forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 46 - Sedam života kopca
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Tonto
Advanced Member



7764 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 08/01/2016 : 19:46:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Jedina mana ovog stripa je njegova savršenost. Savršeno ispeglan u scenarističkom i crtačkom smislu da na trenutke nervira. Bez sumnje jedan od najboljih stripova francusko belgijske škole. Genijalno režiran, ispripovjedan i vođen do samog kraja, začinjen točno koliko treba bez imalo praznog hoda ili krivih koraka. Onog trenutka kad sam ga uzeo u ruke znao sam da neće biti stajanja i tako je i bilo, progutao sam ga u dva dana. 10/10

Inače, kraj me malo podsjetio na Fincherov Gone girl, to je zadnji put da sam poželio pronaći scenaristu i istriskati ga vičući "ZAŠTO!!!" Što je samo dokaz da je odlično odradio posao.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

JAH WOBBLE
Average Member



628 Posts

Member since 20/01/2009

Posted - 09/01/2016 : 01:51:14  Show Profile Show Extended Profile  Send JAH WOBBLE a Private Message  Reply with Quote
Čudna koincidencija. Oko 22h sam skinuo Gone girl, sa namerom da ga odmah odgledam na tv-u. Pre isključenja računara svratio sam na forum i pročitao tvoj post sve do "Inače, kraj me malo podsjetio na Fincherov Gone girl". Tu sam se zaustavio i pomislio "užas, spojler"!
Sada nakon gledanja filma, i čitanja posta do kraja, kapiram da je jedina sličnost neočekivan kraj!

"Sedam života kopca" - 10/10!
Pročitao sam ga celog za jedno popodne. Nisam mogao da se zaustavim.

Edited by - JAH WOBBLE on 09/01/2016 01:56:20
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7764 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 09/01/2016 : 19:38:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ispričavam se na pretrpljenom strahu.

Usporedba je naravno bila samo zbog moje reakcije 10-minutnog piljenja u strop nakon jednog i drugog kraja.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 14/01/2016 : 14:32:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Sedam života kopca

U pravu ste gospodo, ovo se cita u jednom komadu, kako i nebi kada se radi tipa price Robin Hood i sitnim dekadentnim perverzijama francuskog plemstva i to sve u jednoj zdjeli..
Komponente su iako predvidljive savrseno izbalansirane i crtez tek upotpunjava intigrantnu pricu , upravo na jedan savrsen nacin.
Velika oda svim Grckim tragedijama u ruhu francuskome, velika oda mojoj neprospavanoj noci i veliki naklon ovom tako vjesto zamaskiranom stripu.
Wooow...devetka..duga naravno

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/02/2016 : 13:44:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Pre godinu i po dana sam pročitao SŽK u Stripoteci (prvi broj u Strip avanturi broj 3) pod nazivom Žig sudbine, i oduševio se ovom maestralnom avanturističko-istorijskom dramom.
Ali čitati ovo u kolornom,luksuznom izdanju,tek je pravi doživljaj.
I kao pri prvom čitanju,prva dva tri albuma su odlična,ali to je tek zagrevanje;sa četvrtim,Hironimusom,Kotias ubacuje u petu brzinu,i strip je nemoguće više ispustiti iz ruku.Fenomenelan kraj.
Zadivljujuće je kako Patrik K. lagano i jednostavno vodi jednu tešku i slojevitu priču.Naklon do poda.
Lepo je ovu priču nazvao jedan forumaš na Darkvudovom forumu:"Kad pakao režira dramu na zemlji."
Naklon i Žuliardu za prelep crtež.Dve sitne zamerke kao i pri prvom čitanju:1.Svi ženski likovi su pefektno građeni;2.Velika je sličnost između muških likova sa bradama(mada se ovde lakše prpoznaju nego u Stripoteci,na osnovu boje kose).

