forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 TV uređaj - koji?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 16/12/2015 : 08:12:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hello
Reci nam onda i detaljnije. Nego na ovoj slici se vidi da je bilo dosta mjesta za stavit i 40-42". Zašto si odustao od većeg ekrana?



Pa meni ti tehnički detalji nisu previše važni pa se ne upuštam u to. Prelaz sa ekrana od 58 cm. na 81 cm. je otprilike takav da smo i žena i ja komentirali: Hvala bogu što nismo kupili veći.

U globalu, za neveliku cijenu ovaj TV obavlja sve ono važno:
- dobra slika, full HD se vidi na nekim mađarskim kanalima (izgleda savršeno)
- lako i intuitivno podešavanje
- čita mp4 sa titlovima (preko USB-a)
- snimanje vanjskog signala (možda dođe korisno :-)
- tuner T2 hvata 14 hrvatskih, 23 srpska i 10-tak mađarskih kanala što nije malo (skoro 50 kanala) bez dodatne naplate
- lijep dizajn i veličina za sobu srednje veličine (moguće da bi veći TV kod nas djelovao pretjerano)

Preporuka svim ljudima koji kupuju budžet TV. Ovaj model ima sve ono što je istinski važno casual gledatelju i čini mi se kao best buy. Drugi modeli slične cijene ne nude sve navedene pogodnosti. Tako da možete mirne duše kupiti ovaj (ja sam uradio zadaću tj. istraživanje)...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 17/12/2015 09:32:06
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/12/2015 : 10:52:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

I meni je 32" sasvim dovoljan, mislim da imamo slicnu odaljenost od kauca do TV, samo sto smo tada uzeli LG plazmu (nije za PC preseravanja tipa igrice ili kao monitor :DDD, ali sa filmovima iz PC nema problema).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/12/2015 : 11:58:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Obi-wan

Naručio sam ovaj:
http://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-32lf561v.aspx

Ima sve što sam htio: full HD, dvbt t2, 81 cm.
Nadam se najboljem...


Stigao TV za jedan dan.


Koja dostavna služba je u pitanju, da nije slučajno Overseas? Ja očekujem njihovu dostavu pa da znam otprilike izračunati kada bi moglo doći.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 17/12/2015 : 20:20:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Obi-wan

Naručio sam ovaj:
http://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-32lf561v.aspx

Ima sve što sam htio: full HD, dvbt t2, 81 cm.
Nadam se najboljem...


Stigao TV za jedan dan.


Koja dostavna služba je u pitanju, da nije slučajno Overseas? Ja očekujem njihovu dostavu pa da znam otprilike izračunati kada bi moglo doći.


Je Overseas. Brzi su, ali dolaze kada njima odgovara u toku dana.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/12/2015 : 22:22:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Trenutno sam na godišnjem pa mi paše dolazak u bilo koje doba dana, nadam se da bude sutra stiglo da ne čekam do ponedjeljka.
Tebi je došlo brzo jer si vjerojatno u nekom većem mjestu (ili blizu takvog mjesta) gdje se dostava vrši svakodnevno, ja u ovoj pripizdini ipak moram čekati da se skupi dovoljna količina robe za moje područje.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/12/2015 : 16:42:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Stvarno su brzi ovi iz Overseasa, paket jučer krenuo iz Mađarske, bio kratko vrijeme na carini u Hrv. Leskovcu a već danas je kod mene.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 16/01/2016 : 11:55:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
Hijackat ću ovaj topic da ne otvaram novi

dakle, ako neko prati situaciju s TV-ima više od mene (a ja ne pratim uopće) cijenio bih savjet za kupovinu.

Htio bih TV koji ima: 48'' dijagonalu (~122cm), SMART sustav, 1080p i ravni ekran, kvalitetnu sliku i što manje motion blura

cijena do 5500kn

Ima li tko kakav savjet? Koji su brandovi bili bolji od drugih u 2015? Itd...već što vam padne na pamet.


http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 16/01/2016 : 13:00:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Najkvalitetniju sliku ima Sony. Ako su izbacili Android televizore, onda je moguće da su poboljšali smart.
Najbolji Smart sistem imali su Samsungovi televizori.

