forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Nick Raider - Julia
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

risbozg
Advanced Member



Croatia
15040 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 28/12/2015 : 16:21:03  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Kji je strip po Vašem mišljenju bolji i zašto

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO

risbozg
Advanced Member



Croatia
15040 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 28/12/2015 : 16:22:00  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Ja se ne mogu odlučiti..možda me netko uvjeri

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16874 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 28/12/2015 : 16:34:35  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Meni Nick Raider.
Posebno zbog odličnih sporednih likova. Ujedno mi je i napetiji.
Iako, ni Julija nije loša. Ipak, Nick.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 28/12/2015 : 16:41:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Julia

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 28/12/2015 : 16:46:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Procitao jednog Nicka i jednu Juliu
Premalo za neku konkretniju usporedbu
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 28/12/2015 : 17:30:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
Nick dinamičniji, Julia kompleksnija. Iako je kriminalistika u pitanju, sasvim drugačiji pristupi temi, različiti polovi, različita zanimanja unutar domena.
Mnogo gotivim oboje.

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/12/2015 : 17:34:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Oba stripa su mi podjednako draga.
Nika imam od Dnevnika,od LL ne uzimam,preskup mi je.
Juliju imam od DW,ali nisam baš redovan kupac - svakako planiram da u sledećoj godini nadoknadim zaostatak (barem delimično).

Julija ima bolji crtež i malo statičniju priču (i specifičniju u odnosu na ono što se očekuje od Boneli stripova)u odnosu na Nika,ali jako dobru, iako ni malo ne podseća na Berardijev rad u Kenu Parkeru.

Nik je klasičan krimi akcioni strip,Tex u patikama,i za ljubitelje ovog žanra,prava stvar iz Boneli kuhinje.

Na osnovu 40-ak pročitanih Nikova i 15-ak Julija,prednost dajem Julki.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 28/12/2015 : 18:00:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Julia.

Nick je bio intrigantan i dovoljno svjež prije 20 - 25 godina, kad sam ga čitao u Dnevnikovim izdanjima, ali ga je u međuvremenu pregazila hrpa realističnih proceduralnih krimi-serija, pa mi je danas staromodan i u tom smislu anakron. Plus što ima u cjelini slabiji crtački staff.

Julia ima prednost i zbog toga što su mi drage serije o forenzičkim psihologinjama i patologinjama (Forenzičarka Halifax, Nijemi svjedok), i njihovim muškim kolegama ili tako nečem (Cracker, Struna u krvi, Buđenje mrtvih), plus što Berardi i liku i čitavom konceptu znade dati drugačiji i osobitiji ugođaj, a i Julia mi je draga kao lik, možda i zbog Audery Hepburn, makar podsvjesno.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29297 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 28/12/2015 : 18:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Julia

Nicka sam čitao prije 20 godina i bio mi je ok, dok sam Julijom oduševljen, svih 40 brojeva dosad izašlih na ovim prostorima su super, koliko se sjećam Nick nije toliko dobar?!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 28/12/2015 : 18:06:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nisam čitao Juliju iako sam vidio dosta tabli toga stripa, ali inače nisam neki ljubitelj ženskih junaka.
Nick Raidera sam čitao u Dnevnikovom izdanju, zadnji puta 1991. a ostao mi je u sjećanju kao izuzetno napeti strip.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 28/12/2015 : 18:24:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Julija
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37358 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/12/2015 : 19:04:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Julia sigurno bolja (Pa Berardi je u pitanju, kvalitetni scenariji, veoma solidni i odlicni crtaci), mada sta mi oba dva veoma draga junaka.
Ne znam, ali oduvijek sam volio krimice, a sto se Bonellija tice, sigurno nisu pretjerali tim zanrom pa je i zato cudno da se sve skupa zakljucilo "vec" sa 200. brojem (slaba prodaja, nekako se sve skupo ispelo), plus svidjaju mi se junaci kod NR (i Marvinov humor na pocetku), uprkos dosta slabijem crtackom staffu u poređenjus a Juliom.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2408 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 28/12/2015 : 20:17:08  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
Julia.

Ridera je vrijeme pregazilo... bar ono što sam vidio u onih par Libellusovih knjiga što sam pročitao...
Svojedobno sam pročitao samo jednu Dnevnikovu epizodu Ridera (Zverinjak)i oduševio se.
Bilo mi je baš krivo što nisam mogao doći od još koje epizode... i naravno da sam, kada ga je Libellus počeo izdavati, to morao kupiti... Nažalost, loše su to bile priče. Predvidljive, neinteresantne i loše crtane. Izgleda da sam imao prevelika očekivanja hranjena sjećanjima na tu davno pročitanu epizodu. Šteta.
Go to Top of Page

Kojot
Advanced Member



Switzerland
4065 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 28/12/2015 : 20:23:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Kojot a Private Message  Reply with Quote
Nick!
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7737 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 28/12/2015 : 21:27:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Scenarij je malo kvalitetniji kod Julije ali u biti su sve to procedurali na isti kalup. Nick je bolji glavni lik a ima i bolje sporedne likove za razliku od Julije koja je nezanimljiva i ukočena.

