taj novac vraća...
Kinezi često baš ne vladaju engleskim pa čisto da imam neke informacije.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 23/09/2015 20:56:45
Go to Top of Page

dicmanjac
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 23/01/2011

Posted - 23/09/2015 : 20:56:27  Show Profile Show Extended Profile  Send dicmanjac a Private Message  Reply with Quote
Ako ti vrati novac netrebaš otvarati slučaj. Kada ti uplati nemože ti ih više uzeti,hehe. Samo gledaj da ti što prije uplati da ti nebi istekao rok za žalbu, pa da te na taj način ne zajebe.
Netrebaš mu dostavljati ništa, treba mu samo adresa tvog paypala, a nju ima jer si ti njemu uplaćiva.

Što se tiče primanja novca preko paypala imaš neke sheme.
Tipa ako si nešto ti prodao onda ti zadržavaju novac dok se ne uvjere da si to isporučio, nekih 30-ak dana.

Plus imaju neki postoci koje njima plaćaš prilikom primanja novca (al to može i pošaljitelj platit).

Ima tu dosta caka, al najbolje da uđeš na njihovu stranicu i nađeš gdje je sve ljepo objašnjeno (imaš i najčešća pitanja). Ako znaš engleski naravno :)
Go to Top of Page

dicmanjac
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 23/01/2011

Posted - 23/09/2015 : 20:58:29  Show Profile Show Extended Profile  Send dicmanjac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by andi

Samo ti otvori slučaj. Pusti te priče o pozitivnim komentarima, jednom kad ostaviš pozitivni ebay ti neće više pomoći u ostvarivanju prava.


Pa neću mu ostaviti pozitivni dok mi ne vrati novac.
Mene samo zanima, postoji li neki moguć problem ako on meni recimo sutra vrati novac bez ikakvih otvaranja slučaja (kaže da hoće) i kako se taj novac vraća...
Kinezi često baš ne vladaju engleskim pa čisto da imam neke informacije.



Logiraj se na paypal i otiđi na "send money" pa ces vidjeti koje sve opcije slanja imaju i kolika je provizija. ;)
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 23/09/2015 : 20:59:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dicmanjac

Ako ti vrati novac netrebaš otvarati slučaj. Kada ti uplati nemože ti ih više uzeti,hehe. Samo gledaj da ti što prije uplati da ti nebi istekao rok za žalbu, pa da te na taj način ne zajebe.
Netrebaš mu dostavljati ništa, treba mu samo adresa tvog paypala, a nju ima jer si ti njemu uplaćiva.

Što se tiče primanja novca preko paypala imaš neke sheme.
Tipa ako si nešto ti prodao onda ti zadržavaju novac dok se ne uvjere da si to isporučio, nekih 30-ak dana.

Plus imaju neki postoci koje njima plaćaš prilikom primanja novca (al to može i pošaljitelj platit).

Ima tu dosta caka, al najbolje da uđeš na njihovu stranicu i nađeš gdje je sve ljepo objašnjeno (imaš i najčešća pitanja). Ako znaš engleski naravno :)


Hvala na korisnim odgovorima.
Ne planiram baš nešto prodavati pa otom potom. Vjerovatno zadržavaju novac 30 dana od zadnjeg roka dostave. Naime, toliko piše da imam vremena za otvoriti slučaj...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 23/09/2015 : 21:02:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dicmanjac

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by andi

Samo ti otvori slučaj. Pusti te priče o pozitivnim komentarima, jednom kad ostaviš pozitivni ebay ti neće više pomoći u ostvarivanju prava.


Pa neću mu ostaviti pozitivni dok mi ne vrati novac.
Mene samo zanima, postoji li neki moguć problem ako on meni recimo sutra vrati novac bez ikakvih otvaranja slučaja (kaže da hoće) i kako se taj novac vraća...
Kinezi često baš ne vladaju engleskim pa čisto da imam neke informacije.