Ja imam Sony Smart 48'. Osim mogućnosti puštanja jutjuba i bežičnog povezivanja TV s kompom (filmovi), nisam video neke koristi od njihovog smarta (ali najavili su za ovu te drndoid televizore).

Imaš par sajtova koji se bave ocenjivanjem televizora, oni će ti pomoći u izboru.
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 16/01/2016 : 13:13:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

Najkvalitetniju sliku ima Sony. Ako su izbacili Android televizore, onda je moguće da su poboljšali smart.
Najbolji Smart sistem imali su Samsungovi televizori.

Ja imam Sony Smart 48'. Osim mogućnosti puštanja jutjuba i bežičnog povezivanja TV s kompom (filmovi), nisam video neke koristi od njihovog smarta (ali najavili su za ovu te drndoid televizore).

Imaš par sajtova koji se bave ocenjivanjem televizora, oni će ti pomoći u izboru.



da, ovo boldano je i jedino za što mi treba smart

Što se ovog drugog tiče, baš gledam po netu, al ima miljon sajtova i miljon recenzija pa ono, tražim ljude koji su to već prošli prije mene

Za Sony sam primjetio (tako je bar bilo prije) da zbog branda drži visoku cijenu koja ponekad i ne opravdava performanse koje za nju nudi...ne znam jel to još tako

http://matanovogumno.blogspot.com

Edited by - Mali_Mate on 16/01/2016 13:13:57
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 16/01/2016 : 13:23:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
U obzir ti dolaze još Panasonik i LG.

Najbolje pogledaj šta ima u domaćim ponudama, pa onda da tražiš recenzije za modele koji su ti pali za oko.

Sony je skuplji od Samsunga i LG. Sumnjam da je opravdano skuplji, no ja nisam zažalio pare.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18381 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 16/01/2016 : 16:50:38  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
imam Philips al bi sada uzeo da moram LG, imamo ga na poslu...6 godina radi 24 sata na dan i brez ijednog kvara..
izgleda manje ga gasiš-bolje za TV...najbolji omjer cijena/kvaliteta...LG je zakon.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3080 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 16/01/2016 : 21:16:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

Hijackat ću ovaj topic da ne otvaram novi

dakle, ako neko prati situaciju s TV-ima više od mene (a ja ne pratim uopće) cijenio bih savjet za kupovinu.

Htio bih TV koji ima: 48'' dijagonalu (~122cm), SMART sustav, 1080p i ravni ekran, kvalitetnu sliku i što manje motion blura

cijena do 5500kn

Ima li tko kakav savjet? Koji su brandovi bili bolji od drugih u 2015? Itd...već što vam padne na pamet.





https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-led-tv-samsung-ue-48ju6472uxxh-uhd-4k-t2s2/65462

preporuka za ovaj model televizora u tom cijenovnom rangu i te velicine...
mislim da ti nece smetati sto nije ravan ekran vec zakrivljen...brzo se priviknes na to...
Moji brat je neki dan uzeo isti model...
Ja sam prosle godine po prvi put uzeo Samsunga i prezadovoljan sam njime...
Vrlo lako se povezuje sa racunarom,tabletom ili telefonom...
moj mali ima 3 godine i vec vise od pola godine zaj...va baku kad ga cuva...
sa tableta pusti crtani na TV kad god ona pocne gledati neku seriju...


Be yourself; everyone else is already taken.
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 16/01/2016 : 22:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ponki

quote:
Originally posted by Mali_Mate

Hijackat ću ovaj topic da ne otvaram novi

dakle, ako neko prati situaciju s TV-ima više od mene (a ja ne pratim uopće) cijenio bih savjet za kupovinu.

