forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Mafest 2016. - OTKAZAN!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 26/11/2015 : 09:03:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

quote:
Originally posted by dcopic

quote:
Originally posted by mogorovic

Eh, što sada reći!? Jutros je lokalni tjednik Makarska kronika prenio vijest, da je u prijedlogu proračuna Grada Makarske za 2016. godinu, predviđeno 70.000,00 kuna za MaFest! Bez obzira na pismenu odbijenicu Darija Antunovića, upućenu prije desetak dana gradonačelniku i gradskoj upravi. Rebalansom mu je, kako je razvidno iz članka, i ove, 2015. godine dotacija festivalu bila podignuta, sa predviđenih 60, na 70 tisuća kuna. Kada se to zbroji, sa ovih 35.000,00 od TZ (smanjenih sa lanjskih 40 tisuća)i ovih proračunskih 70.000,00 to je lijepa cifra od 105.000,00 kuna, samo iz gradskih kasa. O sponzorima ne govorimo. Kakav li će sada razlog Darijo imati, da opravda otkazivanje festivala!? U ovakvoj situaciji, zaista treba imati jako dobar razlog. Jer, nije mu gradska uprava snizila dotaciju (tko se ne bi mašio za 70.000,0 kuna!), nego direktor TZ-a iz svog portfelja, za, kako ranije rekoh - pišljivih 5.000,00 kuna. Jedino ne bih volio da se obistini zajedljiva primjedba od 1Eura, da je Darijo svu remitendu rasprodao na Interliberu, tako da "pravi" razlog organiziranja festivala - ne postoji! Volio bih vjerovati, da se ovaj festival 9 puta organizirao zbog, ipak, nekog višeg razloga, od štanda s remitendom.




Čuj, nekako sam stekao dojam da si u nekom sukobu, direktnim ili indirektnim sa Darijom Antunovićem ili MAFEST-om, kao da ti tata, rođak ili neko treći zaposlen u TZ Makarske ili ima kakvu političku funkciju tamo i direktno je pogođen otkazivanjem festivala, pa ga braniš ili ti se je možda netko zamjerio na neki drugi način?!
Nailazim često na tvoje postove, gdje pišeš zanimljive ležerne postove o stripovima, crtačima, itd. Uvijek pročitam. A ovdje si zapeo za to otkazivanje festivala kao da te se to direktno tiče i na svaki način pokušavaš diskreditirati organizatore.

Pa vidiš da lijepo piše u novinama da su i za MAFEST 2015 dobili 70000 kao i za idući, također 70 hiljadarki. Ali kako ja ne dam niti pet para za neke novinske napise, pitao sam organizatore koji su mi potvrdili da je to točno.

A ovo što si zadnje napisao, a ja sam boldao je ako ne najveća onda u TOP 5 gluposti koje sam pročitao ove godine. Ako će biti potrebno, mogu i razložiti zašto mislim tako.





Ma kakav sukob, kakve gluposti!? Darija poznajem površno, s nekih službenih i poslovnih ručkova i domjenaka, a nikakvom se politikom ne bavim, niti sam se bavio. Teško da se netko, tko nikada nije bio, a nije niti sada član nijedne stranke i nezavisne liste, može baviti politikom. Stariji sam od većine vas i moj je tata davno umro, tako da ni on, a i nitko od mojih rođaka nije pripuz politike ili bilo kakve TZ. Točno je da imam mnogo primjedbi na organizaciju MaFesta, tako da bubo, koji je teško interesno biće tog festivala, nije otkrio nikakvu toplu vodu. No, to ne znači da ne želim da se taj festival održi. Upravo zato sam i otvorio ovaj topic, jer želim da Darijo nadvlada sujetu i izdigne se iznad lokalne sitne politike. Neka se samo zapita zbog kog radi taj festival? Da li zbog sitnog direktorčiča TZ, ili zbog tebe dcopic? Ili zbog svojega bube, thekidea, jakija, tintona, dee caya ili mnogih znanih i neznanih forumaša i ostalih ljubitelja stripa!? Neka pokaže veličinu i organizira festival mimo svoje sujete. Sam sam mnogo puta bio u sličnim situacijama, pa govorim iz osobnog, ali i iz tuđih iskustava.
A, ako neće, ako je sujeta važnija od svega što je devet godina stvarao, onda ništa! Hvala mu na svemu i - do viđenja!

