forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Veseli četvrtak u HR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 21/02/2016 : 18:00:33  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu da se setim da li sam vec rekao, ali....Osmo je car!

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 21/02/2016 : 19:54:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by red cloud

Ne mogu da se setim da li sam vec rekao, ali....Osmo je car!



Čekaj malo!
Osmo je car?
Zar nije to dveribad... pardon, Lastan?
U poslednje vrijeme carevi se tako brzo mijenjaju, da ne stignem više pratiti.
Dakle, sada je Osmo car?
Češ mi javiti, kada okruniš sledečeg?

Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 21/02/2016 : 20:00:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Najveći problem ove zemlje je što netko proda četiri Vesela četvrtka mjesečno preko aukcija, i to apsolutno treba izjednačiti s kriminalom i lopovlukom zbog kojeg smo "tu gdje jesmo".



red cloud je nabrojao več 12 kupaca!

Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 21/02/2016 : 20:04:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bachy

quote:
Originally posted by Striparnica BUCH

Nisam dobio odgovora:
Gospodin Osmo je trgovac?
Prodaje nove stripove?
Legalno, sa plačenim porezom?

Bachy piše:
Prodaje ih po onim uvjetima koji vrijede ovdje na stripovi.com.

Kakvi su to uvjeti?

Ako prodaje legalno, javite mu, i ja bih kupovao od njega.
Ali ako prodaje bez računa, onda pitam sve vas, za koje je on car, osmo čudo, zakon, najbolja opcija... vozite vi ukradena kola? Idete u banku po novac sa pištoljem?
Ste zaista ljubitelji stripova, kada jih kupujete na nelegalnom trgu i tako štetite svima koji se legalno bavimo tim poslom?






Znači kada kupimo strip na aukcijama to je isto kao da smo ukrali auto ili opljačkali banku?



Na tvom profilu piše, da si učitelj.
Na nivoju kojeg razreda osnovne škole ti moram odgovoriti, da češ me razumjeti?

Striparnica BUCH
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 21/02/2016 : 21:45:43  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
@ striparnica Buch

ti si neki mnogo nervozan tip, opusti se malo, nikad nisi cuo za salu,humor i sl? Kao hepo kocka si. Osman je super lik, a ono sto je pocelo kao zezanje, ti si pretvorio u...A za ovo poslednje sto si mi napisao...kod nas u Srbiji, je zargon "car" prilicno odomacen, kad o nekome govorimo u pozitivnom smislu. Nisam znao da i to nekome moram da razlazem na proste cinioce.

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 21/02/2016 : 21:55:19  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
ma, pusti, care

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 21/02/2016 : 21:58:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Striparnica BUCH

quote:
Originally posted by Bachy

quote:
Originally posted by Striparnica BUCH

Nisam dobio odgovora:
Gospodin Osmo je trgovac?
Prodaje nove stripove?
Legalno, sa plačenim porezom?

Bachy piše:
Prodaje ih po onim uvjetima koji vrijede ovdje na stripovi.com.

Kakvi su to uvjeti?

Ako prodaje legalno, javite mu, i ja bih kupovao od njega.
Ali ako prodaje bez računa, onda pitam sve vas, za koje je on car, osmo čudo, zakon, najbolja opcija... vozite vi ukradena kola? Idete u banku po novac sa pištoljem?
Ste zaista ljubitelji stripova, kada jih kupujete na nelegalnom trgu i tako štetite svima koji se legalno bavimo tim poslom?






Znači kada kupimo strip na aukcijama to je isto kao da smo ukrali auto ili opljačkali banku?



Na tvom profilu piše, da si učitelj.
Na nivoju kojeg razreda osnovne škole ti moram odgovoriti, da češ me razumjeti?



Daj Buch polako čovječe...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 21/02/2016 : 22:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
OK, tema je škakljiva/zanimljiva/napeta ali možemo zadržati raspravu na nekoj razini.
Dobro, znači kaj je problem, ne to što Osmo prodaje na aukcijama nego kako dolazi od tih stripova, jel'?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 22/02/2016 : 11:01:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by red cloud

@ striparnica Buch

ti si neki mnogo nervozan tip, opusti se malo, nikad nisi cuo za salu,humor i sl? Kao hepo kocka si. Osman je super lik, a ono sto je pocelo kao zezanje, ti si pretvorio u...A za ovo poslednje sto si mi napisao...kod nas u Srbiji, je zargon "car" prilicno odomacen, kad o nekome govorimo u pozitivnom smislu. Nisam znao da i to nekome moram da razlazem na proste cinioce.



