forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibra na Interliberu 2015.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/11/2015 : 16:58:07  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
pa jedino su Petar Pan,novi Taniguč i i Satrapi nove informacije - sjajno za Loazela!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/11/2015 : 17:55:45  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Moze li netko dobar postaviti te najave na forum jer mi mobitel ne otvara pdf.
hvala:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 04/11/2015 : 18:09:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Moze li netko dobar postaviti te najave na forum jer mi mobitel ne otvara pdf.
hvala:)


BILAL | Fins de siecle
BOCQUET - ROCHELEAU | La colère de Fantômas
BONHOMME | Esteban
BOURGEON | Družina sumraka
CORGIAT - ZUCCHERI | Stakleni mačevi
COSEY | Orchidea | SaigonHanoi
COTHIAS - JUILARD | Plume aux vents
DORISON - MEYER | Undertaker
ENNIS | Punisher
FIOR | 5000 kilometara u sekundi
GIARDINO | Jonas Fink
GIBRAT - DURIEUX | Les gens honnêtes
GIPI | Moj loše nacrtan život
HANUKA | Realist
HAUTIERE - DILLIES | Abelard
JIM | Jedna noć u Rimu
JODOROWSKY - BESS | Juan Solo
JODOROWSKY - MOEBIUS | Presveto srce
JUILLARD | Plava bilježnica
KORDEJ - MACAN | Mi, mrtvi
LARCENET | Le rapport de Brodeck
LOEB - SALE | Dark Victory
LOISEL | Peter Pan
LOISEL - LE TENDRE | Potraga za pticom vremena
LUPANO - CAUUET | Les vieux fourneaux
LUPANO - RODGUEN | Ma révérence
LUPANO - SALOMONE | L'homme qui n'aimait pas les armes à feu
LUST | Heute ist der letzte tag vom rest deines lebens
MAGNUS | Omnibus
MARVANO | Vječni rat
MATZ - JACAMON | Ubojica
MICHELUZZI | Omnibus
MILLER - MAZZUCCHELLI | Batman: Year One
MILLIGAN - FEGREDO | Enigma
NURY - BRUNO | Tyler Cross
NURY - ROBIN | La mort de Staline
ORTIZ - SEGURA | Hombre
PEDROSA | Equinoxes
PRADO | Trag kredom | Quotidiania delirante
RABAGLIATI | Paul na pecanju
SATRAPI | Embroideries
SAVOIA | Zaboravljeni robovi Tromelina
SEKSIK - SOREL | Les derniers jours de Stefan Zweig
SFAR - TRONDHEIM | Tvrđina parada
TANIGUCHI | Slatke godine
TEZUKA | Buddha | Oda Kirihitu
THOMPSON | Blankets
VEHLMANN - BODART | Green Manor
WARE | Jimmy Corrigan, the Smartest Kid on Earth
WILLINGHAM | Fables
ZENTNER - PELLEJERO | Dieter Lumpen

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 04/11/2015 : 18:39:47  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ken parkeri
KLO 29 Svagdanja borba
ORKA SP 07 Tri sjene
BLAST 1 Debela tjelesina
KLO 09 Aldebaran
LJR 1 Juha za slomljena srca
KLO 14 Ubojica
KLO SP 02 Lajka
ALACK 1 i 2
Tehnoočevi 1 i 2


Ubojice nema na niti jednom od ova dva popisa?
Nigdje ga ne mogu naći.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 04/11/2015 : 19:45:12  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Svaka cast svim velikim i malim strip izdavacima koji su ikada delovali na ovim nasim prostorima, ali je Fibra u ovih desetak godina nadmasila sve...ovakav respektabilan katalog sa ovakvim naslovima do sada niko nije imao...a jos kad se uzme u obzir sve ono sto je tek u najavi, lestvica se podize visoko, visoko... u nebo...ostalima ce biti tesko, skoro nemoguce da ovo prate...Fibra je izdavac koji je svojim izdanjima i koncepcijom lupila zestok samar svima onima koji su strip smatrali nekakvom nizom umetnoscu i koji je definitivno Devetu Umetnost stavio na mesto koje joj pripada...:)

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 04/11/2015 : 22:58:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Petra Pana i Pticu vremena ću čekati s nestrpljenjem :)

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10060 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 04/11/2015 : 23:38:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axle munshine

