forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Recenzija godine 2015: "Kamo jutro pružilo se"!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 04/02/2016 : 13:07:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Prošle godine je u ovo vrijeme izbor bio već gotov, ove godine dolazi kasnije kako bi recenzije iz prosinca imale više vremena.
Kao što znate, u izboru je 12 recenzija-pobjednica tradicionalnih mjesečnih izbora s topica IZBOR ZA NAJBOLJU RECENZIJU MESECA (isprika na caps locku, nisam ja autor naslova). Dva tjedna traje, dakle do 18.2. Nakon ovog izbora ide i izbor za recenzenta godine.
U idućem postu detaljnije o kandidatima.


Results:
Nathan Never: Vucje lice (thekide) [0%] 0 votes
Album: Ljepota tame (paro) [6%] 3 votes
Tex: Deadwood (selanne) [2%] 1 votes
Dylan Dog: Zbogom, inspektore Bloch (Djole) [12%] 6 votes
Zagor: Prolaz izmedu tisucljeca (King Warrior) [12%] 6 votes
Lukas: Dethropolis (thekide) [4%] 2 votes
Zagor: Prica o Betty Wilding (DeeCay) [8%] 4 votes
Adam Wild: Robovi Zanzibara (thekide) [6%] 3 votes
Ken Parker: Kamo jutro pružilo se (Gil-galad) [20%] 10 votes
Tex: Maska užasa (Willer) [4%] 2 votes
Nathan Never: Izazov u svemiru (thekide) [10%] 5 votes
Hombre: Hombre (Mali_Mate) [14%] 7 votes


Poll Status: Locked »» Total Votes: 49 counted »» Last Vote: 17/02/2016 08:32:28

Edited by - Dudley Smith on 18/02/2016 21:28:23

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 04/02/2016 : 13:08:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote

Siječanj: Nathan Never Vučje lice (thekide)
Prva recenzija i odmah pobjeda! A što je tek uslijedilo... thekide nam donosi opširan prikaz priče koja miješa maorsku kulturu i svijet neverijanske budućnosti. Ova je recenzija slavila u teškom dvoboju s prošlogodišnjim "kraljem" Boston Jackom, što samo po sebi dovoljno govori o njenoj kvaliteti!

Veljača: Album Ljepota tame (paro)
A što bi tek bilo od teške borbe u siječnju da je ova recenzija izišla samo dan ranije? Možda najkraća (odnosno najsažetija) recenzija u konkurenciji, ali kakve to veze ima kad je ova anti-bajka vrsno prikazana iz pera autora koji, nažalost, piše mnogo rjeđe nego što bismo voljeli.

Ožujak: Tex Deadwood (selanne)
Jedan od najcjenjenijih forumskih texoljubaca selanne zadnjih godina nažalost ima sve manje vremena za pisanje, ali nas svejedno ponekad obraduje novim prikazom. Tako je bilo i u slučaju ove, vjerojatno najhajpanije Texove avanture objavljene prošle godine u izdanju Libellusa. Poznati autorski dvojac i slavna vestern-tema nisu potpuno oduševili autora, ali su mu donijeli titulu najrecenzije u ožujku.

Travanj: Dylan Dog Zbogo inspektore Bloch (Djole)
Novo vrijeme Dylana Doga donijelo nam je i povratak recenzijama nakon 6 godina jednog od najslavnijih recenzenata - čuvenog Djoleta. U travnju je obradio tri epizode kojima je serijal krenuo nekim novim pravcima, tako da je bilo odmah jasno da pored njega nitko neće imati šanse u mjesečnom izboru. Na kraju smo vidjeli troboj tri (visokom) kvalitetom ujednačena teksta u kojemu je ovaj slavio.

Svibanj: Zagor Prolaz između tisućljeća (King Warrior)
Prvi Zagor ove godine u izboru dolazi nam od koga drugoga nego King Warriora. I u prošloj je godini nastavio s obrađivanjem sporednih Zagijevih edicija, a dok su mu prošle godine maxiji donijeli pobjede u dva mjeseca zaredom, ove godine je trijumfirao "samo" jednom. Prolaz između tisućljeća, ili Zagor meets sabljozubi tigar! Unatoč tome kako zvuči iz naslovnice, ocjene recenzenta i čitatelja pokazuju da je riječ o iznadprosječnoj epizodi.

