forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Tko je ovdje lud?!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

jaki
Advanced Member



Croatia
25969 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/03/2016 : 18:36:01  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by spiritoconlascure

Jasno da bi,jer ovako sljedeci koji se pojavi u prodaji nece bit dostupan svima(zbog podignute cijene),doticni gospodin ima kesa pa ga nije briga sta ce sljedeci kupac morati platizi vise zbog njega


A zašto bi njega ili ikoga drugog trebalo biti briga hoće li neko imati novca kupiti neki strip?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 02/03/2016 : 18:50:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
@Oki
Ma čitam ja skoro sve pažljivo, bez brige. Nego, u sklopu svoga komentara nisam ni aludirao na moguće aktuelne aukcije npr. Ante, a nisam ni obraćao pažnju na to da li trenutno u ponudi ima i dotično izdanje. Nego, baš od njega takve stvari niti ne jurim po aukcijama nego mi čovjek nabavi sve što trebam privatno, pa tako i određene rijetke ili teško nabavljive brojeve Libellus-a, a sve to po zaista prihvatljivim cijenama.
Eto, do sada je to slučaj bio kod najmanje 50-ak Libellus-ovih raznih strip knjiga.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 02/03/2016 : 18:55:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

@Dukidule
Ne čitaš pažljivo...DRAŽEN je i napisao da mu upravo Antove cijene nisu ok jer su prevelike, jebiga upravo ovo, rocco21 je vidio da navedene stripove više nitko nema u ponudi pa je podigao cijene svojih primjeraka, kao što rekoh, zakon ponude i potražnje, nemamo što zamjerati prodavaču.


Istina, ako se neki strip proda za određeni iznos onda će prodavač automatski držati tu cijenu dok god ona prolazi.
Jednom sam kupovao od rocca, uspio sam osvojiti dvije aukcije dok mi je treća pobjegla u zadnjem trenutku. Kada sam kontaktirao s prodavačem u vezi ovih osvojenih, on mi je ponudio i ovaj strip koji sam izgubio po istoj cijeni po kojoj ga je tada prodao. Kako je ta cijena bila tek 20-30 kn veća od početne sa zadnje aukcije, ja sam pristao na ponudu da se ne moram opet natjecati s drugima za njega pa bih možda prošao još skuplje.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DRAŽEN
New Member

175 Posts

Member since 06/12/2015

Posted - 02/03/2016 : 20:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DRAŽEN a Private Message  Reply with Quote
Ja nigdje nisam rekao da su mi cijene od prodavača rocco21 previsoke već da bi aukcije za brojeve 13 i 26 mogle opet postići visoku cijenu jer su to trenutačno jedine aukcije koje postoje za te brojeve.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5139 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 02/03/2016 : 20:06:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DRAŽEN

Ja nigdje nisam rekao da su mi cijene od prodavača rocco21 previsoke već da bi aukcije za brojeve 13 i 26 mogle opet postići visoku cijenu jer su to trenutačno jedine aukcije koje postoje za te brojeve.


Ma budi bez straha...te brojeve smo svi već odavno nabavili
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2408 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 02/03/2016 : 20:10:13  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

...i nisam rekao ono da razumijem Dražena kada je u pitanju ova aukcija sa knjigom 62.
Naime kada čovjek dođe do toga da mu fali gotovo samo jedna knjiga za popuniti cijelu kolekciju, tada se kočnice ni ne diraju, a gas se dodaje do ovako ludih granica.
Nije on prvi koji je to uradio na aukcijama, a sigurno neće biti ni zadnji;)



Ma, tada kontaktiraš konkurenta i pokušaš se dogovoriti, tj. lijepo mu objasniš o čemu se radi i koliko ti je važan taj strip.
Nema smisla da jedan drugom toliko nabijati cifru.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17667 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 02/03/2016 : 20:16:04  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by zeljko

quote:
Originally posted by jaki

ne znam zašto tebe brine kako će drugi ljudi trošiti svoj novac?