Tako da bi ja ipak glasa za Nicka.
Go to Top of Page

osmo
Average Member

Bosnia and Herzegovina
646 Posts

Member since 12/11/2004

Posted - 28/12/2015 : 22:16:06  Show Profile Show Extended Profile  Send osmo a Private Message  Reply with Quote
Julia je puno bolja po meni....
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1822 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 28/12/2015 : 23:04:42  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
Đuli
Go to Top of Page

El Morisco
Junior Member



Croatia
459 Posts

Member since 10/12/2007

Posted - 28/12/2015 : 23:06:48  Show Profile Show Extended Profile  Send El Morisco a Private Message  Reply with Quote
Julia!!!

Počnem čitati Nicka - oko 15 stranice točno predvidim što će se dogoditi do kraja - zaplet, podzaplet(ako ga ima), tko je negativac, tko je onaj za koga svi misle da je negativac, a u stvari nije itd., uz sve moguće klišeje američkih policijskih tv serija...

Počnem čitati Juliju (do sada izašlih 41 broj od Darkwooda) - znam da se neki obrat mora dogoditi, ali nikada nisam ni blizu onome što će se dogoditi - odlični scenaristički potezi!

PS - da Nick ima kod nas prolaz, mislite da bi Libellus samo tako zapustio daljnje izlaženje - čisto sumnjam...

---

<b></b>
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2354 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 28/12/2015 : 23:17:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Nick...

Carpe diem
Go to Top of Page

DragonSlayer
New Member



Croatia
263 Posts

Member since 22/01/2013

Posted - 29/12/2015 : 00:04:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DragonSlayer a Private Message  Reply with Quote
Julia definitivno, sto puta originalnije i zanimljivije, btw trebo si napravit poll

When I die, I want to die like my grandfather who died peacefully in his sleep. Not screaming like all the passengers in his car.
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 29/12/2015 : 01:02:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
NICK

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 29/12/2015 : 03:09:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
Julia bolja, Nick drazi
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 29/12/2015 : 07:09:03  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by El Morisco


PS - da Nick ima kod nas prolaz, mislite da bi Libellus samo tako zapustio daljnje izlaženje - čisto sumnjam...


Ni DW se bas nesto ne trudi sa Julia-om...

Ontopic: prethodnopomenuti nisam imao prilike da citam, ali s obzirom na glavnog scenaristu, pretpostavljam da je dobar strip.
Nika sam citao jos za vreme DN, vecinu epizoda, i ima par stvarno vrhunskih epizoda iz tog perioda, ostatak je prilicno sablonski radjen, tako da je predvidiv. Meni bio. Sa 15 godina [:-)]

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 29/12/2015 : 09:12:06  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by El Morisco
Počnem čitati Nicka - oko 15 stranice točno predvidim što će se dogoditi do kraja - zaplet, podzaplet(ako ga ima), tko je negativac, tko je onaj za koga svi misle da je negativac, a u stvari nije itd., uz sve moguće klišeje američkih policijskih tv serija...

Počnem čitati Juliju (do sada izašlih 41 broj od Darkwooda) - znam da se neki obrat mora dogoditi, ali nikada nisam ni blizu onome što će se dogoditi - odlični scenaristički potezi!



Tačno, Nick je predvidljiv, samo meni je i Julija takva. Pročitao sam dvadesetak epizoda i još se nije desilo da me iznenadi. Sećam se da sam i u prvoj epizodi - čim se pojavila ćerka od onog, beše, čistača škole - odmah pomislio evo ubice. Ne vredi, ko je ikad gledao neku proceduralnu krimi seriju, pohvatao je sve trikove.

Ono po čemu daleko odskače Julija jesu kvalitetno razrađeni likovi i bolji dijalozi.
A ipak da mi neko ponudi sve ikad izašle epizode jednog ili drugog serijala - bez razmišljanja bih izabrao Nicka. Nostalgija je čudo.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 29/12/2015 : 09:14:24  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
Tex je to jednostavnije sročio:
quote:
Originally posted by Tex Willer

Julia bolja, Nick drazi

Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4277 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 29/12/2015 : 10:36:04  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
uf nemogu se odluciti...razliciti su stripovi iako je zanr slican...dragi su mi oboje
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000