Momci, svima se izvinjavam!
Tek sad shvačam.
Šverc je samo šala, zezancija... kakva sam ja to budala, kad ne shvačam!
Sve je to samo iz ljubavi do stripa.

Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 22/02/2016 : 11:49:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

OK, tema je škakljiva/zanimljiva/napeta ali možemo zadržati raspravu na nekoj razini.
Dobro, znači kaj je problem, ne to što Osmo prodaje na aukcijama nego kako dolazi od tih stripova, jel'?




Ajmo iz početka kao za malu djecu.

craven road pita:
Samo mali info trebam , gdje u HR nabavljate nova izdanja Veselog četvrtka ? gledao sam Babilon i Stripovi na kvadrat u online shopu ali nisam našao novije brojeve koje sam tražio .
hvala unaprijed na odgovoru i ispričavam se ako postoji negdje na forumu slična tema , ali ja nisam skužio.

Ako iz svih ostalih dopisivanja nisi skužio o čemu pričam, onda je stvarno bez veze, da gubim svoje vrijeme u ovim objašnjavanjima.

Striparnica BUCH
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/02/2016 : 12:00:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Striparnica BUCH

quote:
Originally posted by red cloud

@ striparnica Buch

ti si neki mnogo nervozan tip, opusti se malo, nikad nisi cuo za salu,humor i sl? Kao hepo kocka si. Osman je super lik, a ono sto je pocelo kao zezanje, ti si pretvorio u...A za ovo poslednje sto si mi napisao...kod nas u Srbiji, je zargon "car" prilicno odomacen, kad o nekome govorimo u pozitivnom smislu. Nisam znao da i to nekome moram da razlazem na proste cinioce.



Momci, svima se izvinjavam!
Tek sad shvačam.
Šverc je samo šala, zezancija... kakva sam ja to budala, kad ne shvačam!
Sve je to samo iz ljubavi do stripa.


Kao što se kaže prava ljubav ne poznaje granice.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 22/02/2016 : 12:52:02  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Striparnica BUCH

Momci, svima se izvinjavam!
Tek sad shvačam.
Šverc je samo šala, zezancija... kakva sam ja to budala, kad ne shvačam!
Sve je to samo iz ljubavi do stripa.



Bravo!!! Eto vidis da se moze kad se hoce!

Nasilje u Darkvudu

Edited by - red cloud on 22/02/2016 12:53:34
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 22/02/2016 : 13:15:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Striparnica BUCH

quote:
Originally posted by mladjo

OK, tema je škakljiva/zanimljiva/napeta ali možemo zadržati raspravu na nekoj razini.
Dobro, znači kaj je problem, ne to što Osmo prodaje na aukcijama nego kako dolazi od tih stripova, jel'?




Ajmo iz početka kao za malu djecu.

craven road pita:
Samo mali info trebam , gdje u HR nabavljate nova izdanja Veselog četvrtka ? gledao sam Babilon i Stripovi na kvadrat u online shopu ali nisam našao novije brojeve koje sam tražio .
hvala unaprijed na odgovoru i ispričavam se ako postoji negdje na forumu slična tema , ali ja nisam skužio.

Ako iz svih ostalih dopisivanja nisi skužio o čemu pričam, onda je stvarno bez veze, da gubim svoje vrijeme u ovim objašnjavanjima.



Kao prvo, nemoj mi tim uvredljivim tonom više pisati. Jednostavno nisam htio ponovo čitati cijeli topic, a s obzirom da kao mod moram pročitati apsolutno sve što se na forumu piše, desi se da koji put zaboravim do u detalje baš svaku raspravu i stoga je moje pitanje takvo.
Kao drugo, ako je netko protiv šverca, onda sam to ja, te ako nisi shvatio, na tvojoj sam strani. I nema veze da li je jedan strip prošvercan ili deset ili tisuću - to se ne radi i bok.
Kao treće, imam malo stripova od VČ-a (oko dvjestotinjak ) i najveći broj je kupljen na aukcijama ali ne od nikakvih preprodavača nego od ljudi koji su to prodavali na apsolutno legalan način (kao što i je 99,9% aukcija.)

Stoga te još jednom pitam - ti znači sumnjaš da netko na nelegalan način nabavlja VČ stripove i onda ih prodaje?Sumnjaš na Osma?
Ok, ali onda otvoreno (još jednom) napiši zbog čega i tko mu "pomaže."

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 22/02/2016 : 13:17:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
S tim da ja ne kupujem najnovije bojeve nego kupujem naveliko, npr. zadnje sam kupio 100 VČ DD-a.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 22/02/2016 : 14:26:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
Sve je več napisano, imaš samo tri strane za pročitati.

