forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Igor Kordej, Neven Antičević - TARZAN: REKE KRVI
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

zarmix
New Member



254 Posts

Member since 30/05/2012

Posted - 17/11/2015 : 20:31:01  Show Profile Show Extended Profile  Send zarmix a Private Message  Reply with Quote
Rijeke krvi Kordeja i Antičevića, objavljene dva mjeseca nakon 140 godišnjice rođenja Edgara Ricea Burroughsa, strip je koji, prema riječima autora, novosadski Marketprint prvotno otkupljuje i stavlja u bunker kako ne bi pokvario prodaju vlastitih licencnih Tarzanovih epizoda. Bila to istina ili samo zgodan marketinški štos početak je to trideset godina duge povijesti bezuspješnih pokušaja objavljivanja ovog djela detaljno opisanih u predgovoru njegova konačno zaokružena domaćeg izdanja.

U Rijekama krvi autori Tarzana izmještaju iz prirodnog okruženja i prebacuju u civilizaciju, u Europu. Obojica vrsni poznavatelji izvorne Tarzanove mitologije, pronalaze rupu u junakovu prenapregnutom scheduleru kako bi svoju priču što uvjerljivije uklopili u postojeći Burroughsov univerzum. Tijekom dva mjeseca 1914. godine gospodar džungle krade bogu dane zajedno s ne manje poznatim stanovnicima Beča svog vremena Sigmundom Freudom i Franzom Ferdinandom.

Ali što Tarzan uopće radi kod psihoanalitičara?

Rijeke krvi namjenjen je odrasloj publici. Naslov albuma potječe od čuvenog sna najpoznatijeg Freudeovog učenika i suradnika Carl Gustava Junga kojim on predskazuje užase 1. svjetskog rata i dolazi do otkrića kolektivne podsvijesti. Tarzan se u stripu tri puta susreće sa samim Carl Gustavom.

Antičević i Kordej najavili su planove za plasiranje Rijeka krvi na svjetsko tržište naredne godine kako bi iskoristili hype koji će stvoriti izlazak novog filma o Tarzanu predviđen za početak srpnja 2016. Slušajući ih na Interliberu, čini se kako znaju što govore. Svog konja već imaju osedlanog i spremnog za trku. Patina vremena mu može samo dobro doći. Kordej koji treba još kolorirati tri crno bijela albuma i nacrtati, po skicama objavljenim u ovom izdanju, posljednju epizodu, za svoj rad na ovom albumu kaže da dolazi iz vremena kada se još uvijek trudio i pri tome se ne ograđuje od mogućnosti crtanja nastavka, ukoliko ga za to plate, naravno.

Izdanje System Comicsa i Lavirinta po kvaliteti je ravno respektabilnoj Valkiri Dražena Kovačevića.

"Dame i gospodo, Tarzan gospodar džungle u osvit prvog svjetskog rata šeće prijestolnicom naših djedova i baka. Iz pera samog Igora Kordeja, po scenariju Nevena Antičevića. Uzima se naćoravo."


Edited by - zarmix on 17/11/2015 21:00:53
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 17/11/2015 : 20:54:07  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Novi film o Tarzanu?
Great! Nove avanture lord Graystoke-a.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6851 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 17/11/2015 : 21:05:07  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zarmix
Bila to istina ili samo zgodan marketinški štos početak je to trideset godina duge povijesti bezuspješnih pokušaja objavljivanja ovog djela detaljno opisanih u predgovoru njegova konačno zaokružena domaćeg izdanja.


Kordej koji treba još kolorirati tri crno bijela albuma i nacrtati, po skicama objavljenim u ovom izdanju, posljednju epizodu, za svoj rad na ovom albumu kaže da dolazi iz vremena kada se još uvijek trudio i pri tome se ne ograđuje od mogućnosti crtanja nastavka, ukoliko ga za to plate, naravno.






Konačno zaokruženo, a samo još da sačeka crtanje poslednje epizode, tuširanje pretposlednje i kolorisanje tri (četiri)!?