Htio bih TV koji ima: 48'' dijagonalu (~122cm), SMART sustav, 1080p i ravni ekran, kvalitetnu sliku i što manje motion blura

cijena do 5500kn

Ima li tko kakav savjet? Koji su brandovi bili bolji od drugih u 2015? Itd...već što vam padne na pamet.





https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-led-tv-samsung-ue-48ju6472uxxh-uhd-4k-t2s2/65462

preporuka za ovaj model televizora u tom cijenovnom rangu i te velicine...
mislim da ti nece smetati sto nije ravan ekran vec zakrivljen...brzo se priviknes na to...
Moji brat je neki dan uzeo isti model...
Ja sam prosle godine po prvi put uzeo Samsunga i prezadovoljan sam njime...
Vrlo lako se povezuje sa racunarom,tabletom ili telefonom...
moj mali ima 3 godine i vec vise od pola godine zaj...va baku kad ga cuva...
sa tableta pusti crtani na TV kad god ona pocne gledati neku seriju...





Hvala

škicao sam i ja toga, samo čitam nešto da je UHD bemsislen na ekranima manjima od 55'' (neki spominju i 65'' ko donju granicu)

bacio sam oko na ovog Samsunga

http://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE48J5502AKXXH/

al su reviewi po netu podijeljeni oko njega


http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 17/01/2016 : 00:14:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Većina zujanja na netu upućuje na već po defoltu najbolji Sony i na LG kao best buy. Osobno bih se držao te dvije marke TV-a.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 23/09/2016 : 16:41:32  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Može li mi netko preporučiti neki best buy TV od 32 inča? LG, Samsung, Panasonic, Philips?
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1822 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 23/09/2016 : 23:16:42  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
uzmeš si projektor i svaki zid ti je kućno kino:
http://www.viewsonic.com/us/pjd6352.html
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/09/2016 : 00:06:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Može li mi netko preporučiti neki best buy TV od 32 inča? LG, Samsung, Panasonic, Philips?


Pa imaš na prvoj i drugoj strani sve moje muke i hvalospjeve i na kraju šta sam kupio i kako radi.
Prošlo je 9 mjeseci, vrlo sam zadovoljan kupnjom. Možda je u međuvremenu izašlo nešto bolje, ali nije se moglo toliko promjeniti. Ako nađeš taj model, slobodno kupi jer je best buy.
Još ću dodati da igre za PS3 preko hdmi-ja izgledaju bogovski. Kada sam to vidio, ipak se vraćam konzolaškom igranju nakon Steam avanture. Puno se više dobije za malo novca.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 24/09/2016 00:12:16
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 24/09/2016 : 11:19:01  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
To su mi starci naručili da im uzmem nešto što će im stat u regal.

Da, dvoumim se između Samsunga 5502 i LG 604v.

http://www.samsung.com/uk/consumer/tv-audio-video/televisions/full-hd-and-hd-tvs/UE32J5500AKXXU

http://www.whathifi.com/lg/32lh604v/review

LG me privlači jer je noviji i sviđa mi se ovaj dio iz recenzije koji govori o jako dobroj slici. To mi je bitnije od SMART funkcija.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 16/12/2016 : 20:03:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Prođe točno godina od kada smo kupili TV (slika na str.2) i dođe vrijeme da kupimo još jedan. Žena i ja se podosta razilazimo oko toga šta će se gledati, a i konzola bi trebala svoj TV...
E sada je trilema šta da kupim:

- 24 inča za spavaću (neki jeftin), 32 inča ostaje u dnevnoj
- 32 inča na oba mjesta (ima u Santa D. za 1570 kn.)
- 43 inča u dnevnu (ima u Santa D. za 2430 kn.), 32 inča se seli u spavaću

Kupujem naravno LG koji je zakon jer ima T2 (hvata srpske kanale) i najbolji player za MP4/mkv. Samo se ne mogu odlučiti oko dijagonale...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 16/12/2016 : 20:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan


Pa meni ti tehnički detalji nisu previše važni pa se ne upuštam u to. Prelaz sa ekrana od 58 cm. na 81 cm. je otprilike takav da smo i žena i ja komentirali: Hvala bogu što nismo kupili veći.