Vidim da Perje na vetru ima na naslovnicama Arijanu De Troil?
Nije valjda ... ??
(ne bi mi se svidela ta okolnost)

10/10 (i jedan mi od glavnih kandidata za strip godine)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 02/02/2016 14:13:30
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37337 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/02/2016 : 14:10:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

tek ovih dana sam krenuo sa citanjem (trenutno sam slistao prva 2 albuma) i odlicno ide :D


jedino da papir ne smrdi toliko :S :/ :D



(mozda su neki od bradonja nacrtani previse blisko drugim bradonjama pa treba citati s paznjom) :DD



edit: prosli vikend procitao knjizurinu i ... !!
ovo skoro sigurno ide u top 3 izdanja prosle godine (kazem skoro sigurno jer jos nisam procitao sve sto sam kupio a da je izdato 2015)

stvarno klasik europskog stripa, masthevusa


a posto sam freak koji vidi i nebitne stvari:
- za vrijeme citanja sam nasao 2 manja tipfelera ali ih sada ni slucajno ne mogu naci ... znaci zaista nebitno :)


i zanima me kako su stvari sledile, znaci ceka se objava "nastavka"



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 15/02/2016 19:12:25
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1249 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 01/03/2016 : 22:28:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
Vidim da Perje na vetru ima na naslovnicama Arijanu De Troil?
Nije valjda ... ??
(ne bi mi se svidela ta okolnost)



Leonard Britki, gospodar Kobaca, kazao je na kraju Sedam života kopca: "Da sam samo čovjek, izmislio bih neki sretniji kraj, ali vrag je zarobljenik vlastite reputacije!" Odjevena u kopčevu odoru, Ariane de Troïl predala je bespoštedni dvoboj neznancu. Taj čovjek bio je sam Gabriel de Troïl, Arianein pravi otac. No, sudbina je ponekad unaprijed zacrtana: Gabriel, i sam nekadašnji Kobac, mislio je da je ubio običnog uzurpatora... Međutim, Arianeino srce nastavilo je kucati, grčevito se hvatajući za život, i mlada se žena ponovo rodila pred Božjim (ili vražjim...) pogledom. Ali kakve li tužne sudbine! Napuštenoj, progonjenoj demonima prošlosti, no oslobođenoj biljega Kopca, s Germainovim djetetom u trbuhu, najgore nevolje tek su joj predstojale…
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/03/2016 : 10:35:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
da,da,videh sad i ja.
Pa dobro,i moglo bi da prođe ako gledamo na taj način.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 02/03/2016 : 10:43:03  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

da,da,videh sad i ja.
Pa dobro,i moglo bi da prođe ako gledamo na taj način.



pa za ovaj nastavak je bilo raceno i ranije ovde, ne pratis pisanje :)
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/03/2016 : 11:00:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
pratim,pratim;nego sam u nekom trenutku mislio da glavni junak Perja neće biti Arijana,sa obzirom da je ubijena u dvoboju;i što mi je bio sjajan kraj.
Zato mi se i nije dopala ta ideja o njenom oživljavanju,ali ako se gleda iz ove perspektive,ajde,i može nekako da prođe.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 02/03/2016 : 11:09:43  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

pratim,pratim;nego sam u nekom trenutku mislio da glavni junak Perja neće biti Arijana,sa obzirom da je ubijena u dvoboju;i što mi je bio sjajan kraj.
Zato mi se i nije dopala ta ideja o njenom oživljavanju,ali ako se gleda iz ove perspektive,ajde,i može nekako da prođe.



pa to smo i rekli da ce biti daljih desavanja sa njom, al i bolje je da si taj deo preskocio ;)
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/03/2016 : 11:56:12  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by anto

pratim,pratim;nego sam u nekom trenutku mislio da glavni junak Perja neće biti Arijana,sa obzirom da je ubijena u dvoboju;i što mi je bio sjajan kraj.
Zato mi se i nije dopala ta ideja o njenom oživljavanju,ali ako se gleda iz ove perspektive,ajde,i može nekako da prođe.



pa to smo i rekli da ce biti daljih desavanja sa njom, al i bolje je da si taj deo preskocio ;)


izgleda da sam preskočio,ili što je verovatnije zaboravio.