Zar ovo izdanje nije moglo da sačeka tu 2016-u, plasiranje na svetsko tržište i potencijalno plaćanje autora da uradi do kraja?
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 17/11/2015 : 21:13:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Onda će objaviti novo, potpuno nacrtano, kolorirano i zaokruženo izdanje, pa još jednom zaraditi.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

System Lavirinta
Starting Member

13 Posts

Member since 25/09/2014

Posted - 17/11/2015 : 21:59:18  Show Profile Show Extended Profile  Send System Lavirinta a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts
Zar ovo izdanje nije moglo da sačeka tu 2016-u, plasiranje na svetsko tržište i potencijalno plaćanje autora da uradi do kraja?


Ne.
Planovi autora za plasiranje ovog stripa na svecko tržište su samo to - planovi autora. U ovom slučaju, zasnovani na predviđanju da će film o Tarzanu, 2016., ponukati novi interes kod originalnog izdavača pa da će ovaj želeti da u svojoj ponudi ima jedan OGN za odrasle koji može ponuditi tržištu. Trenutno, osim želje i volje autora, ne postoji nijedan zvanični, parafirani, garant da će do toga doći, iako je zasigurno da su šanse sad puno veće negoli što su bile u trenutku potpisivanja ugovora za ovo izdanje.
Koje je tada bilo planirano i ugovorno definisano kao 7 kolor/cb svezaka + osma u formi scenarija i za koje niko od uključenih autora nije verovao da će videti realizacije usled decenije prethodnih bezuspešnih pokušaja dobijanja prava na ovo i ovakvo izdanje od strane drugog zainteresovanog domaćeg izdavača.
NAKON što su ugovori potpisani i prava plaćena, na krilima entuzijazma, krenule su među autorima priče o planovima i mogućnostima finiš-finiširanja. Koji, dok Glavonje iz Dark Horsea odnosno Edgard Rice Burroughs Estatea odnosno Disneya ne čuju svi ponaosob i svi redno ne aminuju - ostaju u formi planova i želja.
Previše šbb-kbb opcija za naš ukus pa je odlučeno da se odradi izdanje kako je prvobitno planirano(+lejauti umesto scenarija za osmu svezku), potpisano i plaćeno bilo a kad i ako ovaj strip ikad vidi 'pravog' finiširanja - odradimo 'reprint'.
Crno-beli, naravno.

Edited by - System Lavirinta on 17/11/2015 22:00:49
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3526 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 18/11/2015 : 00:05:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Dakle, Tarzan Unwrapped.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Lavirinat!
New Member



260 Posts

Member since 27/08/2011

Posted - 18/11/2015 : 00:40:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Lavirinat! a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

Dakle, Tarzan Unwrapped.



HA! najs.

A ovim me i podseti da treba da pazarim onaj Capullov 'Court of Owls'...
Zahvale!

Nema biznisa do stripskog biznisa!
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3526 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 18/11/2015 : 01:30:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
There you go.

Inače, tu je i fina Shanerova recenzija...
http://www.stripovi.com/recenzije/tarzan-tar-sc-1-reke-smrti/1863/

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 18/11/2015 : 10:08:17  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
nije da ne bi uzeo i drugo ako se pojavi ali sretan sam s ovom knjigom ovakva kakva je - nakon toliko godina čekanja od čitanja engleskih sveski

Edited by - rommel on 18/11/2015 10:08:41
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 21/11/2015 : 16:58:39  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
ovo izdanje je čista poezija!
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1183 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 24/11/2015 : 19:49:55  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Čitavo vrijeme dok sam čitao strip očekivao sam da se pojavi Sandman. U Tarzanovim snovima, u Jungovim snovima ili stanjima polusvijesti, iako sam znao da do takvog susreta neće doći, ali neka želja...
i na drugo čitanje isti osjećaj.
Vjerojatno bi anamneza bila trovanje stripovima različitih žanrova i utjecaj broja pročitanih stripova u određenom periodu.
Go to Top of Page

badseed
Junior Member



308 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 26/11/2015 : 11:18:59  Show Profile Show Extended Profile  Send badseed a Private Message  Reply with Quote
Dostupan u Rijeci u Tower Centru (APM).
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/11/2015 : 19:22:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by badseed

Dostupan u Rijeci u Tower Centru (APM).