Logiraj se na paypal i otiđi na "send money" pa ces vidjeti koje sve opcije slanja imaju i kolika je provizija. ;)


Misliš da će mi na njegov refund lupiti proviziju?
Pa i mogli bi ako nije otvoren služben slučaj. No, nema veze...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Gru
Average Member



818 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 23/09/2015 : 21:24:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Naručio sam nešto prije 42 dana i nije stiglo. Kontaktirao i lokalnu poštu i glavnu u Zagrebu i nema. Nemam pravi tracking number već neki bezveze nestandardni Yanwen.
Uglavnom, prodavač je voljan rafundirati novac, želi da mu ostavim pozitivne komentare i da ne otvaram slučaj na eBay-u.
Pitanja:
Vidite li neki problem ili moguću smicalicu (nisam iskusan)?
Nisam nikada primao novac na paypal, samo kupujem. Trebam li dostaviti neke podatke ili on samo vrati istim putem kako sam i platio?
Može li on nekako povući taj novac na neki fazon, ako ne otvorim slučaj?
Vjerovatno lupam gluposti, ali informacija nikad previše :-)




Moja preporuka je da otvoriš slučaj ukoliko trgovac odmah (u roku dan dva) ne uplati jer kako je rečeno da ti ne istekne rok osiguranja samog ebaya.
Inače, kad otvoriš slučaj na ebay-u imaš 15 dana da se ti i trgovac dogovorite i ukoliko se ne uspijete dogovoriti onda ebay osiguranje refundira sumu. (Kupac u svakom trenutku se slučaj može zatvoriti bez ikakvih posljedica po kupca ili prodavača).
Što se tiče refundirane sume ona će biti nešto manja zbog paypal provizije.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 23/09/2015 : 21:32:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Eto, sve jasno.
Hvala.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 23/09/2015 : 22:20:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gru
Što se tiče refundirane sume ona će biti nešto manja zbog paypal provizije.


Neće mu biti ništa manje, jer to za njega nije primanje love u smislu riječi nego povrat egzaktne uplaćene svote istim putem, dakle storniranje njegove Paypal uplate.
A ukoliko Obi nije platio putem Paypal-a, onda ima pravo od prodavača tražiti razliku koju bi mu Palypal odbio kao proviziju na taj, od strane prodavača uplaćen iznos.
Otvaranje slučaja "neprimljenog artikla" na eBay-u obavezno, ukoliko roba ili pak vraćena lova ne stigne u roku od nekih 30-ak dana, računajući od dana kupovine.
Pored toga, 32 (!) dana imaš vremena i pravo prijaviti/otvoriti slučaj, a ja bih na tvom mjestu sačekao još malo da li će lova stići, jer ukoliko mu otvoriš slučaj, može biti da se "nadrka" pa odluči da ti je ni ne vrati. Pogotovo ako je stvarno u pitanju neki "Azijat".

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 23/09/2015 : 23:08:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by Gru
Što se tiče refundirane sume ona će biti nešto manja zbog paypal provizije.


Neće mu biti ništa manje, jer to za njega nije primanje love u smislu riječi nego povrat egzaktne uplaćene svote istim putem, dakle storniranje njegove Paypal uplate.
A ukoliko Obi nije platio putem Paypal-a, onda ima pravo od prodavača tražiti razliku koju bi mu Palypal odbio kao proviziju na taj, od strane prodavača uplaćen iznos.
Otvaranje slučaja "neprimljenog artikla" na eBay-u obavezno, ukoliko roba ili pak vraćena lova ne stigne u roku od nekih 30-ak dana, računajući od dana kupovine.
Pored toga, 32 (!) dana imaš vremena i pravo prijaviti/otvoriti slučaj, a ja bih na tvom mjestu sačekao još malo da li će lova stići, jer ukoliko mu otvoriš slučaj, može biti da se "nadrka" pa odluči da ti je ni ne vrati. Pogotovo ako je stvarno u pitanju neki "Azijat".


Ovo mi baš nije jasno. Kako to misliš da mi ne vrati? Pa zar ne drži taj novac ebay neko vrijeme upravo za ovakve slučajeve. Tako da ipak odluka nije na prodavaču ako pokrenem slučaj...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Gru
Average Member



818 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 23/09/2015 : 23:31:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by Gru
Što se tiče refundirane sume ona će biti nešto manja zbog paypal provizije.