da troše na vino ili žene ne bi mi smetalo
ovako će sve nas zajebati


i zato treba paziti što ljudi rade sa svojim novcem?
ako neko hoće platiti milijun kuna za strip ne da nemam ništa protiv nego se nadam da sam ja prodavač.
ljudi,gledajte sebe i svoj novčanik a pustite druge da se brinu o sebi.



pa pito je lik zasto brinemo
ja sam odgovorio zasto

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/03/2016 : 22:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by IGMAN2

quote:
Originally posted by Oki

...i nisam rekao ono da razumijem Dražena kada je u pitanju ova aukcija sa knjigom 62.
Naime kada čovjek dođe do toga da mu fali gotovo samo jedna knjiga za popuniti cijelu kolekciju, tada se kočnice ni ne diraju, a gas se dodaje do ovako ludih granica.
Nije on prvi koji je to uradio na aukcijama, a sigurno neće biti ni zadnji;)



Ma, tada kontaktiraš konkurenta i pokušaš se dogovoriti, tj. lijepo mu objasniš o čemu se radi i koliko ti je važan taj strip.
Nema smisla da jedan drugom toliko nabijati cifru.




To nije u duhu aukcija, da ne kažem neßto prostije
Go to Top of Page

spiritoconlascure
New Member



Croatia
288 Posts

Member since 24/11/2010

Posted - 03/03/2016 : 00:40:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit spiritoconlascure's Homepage  Send spiritoconlascure a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by spiritoconlascure

Jasno da bi,jer ovako sljedeci koji se pojavi u prodaji nece bit dostupan svima(zbog podignute cijene),doticni gospodin ima kesa pa ga nije briga sta ce sljedeci kupac morati platizi vise zbog njega


A zašto bi njega ili ikoga drugog trebalo biti briga hoće li neko imati novca kupiti neki strip?


neka solidarnost i moral?pa barem toga sam susretao u svijetu stripa više nego bilo gdje drugdje...ali eto nisu svi takvi
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2408 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 03/03/2016 : 01:44:09  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by IGMAN2

quote:
Originally posted by Oki

...i nisam rekao ono da razumijem Dražena kada je u pitanju ova aukcija sa knjigom 62.
Naime kada čovjek dođe do toga da mu fali gotovo samo jedna knjiga za popuniti cijelu kolekciju, tada se kočnice ni ne diraju, a gas se dodaje do ovako ludih granica.
Nije on prvi koji je to uradio na aukcijama, a sigurno neće biti ni zadnji;)



Ma, tada kontaktiraš konkurenta i pokušaš se dogovoriti, tj. lijepo mu objasniš o čemu se radi i koliko ti je važan taj strip.
Nema smisla da jedan drugom toliko nabijati cifru.




To nije u duhu aukcija, da ne kažem neßto prostije



????
Kakvom duhu aukcija, pobogu?
Na dva topica se raspravlja o ovoj aukciji MrNo-a, od kojeg je jedna otvorena samo radi nje, što ljudi ne razumiju što ta dvojica rade, čemu to nabijanje cijene stripu koji u stvarnosti ne vrijedi ni tu početnu cijenu, odnosno, nije im jasan taj tvoj 'duh'.

Jedna je stvar kada već veliku početnu cijenu počnu dizati u nebesa, a nešto sasvim drugo je ako se krene s dogovaranjima kada cijena kreće od npr 1 Kn, kako bi pokupio strip ispod cijene. Tu bi se složio s tvojim 'prostije' i sigurno ne bi učestvovao u takvom nečem.
Nije ni to nelegalno, ali je prljavo igranje.

Evo, djdjuro u uvodnom postu se čak čudi kako netko može bidati 5-6 dana prije završetka aukcije, jer taj kao nije razumio poantu aukcije!
Ako igraš otvoreno i fer, tj. ne bidaš samo zadnjih 30 sec., tada mora da si neki čudak.
Ferplay i duh aukcije...

Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 03/03/2016 : 07:31:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by spiritoconlascure

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by spiritoconlascure

Jasno da bi,jer ovako sljedeci koji se pojavi u prodaji nece bit dostupan svima(zbog podignute cijene),doticni gospodin ima kesa pa ga nije briga sta ce sljedeci kupac morati platizi vise zbog njega


A zašto bi njega ili ikoga drugog trebalo biti briga hoće li neko imati novca kupiti neki strip?


neka solidarnost i moral?pa barem toga sam susretao u svijetu stripa više nego bilo gdje drugdje...ali eto nisu svi takvi



Solidarnost ili moral??????
Ovdje poneki likovi žive od šverca i prodaje stripova, u najmanju ruku zarađuju si onu nadoknadu koja im inače nedostaje u sklopu redovnih prihoda. Neki bi svoju guzicu okrenuli i postavili za kunu-dvije više na kraju, a drugi su jednostavno samo pohlepni. Ma mogao bih ti mini serijal napisati o pojedinim likovima zvanim prodavači. Pitanje je jedino da li su članovi određenog i poznatog kartela "središnjice", rade li u troje, samo dvojica itd. A najbolje: većina "normalnih" i redovnih kupaca (pa naravno i prodavača) odavno ih je provalila i zna tko s kim, te koja klapa, trio, duet itd. je u pitanju itd., a oni jadnici misle kako se i dalje lukavo ponašaju.
Dakle, gdje se ljudima bez velike muke može izvući lijepa lova iz džepa, za'ebi pojmove poput solidarnosti i morala, to ti je čista iluzija.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17667 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 03/03/2016 : 10:18:56  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
sve je ovo jedna velika sekta koja broji oko 500 ljudi u 5 loža
prvi krug su gospodari, drugi preprodavači, treći kupci svih proizvoda, četvrti ovi koji kupuju na aukcijama jer nisu u trećoj i peti obični ljudi kojima emocije ne vladaju i koji znaju vrijednost novaca i stripova

ako želite dijagrame i elaborat recite da seciram

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 03/03/2016 : 10:56:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by IGMAN2

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by IGMAN2

quote:
Originally posted by Oki

...i nisam rekao ono da razumijem Dražena kada je u pitanju ova aukcija sa knjigom 62.
Naime kada čovjek dođe do toga da mu fali gotovo samo jedna knjiga za popuniti cijelu kolekciju, tada se kočnice ni ne diraju, a gas se dodaje do ovako ludih granica.
Nije on prvi koji je to uradio na aukcijama, a sigurno neće biti ni zadnji;)



Ma, tada kontaktiraš konkurenta i pokušaš se dogovoriti, tj. lijepo mu objasniš o čemu se radi i koliko ti je važan taj strip.
Nema smisla da jedan drugom toliko nabijati cifru.




To nije u duhu aukcija, da ne kažem neßto prostije



????
Kakvom duhu aukcija, pobogu?
Na dva topica se raspravlja o ovoj aukciji MrNo-a, od kojeg je jedna otvorena samo radi nje, što ljudi ne razumiju što ta dvojica rade, čemu to nabijanje cijene stripu koji u stvarnosti ne vrijedi ni tu početnu cijenu, odnosno, nije im jasan taj tvoj 'duh'.

Jedna je stvar kada već veliku početnu cijenu počnu dizati u nebesa, a nešto sasvim drugo je ako se krene s dogovaranjima kada cijena kreće od npr 1 Kn, kako bi pokupio strip ispod cijene. Tu bi se složio s tvojim 'prostije' i sigurno ne bi učestvovao u takvom nečem.
Nije ni to nelegalno, ali je prljavo igranje.

Evo, djdjuro u uvodnom postu se čak čudi kako netko može bidati 5-6 dana prije završetka aukcije, jer taj kao nije razumio poantu aukcije!
Ako igraš otvoreno i fer, tj. ne bidaš samo zadnjih 30 sec., tada mora da si neki čudak.
Ferplay i duh aukcije...





ako je dogovaranje između prodavača kako bi se digle cijene "nelegalno", zašto bi dogovori između kupaca da bi se spustile cijene bili "legalni"?
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10131 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 03/03/2016 : 12:04:37  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by spiritoconlascure

