forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 PREPRODAVAČI ILI KAKO VAM DRAGO
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Enat
Starting Member



38 Posts

Member since 04/12/2013

Posted - 24/12/2015 : 12:56:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Enat a Private Message  Reply with Quote
Evo ovako, nije me briga tko je ili nije, ali ja sam sita haračenja ovakvih ljudi po aukcijama, posebno kada su u pitanju rijetka izdanja koja neki ljudi traže godinama jer ih NEMAJU, dakle zato ih traže, a ne da ih PREPRODAJU. Konkretno se radi o NN Gigantima I i II te ovim aukcijama: http://www.stripovi.com/aukcije/nathan-never-gigant-br-1-ll/11193067/ ; http://www.stripovi.com/aukcije/nathan-never-gigant-br-2-ll/11193068/ . Naime, osoba pod nickom AlenT konstantno iznova kupuje i prodaje jedne te iste brojeve iz Libellusove Gigant serije NN-a i ovo je stvarno sada previše. Ne da je bezobrazno, nego za ovakvo ponašanje nema imena. Sramota. Ne samo da je meni u više navrata u zadnji čas preoteo jako puno brojeva, nego to radi vjerojatno i ostalima, ali ja više ne mislim šutjeti i javno ću ovo reći jer mogu i odvratno je. Do čega smo mi došli, da se tako ponašamo? Zbog čega ljudi zapravo skupljaju stripove? U slučaju navedene osobe ovo nije ni zarada nego puka glupost! Jako misli da je pametan, a mi se ostali godinama kidamo da nešto nabavimo jer to stvarno volimo. ALI ostali nemaju milijun kuna da lupe na aukcije kukavički u zadnji čas, samo zato jer im se može i da nekome nešto preprodaju - i sad smo mi blesavi - ma nemoj! Sramota za ovaj predivan serijal da dolazi u ruke takvih osoba, nevjerojatno. Uopće me ne zanima tko je i što je, nadam se da će mu se dobrano obiti o glavu ovo što radi. Fuj!

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2319 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 24/12/2015 : 13:15:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
ista stvar je i s marti gigantima, uvijek iste osobe pokupe
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 24/12/2015 : 13:19:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
shvaćam frustraciju, ali to i jest smisao aukcija
da prodavač zaradi što više, a da svi kupci dobiju priliku
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1820 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 24/12/2015 : 13:27:59  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

shvaćam frustraciju, ali to i jest smisao aukcija
da prodavač zaradi što više, a da svi kupci dobiju priliku


slažem se tko ponudi više njegovo,a to su rasprodana i poprilično skupa izdanja,sad bi ja trebao biti ljut što već 10 godina nemogu kupiti strip koji mi nedostaje a neću(neželim) ponuditi više od 300 kn, a ako netko može kupiti za 300 a prodati za 500 kn e pa svaka mu čast
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/12/2015 : 13:35:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Član AlenT je do sada prodao 3 NN giganta. Teško da se to može nazvati nekim velikim biznisom ili preprodajom.
E sada to što se desilo da te on pretekne na nekim aukcijama, ne treba uzimati previše k srcu. Naime, aukcije su tako zamišljene. Tko ponudi više (bilo kada za vrijeme trajanja aukcije), osvaja aukciju.
Nisam siguran da u potpunosti razumiješ svrhu i način funkcioniranja aukcija o čemu svjedoči i tvoj negativan komentar...

Što se tiče djela šta smo dočekali i dokle je došlo... Došlo je dotle da je svaka kuna bitna i ne bih optuživao nikoga ako mu kapne 100 kn. u džep od "preprodaje". Kukavički?! Ovo je čista naiva. Može se bidati do kraja aukcije. Najpametnije je bidati u zadnjoj sekundi.

You don't fight with honour!
No. He did. Reče Bron nakon što je ser Vardisa poslao da leti.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 24/12/2015 13:53:19
Go to Top of Page

Enat
Starting Member



38 Posts

Member since 04/12/2013

Posted - 24/12/2015 : 13:46:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Enat a Private Message  Reply with Quote
Ja bih prije i sa sigurnošću zaključila kako evidentno nemaju svi kupci jednaku priliku, dok još uvijek nekima od nas nešto fali. Da ne pričam kako su neke cijene nerealne. Mislim da je to i jedna nota diskriminacije. Nemojte mi reći da niste ljuti, ako nešto volite i želite nabaviti, a u tome vas spriječavaju ovakvi fantomi koji besmisleno kupuju iznova jedna te ista izdanja. Ne razumijem. Ne zgražam se samo ja, nego i ostali koji primjećuju ovakve stvari. Strip gubi smisao zbog takvih ljudi.
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1820 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 24/12/2015 : 14:00:20  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
ma nemojte se ljutiti na Badnjak, što nešto više želite to će vam biti slađe kad dobijete(kupite),evo ja sam siguran da je AlenT znao koliko vam je stalo da to osvojite da vas nebi nadbidao ta dva puta,kad bi nam sve bilo lako dostupno nebi se toliko veselili popunjavanju rupa u kolekciji
Go to Top of Page