Neće mu biti ništa manje, jer to za njega nije primanje love u smislu riječi nego povrat egzaktne uplaćene svote istim putem, dakle storniranje njegove Paypal uplate.
A ukoliko Obi nije platio putem Paypal-a, onda ima pravo od prodavača tražiti razliku koju bi mu Palypal odbio kao proviziju na taj, od strane prodavača uplaćen iznos.
Otvaranje slučaja "neprimljenog artikla" na eBay-u obavezno, ukoliko roba ili pak vraćena lova ne stigne u roku od nekih 30-ak dana, računajući od dana kupovine.
Pored toga, 32 (!) dana imaš vremena i pravo prijaviti/otvoriti slučaj, a ja bih na tvom mjestu sačekao još malo da li će lova stići, jer ukoliko mu otvoriš slučaj, može biti da se "nadrka" pa odluči da ti je ni ne vrati. Pogotovo ako je stvarno u pitanju neki "Azijat".


Ovo mi baš nije jasno. Kako to misliš da mi ne vrati? Pa zar ne drži taj novac ebay neko vrijeme upravo za ovakve slučajeve. Tako da ipak odluka nije na prodavaču ako pokrenem slučaj...



Kad pokreneš slučaj i ako dođe do toga da zatražiš svoj novac (imaš opcije "I still want my item" i "I want a refund") onda ti novac vraća eBay insurance a ne prodavač (kako to kasnije srede eBay i prodavač, ne znam, pretpostavljam da su u pitanju neke sankcije, zato i prodavač traži od tebe da ne otvaraš slučaj).
Osobno sam imao situaciju gdje sam kupio media player od kineza za nekih 60ak $. I tako obavim ja transkaciju preko paypala, i na popisu "activity" se uredno pojavi predmet i ikonica da je poslano. I tako čekam ja dva-tri tjedna i sinulo mi da mu odem provjeriti njegov feedback, kad ono prodavač ne postoji! nema njegove ebay stranice. Dalje sam otvorio slučaj i za nekoliko dana mi je stigla poruka sa ebaya da nakon razmatranja slučaja ebay odlučuje refundirati sumu.
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 23/09/2015 : 23:35:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Ne, eBay nikada ne "suzdržava" novac kupca, nego isključivo putem plaćanja preko Paypal-a imaš "osiguranu kupovinu" (zaštitu kupca) od strane eBay-a. Pošto eBay i Paypal (još) surađuju, u slučaju da kupac ne dobije kupljenu robu, otvara određeni slučaj kod eBay-a, da bi oni to proslijedili Paypal-u koji kupcu (nakon zatvaranja dotičnog slučaja) vraća lovu.
Dakle, lovu ti definitivno vraćaju samo u slučaju ako si se prilikom plaćanja dotične kupovine poslužio uslugom njihovog partnera Paypal.
Nekada je bilo tako da si imao pravo na zaštitu 1x u pola godine, dakle max. 2x godišnje.
A kojim putem si platio?

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...

Edited by - Dukidule on 23/09/2015 23:38:22
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/09/2015 : 00:53:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

Ne, eBay nikada ne "suzdržava" novac kupca, nego isključivo putem plaćanja preko Paypal-a imaš "osiguranu kupovinu" (zaštitu kupca) od strane eBay-a. Pošto eBay i Paypal (još) surađuju, u slučaju da kupac ne dobije kupljenu robu, otvara određeni slučaj kod eBay-a, da bi oni to proslijedili Paypal-u koji kupcu (nakon zatvaranja dotičnog slučaja) vraća lovu.
Dakle, lovu ti definitivno vraćaju samo u slučaju ako si se prilikom plaćanja dotične kupovine poslužio uslugom njihovog partnera Paypal.
Nekada je bilo tako da si imao pravo na zaštitu 1x u pola godine, dakle max. 2x godišnje.
A kojim putem si platio?