Usput, ono boldano, što bi ti stavio u Top 5 gluposti, nisam napisao ja, nego 1Euro, a ja sam samo to apostrofirao, uz primjedbu u prvom dijelu rečenice (koji te očigledno nije zanimao), da ne bih volio da se ta zajedljiva slutnja obistini.



Ok.
Predlažem da se javiš njemu na mail ili ga nazoveš na mob i kažeš što misliš, jer nije korektno napadati nekoga tko se ne može braniti. On je ovaj forum odavno napustio i ne čita tko ili što ovdje piše.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/11/2015 : 10:16:14  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
bilo je lijepo dok su libelusovci bili na forumu

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 26/11/2015 : 10:56:10  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

bilo je lijepo dok su libelusovci bili na forumu



I u ovome leži dio problema.
Sami su izabrali opciju izgnanstva i to opet zbog ega i ničeg drugog. OK, tada je Ratko možda stvarno pretjera, ali ako je to bija razlog da se se sa foruma ne pokupe samo Libellusovci nego kompletna makarska ekipa meni je to izrazito smiješno i na nivou djece od 8 godina.
Od tada je počela nekakva podjela kakvu forsiraju uglavnom Libellus sektaši na "nas" i "njih".
Čak se i globinja napadalo da kako može bit prijatelj sa Ratkon, jer ili si s nama ili si protiv nas.
Odlaskon sa foruma napravili su sranje i sebi i drugima, a to in se vjerovatno u određenoj mjeri reflektiralo na nešto slabiju prodaju pa sad imamo ovaj cirkus sa nenabavljivim lošim stripovima, a u konačnici i na Mafest koji je svakon godinon ima sve manju posjetu.
Meni je svaki Mafest do sada bija odličan, al ne mogu zatvarat oči i ne primjetit da je od festivala na kojen si ima osjećaj da je cili grad u Mafest majicama i sa kesicama punim stripova posta festival na kojen je više autora/izdavača/organizatora nego publike. Idealno za onih uvik istih 10 likova koji žicaju crteže i potpise.

Doduše, možda se i pametnije povuć s foruma, jer kako suvislo objasnit 160 Kn za tri epizode DD recimo?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25759 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/11/2015 : 11:05:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
3x53,33 kn?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/11/2015 : 11:33:25  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by zeljko

bilo je lijepo dok su libelusovci bili na forumu



I u ovome leži dio problema.
Sami su izabrali opciju izgnanstva i to opet zbog ega i ničeg drugog. OK, tada je Ratko možda stvarno pretjera, ali ako je to bija razlog da se se sa foruma ne pokupe samo Libellusovci nego kompletna makarska ekipa meni je to izrazito smiješno i na nivou djece od 8 godina.
Od tada je počela nekakva podjela kakvu forsiraju uglavnom Libellus sektaši na "nas" i "njih".
Čak se i globinja napadalo da kako može bit prijatelj sa Ratkon, jer ili si s nama ili si protiv nas.
Odlaskon sa foruma napravili su sranje i sebi i drugima, a to in se vjerovatno u određenoj mjeri reflektiralo na nešto slabiju prodaju pa sad imamo ovaj cirkus sa nenabavljivim lošim stripovima, a u konačnici i na Mafest koji je svakon godinon ima sve manju posjetu.
Meni je svaki Mafest do sada bija odličan, al ne mogu zatvarat oči i ne primjetit da je od festivala na kojen si ima osjećaj da je cili grad u Mafest majicama i sa kesicama punim stripova posta festival na kojen je više autora/izdavača/organizatora nego publike. Idealno za onih uvik istih 10 likova koji žicaju crteže i potpise.

Doduše, možda se i pametnije povuć s foruma, jer kako suvislo objasnit 160 Kn za tri epizode DD recimo?



ma sve si ti to dobro rekao
ali budući da se ja gnušam tih testissteronskim okupljanima muškadije, a bio sam na nekoliko sarajevskih okupljanja :D još imam traume, ipak nije to za mene, ne bih govorio ni o mafestu ni o njihovom odlasku međutim mislim da je na kraju krajeva botom line $$$$

svi su se promijenili kao ljudi kad su se novci uključili

što je i razumljivo
uvrede padaju i za džabe a gdje neće i kad je posao uključen

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/11/2015 : 11:34:29  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

3x53,33 kn?