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by spiritoconlascure

Jasno da bi,jer ovako sljedeci koji se pojavi u prodaji nece bit dostupan svima(zbog podignute cijene),doticni gospodin ima kesa pa ga nije briga sta ce sljedeci kupac morati platizi vise zbog njega


A zašto bi njega ili ikoga drugog trebalo biti briga hoće li neko imati novca kupiti neki strip?


neka solidarnost i moral?pa barem toga sam susretao u svijetu stripa više nego bilo gdje drugdje...ali eto nisu svi takvi



Solidarnost ili moral??????
Ovdje poneki likovi žive od šverca i prodaje stripova, u najmanju ruku zarađuju si onu nadoknadu koja im inače nedostaje u sklopu redovnih prihoda. Neki bi svoju guzicu okrenuli i postavili za kunu-dvije više na kraju, a drugi su jednostavno samo pohlepni. Ma mogao bih ti mini serijal napisati o pojedinim likovima zvanim prodavači. Pitanje je jedino da li su članovi određenog i poznatog kartela "središnjice", rade li u troje, samo dvojica itd. A najbolje: većina "normalnih" i redovnih kupaca (pa naravno i prodavača) odavno ih je provalila i zna tko s kim, te koja klapa, trio, duet itd. je u pitanju itd., a oni jadnici misle kako se i dalje lukavo ponašaju.
Dakle, gdje se ljudima bez velike muke može izvući lijepa lova iz džepa, za'ebi pojmove poput solidarnosti i morala, to ti je čista iluzija.



Ako imaš informacije o duetima, klapama, sekstetima ,informacije na sunce, inače ovo tvoje nije ništa drugo nego obično laprdanje.
Ko su ti lukavci?
Bez zajebancije.
Ili imena ili ne spominji.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

goran split
Junior Member



Croatia
388 Posts

Member since 21/09/2010

Posted - 03/03/2016 : 13:26:32  Show Profile Show Extended Profile  Send goran split a Private Message  Reply with Quote
ovo mi je čak i jasno jer je strip izaša prije skoro 2ipo godine,
al npr. broj 71. Izazov u Pantanalu (datum izlaska 12.02.2016)
cijena:208 kn , sada je cijena na aukcijama 325kn (aukcija postavljena 27.2.2016.,tj. 2 tjedna nakon sta je strip izaša u prodaju )
nakraju izgleda ko da libellus ima manju zaradu (po stripu) nego preprodavači.

stršljen spašen
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17667 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 03/03/2016 : 13:29:09  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ne bi me čudilo da je sada tiraž 300 a poštenjaci njih 150 kupuju po 1 jer vole
50 njih kupi 2 da nešto zarade kako bi mogli sljedeći kupiti
a ostalo su preprodavači kojima je to posao

i naravno tu su kako da ih nazovem koji uživaju plaćati nešto 400 kuna ako zapravo košta 180 ili koliko već :D adrenalisti najblaže rečeno

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 03/03/2016 : 14:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Ako imaš informacije o duetima, klapama, sekstetima ,informacije na sunce, inače ovo tvoje nije ništa drugo nego obično laprdanje.
Ko su ti lukavci?
Bez zajebancije.
Ili imena ili ne spominji.



Ja niti sam državni tužilac niti nečiji privatni odvjetnik, pa tako ne stojim ni u obavezi (kao prvi) iznositi bilo kakve detalje, što naravno ne znači da su isti isključivo špekulativnog oblika. Kao ni to da se radi o tu nekom proizvodu moje mašte. Na kraju, takve "činjenice" mogu i mnogobrojni drugi učesnici aukcija potvrditi, što je uostalom prilikom mnogih diskusija pod raznim topicima već i bivalo.
Dakle, sve dok netko ne izbaci bilo čije ime u javnost, nema baš nikakve obaveze detaljnog dokumentiranja određenih tvrdnji ili zaključaka, pa čak ni one "moralne".