Enat
Starting Member



38 Posts

Member since 04/12/2013

Posted - 24/12/2015 : 14:00:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Enat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Član AlenT je do sada prodao 3 NN giganta. Teško da se to može nazvati nekim velikim biznisom ili preprodajom.
E sada to što se desilo da te on pretekne na nekim aukcijama, ne treba uzimati previše k srcu. Naime, aukcije su tako zamišljene. Tko ponudi više (bilo kada za vrijeme trajanja aukcije), osvaja aukciju.
Nisam siguran da u potpunosti razumiješ svrhu i način funkcioniranja aukcija o čemu svjedoči i tvoj negativan komentar...

Što se tiče djela šta smo dočekali i dokle je došlo... Došlo je dotle da je svaka kuna bitna i ne bih optuživao nikoga ako mu kapne 100 kn. u džep od "preprodaje". Kukavički?! Ovo je čista naiva. Može se bidati do kraja aukcije. Najpametnije je bidati u zadnjoj sekundi.

You don't fight with honour!
No. He did. Reče Bron nakon što je ser Vardisa poslao da leti.



Bez brige - sve ja znam.

Aha, prodao je samo tri; pratite li koliko ih je kupio istih? I rekla sam da se u njegovu slučaju očito ni ne radi o zaradi. Čemu braniti ovakav bezobrazluk? Možda se boji da će mu ispariti koji primjerak jer ipak je Nathan SF. Ili se netko jednostavno pronašao u onome što sam napisala pa se brani.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/12/2015 : 14:21:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ja sam prije nekog vremena popunjavao kolekciju Mister Noa i falilo mi je 10-ak rasprodanih knjiga koje sam ganjao po aukcijama. Isto se znalo dešavati da me netko pretekne u zadnjim sekundama (većinom isti ljudi) ali sam strpljivo čekao da se oni izredaju i nedugo zatim uspio nabaviti te iste brojeve, a neke i po puno manjim cijenama. Naravno, ne može se uvijek tako dobro proći pa je bilo i situacija gdje sam nešto platio više nego što realno treba.
Nema tu ljutnje, aukcije tako funkcioniraju a kada s vremenom stekneš više iskustva naučiš da se strpljenje isplati.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/12/2015 : 14:50:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Enat

quote:
Originally posted by Obi-wan

Član AlenT je do sada prodao 3 NN giganta. Teško da se to može nazvati nekim velikim biznisom ili preprodajom.
E sada to što se desilo da te on pretekne na nekim aukcijama, ne treba uzimati previše k srcu. Naime, aukcije su tako zamišljene. Tko ponudi više (bilo kada za vrijeme trajanja aukcije), osvaja aukciju.
Nisam siguran da u potpunosti razumiješ svrhu i način funkcioniranja aukcija o čemu svjedoči i tvoj negativan komentar...

Što se tiče djela šta smo dočekali i dokle je došlo... Došlo je dotle da je svaka kuna bitna i ne bih optuživao nikoga ako mu kapne 100 kn. u džep od "preprodaje". Kukavički?! Ovo je čista naiva. Može se bidati do kraja aukcije. Najpametnije je bidati u zadnjoj sekundi.

You don't fight with honour!
No. He did. Reče Bron nakon što je ser Vardisa poslao da leti.



Bez brige - sve ja znam.

Aha, prodao je samo tri; pratite li koliko ih je kupio istih? I rekla sam da se u njegovu slučaju očito ni ne radi o zaradi. Čemu braniti ovakav bezobrazluk? Možda se boji da će mu ispariti koji primjerak jer ipak je Nathan SF. Ili se netko jednostavno pronašao u onome što sam napisala pa se brani.