Kolega u firmi ima monitor od toliko cm
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 16/12/2016 : 20:16:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Prođe točno godina od kada smo kupili TV (slika na str.2) i dođe vrijeme da kupimo još jedan. Žena i ja se podosta razilazimo oko toga šta će se gledati, a i konzola bi trebala svoj TV...
E sada je trilema šta da kupim:

- 24 inča za spavaću (neki jeftin), 32 inča ostaje u dnevnoj
- 32 inča na oba mjesta (ima u Santa D. za 1570 kn.)
- 43 inča u dnevnu (ima u Santa D. za 2430 kn.), 32 inča se seli u spavaću

Kupujem naravno LG koji je zakon jer ima T2 (hvata srpske kanale) i najbolji player za MP4/mkv. Samo se ne mogu odlučiti oko dijagonale...




Pretpostavljam da je to ovaj?
http://www.argos.co.uk/product/5221750

Ja bih uzeo taj od 43' (Full HD)
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 16/12/2016 : 20:27:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by Obi-wan

Prođe točno godina od kada smo kupili TV (slika na str.2) i dođe vrijeme da kupimo još jedan. Žena i ja se podosta razilazimo oko toga šta će se gledati, a i konzola bi trebala svoj TV...
E sada je trilema šta da kupim:

- 24 inča za spavaću (neki jeftin), 32 inča ostaje u dnevnoj
- 32 inča na oba mjesta (ima u Santa D. za 1570 kn.)
- 43 inča u dnevnu (ima u Santa D. za 2430 kn.), 32 inča se seli u spavaću

Kupujem naravno LG koji je zakon jer ima T2 (hvata srpske kanale) i najbolji player za MP4/mkv. Samo se ne mogu odlučiti oko dijagonale...




Pretpostavljam da je to ovaj?
http://www.argos.co.uk/product/5221750

Ja bih uzeo taj od 43' (Full HD)


Jest baš taj. Na akciji je preko vikenda pa se moram brzo odlučiti. Uvijek uzmem full HD, ali upitno je koliko je to pametan kriterij jer naš signal nije full HD. Pogledam nekad mađarske kanale i vidi se razlika, ali te kanale ne gledam skoro nikad.
PS3 mi je priključena preko hdmi-ja i slika je fenomenalna. Ne znam da li tu full HD igra neku ulogu, možda je baš zato slika tako dobra? Ili bi bila ista i da mi je TV HD ready?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 16/12/2016 : 20:31:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Obi-wan


Pa meni ti tehnički detalji nisu previše važni pa se ne upuštam u to. Prelaz sa ekrana od 58 cm. na 81 cm. je otprilike takav da smo i žena i ja komentirali: Hvala bogu što nismo kupili veći.



Kolega u firmi ima monitor od toliko cm


Skromnost je u mojoj knjizi još uvijek vrlina bez obzira šta svi ostali mislili o tome...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 16/12/2016 : 20:31:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Ako pratiš dvb-t2 onda je digitalni signal :)
Igra. Ako skineš film, na Full HD je slika mnogo bolja (1080p).

Pogledaj specifikacije, mada ja iz ličnog iskustva mogu da ti kažem da je uvek bolja veća dijagonala (a tu je Full HD neophodan).
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 16/12/2016 : 20:39:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Obi-wan


Pa meni ti tehnički detalji nisu previše važni pa se ne upuštam u to. Prelaz sa ekrana od 58 cm. na 81 cm. je otprilike takav da smo i žena i ja komentirali: Hvala bogu što nismo kupili veći.



Kolega u firmi ima monitor od toliko cm


Skromnost je u mojoj knjizi još uvijek vrlina bez obzira šta svi ostali mislili o tome...



Zar to ima veze sa skromnošću?
Bar si danas svatko može priuštiti monitor...
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000