Striparnica BUCH
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6369 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 22/02/2016 : 14:28:05  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Šta ovaj Buh misli da bi netko iz Hrvatske naručivao srbijanske stripove u Ljubljani i plaćao poštarinu!? Svašta.
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1701 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 23/02/2016 : 20:19:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Striparnica BUCH

Sve je več napisano, imaš samo tri strane za pročitati.



Znači svi koji prodaju stripove na aukcijama su šverceri?

Gospodine BUCH, nije mi jasno kako Vama nije jasno što meni nije jasno?

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 26/02/2016 : 14:53:01  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Evo ja npr kupim u Srbiji stripove (desilo se da sam kupio i po par komada istog), donesem jih u Sloveniju i dam jih prijateljima za nabavnu cenu. Doduše sve manje i manje, ali desilo se. Zašto? Jer je crko Lastan, nema rednog uvoza u Hrv i najviše zbog toga što su srpski stripovi u Sloveniji (bili) SKUPI upm. Npr Čarobna K: Princ Valijant Tom 5&6 su u Srbiji bili (doduše za vreme Sajma) 2.000 din (= cca 16,5 €). U Hrv su sada 200 kn (= cca 26,7 €), pojma nemam koliko kod Bucha. Mislim, da ne ispod 40 €.

Kod Bucha inače zalaze samo kešađije, nije to striparnica za mene i meni sličnim. Jer ne mogu si priuštiti strip a kamoli neki akvarel od Duplog za 20€.

A kešađija ima sve manje i manje.
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 27/02/2016 : 10:25:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

Evo ja npr kupim u Srbiji stripove (desilo se da sam kupio i po par komada istog), donesem jih u Sloveniju i dam jih prijateljima za nabavnu cenu. Doduše sve manje i manje, ali desilo se. Zašto? Jer je crko Lastan, nema rednog uvoza u Hrv i najviše zbog toga što su srpski stripovi u Sloveniji (bili) SKUPI upm. Npr Čarobna K: Princ Valijant Tom 5&6 su u Srbiji bili (doduše za vreme Sajma) 2.000 din (= cca 16,5 €). U Hrv su sada 200 kn (= cca 26,7 €), pojma nemam koliko kod Bucha. Mislim, da ne ispod 40 €.

Kod Bucha inače zalaze samo kešađije, nije to striparnica za mene i meni sličnim. Jer ne mogu si priuštiti strip a kamoli neki akvarel od Duplog za 20€.

A kešađija ima sve manje i manje.



Frajer, preveč misliš, očitno se ti že možgani kisajo.
In tudi lažeš!
Cena Princa Valianta št. 5 in 6 je pri meni 16 eur.

Striparnica BUCH
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 27/02/2016 : 10:46:56  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Gospod Buch ne lažem jaz. Napisal sem, da mislim. Torej sem se motil. Hvala za informacijo o ceni. Zdaj vem, da bi me prišla oba stripa 32€ (če je seveda 16€ cena z davkom in vsemi stroški :P....). Torej faktor skoraj 2. Pa da ne bom spet "lagal", faktor je 1,94 če zaokrožimo na stotinke.

Mogoče pa lažem v primeru akvarelov Duplog, ki so se prodajali (OK glede na nizko ceno skoraj dajali) v ZG na StripForum burzi stripova za 50 kn in so z vsemi stroški (transport, marža, X faktor) dosegli ceno v Murglah kar 20 €. Torej faktor oplemenitenja 3 = 200% nadgradnje.

Da ne govorim o ostalih, večinoma srbskih, stripih, ki mirno dosegajo 250% nadgradnjo osnovne maloprodajne cene, oziroma še krepko več, če previdevamo, da striparnica oz preprodajalec faše 20 - 30% popusta.
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 27/02/2016 : 12:02:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

Gospod Buch ne lažem jaz. Napisal sem, da mislim. Torej sem se motil. Hvala za informacijo o ceni. Zdaj vem, da bi me prišla oba stripa 32€ (če je seveda 16€ cena z davkom in vsemi stroški :P....). Torej faktor skoraj 2. Pa da ne bom spet "lagal", faktor je 1,94 če zaokrožimo na stotinke.

Mogoče pa lažem v primeru akvarelov Duplog, ki so se prodajali (OK glede na nizko ceno skoraj dajali) v ZG na StripForum burzi stripova za 50 kn in so z vsemi stroški (transport, marža, X faktor) dosegli ceno v Murglah kar 20 €. Torej faktor oplemenitenja 3 = 200% nadgradnje.