To je lako provjeriti.
Kupio je:
broj 1 duplo
broj 2 tri puta
broj 3 duplo
broj 4 duplo

Nije baš nešto previše strašno. Možda mu duplikati trebaju za brata ili prijetelja. Uglavnom njegova stvar. Može ih i prodati ili spaliti - njegovi su.
Nije baš lijepo ovako prozivati ljude bez nekog valjanog razloga...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 24/12/2015 14:52:50
Go to Top of Page

Enat
Starting Member



38 Posts

Member since 04/12/2013

Posted - 24/12/2015 : 14:56:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Enat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ja sam prije nekog vremena popunjavao kolekciju Mister Noa i falilo mi je 10-ak rasprodanih knjiga koje sam ganjao po aukcijama. Isto se znalo dešavati da me netko pretekne u zadnjim sekundama (većinom isti ljudi) ali sam strpljivo čekao da se oni izredaju i nedugo zatim uspio nabaviti te iste brojeve, a neke i po puno manjim cijenama. Naravno, ne može se uvijek tako dobro proći pa je bilo i situacija gdje sam nešto platio više nego što realno treba.
Nema tu ljutnje, aukcije tako funkcioniraju a kada s vremenom stekneš više iskustva naučiš da se strpljenje isplati.



Istina, nekad nešto iziskuje jako puno strpljenja. Ja ga imam i rado ću čekati koliko god treba, jer volim stripove i ne bi bilo interesantno sve odmah poskupovati. To je nešto što traje doživotno. No ovo me sada stvarno izbacilo iz takta i morala sam se oglasiti. Nadam se da me se razumjelo jer stvarno imam jako dobar razlog. No neka mu bude. Ja ću svoje pošteno nabaviti kad-tad - JEDNOM - i tretirati ih ljubavlju, a ne preprodajom. ;) Sretan Božić svima!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/12/2015 : 14:56:53  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Još malo i dilit će se točkice da bi se moglo kupit strip.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Enat
Starting Member



38 Posts

Member since 04/12/2013

Posted - 24/12/2015 : 14:59:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Enat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Enat

quote:
Originally posted by Obi-wan

Član AlenT je do sada prodao 3 NN giganta. Teško da se to može nazvati nekim velikim biznisom ili preprodajom.
E sada to što se desilo da te on pretekne na nekim aukcijama, ne treba uzimati previše k srcu. Naime, aukcije su tako zamišljene. Tko ponudi više (bilo kada za vrijeme trajanja aukcije), osvaja aukciju.
Nisam siguran da u potpunosti razumiješ svrhu i način funkcioniranja aukcija o čemu svjedoči i tvoj negativan komentar...

Što se tiče djela šta smo dočekali i dokle je došlo... Došlo je dotle da je svaka kuna bitna i ne bih optuživao nikoga ako mu kapne 100 kn. u džep od "preprodaje". Kukavički?! Ovo je čista naiva. Može se bidati do kraja aukcije. Najpametnije je bidati u zadnjoj sekundi.

You don't fight with honour!
No. He did. Reče Bron nakon što je ser Vardisa poslao da leti.



Bez brige - sve ja znam.

Aha, prodao je samo tri; pratite li koliko ih je kupio istih? I rekla sam da se u njegovu slučaju očito ni ne radi o zaradi. Čemu braniti ovakav bezobrazluk? Možda se boji da će mu ispariti koji primjerak jer ipak je Nathan SF. Ili se netko jednostavno pronašao u onome što sam napisala pa se brani.


To je lako provjeriti.
Kupio je:
broj 1 duplo
broj 2 tri puta
broj 3 duplo
broj 4 duplo

Nije baš nešto previše strašno. Možda mu duplikati trebaju za brata ili prijetelja. Uglavnom njegova stvar. Može ih i prodati ili spaliti - njegovi su.
Nije baš lijepo ovako prozivati ljude bez nekog valjanog razloga...



Ja sam svoje rekla i čvrsto stojim iza toga.

Sretan Božić.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/12/2015 : 15:06:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Enat

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Enat

quote:
Originally posted by Obi-wan

Član AlenT je do sada prodao 3 NN giganta. Teško da se to može nazvati nekim velikim biznisom ili preprodajom.
E sada to što se desilo da te on pretekne na nekim aukcijama, ne treba uzimati previše k srcu. Naime, aukcije su tako zamišljene. Tko ponudi više (bilo kada za vrijeme trajanja aukcije), osvaja aukciju.
Nisam siguran da u potpunosti razumiješ svrhu i način funkcioniranja aukcija o čemu svjedoči i tvoj negativan komentar...

Što se tiče djela šta smo dočekali i dokle je došlo... Došlo je dotle da je svaka kuna bitna i ne bih optuživao nikoga ako mu kapne 100 kn. u džep od "preprodaje". Kukavički?! Ovo je čista naiva. Može se bidati do kraja aukcije. Najpametnije je bidati u zadnjoj sekundi.