Još od prije Interlibera, kao i u drugoj APM knjižari u centru grada.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Rogan
New Member



Serbia
297 Posts

Member since 12/04/2005

Posted - 01/12/2015 : 17:14:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Rogan a Private Message  Reply with Quote
U subotnjoj "Politici" izashao prikaz:


"There is no Devil, it's just God when he's drunk"

-- Tom Waits
Go to Top of Page

System Lavirinta
Starting Member

13 Posts

Member since 25/09/2014

Posted - 04/12/2015 : 11:09:14  Show Profile Show Extended Profile  Send System Lavirinta a Private Message  Reply with Quote
Tajni Agent Zelić vs. RTS(2!)

https://vimeo.com/147826667
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 20/12/2015 : 16:35:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Koliko god bio Tarzan opće mjesto u pop kulturi ja sam ga dosta dugo izbjegavao. Znao sam tko je Tarzan ali neku konkretnu sliku o njemu i nisam imao, osim možda neke polovice nekog crno-bijelog filma. I tako sve do Macanovog i Kordejevog Mugambija. Što se pokazao problem jer sam sve druge Tarzana mjero prema tom stripu. Tako da već prema previewima Darkwoodova izdanja nisu imala šanse. U toj moj podjeli na onog koji mi se sviđa i sve ostale došao je ovaj kojeg nisam imao kamo staviti. Nije me oduševio ali mi je pokazao da postoje još priča koje me mogu iznenaditi. Ambiciozan i detaljan, neočekivano naporan ali i zanimljiv koji je rađen sa velikom ljubavlju prema liku je Tarzan kakvog nisam očekivao. Dokazaje i činjenicu da sve što ima Lavirintovu etiketu se mora pogledati jer je s razlog tu.

Izdanje je predivno, bilo bi bolje da ej kompletno dovršeno ali kad se dođe do skice već se zaboravi da je priča počela u boji.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 20/12/2015 : 18:34:45  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Koliko god bio Tarzan opće mjesto u pop kulturi ja sam ga dosta dugo izbjegavao. Znao sam tko je Tarzan ali neku konkretnu sliku o njemu i nisam imao, osim možda neke polovice nekog crno-bijelog filma. I tako sve do Macanovog i Kordejevog Mugambija. Što se pokazao problem jer sam sve druge Tarzana mjero prema tom stripu. Tako da već prema previewima Darkwoodova izdanja nisu imala šanse. U toj moj podjeli na onog koji mi se sviđa i sve ostale došao je ovaj kojeg nisam imao kamo staviti. Nije me oduševio ali mi je pokazao da postoje još priča koje me mogu iznenaditi. Ambiciozan i detaljan, neočekivano naporan ali i zanimljiv koji je rađen sa velikom ljubavlju prema liku je Tarzan kakvog nisam očekivao. Dokazaje i činjenicu da sve što ima Lavirintovu etiketu se mora pogledati jer je s razlog tu.

Izdanje je predivno, bilo bi bolje da ej kompletno dovršeno ali kad se dođe do skice već se zaboravi da je priča počela u boji.

prema izdanjima Darkwooda? Pa bolje od Darkwoodowa Hogartha ne postoji ne znam što si ti gledao - a Reke Krvi su sjajno predivno i dugo željeno izdanje
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 20/12/2015 : 22:05:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ne summnjam u to, niti želim da je moj sud objektivan ali mi ni Hogarthov ni domaći Tarzan nisu zanimljivi kao Kordejev u Mugambiju.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5820 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 01/01/2016 : 23:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zarmix

Rijeke krvi Kordeja i Antičevića, ...strip je koji, prema riječima autora, novosadski Marketprint prvotno otkupljuje i stavlja u bunker kako ne bi pokvario prodaju vlastitih licencnih Tarzanovih epizoda....





http://citymagazine.rs/clanak/igor-kordej-mrzim-nedovrsene-poslove
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/01/2016 : 09:35:21  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ako gospodin Kordej mrzi nedovrsene poslove onda se zadnjih godina vrlo ljutio.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 02/01/2016 : 13:21:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

http://citymagazine.rs/clanak/igor-kordej-mrzim-nedovrsene-poslove




Iz intervjua:
"U toku su pregovori sa Dark Horsom da se u Americi konačno u integralu objave Reke krvi, s tim da bi u tom slučaju sve table do kraja bile urađene i obojene."