Da ne govorim o ostalih, večinoma srbskih, stripih, ki mirno dosegajo 250% nadgradnjo osnovne maloprodajne cene, oziroma še krepko več, če previdevamo, da striparnica oz preprodajalec faše 20 - 30% popusta.



Neverjetno, kako se kadarkoli se javim na splet, takoj najdejo slovenčki in začnejo pljuvati po meni.
Aja, da so srbski stripi v Beogradu cenejši kot v Ljubljani!?
Pa še celo na knjižnem sejmu!? Neverjetno!
Ti je mogoče že kdo povedal, da so tudi banane v Afriki cenejše kot v Sloveniji? Še celo bencin je v Savdski Arabiji cenejši kot pri nas.
Zračunaj si faktor oplemenitenja, pa skoči dol tankat, se splača.

Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 27/02/2016 : 14:30:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje
Da ne govorim o ostalih, večinoma srbskih, stripih, ki mirno dosegajo 250% nadgradnjo osnovne maloprodajne cene, oziroma še krepko več, če previdevamo, da striparnica oz preprodajalec faše 20 - 30% popusta.



Od kje ti pa to?
Dolga leta nisi bil pri meni, pa veš kakšne cene imam?
Si sploh bil v 12. letih kar imam odprto petkrat?
Si na tržnici slišal? Pri frizerju? Priča čaršija?

Striparnica BUCH
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 27/02/2016 : 17:07:13  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Seveda, kot sem pričakoval, gospod Buch nima konstruktivnega odgovora, razen seveda klasično teorijo zarote, da vsi hočejo njemu le slabo.
Lej poba, tebe najbolj jebe tvoja slaba prodaja stripov (da se ne spuščam v slovensko strip sceno pa i šire), pa zato najbolj jamraš in te motijo razni mini preprodajalci stripov, ki kao serjejo po "tvojem" dvorišču. Hkrati pa pozabljaš in nočeš priznati, da si podobno delal vrsto let sam. Upam da fejst boli, ko srbski stripi najdejo svoje kupce v Sloveniji mimo tebe.
V tvojo striparnico ne hodim več niti na stripovske dogodke, kaj šele kupovat stripe. Nič več odkar lupiš slovenske striparje z ogabno prenapetimi oderuškimi cenami. Nič več odkar si me nategnil za ornk denarja. Pa da ne bom posploševal (čeprav nas je zelo veliko, ki podobno mislimo) - govorim le zase. Koliko si nas vse (in jih še) nategnil, je pa lahko le tebi na čast.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 27/02/2016 : 20:15:26  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
jos jednom (mi) se potvrdjuje da smo mi iz ex-yu onih godina bili "zakinuti" za poznavanje (ucenje) slovenackog i makedonskog jezika, nazalost
ne razumem ni kad je napisano, a kamoli izgovoreno

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 28/02/2016 : 11:57:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

Seveda, kot sem pričakoval, gospod Buch nima konstruktivnega odgovora, razen seveda klasično teorijo zarote, da vsi hočejo njemu le slabo.
Lej poba, tebe najbolj jebe tvoja slaba prodaja stripov (da se ne spuščam v slovensko strip sceno pa i šire), pa zato najbolj jamraš in te motijo razni mini preprodajalci stripov, ki kao serjejo po "tvojem" dvorišču. Hkrati pa pozabljaš in nočeš priznati, da si podobno delal vrsto let sam. Upam da fejst boli, ko srbski stripi najdejo svoje kupce v Sloveniji mimo tebe.
V tvojo striparnico ne hodim več niti na stripovske dogodke, kaj šele kupovat stripe. Nič več odkar lupiš slovenske striparje z ogabno prenapetimi oderuškimi cenami. Nič več odkar si me nategnil za ornk denarja. Pa da ne bom posploševal (čeprav nas je zelo veliko, ki podobno mislimo) - govorim le zase. Koliko si nas vse (in jih še) nategnil, je pa lahko le tebi na čast.



Lepo, da si opazil, tukaj so tema preprodajalci, vendar ne majhni, kakor ti trdiš
Verjetno si opazil, da so se zvišale cene stripov v Srbiji.
Zakaj?
Zato ker naklada pada, med drugim tudi zaradi preprodaje ukradenih in švercanih stripov.
Vendar to tebe ne briga, važno, da si se malce spluval name v stilu pritlehnega slovenčka.
Zato jutri ne jambraj čez višje cene na kioskih.
Zdaj se grem pa zjokat, ker nisi več moj kupec.

Striparnica BUCH
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000