forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 44 - Sami
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/10/2015 : 18:28:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-44-sami/345/

U gradu čiji su stanovnici tajanstveno nestali, petoro djece morat će se snaći ... sami.

Kolorka 44 • Sami • 256 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Fabien Vehlmann • Crtež Bruno Gazzotti • Prijevod Darko Macan • Lektura i redaktura Darko Macan • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 23.10.2015. • Cijena 250 Kn

Trouble will find me

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 27/10/2015 : 21:42:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
Fenomenalna tura, tesko je osmisliti sta da se zaobidje
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/10/2015 : 09:42:19  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ovog cu da citam u nekoj pauzi, dok odmaram od drugih stripova. deluje mi lagano i opustajuce
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 28/10/2015 : 10:42:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Još jedan scenaristički rad Fabiena Vehlmanna, koji mi je u Pet bagdadskih pripovjedača bio solidan, ali me zato u Ljepoti tame itekako zaintrigirao.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 28/10/2015 : 12:24:43  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Green Manor, Spirou, Soda...to su za mene reference. Uz karikaturno crtanje, djeca, apokaliptična tematika - I'm inn.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11684 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 28/10/2015 : 12:47:24  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

ovog cu da citam u nekoj pauzi, dok odmaram od drugih stripova. deluje mi lagano i opustajuce


Iznenadit češ se. Nije nimalo lagano i opuštajuće.Barem meni nije bilo

Have mercy
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/10/2015 : 13:24:54  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko
Iznenadit češ se. Nije nimalo lagano i opuštajuće.Barem meni nije bilo



malo sam ga prelistao juce, sta znam, za sada mi deluje lagance.
Epilepticar, to je tesko, ne mozz teze
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1696 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 29/10/2015 : 16:13:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
Ovo je vrhunski strip.
Ovo se obavezno uzima.
Nadam se da će na IL biti popust barem za 50 kn...

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5279 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 30/10/2015 : 09:11:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Uzeo juce...na prvi pogled me neodoljivo podseca na Komu i malu Adidas.
Deca, junaci...vec se radujem citanju
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 30/10/2015 : 11:18:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Obavezno se uzima
Nostalgicna tematika...

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 30/10/2015 : 12:05:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
Citao sam prva dva albuma od Cinebooka i odlicno je pocelo sad cu da prebacim na Fibru; ovaj pisac je dobar a crtez isto dobar
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11684 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 30/10/2015 : 20:25:44  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Vidim na naslovnici stoji Gazotti dok je zapravo Bruno Gazzotti. Ili je ispravno oboje?

Have mercy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 30/10/2015 : 21:06:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Stari fajl, promijenili smo za tisak, ali je ovdje ostalo.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 30/10/2015 : 22:56:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
Meni se iznameštalo, da vidim da je autor, autor lepote tame. Otvorim preview, tema koju obožavam, crtež ekstra. + + + + ne može da bude - da *ebe oca... :D

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 03/11/2015 : 07:15:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
fenomenalan strip, drago mi je da sam ga na neviđeno kupio. samo me zanima koliko ovog čuda ima,vidim da u franc. izašao 9. album
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 08/11/2015 : 22:31:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
O ljudi moji kako je ovo dobro. Čika Vehlmanu svaka čast. Nije me prevario ovoga puta. A za svaki naredni ima kredit.
Koliko je ludo ovo govori činjenica da sam uzeo betmen - vampir da čitam, daleko od toga da mi se nije svideo, ali sam zastao nakon jako dobre prve priče. I rekoh daj malo da prelistam samce...i neispustih strip iz ruku.
Bila je samo jedna kratka pauza na pola albuma da odmorim oči, popijem čašu otrova (CC).
Fantastičnja vožnja, kroz par prvih albuma i upoznavanje likova, mistiku itd...kreću intrigantni misteriozni detalji, pomalo humora (tabla u bioskopu) da bi kako priča ide sve dalje i dalje, bilo još zanimljivije i šokantnije. Strip nije u fazonu aged 3+ i te fore. Daleko od toga, nedajte se zavarati naslovnicom.
O samom kraju, sa kojim sam jako zadovoljan, nešto kasnije, da ne spojlujem a i kada se pojavi veći broj čitalaca ovog stripa. Inače je ostavljen u maniru "možda bude nastavka"....pa ako je neko upoznat sa tim detaljom može da napiše. Da sam na fb-u pa da tagujem zbog toga kornjačinog vrača, markosa ili izivko

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/11/2015 : 22:43:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Villain

Inače je ostavljen u maniru "možda bude nastavka"....pa ako je neko upoznat sa tim detaljom može da napiše. Da sam na fb-u pa da tagujem zbog toga kornjačinog vrača, markosa ili izivko


Ovaj integral sadrži prvih pet albuma, od devet koliko ih je do sada objavljeno.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 08/11/2015 : 22:43:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
9. album je upravo izišao u Francuskoj. negdje sam pročitao da bi trebalo biti sveukupno 20 albuma
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/11/2015 : 22:51:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Deveti album zatvara drugi ciklus, on bi trebao biti objavljen kod nas iduću zimu. Ne znam koliko će ukupno albuma biti.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 08/11/2015 : 23:11:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
Hvala ljudi za info, bravo Markose. Drago mi je to što vidim.