Zašto se onda žurilo s objavljivanjem umjesto da se pričeka rasplet?

Da bi i drugi put kupili isti naslov?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/01/2016 : 13:56:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ma pusti te reklame.
Sumnjam da ce to opet izaci u americi.
Uostalom ako i kupimo drugo izdanje bit ce to usa izdanje pa Lavirint nece imati koristi.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6851 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 02/01/2016 : 13:57:03  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by cat claw

http://citymagazine.rs/clanak/igor-kordej-mrzim-nedovrsene-poslove




Iz intervjua:
"U toku su pregovori sa Dark Horsom da se u Americi konačno u integralu objave Reke krvi, s tim da bi u tom slučaju sve table do kraja bile urađene i obojene."

Zašto se onda žurilo s objavljivanjem umjesto da se pričeka rasplet?

Da bi i drugi put kupili isti naslov?



Imaš već odgovor nekoliko postova iznad.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 02/01/2016 : 17:01:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by System Lavirinta

quote:
Originally posted by alexts
Zar ovo izdanje nije moglo da sačeka tu 2016-u, plasiranje na svetsko tržište i potencijalno plaćanje autora da uradi do kraja?


Ne.
Planovi autora za plasiranje ovog stripa na svecko tržište su samo to - planovi autora. U ovom slučaju, zasnovani na predviđanju da će film o Tarzanu, 2016., ponukati novi interes kod originalnog izdavača pa da će ovaj želeti da u svojoj ponudi ima jedan OGN za odrasle koji može ponuditi tržištu. Trenutno, osim želje i volje autora, ne postoji nijedan zvanični, parafirani, garant da će do toga doći, iako je zasigurno da su šanse sad puno veće negoli što su bile u trenutku potpisivanja ugovora za ovo izdanje.
Koje je tada bilo planirano i ugovorno definisano kao 7 kolor/cb svezaka + osma u formi scenarija i za koje niko od uključenih autora nije verovao da će videti realizacije usled decenije prethodnih bezuspešnih pokušaja dobijanja prava na ovo i ovakvo izdanje od strane drugog zainteresovanog domaćeg izdavača.
NAKON što su ugovori potpisani i prava plaćena, na krilima entuzijazma, krenule su među autorima priče o planovima i mogućnostima finiš-finiširanja. Koji, dok Glavonje iz Dark Horsea odnosno Edgard Rice Burroughs Estatea odnosno Disneya ne čuju svi ponaosob i svi redno ne aminuju - ostaju u formi planova i želja.
Previše šbb-kbb opcija za naš ukus pa je odlučeno da se odradi izdanje kako je prvobitno planirano(+lejauti umesto scenarija za osmu svezku), potpisano i plaćeno bilo a kad i ako ovaj strip ikad vidi 'pravog' finiširanja - odradimo 'reprint'.
Crno-beli, naravno.



Alexts, na ovo si mislio.

A tko bi svaki put čitao prethodne postove.

Ipak vidjet ćemo da li je to samo šbb-kbb opcija ili smo se mi koji smo kupili ovo izdanje nepotrebno zaletjeli.
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 02/01/2016 : 17:50:20  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Ma pusti te reklame.
Sumnjam da ce to opet izaci u americi.
Uostalom ako i kupimo drugo izdanje bit ce to usa izdanje pa Lavirint nece imati koristi.


a bio bi grijeh do Boga da Lavirint ima koristi? ja bi ga kupio opet bez obzira samo bi ih molio da lord ipak bude GREYSTOKE
radje da lavirint ima koristi nego vrazji jenkiji

Edited by - rommel on 02/01/2016 18:26:09
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000