Lipanj: Lukas Dethropolis (thekide)
Lukas (ne Aca) jedan je od niza novih (mini)serijala koje je Bonelli izbacio u zadnje vrijeme. Novo čedo Michelea Medde, jednog od autora Nathana Nevera, prikazao je jedan od vodećih neveroljubaca thekide. I s njime odnio svoju drugu pobjedu u godini. Ako i niste čitali ovaj strip niti ga planirate, u tekstu svejedno možete uživati.

Srpanj: Zagor Priča o Betty Wilding (DeeCay)
Kakav bi to bio izbor da nema DeeCayja, apsolutnog rekordera koji je nedavno premašio i 400. recenziju. U srpnju je pobijedio recenzijom jednog od najiščekivanijih stripova kod nas u dugo vremena, posljednjim regularnim Zagorovim gigantom koji donosi priču vezanu uz prošlost mnogima najdražeg junaka.

Kolovoz: Adam Wild Robovi Zanzibara (thekide)
Još jedan novi Bonellijev serijal, još jedna thekideova recenzija u izboru za najbolju! Manfredijev Adam Wild dočekan je sa skepsom zbog naizgled zastarjele teme i koncepcije. Koliko je ta skepsa opravdana otkrit ćemo s vremenom, a za početak možemo pročitati ovaj prikaz prvoga broja.


Rujan: Ken Parker Kamo jutro pružilo se (Gil-galad)
Mjesec ranije prva epizoda nekog serijala, a sada zadnja. Gil-galad još je jedan od onih što malo "zuje" (barem za ovaj sajt) ali zato puno meda daju. Posljednja epizoda Kena Parkera, emotivni oproštaj od junaka koji je mnogima obilježio život, a tako očito i autoru ovoga prikaza.

Listopad: Tex Maska užasa (Willer)
Willer je član koji je, nakon povratka iz višegodišnjeg forumskog izbivanja, skrenuo pozornost na sebe kao jednog od najkvalitetnijih forumaša odličnim i odmjerenim postovima i komentarima na recenzije, tako da je bilo samo pitanje vremena kada će se, nakon 11 godina, vratiti i "službenim" recenzijama. To je i napravio zadnjih mjeseci godine s 3 recenzije, a ova je vjerojatno najbolja od njih. Vrsna analiza jedne nebitne Nizzijeve epizodice, zavrjeđuje mjesto među najboljima.

Studeni: Nathan Never Izazov u svemiru (thekide)
"Opet ovaj!" - mogli ste pomisliti čitajući ovu listu. Da, thekide je pobijedio i u ovome mjesecu. Krug svoje četiri pobjede zatvara ponovno Nathanom, za razliku od prvoga, ovaj mu se nije svidio, ali ga to nije spriječilo da isporuči odličnu analizu.

Prosinac: Hombre Hombre (Mali_Mate)
Jedan od najkvalitetnijih recenzenata specijaliziran za umjetnički strip Mali_Mate donio nam je nekoliko kvalitetnih recenzija i tekstova u 2015, ali je pobijedio "tek" u prosincu ovom recenzijom, prikazom hrvatskoga integralnog izdanja kultnog španjolskog stripa iz pera dvojice genijalaca, Segure i Ortiza.



ako ima problema s linkovima, slobodno javite

Edited by - Dudley Smith on 06/02/2016 12:34:21
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8372 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 04/02/2016 : 13:35:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Šta nisi stavio na members only?

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 04/02/2016 : 14:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

Šta nisi stavio na members only?



Uf, zaboravih kliknuti.
Srećom moguće je resetirati glasove tako da sam to napravio, ako si već glasovao učini to opet (kao i svi članovi). Bila su samo 4 komada pa nije tolika šteta.


Ako se netko pita što je s opisom recenzija u drugom postu, bio je već skoro do kraja napisan kad sam slučajno zatvorio taj tab umjesto jednog drugog. Kada skupim snage za sve ispočetka dolazi i to.
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2593 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 04/02/2016 : 15:02:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Neznam koja je recenzija godine jer slabo ih citam, ali recenzent je definitivno thekide i to ne samo zato sto je 4 mjeseca pobijedio.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 04/02/2016 : 15:16:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
KP, Kamo Jutro Pruzilo Se

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 04/02/2016 : 15:17:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Prolaz između tisućljeća.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8372 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 04/02/2016 : 15:24:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
U dilemi sam između Hombrea i Kena.
Odoh opet na čitanje...