You don't fight with honour!
No. He did. Reče Bron nakon što je ser Vardisa poslao da leti.



Bez brige - sve ja znam.

Aha, prodao je samo tri; pratite li koliko ih je kupio istih? I rekla sam da se u njegovu slučaju očito ni ne radi o zaradi. Čemu braniti ovakav bezobrazluk? Možda se boji da će mu ispariti koji primjerak jer ipak je Nathan SF. Ili se netko jednostavno pronašao u onome što sam napisala pa se brani.


To je lako provjeriti.
Kupio je:
broj 1 duplo
broj 2 tri puta
broj 3 duplo
broj 4 duplo

Nije baš nešto previše strašno. Možda mu duplikati trebaju za brata ili prijetelja. Uglavnom njegova stvar. Može ih i prodati ili spaliti - njegovi su.
Nije baš lijepo ovako prozivati ljude bez nekog valjanog razloga...



Ja sam svoje rekla i čvrsto stojim iza toga.

Sretan Božić.


Ja sam ateist.

Ali pridružujem se čestitkama svima koji slave i u tom duhu, želim svima više tolerancije i razumjevanja.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

MD72
Average Member

641 Posts

Member since 05/10/2014

Posted - 24/12/2015 : 15:49:29  Show Profile Show Extended Profile  Send MD72 a Private Message  Reply with Quote
Iako je frustracija u neku ruku razumljiva,ni u kom slucaju nije opravdana.
Pravila aukcija su jasna i korektna tako da se nema sto prigovorit.
Naravno da ima slucajeva da Huso nabija cijenu Hasinim aukcijama da bi ih Fata sto skuplje platila...al sta ces.
Sinoc mi tip skinuo ZS13 i ja mu cestitam.Odlucim koliko novca zelim ponudit i sta bude.Nema tu ljutnje.
Go to Top of Page

chicolopez
New Member



174 Posts

Member since 19/05/2012

Posted - 24/12/2015 : 18:28:20  Show Profile Show Extended Profile  Send chicolopez a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MD72

Iako je frustracija u neku ruku razumljiva,ni u kom slucaju nije opravdana.
Pravila aukcija su jasna i korektna tako da se nema sto prigovorit.
Naravno da ima slucajeva da Huso nabija cijenu Hasinim aukcijama da bi ih Fata sto skuplje platila...al sta ces.
Sinoc mi tip skinuo ZS13 i ja mu cestitam.Odlucim koliko novca zelim ponudit i sta bude.Nema tu ljutnje.


Ima tu malo ljutnje ipak smo nerealni..
Ja sam svoj auto prije desetak godina kupio za 120 tisuća kuna, ubio mu dušu do sada i dodijao mi je, pa, ako je netko zainteresiran, prodajem ga za 240 tisuća kuna, plaćam putne troškove.. razmislite, pa javite
Jednog našeg člana iz ZG kojega ja zaista poštujem zamolio sam da mi kupi Texa album br.1 samo par dana nakon što se pojavio u prodaji i nikako ga nije mogao naći jer se rasprodao a evo ga na aukcijama sve više a po kojoj cijeni , neću o tome. Tko ih je kupovao? Kolekcionari? Tako im brzo dodijao da ga odmah prodaju? Pa o čemu se tu radi? Valjda o onome - 'ko vas j..e kad niste iz metropole
Sretan i blagoslovljen Božić svim vjernicima koji ga slave
Go to Top of Page

CheddarBob
Starting Member



74 Posts

Member since 12/05/2015

Posted - 24/12/2015 : 18:34:20  Show Profile Show Extended Profile  Send CheddarBob a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan
Može ih i prodati ili spaliti - njegovi su.
Nije baš lijepo ovako prozivati ljude bez nekog valjanog razloga...



Ovo.

Kao da me npr. netko u tenisu natambura deset puta u deset pokušaja (događalo se slično), pa ga kmečeći optužim da je "kukavan/bezobrazan/odvratan" zbog toga što mi je superioran. Pravila su ista za sve, a ako AlenT želi skupiti kompletnu nakladu, to je njegova stvar. Na nama je da mu pomutimo planove u svoju korist.

Masu puta su me nadbidali i ovdje i na eBayu, i zato shvaćam frustraciju, ali jedino mogu 1) ljudima čestitati jer su uspjeli osvojiti ono što ja nisam bio u stanju, i 2) samo se bolje i bolje pripremiti za idući i idući put.