Svaka cast svim velikim i malim strip izdavacima koji su ikada delovali na ovim nasim prostorima, ali je Fibra u ovih desetak godina nadmasila sve...ovakav respektabilan katalog sa ovakvim naslovima do sada niko nije imao...a jos kad se uzme u obzir sve ono sto je tek u najavi, lestvica se podize visoko, visoko... u nebo...ostalima ce biti tesko, skoro nemoguce da ovo prate...Fibra je izdavac koji je svojim izdanjima i koncepcijom lupila zestok samar svima onima koji su strip smatrali nekakvom nizom umetnoscu i koji je definitivno Devetu Umetnost stavio na mesto koje joj pripada...:)



Potpisujem većinu teksta. Ipak, ne dijelim mišljenje da će preveliki broj ljudi promijeniti mišljenje o stripovima. U najboljem slučaju nekoliko tisuća, što nije ni loše ni malo, a opet ...

Već dosad objavljeno je zapanjujuće (i po količini i po kvaliteti) i do jučer nezamislivo.

A ove najave sadrže možda još i jaču koncentraciju kvalitete.

Da ponovim:

Marko, Bog ti dao zdravlja, a nama novaca ...
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 05/11/2015 : 09:18:30  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Živio Markos! Hip-hip-hura!

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 05/11/2015 : 14:29:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Samo čekam komentare na najave na kraju kataloga.



Dobro da si rekao. Nisam ni skužio.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 05/11/2015 : 15:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Baš gledam Fibrin katalog i poredim ga s Splitterovim. Izgleda vrhunski i nimalo ne zaostaje za Nijemcima.
Fibra izrasta u giganta. Prosto nevjerovatno što je Markos uspio u kratko vrijeme.
Neka mu je sretno i veselo u životu i radu

Have mercy
Go to Top of Page

kosinusoid
New Member



190 Posts

Member since 30/05/2015

Posted - 05/11/2015 : 18:38:40  Show Profile Show Extended Profile  Send kosinusoid a Private Message  Reply with Quote
Da ste stavili popust na 5 kupljenih stripova, sigurno bi kupio 5 komada(ovako samo 2), pa makar i popust od 2.5%. Znači na 10 komada je popust od 5%, a na 20 je 10%, to se ne može nazvati popustima, ovo je oportunistička ucjena, pogotovo jer se radi i o nekim trajno sniženim naslovima koji se nalaze na web stranici, a nisu uopće dodatno snižene cijene. Šteta što ljudi nisu vješti s postocima, pa im se na svakave načine može servirati bilo što. Skupi ste za umrijet, kao da vam jedina zarada dolazi od ovih vjernih ljudi na ovom forumu. Sramota. Ovim ljudima treba dati posebne pogodnosti tokom čitave godine, i to po simboličnim cijenama( 10-20 kuna iznad cijene tiska), ako je istina da vlasnik radi ovo iz ljubavi.

U svakom slučaju, pohvale za hrpu novih naslova koje ćete većinom uvaljat knjižnicama.

Edited by - kosinusoid on 05/11/2015 18:49:16
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 05/11/2015 : 18:47:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Ne znam jesi li dobro shvatio, ali na 10 izdanja popust je 20+5%, a na 20 izdanja popust je 20+10%?
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
966 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 05/11/2015 : 18:47:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kosinusoid

Da ste stavili popust na 5 kupljenih stripova, sigurno bi kupio 5 komada(ovako samo 2), pa makar i popust od 2.5%. Znači na 10 komada je popust od 5%, a na 20 je 10%, to se ne može nazvati popustima, ovo je oportunistička ucjena, pogotovo jer se radi i o nekim trajno sniženim naslovima koji se nalaze na web stranici, a nisu uopće dodatno snižene cijene. Šteta što ljudi nisu vješti s postocima, pa im se na svakave načine može servirati bilo što. Skupi ste za umrijet, a jedina zarada dolazi vam od ovih vjernih ljudi na ovom forumu. Sramota.

U svakom slučaju, pohvale za hrpu novih naslova koje ćete većinom uvaljat knjižnicama.



Popust je već u startu na sve 20%, a na neke stvari i veći. I onda još na to ide količinski popust (5% ili 10%).
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
966 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 05/11/2015 : 18:51:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Ne znam jesi li dobro shvatio, ali na 10 izdanja popust je 20+5%, a na 20 izdanja popust je 20+10%?