Edit: Neka ipak bude... Kamo jutro....by Gil

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.

Edited by - paro on 04/02/2016 16:03:47
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4700 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 04/02/2016 : 19:05:43  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
NN Izazov u svemiru by thekide
vrlo dobra analiza Pianijevog atalenta.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 04/02/2016 : 21:17:05  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Hombre

i cestitke ostalima!!!

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16866 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 04/02/2016 : 21:28:46  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Čestitke svim majstorima recenzija, ovima u pollu posebno, ali i svima ostalima.

Glas za Kinga, uistinu briljantna recenzija!
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 05/02/2016 : 00:08:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Obavljeno, bez da javno objavljujem za koga, pa tako ni ne djeluje poput glasa "protiv" ostalih, nego ostaje moj glas za jednoga.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 05/02/2016 : 07:18:54  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Aj' reci aj' reci aj' reci aj' reci aj' reci aj' reci aj' reci aj' reci aj' reci aj' reci aj' reciiiiii

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6585 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 05/02/2016 : 09:02:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Ljudi moji nije ovo glasanje koji vam je strip od recenziranih najdraži pa svi klik na Zagora . Po meni, najbolja recenzija je ona prvog broja Adama Wilda. Strip ne čitam ali uloženi trud je izvanredan i recenzija je pravo malo umijeće.
Može i Lukas doduše

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 05/02/2016 09:04:45
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1234 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 05/02/2016 : 14:36:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
Nathan Never: Izazov u svemiru (thekide)

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 05/02/2016 : 21:55:52  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Uuuuuuuuuuu nema PP na popisu Dvoumim se između Dee i kida.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 06/02/2016 : 13:05:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Ne znam zasto sam imao dojam da je Mali Mate napisao vise od jedne recenzije mjeseca
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6585 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 06/02/2016 : 14:22:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Ne znam zasto sam imao dojam da je Mali Mate napisao vise od jedne recenzije mjeseca



Jest ali ovo je koncipirano kao svojevrsni superkup: obračun recenzija koje su pobjednice mjeseca

loading...
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2629 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 07/02/2016 : 19:45:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Ponovo sam pročitao sve recenzije u pollu i zbilja nije bilo lako odlučiti. Od 12 odličnih recenzija glasam za Dylan Dog: Zbogom, inspektore Bloch (Djole).

Čestitke svim recenzentima.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 07/02/2016 : 19:48:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Hombre i Mali_Mate, ili obrnuto, Mali_Mate i Hombre.

OK, on je i profesionalni recenzent, kolege smo na HR 3, ali svejedno.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 07/02/2016 : 19:50:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by supermark

Ne znam zasto sam imao dojam da je Mali Mate napisao vise od jedne recenzije mjeseca



Jest ali ovo je koncipirano kao svojevrsni superkup: obračun recenzija koje su pobjednice mjeseca



znam, znam
ali čovjek rastura sa recenzijama pa sam nekako očekivao da će imati više od 1 recenzije mjseca
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7008 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 08/02/2016 : 12:56:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Jedan kratak moj skromni mini osvrt na ove recenzije koje su u izboru. Stavljat ću ih na prekide kad nađem vremena tijekom dana.

Siječanj: Nathan Never Vučje lice (thekide)
Možda ću biti previše subjektivan kad je riječ o Nathanu i thekideu, ali što reći za ovakav debi jednog recenzenta. Thekide je već u prvoj recenziji pokazao svoj samouvjereni stil pisanja, a recenzija mu je ne samo sadržajna već i zanimljiva. Jedan od najboljih debitantskih nastupa jednog recenzenta.
8/10

Veljača: Album Ljepota tame (paro)
Stvarno šteta što paro malo piše (isprike da nema vremena su za malu djecu, ako itko nema vremena to sam ja). Jedan od onih recenzenata koji nije opterećen količinom riječi u recenziji već kratko i jasno pogađa u nit svake priče.
8/10

Ožujak: Tex Deadwood (selanne)
Prekaljeni i iskusni Texist, čovjek koji ima Texa u malom prstu. Jedna od njegovih klasičnih recenzija, možda ne toliko inspirativna kao neke prije, ali očito dovoljna za pobjedu u ovom mjesecu.
6/10