No jedno jesam dakako, isključivo privatni kupac stripova, a kako smatram, i podosta "lukrativan" u pogledu na ono najbitnije u smislu podvlačenja crte ispod računice, od strane vlasnika takvih aukcijskih stranica. Ne kupujem stripove tek od prošlog petka, niti isključivo na području ove stranice, nego širom raznih sličnih net platformi, pa i stranih, po dućanima, striparnicama itd., a na ponekim drugim mjestima broj stripova ili aukcija koji su pripali mojoj malenkosti, znatno veći je i od ovoga, ovdje osvojenoga.

U sklopu svega toga jedna činjenica stoji, da neke šeme koje se, pogotovo ovdje prakticiraju, u takvoj mjeri definitivno još nigdje drugdje zapazio nisam.

Dakle, rezimirajmo pred kraj još jednom, bilo to po tebi "samo laprdanje" ili nešto drugo, imena ti ja javno ne trebam izbacivati, a ne radim to, za razliku od ponekih drugih članova, čak ni u sklopu kojekakvih uporedbi ili pominjanja pojedinih aukcija ("Ovaj je lupio ovu cijenu, onaj onu..." itd.), jer siguran sam da je svaki dugogodišnji učesnik aukcija svoju sliku sebi već stvorio.
Konkretno ja otišao sam čak i korak dalje, izradivši si individualnu statistiku pojedinih nadprosječno aktivnih, meni "sumnjivih" prodavača i "kupaca", koja obuhvata sve njihove aktivnosti u periodu zadnjih 30-ak mjeseci, no to isključivo u smislu zaštite svoga osobnog novčanika. Ja dakle dotične prodavače već neko vrijeme jednostavno zaobilazim, kao i aukcije na kojima se određeni "kupci" pojave, a ukoliko se nekim drugima baš nigdje ništa ne učini sumnjivo, Bože moj, nastavi glavom kroz zid, raširi novčanik, plati školu po tko zna koji put i čudi se svaki put iznova kako li je samo moguće da jedan te isti strip danas ode npr. za 105,- kuna a sutra za 420.
Ma bolji papir garant, mora sigurno da je do zdravijeg zraka npr. u nekom malo većem gradu.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Balfa76
Starting Member



36 Posts

Member since 13/10/2015

Posted - 03/03/2016 : 15:42:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Balfa76 a Private Message  Reply with Quote
Moram priznati da zbilja ne kužim poantu ove rasprave. Mislim, ako je meni cijena nekog stripa koju prodavač traži previsoka, jednostavno zaobilazim. I ne cendram kak eto, jadan ja, ne mogu kupiti strip, a baš si ga želim. Nije fer, al nije ni život fer. A ako nekaj smatram da mi je prihvatljivo, onda kupim. I ne vidim da bi ikoga trebalo biti briga zašto dajem xy novaca za nešto. Pravo prodavača je da traži cijenu koju želi, jednako tako je pravo kupca da tu cijenu ne plati i zaobiđe dotičnu aukciju (a jednako tako je s jabukama na placu ili bilo kojoj drugoj situaciji).
Tak funkcionira real life, zašto bi sad u kupoprodaji stripova bilo drugačij?

Edited by - Balfa76 on 03/03/2016 15:43:30
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 03/03/2016 : 16:36:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Balfa76

Moram priznati da zbilja ne kužim poantu ove rasprave. Mislim, ako je meni cijena nekog stripa koju prodavač traži previsoka, jednostavno zaobilazim. I ne cendram kak eto, jadan ja, ne mogu kupiti strip, a baš si ga želim. Nije fer, al nije ni život fer. A ako nekaj smatram da mi je prihvatljivo, onda kupim. I ne vidim da bi ikoga trebalo biti briga zašto dajem xy novaca za nešto. Pravo prodavača je da traži cijenu koju želi, jednako tako je pravo kupca da tu cijenu ne plati i zaobiđe dotičnu aukciju (a jednako tako je s jabukama na placu ili bilo kojoj drugoj situaciji).
Tak funkcionira real life, zašto bi sad u kupoprodaji stripova bilo drugačij?