Paypal.
Uglavnom, prodavač kao što sam i rekao ne može odlučiti da ne vrati novac jer nije njegova odluka.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

dicmanjac
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 23/01/2011

Posted - 24/09/2015 : 07:38:07  Show Profile Show Extended Profile  Send dicmanjac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Dukidule

Ne, eBay nikada ne "suzdržava" novac kupca, nego isključivo putem plaćanja preko Paypal-a imaš "osiguranu kupovinu" (zaštitu kupca) od strane eBay-a. Pošto eBay i Paypal (još) surađuju, u slučaju da kupac ne dobije kupljenu robu, otvara određeni slučaj kod eBay-a, da bi oni to proslijedili Paypal-u koji kupcu (nakon zatvaranja dotičnog slučaja) vraća lovu.
Dakle, lovu ti definitivno vraćaju samo u slučaju ako si se prilikom plaćanja dotične kupovine poslužio uslugom njihovog partnera Paypal.
Nekada je bilo tako da si imao pravo na zaštitu 1x u pola godine, dakle max. 2x godišnje.
A kojim putem si platio?


Paypal.
Uglavnom, prodavač kao što sam i rekao ne može odlučiti da ne vrati novac jer nije njegova odluka.



Ako otvoriš slučaj ti ćeš sigurno dobit lovu nazad, a to kako će Paypal to sa prodavačom rješit, šta te brige, haha.
Al ako ti je reka vratit valjda oće, al ako bude kasnio otvori ti slučaj ;)

Prodavaci s obzirom na svoj rejting imaju povlašteni status na paypalu vezan za plaćanje provizija.
Ako prodavač postane nepouzdan vjerovatno mu paypal udre veću proviziju.
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1547 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 24/09/2015 : 07:51:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message  Reply with Quote
Ako si naručivao iz kine onda još uvijek nemaš razloga za paniku
Meni je u dva ili tri navrata pošiljka iz kine stigla nakon više od 2 mjeseca...
No ako se radi o većoj cifri onda svakako traži novce putem "resolution" centra, jer kod ovih privatnih dogovora svašta bude.....

"War will cease when we refuse to fight"
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 24/09/2015 : 08:49:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Andrej

Ako si naručivao iz kine onda još uvijek nemaš razloga za paniku
Meni je u dva ili tri navrata pošiljka iz kine stigla nakon više od 2 mjeseca...
No ako se radi o većoj cifri onda svakako traži novce putem "resolution" centra, jer kod ovih privatnih dogovora svašta bude.....



i meni isto

to s Kinom je lutrija, nekad dođe relativno brzo, a nekad zaboraviš da si nešto uopće naručio koliko im treba

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

srleb
Average Member



Serbia
634 Posts

Member since 08/11/2006

Posted - 24/09/2015 : 09:09:15  Show Profile Show Extended Profile  Send srleb a Private Message  Reply with Quote
Otvori ti lepo slucaj, i radi sve po proceduri!

Pozdrav!!!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/09/2015 : 09:17:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:
Originally posted by Andrej

Ako si naručivao iz kine onda još uvijek nemaš razloga za paniku
Meni je u dva ili tri navrata pošiljka iz kine stigla nakon više od 2 mjeseca...
No ako se radi o većoj cifri onda svakako traži novce putem "resolution" centra, jer kod ovih privatnih dogovora svašta bude.....



i meni isto

to s Kinom je lutrija, nekad dođe relativno brzo, a nekad zaboraviš da si nešto uopće naručio koliko im treba


Obično stigne za 8-12 dana.
Jednom je stiglo za 40, a jednom za 45 dana, ali to je rijetko.
Vjerujem da kod tih kasnih stizanja, pošiljka zaglavi na carini...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/09/2015 : 09:40:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Prodavač je rekao da će refundirati novac i da bi volio pozitivne komentare.
Ja sam odgovorio da prihvatam refund, da ću ostaviti pozitivan komentar i da ću platiti ponovo ako pošiljka ikada stigne do mene.

Da li sada samo čekam ili on čeka da mu pošaljem neke podatke?
Nije ništa tražio (paypal je u pitanju)...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 24/09/2015 : 10:58:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
E pošto si platio putem Paypal-a, stvar jasna i nemaš frke. Sačekaj da vidiš je li lova vraćena u dogovorenom roku, a ako ne stigne, otvaraj slučaj i eBay za tebe od Paypal-a traži povrat novca. No pazi samo da ne pređeš 32 dana, jer tada ga više ne možeš otvarati.