Travanj: Dylan Dog Zbogom inspektore Bloch (Djole)
Obožavam Djoletov rukopis. Tako jednostavno, čitko, emotivno pogađa u srž svake recenzije. Drago mi je što se vratio i nadam se još mnogo novih recenzija i bar koja nova Nathanova. ;)
9/10

Svibanj: Zagor Prolaz između tisućljeća (King Warrior)
King je recenzent kojeg možda i najviše cijenim od svih ovdje. Čovjek je napravio sjajan posao od onih garbage Zagorovih epizoda i na tome mu skidam kapu. I ovdje je napravio maksimum od jedne, izgleda, bolje Zagijeve epizode.
7/10

Lipanj: Lukas Dethropolis (thekide)
Thekide obara sve rekorde u ovoj godini. Nakon strašnog debitantskog uleta, usudio bih se reći da je ovo najbolji "entry" u predstavljanju prvog broja nekog junaka. Gotovo sam poželio nabaviti 1. broj ovog junaka. ;)
9/10

Srpanj: Zagor Priča o Betty Wilding (DeeCay)
Svi znamo lakoću kojom Dee barata s recenzijama. I ovdje je još jednom dokazao svu kvalitetu svog rukopisa i rutinu u kojoj se vidi da svaku recenziju ima u malom prstu.
7/10

Kolovoz: Adam Wild Robovi Zanzibara (thekide)
Kad sam već mislio da me thekide ne može više iznenaditi eto ga opet s Adamom Wildom. Još jedan fantastičan "entry" u rangu Lukasa koji jednostavno mami da pružimo priliku novom junaku.
9/10

Rujan: Ken Parker Kamo jutro pružilo se (Gil-galad)
Veliki sam fan Gilovog načina pisanja tekstova. Ali nije samo u tome stvar u ovoj recenziji. Ovo je recenzija koja ima dušu, recenzija koja takom lakoćom osvaja čitatelja. Nije lako napisati kraj sage o Kenu Parkeru. Gil nije prešao u patetiku već s takvim osjećajem koristi riječi, ta nenametljiva emocionalnost koja izvire iz teksta jednostavno osvaja. Moj veliki naklon majstore i jedan skromni glas od mene u ovom izboru.
10/10

Listopad: Tex Maska užasa (Willer)
Zanimljiv je ovaj Willer i njegov način iznošenja recenzije. Odmah gađa u srž, bez okolišanja čineći recenziju jedne bezvezne epizode zanimljivom. Zar to i nije njihova srž. Bit će ga zanimljivo i dalje pratiti.
7/10

Studeni: Nathan Never Izazov u svemiru (thekide)
"Na kojim je ovaj drogama?"- najbolja je izjava za ovu thekideovu recku. Jedna potpuno nebitna epizoda iscjeđena preko maximuma. Još k tome dodana novim aromama i okusima. Vjerujem da je nakon ove recenzije završio na infuziji.
9/10

Prosinac: Hombre Hombre (Mali_Mate)
Budimo iskreni, gledajući na Matu svi mi tzv. recenzenti stripova nismo mu ni do koljena. Možemo samo sanjati da dostignemo njegov način pisanja. Stoga nikad nisam ni glasovao za njega u recenzijama mjeseca, jer je izvan svake konkurencije. Ali ovdje je već druga priča. Tik do savršenstva.
9/10

Edited by - Jerry Krause on 09/02/2016 12:58:39
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 08/02/2016 : 17:30:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Hombre: Hombre (Mali_Mate)


+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 09/02/2016 : 10:59:13  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

Uuuuuuuuuuu nema PP na popisu Dvoumim se između Dee i kida.


2015.godina je po mom pitanju bila najneplodnija od mog bivstvovanja na forumu

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/02/2016 : 16:28:30  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Glasao za Robove Zanzibara. Da moze da se glasa dva puta glasao bih i za Djoletovu recenziju Zbogom inspektore Bloch.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7867 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 11/02/2016 : 19:01:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
u dilemi sam bio između zadnjeg kena i hombrea
i moram priznat da sam od osim ove dvije pročitao još samo parinu ljepotu tame
glas ipak kenu

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.59 seconds. Snitz Forums 2000