Ne baš. Cijena je na sve u početku 0.8*stvarna_cijena. Na neke naslove je i veći početni popust, ali recimo da je na sve 20%. I onda ako kupiš barem 10 naslova dobiješ dodatni popust od 5%, što znači da je konačna cijena 0.95*0.8*stvara_cijena. Dakle ukupni popust je 24%. Za slučaj da kupiš barem 20 naslova dodatni popust je 10% pa je konačna cijena 0.9*0.8*stvarna_cijena. Drugim riječima, ukupan popust je u tom slučaju 28%.
Go to Top of Page

kosinusoid
New Member



190 Posts

Member since 30/05/2015

Posted - 05/11/2015 : 18:54:42  Show Profile Show Extended Profile  Send kosinusoid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Ne znam jesi li dobro shvatio, ali na 10 izdanja popust je 20+5%, a na 20 izdanja popust je 20+10%?




Sve dobro shvaćam, to su i dalje basnoslovni novci, takve popuste daje na webstranici. Dvije su liste, na drugoj listi nema nikakvih sniženja.

Znači kada netko kupi, s već uračunatiih i sniženih 20% po primjerku, recimo, 10 stripova za 1000 kn - 5 % = 950 kn

Ako ih kupi 20 kom za 2000 kn - 10 % = 1800 kn. Pa tu nema zdrave logike, ima oportunističke za vlasnika, ali za mene kao kupca, apsolutno nikakve. Sada ako ste vješti s postotcima pa izračunajte koliki je to popust po primjerku stripa ako ih se uzima 20.

Lijep pozdrav i sretno.

Edited by - kosinusoid on 05/11/2015 18:56:16
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 05/11/2015 : 18:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Zato sam i napisao 20+5 i 20+10, a ne 25 i 10
Ali u svakom slučaju, popusti su izdašni i bez onih 30-40 i većih popusta...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/11/2015 : 18:59:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kosinusoid

Da ste stavili popust na 5 kupljenih stripova, sigurno bi kupio 5 komada(ovako samo 2), pa makar i popust od 2.5%. Znači na 10 komada je popust od 5%, a na 20 je 10%, to se ne može nazvati popustima, ovo je oportunistička ucjena, pogotovo jer se radi i o nekim trajno sniženim naslovima koji se nalaze na web stranici, a nisu uopće dodatno snižene cijene. Šteta što ljudi nisu vješti s postocima, pa im se na svakave načine može servirati bilo što. Skupi ste za umrijet, kao da vam jedina zarada dolazi od ovih vjernih ljudi na ovom forumu. Sramota. Ovim ljudima treba dati posebne pogodnosti tokom čitave godine, i to po simboličnim cijenama( 10-20 kuna iznad cijene tiska), ako je istina da vlasnik radi ovo iz ljubavi.

U svakom slučaju, pohvale za hrpu novih naslova koje ćete većinom uvaljat knjižnicama.


Ne, ne radim iz ljubavi, želim kupiti jahtu.

Trouble will find me
Go to Top of Page

kosinusoid
New Member



190 Posts

Member since 30/05/2015

Posted - 05/11/2015 : 19:05:01  Show Profile Show Extended Profile  Send kosinusoid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by kosinusoid

Da ste stavili popust na 5 kupljenih stripova, sigurno bi kupio 5 komada(ovako samo 2), pa makar i popust od 2.5%. Znači na 10 komada je popust od 5%, a na 20 je 10%, to se ne može nazvati popustima, ovo je oportunistička ucjena, pogotovo jer se radi i o nekim trajno sniženim naslovima koji se nalaze na web stranici, a nisu uopće dodatno snižene cijene. Šteta što ljudi nisu vješti s postocima, pa im se na svakave načine može servirati bilo što. Skupi ste za umrijet, kao da vam jedina zarada dolazi od ovih vjernih ljudi na ovom forumu. Sramota. Ovim ljudima treba dati posebne pogodnosti tokom čitave godine, i to po simboličnim cijenama( 10-20 kuna iznad cijene tiska), ako je istina da vlasnik radi ovo iz ljubavi.

U svakom slučaju, pohvale za hrpu novih naslova koje ćete većinom uvaljat knjižnicama.


Ne, ne radim iz ljubavi, želim kupiti jahtu.