54-18 = zaista puno za nešto što već imamo

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/11/2015 : 11:42:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ima nekih koji ih nemaju, iako su u manjini.
To što su te epizode izlazile na kioscima ne znači da automatski moraju biti duplo jeftinije od npr. Shangai Devila koji nikada ranije nije izlazio.
Cijena se kreira po drugim kriterijima.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 26/11/2015 : 12:36:36  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

3x53,33 kn?


Fala
Ako je tako onda je potpuno jasno da epizoda Texa košta 75 Kn.
http://www.libellus.hr/i/deadwood/981/3/-2

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25759 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/11/2015 : 12:55:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Taj Tex nije dosad bija pa može mrvu skuplje:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 26/11/2015 : 13:03:41  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Taj Tex nije dosad bija pa može mrvu skuplje:)


Šta je najgore i ja san ga zbog Fonta kupija.
Al ja san proša megajeftino pa san ga platija samo 180 Kn.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 26/11/2015 13:05:29
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/11/2015 : 13:11:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

zapravo je DD 3u1 175 sa tirazom 300 kom., sto znaci da bi po toj logici trebao biti skuplji od Texa koji je 3u1 225 sa tirazom 350 kom. - i obe knjige imaju po 3 naslovnice u boji unutra

naravno nije samo u broju stranica kec ... ali svejedno



nego ova dva su cak 92,5 po epizodi
http://www.libellus.hr/i/kameni-most/1023/3/-2
http://www.libellus.hr/i/odmetnuti-rendzer/1034/3/-2



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 26/11/2015 13:12:32
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/11/2015 : 13:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Sve su to pune cijene po kojima malo tko kupuje, a kod nekih ne možeš ni čekati da prođu 2 mjeseca zbog brze rasprodaje.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 26/11/2015 : 14:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Sve su to pune cijene po kojima malo tko kupuje, a kod nekih ne možeš ni čekati da prođu 2 mjeseca zbog brze rasprodaje.


Je, ako ih uspiješ uvatit na vrime platit ćeš samo 74 Kn epizodu.
Bagatela.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 26/11/2015 : 14:14:26  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko


ali budući da se ja gnušam tih testissteronskim okupljanima muškadije, a bio sam na nekoliko sarajevskih okupljanja :D još imam traume, ipak nije to za mene


Kakav testosteron crni zeljko?
Meni su ta okupljanja čisti pederluk.
Baš bude lipo.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25759 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/11/2015 : 14:34:07  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
a govorija san ja njima da je jere sumnjiv

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/11/2015 : 14:58:03  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
da je barem pola pola pa bi se moglo reći idem ali ovako :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 26/11/2015 : 15:13:19  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

da je barem pola pola pa bi se moglo reći idem ali ovako :D


Nema u nas pola pola.
Primaš ili daješ cijelog.
A i stripaši su duševni ljudi koji će primit svakog.
Recimo meni se dosta žena smijalo da mi je mali, od stripaša niko.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/11/2015 : 15:27:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Da ali oni se opet žale što ti nije HC.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/11/2015 : 16:06:12  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ak ne mogu odrađivat mogu barem gledati lijepe žene a ne poludebele bradonje koji su kosmati i pjani :D

ODRON


Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 26/11/2015 : 16:49:46  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Da ali oni se opet žale što ti nije HC.



LAŽU!

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 28/01/2016 : 15:44:04  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
nego, ja se još nadam Mafestu 2016.

Update? Fresh news? Insiders? Rumors?
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 28/01/2016 : 16:42:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
što se više približava 5. mjesec to mi je sve više žao što nema MAFESTa
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 28/01/2016 : 19:15:36  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
nista od festivala

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

kosinusoid
New Member



190 Posts

Member since 30/05/2015

Posted - 28/01/2016 : 20:08:47  Show Profile Show Extended Profile  Send kosinusoid a Private Message  Reply with Quote
Čujte, ovo je možda i dobar potez,jer još bi više mogli bi povećati budžet..kada vlasti dole shvate od kakvog je značaja ovaj festival za Makarsku, pa i za Hrvatsku. To će definitivno shvatiti ako ga uistinu ne bude ove godine, no iduće ga možete očekivati jačeg nego li ikada. Ako ga ni tada ne bude, netko će već preuzeti inicijativu.
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 28/01/2016 : 23:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
bojim se da ako bez Mafesta, onda nema ni očekivanja na nove runde Fibre, LL.....planirane štednje za mega nabavku itd. Znači da nosimo pare u HercegNovi.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000