čak sam jedno vreme mislio da je radnja Perja na vetru o Gabrijelovim doživljajima u Severnoj Americi.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 02/03/2016 11:57:07
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 16/07/2016 : 14:01:02  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Mnooogo preopjevan integral. Sterilno crtanje bez duše, koloriranje dobro ali ništa posebno, kadriranje jedva na nivoju osnovne škole stripa, priča sama vuče - naravno, i to u stilu Anne&Serge Golon - Angelika neukročena&trmoglavka&neispečena. Ajd nek ti bude 7/10
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
594 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 21/07/2016 : 17:17:07  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message  Reply with Quote
9/10

Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2481 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 08/08/2016 : 14:17:09  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Iako nisam baš ljubitelj žanra, imaje te francuske povjestne serije nekakav svojn šarm. I crtež i priča dosta dobro prikazuju to doba, dok malo bolje poznavanje francuske povjesti ne škodi. Svakako preporučeno, lično bi me zanimali još kakvi ženski komentari...
Naravno, pohvale Fibri za tehnički odlično napravljen strip.


8,5/10 (+1 za ljubitelje francuskih povjestno-porodičnih epopeja)
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28946 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/09/2019 : 15:01:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Od danas u prodaji drugo izdanje Sedam života kopca!

Trouble will find me
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 17/09/2019 : 15:30:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Opaaa...još Aldebaran i sve rupe popunjene...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37337 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/09/2019 : 16:06:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Rupe se nikad ne popunjavaju do kraja, uvijek ostane koja. :D


(trenutno recimo jos Chaboutov Omnibus)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15017 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 17/09/2019 : 17:07:30  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Rupe se nikad ne popunjavaju do kraja, uvijek ostane koja. :D


(trenutno recimo jos Chaboutov Omnibus)






+1

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 22/09/2019 : 22:32:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Odličan kobac, imam ga pokoju godinu, a tek sam ga nedavno pročitao.
Prije sam pročitao Crvenu masku koja mi je tako tako, još da skinem prašinu sa Pera i mogu zaključiti trilogiju.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 22/09/2019 : 23:08:32  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

Odličan kobac, imam ga pokoju godinu, a tek sam ga nedavno pročitao.
Prije sam pročitao Crvenu masku koja mi je tako tako, još da skinem prašinu sa Pera i mogu zaključiti trilogiju.


Kobac odličan,Crvena maska jako loš.
Pero ti je negdi između.
Meni dosta dobar.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 23/09/2019 : 20:09:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ivi skoj

Odličan kobac, imam ga pokoju godinu, a tek sam ga nedavno pročitao.
Prije sam pročitao Crvenu masku koja mi je tako tako, još da skinem prašinu sa Pera i mogu zaključiti trilogiju.


Kobac odličan,Crvena maska jako loš.
Pero ti je negdi između.
Meni dosta dobar.




Baš sam htio napisat da se ne želim ni mučit sa ostatkom ako je to od istog frajera kao Crvena Maska. Baš bzvz strip.
Ali sada vidim da se ni tebi ne sviđa, a ostali tj Kobac kažeš valjaju, ajd pročitam ga iz knjižnice.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 23/09/2019 : 20:33:49  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ivi skoj

Odličan kobac, imam ga pokoju godinu, a tek sam ga nedavno pročitao.
Prije sam pročitao Crvenu masku koja mi je tako tako, još da skinem prašinu sa Pera i mogu zaključiti trilogiju.


Kobac odličan,Crvena maska jako loš.
Pero ti je negdi između.
Meni dosta dobar.




Baš sam htio napisat da se ne želim ni mučit sa ostatkom ako je to od istog frajera kao Crvena Maska. Baš bzvz strip.
Ali sada vidim da se ni tebi ne sviđa, a ostali tj Kobac kažeš valjaju, ajd pročitam ga iz knjižnice.


Probaj kad već imaš priliku uzet ga u knjižnici.
Ako ti se svidi Kobac probaj i Pero na vjetru.
Crvena maska mi je u TOP10 najgorih Fibri.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6921 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/09/2019 : 22:31:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Crvena maska je i meni jedna od najgorih Fibri, ali Kobac je stvarno odličan. Nevjerojatno je da je oba radio isti autorski dvojac. Pero mi je osrednje, ok za pročitati ali može se i preskočiti.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10047 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 23/09/2019 : 22:35:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Ako ti se svidi Kobac probaj i Pero na vjetru.



+1

Pero je nepravedno potcijenjeno.

Nije kao Kobac zbog izvjesnog lutanja u scenariju (posebno završni dio), ali od mene visoka ocjena.
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000