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/11/2015 : 00:22:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Kada sam izvukao iz torbetine gomilu albuma iz Sajamske nabavke, i odvojio jedno dva sata samo na prelistavanje istih,najviše me je kod tog letimičnog pregledanja impresionirao ovaj album.Prelep crtež sa kojekakvim vrlo upečatljivim prizorima me je fascinirao.Zato je i prvi došao na red za čitanje (dobro,posle Medveđe kože,ali samo zato što je ona od svih kupljenih stripova ubedljivo najtanja).

Sami je petotomni integral koji sam najbrže pročitao.Ne bih znao reći da li je to zato što se izuzetno tečno čita ili zato što mi je bio baš odličan,pa sam ga progutao u dahu,ili i jedno i drugo (što je najverovatnija opcija).
Ovo nije strip za najmlađe,a do pred kraj četvrtog albuma sam mislio da je idealan za neke kasne tinejdžerske godine (i one malo posle njih),ali nakon toga sam uveren da je jednako dobar i za nas matorije.
U stvari ovo je štivo za 15-105 godina, koji liči na strip za vrlo mlade;što me malo asocira na još jedan sjajan strip,Komu.

Sami je strip serijal o petoro dece koja se nalaze sama u gradu, i kreću u potragu za objašnjenjem gde su ostali.Polako se klupko odmotava.Nekako do tog prelomnog trenutka u drugoj polovini 4. albuma,priča je više obična,avanturistička,mada lepo klizi uz odličan crtež fenomenalno obojen,pa sam zato i imao utisak da bi ovo bolje leglo mlađim čitaocima.A onda se priča malo obrće, uz izraženije nasilje (mada je toga i bilo ranije,kada gospodar noževa zakači nožem Ivana ili scena sa belom ajkulom) i počinje da se fokusira na problem nestanka starijih.
Na žalost, iako se ovo vodi kao prvi ciklus,priča je daleko od toga da je završena,samo su dati neki odgovori,ali i otvorena neka nova pitanju u završetku petog albuma.

Od mene 9/10 za strip i iskrena preporuka,ali se nadam da nećemo previše čekati na drugi integral i razjašnjenja za neke stvari.
Sad videh da ga je Markos najavio za iduću zimu - sjajno.
Takođe,najviše bih voleo kad bi Velman okončao priču sa tim devetim albumom,bojim se da će produžavanje serijala razvodniti priču,jer nešto i ne vidim da ovde ima materijala za veliki broj albuma.A i uvek su najbolji serijali sa desetak albuma.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 14/11/2015 00:25:30
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25901 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/12/2015 : 21:00:14  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nije me pogodilo.
tek je postalo zanimljivo na kraju.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 27/01/2016 : 21:54:13  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Uživancija. Crtež, kolor....samo na kraju nešto mi ne štima. Očekivao sam izgleda sasvim nešto drugo nego što sam dobio. Malčice razočaran, ali baš dobar teaser za sledeči integral.
Vidim, da spremaju film za 2017:

http://blog.dupuis.com/actualites/seuls-debut-du-tournage/
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 28/01/2016 : 00:46:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Takođe,najviše bih voleo kad bi Velman okončao priču sa tim devetim albumom

Hahaha. >:)

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 07/02/2016 : 11:42:30  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Sami

Kad se klinci posloze i na nebu raspali vatromet maste namiguse.
Kad posloze se klinci u dezintegriranoj realnosti, i dok trepnes postanes jedan od nih, te shvatis svu silu te mladosti i sav olovni teret odrastanja, onda znas da je ovaj strip gotovo studija one uzrecice da na mladima svijet ostaje.
I to je dobro tako.
Nikad nisam ni pomislio da cu ovaj strip procitati dvaput u mjesec dana i da se sa gotovo zaigranom lakocom moze prikazati i ukazati to ogledalo pred nama koje se igramo odraslih i vidimo klinca u svom oku.
Slikovnica jedne alternativne buducnosti, slikovnica za koju posebnost igra kljucnu ulogu.
Zabavan, frizak, emotivan i nadasve i pored sve svoje komercijalnosti..odlican strip.
Ostaje li svijet na mladima?
Da...naravno.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

zarmix
New Member



254 Posts

Member since 30/05/2012

Posted - 13/11/2016 : 17:13:54  Show Profile Show Extended Profile  Send zarmix a Private Message  Reply with Quote
Moj klinac (11) kojem su na prvom mjestu ipak igrice, pa onda sve ostalo, nakon što je iz cuga pročitao ovaj integral kaže: "Reci mi, molim te, da ima nastavak..."
"Bit će dogodine sine."
"... znaš li ti kako je ovo napeto?!?"
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000