PS. Za povrat love on od tebe ne treba nikakve podatke, jer se lova preko Paypal-a trensferira isključivo putem Mail adrese pod kojom si kod njih registriran.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

MD72
Average Member

643 Posts

Member since 05/10/2014

Posted - 24/09/2015 : 14:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Send MD72 a Private Message  Reply with Quote
Nista nije izgubljeno i ako propusti rok od 32 dana.Paypal kao institucija nudi rok od 180 dana za rjesavanje konfliktnih situacija,bez obzira na ebay.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 25/09/2015 : 07:54:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Ipak kao da tip nešto muti.
Sada stalno ponavlja da želi pozitivan feedback pa će onda napraviti refund.
Ako mu ja dam pozitivan feedback, a on odluči ipak ne vrati novac, može li taj pozitivan komentar biti otežavajuća okolnost kod pokretanja slučaja na ebay-u. Čini mi se logičnim da može...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

dicmanjac
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 23/01/2011

Posted - 25/09/2015 : 11:28:52  Show Profile Show Extended Profile  Send dicmanjac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Ipak kao da tip nešto muti.
Sada stalno ponavlja da želi pozitivan feedback pa će onda napraviti refund.
Ako mu ja dam pozitivan feedback, a on odluči ipak ne vrati novac, može li taj pozitivan komentar biti otežavajuća okolnost kod pokretanja slučaja na ebay-u. Čini mi se logičnim da može...



Da, logično je da može, ali nisam siguran.
Jer i ebay i paypal te upozoravaju uvik u onim svojim porukama da ne trguješ sa prodavačem na svoju ruku, nego isključivo preko njih.

Ma lipo ti to otvori i pusti jače da to riješe.

Btw.nisi rekao o kojem se iznosu radi.
Go to Top of Page

Boris
New Member

Slovakia
189 Posts

Member since 04/12/2001

Posted - 25/09/2015 : 11:53:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Boris a Private Message  Reply with Quote
Dosta kupujem preko ebay-a, koristim isključivo Paypal plaćanje, osim ako prodavac nije u sklopu EUR monetarne unije, tada idem i preko Bank transfera ako on preferira.
Jednom prodavac nije tačno izneo podatke o predmetu prodaje, primio sam predmet, reklamirao kod prodavca, on je priznao reklamaciju i vratio mi novac na kreditku kartu koju imam logiranu na Paypal nalogu, odmah na drugi dan, znači ja nisam morao nikakve podatke da mu dam.

Znači ako ti je priznao reklamaciju, za jedan dan imaš pare nazad.
Ako nateže i nema tvog novca nazad - otvaraj reklamaciju na ebay.
Go to Top of Page

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 25/09/2015 : 12:14:54  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message  Reply with Quote
ja sam nekoliko puta dobio refund i ovakva je situacija:
- U Ebay pravilima imaš točno koliki je rok za otvaranje slučaja pa to pogledaj
- ako ti lik vrati lovu, odnosno napravi refund na Paypal-u, slobodno mu daj pozitivne sa objašnjenjem da ti je vratio lovu - to govori da je fer i pozitivan
- ako ti za 2-3 dana ne refundira, odmah otvori slučaj i traži povrat - dobiti ćeš ga bez problema...možeš to napraviti i preko Paypala ali je prirodnije na Ebay-u ako si tamo kupovao...i obavezno naglasi da tracking broj koji si dobio NE radi
- često se dogodi da nešto ne stigne jer gomila njih šalje običnu pošiljku ali to je njihov problem, Paypal kod otvorenih slučajeva (a i Ebay) traži od prodavača dokaz da su poslali a to je tracking number koji radi i ako toga nemaju onda ti moraju vratiti lovu - hint: kad prodaješ, jedini način da ne popušiš lovu je da šalješ registrirano

"I sat before the wise man in the autumn of my youth, and I told him all the things I had to know.
He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so."
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000