Aukcije nisu caritas, a Alenu svaka čast na dobrim rezultatima.
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 24/12/2015 : 19:18:09  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
ufff naljutim se na aukcije od 1kn pa kad dode do 5-6 kn pa mi neko uzme zadnju sekund za kunu,pa sebe opletem po glavi koja sam budala
na aukcije di ide neka veca cifra stavim koliko mislim da mogu i to je to
to i je draz aukcija

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/12/2015 : 20:23:20  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
pobjednička ponuda je uvijek veća za 1 kunu od druge najveće.
tako da ti ne znaš koliko je više od tebe ponudio pobjednik.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 24/12/2015 : 22:06:07  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Netko nekoga pretekao u bidanju.
Nevjerojatno.
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 24/12/2015 : 22:22:16  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Enat

Ja bih prije i sa sigurnošću zaključila kako evidentno nemaju svi kupci jednaku priliku, dok još uvijek nekima od nas nešto fali. Da ne pričam kako su neke cijene nerealne. Mislim da je to i jedna nota diskriminacije. Nemojte mi reći da niste ljuti, ako nešto volite i želite nabaviti, a u tome vas spriječavaju ovakvi fantomi koji besmisleno kupuju iznova jedna te ista izdanja. Ne razumijem. Ne zgražam se samo ja, nego i ostali koji primjećuju ovakve stvari. Strip gubi smisao zbog takvih ljudi.

Koliko puta su mene samo prebidali za neke stripove koje bih stvarno htjeo imati u kolekciji,i to isto-kako kažeš-preprodavači. Toliko da mislim da neću nikada ni skupiti ono što želim,jer nemam namjeru dati za neki strip onoliko koliko oni daju,bez obzira koliko ga želim. Neki možda od toga žive,popunjavaju si kućni budžet,a nekima je to možda gušt... Sto ljudi-sto ćudi... U svakom slučaju-ako netko ponudi pozamašnu cifru za nešto što bih i ja volio imati u kolekciji,a nemogu toliko odvojiti za njega-sretno im bilo...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 24/12/2015 : 22:30:34  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
meni sve skupa ovo postaje smijesno
i laganini se povlacim iz svega
a nisam nesto ni puno kupovao stzripova...

boneli je ba za kioska...2-3 eura
perverzije na aukcijama necu ni dankomentiram

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 24/12/2015 : 22:57:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Ne vidim razlog za ljutnju i bilo kakvu frustraciju.
Čovek je spreman da plati više, i dobija svoj strip.
Ovo mi zvuči pomalo detinjasto (bez ljutnje)...

Carpe diem
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/12/2015 : 23:09:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Netko nekoga pretekao u bidanju.
Nevjerojatno.


Vidjet' ćeš kako je to gadno kada i tebe netko pretekne.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

CheddarBob
Starting Member



74 Posts

Member since 12/05/2015

Posted - 24/12/2015 : 23:38:29  Show Profile Show Extended Profile  Send CheddarBob a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatko900

Toliko da mislim da neću nikada ni skupiti ono što želim,jer nemam namjeru dati za neki strip onoliko koliko oni daju,bez obzira koliko ga želim.



Onda ga ne želiš dovoljno. Tržište određuje cijenu, ne mi kupci (koliko bi god dobro bilo da možemo ). Sto puta sam čuo: "Zašto si dao toliko €€€ za to i to?" Pa... zato što je toliko koštalo.
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 25/12/2015 : 01:22:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
Na žalost aukcije funkcioniraju na određen način a to mi htjeli ne htjeli, moramo prihvatiti.

Imam neko nepisano pravilo do kojeg sam došao u relativno daljoj prošlosti mojeg skupljanja stripa a to je da se:
1. u potpunosti klonim popularnih (na aukcijama) izdanja
2. da popularna izdanja kupujem odmah dok se tinta nije osušila
3. da kupujem izdanja koja nisu toliko popularna
4. u najvećoj mjeri izbjegavati sve trakavice od serijala

Ima drugih stvari koje me živciraju u životu, stvari na koje ne mogu utjecati pa nastojim da mi stvari koje manje ili više mogu kontrolirati (stripovi i sl.) ne prave probleme i ne budu izvor frustracija.
Svjestan sam da mnogim ljudima ovako što ne bi odgovaralo, ali mene je ubrzo, nakon nekoliko početnih stripo-skupljačkih "šokova" spasilo daljnjih frustracija.

Moje aukcije u prodaji

Edited by - DKoor on 25/12/2015 04:27:47
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000