Vjerojatno ćeš uskoro i moći to napraviti.

Uzmimo samo za primjer da ti je jedan strip izdan u 300 primjeraka i košta 300 kn. Koliko je to? 90 000 kn? To je samo jedan strip, a ti ih doslovno štancaš. Pa neka tisak košta i 200 kn, većinom radiš sve sam, nemaš nijednog zaposlenog, tek par vanjskih suradnika kojima vjerojatno plaćaš honorarno. O čemu mi pričamo?

Edited by - kosinusoid on 05/11/2015 19:07:31
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/11/2015 : 19:12:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=46805&REPLY_ID=1872134

Fascinatno mi je kako ljudi koji nisu spremni platiti tuđi rad "nego nude reklamni prostor" imaju potrebu drugome gledati u novčanik i prigovarati mu koliko zarađuje. Inače, Fibra ima dvoje zaposlenika. Osim toga, nitko ti ne brani da kreneš štancati i sam, zar ne? Ako mogu ja, može bilo tko. Stoga, sretno!

Trouble will find me
Go to Top of Page

kosinusoid
New Member



190 Posts

Member since 30/05/2015

Posted - 05/11/2015 : 19:16:22  Show Profile Show Extended Profile  Send kosinusoid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=46805&REPLY_ID=1872134

Fascinatno mi je kako ljudi koji nisu spremni platiti tuđi rad "nego nude reklamni prostor" imaju potrebu drugome gledati u novčanik i prigovarati mu koliko zarađuje. Inače, Fibra ima dvoje zaposlenika. Osim toga, nitko ti ne brani da kreneš štancati i sam, zar ne? Ako mogu ja, može bilo tko. Stoga, sretno!



Ti si mene našao uspoređivati sa sobom? Čovječe ja plaću imam 4500 kn.

Naravno, moja ponuda je bila poštena, ja novac - nemam. Inače, knjiga je objavljena i naslovnicu je nacrtao apsolvent Akademije likovnih umjetnosti.

Da, koga? Tebe i tebe? Gledaj, Markos nanjušio si lovu i idet ti, ali mogao bi sad već polako skinut nogu s gasa, bilo bi fer prema ljudima, a vjerojatno bi si povećao i profit na taj način.

Edited by - kosinusoid on 05/11/2015 19:18:01
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/11/2015 : 19:25:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Da si malo pristojniji i suvisliji, možda bih i nastavio ovu raspravu. Ovako nema smisla.

Trouble will find me
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 05/11/2015 : 19:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kosinusoid

Uzmimo samo za primjer da ti je jedan strip izdan u 300 primjeraka i košta 300 kn. Koliko je to? 90 000 kn? To je samo jedan strip, a ti ih doslovno štancaš. Pa neka tisak košta i 200 kn, većinom radiš sve sam, nemaš nijednog zaposlenog, tek par vanjskih suradnika kojima vjerojatno plaćaš honorarno. O čemu mi pričamo?


Zaboravio si da uračunaš ove popuste od 20-30%, plus poreze na dobit, plus štand i zaposleni na Interliberu, plus kasnije marže i na kraju činjenicu da se većina Fibrinih izdanja ne rasproda brzo (ako ikad).

Tako da mu na kraju od te jahte ostane samo (bušni) pojas za spasavanje.

EDIT: Izvinjavam se što upadam u raspravu dva profesionalna izdavača.

Edited by - thekide on 05/11/2015 19:27:59
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 05/11/2015 : 19:29:58  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Kad si već tu, reci dolaziš li?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kosinusoid
New Member



190 Posts

Member since 30/05/2015

Posted - 05/11/2015 : 19:33:15  Show Profile Show Extended Profile  Send kosinusoid a Private Message  Reply with Quote
Ja sam pisac, ne izdavač. Markos je izdavač, a ja pak imam prijatelje izdavače, doduše ne izdaju stripove, izdaju knjige.

Moja knjiga je izdana samo iz jednog razloga - jer je smatram remek djelom :)

Edit: @Markos pošteno. LP

Edited by - kosinusoid on 05/11/2015 19:34:21
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 05/11/2015 : 19:35:37  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Kad si već tu, reci dolaziš li?


Još ne znam, komplikacije oko posla. Moraću da prelomim u zadnji čas.

Ako dolazim, pišem ti dan ranije.
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000