Ma nema tu, bar za zada još ne, neke velike "rasprave", pa tako ni potrebe kuženja poante. Nisam ni ja (nekada daaavno) kužio puno toga, u doba kada sam samo povremno kupovao poneki strip, sa nekih, tada možda 15-ak godina.
Doduše, tada nije bilo ni interneta a kamo li online aukcija.
Nego, kreni ti s kompletiranjem npr. kolekcije Z. S., LMS ili "samo" poneke Libellusove kao npr. sve Tex i Mr. No (ostale eto možemo izostaviti) a zacrtaj si kao cilj da nema stajanja dok ne nabaviš sve objavljene brojeve, ali baš sve, od broja 1 pa do poslijednjeg, pa ću te tada pitati: "Kužiš li sada poantu?"

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 03/03/2016 : 22:13:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Nisu fer te aukcije.
Ja ostavim pnude i kad se vratim sa cuge shvatim da su me pregazili, i da nism ništa osvojio.
Drugi puta ostanem doma i opet me pregaze u zadnjoj sekundi.

Samo tih par Fibrinih se natječem, pa ni tu nema poštovanja za mlade snage.
Trebalo bi za ove sa nula ili malo osvojenih aukcija omogučiti da po isteku još dobiju dodatnu minutu za odluku koliko ponuditi.
Ovako neću nikada ništa osvojiti, osim u knjižari ili na burzi stripova.
Life is not fair.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10131 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 04/03/2016 : 12:25:24  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Ako imaš informacije o duetima, klapama, sekstetima ,informacije na sunce, inače ovo tvoje nije ništa drugo nego obično laprdanje.
Ko su ti lukavci?
Bez zajebancije.
Ili imena ili ne spominji.



Ja niti sam državni tužilac niti nečiji privatni odvjetnik, pa tako ne stojim ni u obavezi (kao prvi) iznositi bilo kakve detalje, što naravno ne znači da su isti isključivo špekulativnog oblika. Kao ni to da se radi o tu nekom proizvodu moje mašte. Na kraju, takve "činjenice" mogu i mnogobrojni drugi učesnici aukcija potvrditi, što je uostalom prilikom mnogih diskusija pod raznim topicima već i bivalo.
Dakle, sve dok netko ne izbaci bilo čije ime u javnost, nema baš nikakve obaveze detaljnog dokumentiranja određenih tvrdnji ili zaključaka, pa čak ni one "moralne".

No jedno jesam dakako, isključivo privatni kupac stripova, a kako smatram, i podosta "lukrativan" u pogledu na ono najbitnije u smislu podvlačenja crte ispod računice, od strane vlasnika takvih aukcijskih stranica. Ne kupujem stripove tek od prošlog petka, niti isključivo na području ove stranice, nego širom raznih sličnih net platformi, pa i stranih, po dućanima, striparnicama itd., a na ponekim drugim mjestima broj stripova ili aukcija koji su pripali mojoj malenkosti, znatno veći je i od ovoga, ovdje osvojenoga.

U sklopu svega toga jedna činjenica stoji, da neke šeme koje se, pogotovo ovdje prakticiraju, u takvoj mjeri definitivno još nigdje drugdje zapazio nisam.

Dakle, rezimirajmo pred kraj još jednom, bilo to po tebi "samo laprdanje" ili nešto drugo, imena ti ja javno ne trebam izbacivati, a ne radim to, za razliku od ponekih drugih članova, čak ni u sklopu kojekakvih uporedbi ili pominjanja pojedinih aukcija ("Ovaj je lupio ovu cijenu, onaj onu..." itd.), jer siguran sam da je svaki dugogodišnji učesnik aukcija svoju sliku sebi već stvorio.
Konkretno ja otišao sam čak i korak dalje, izradivši si individualnu statistiku pojedinih nadprosječno aktivnih, meni "sumnjivih" prodavača i "kupaca", koja obuhvata sve njihove aktivnosti u periodu zadnjih 30-ak mjeseci, no to isključivo u smislu zaštite svoga osobnog novčanika. Ja dakle dotične prodavače već neko vrijeme jednostavno zaobilazim, kao i aukcije na kojima se određeni "kupci" pojave, a ukoliko se nekim drugima baš nigdje ništa ne učini sumnjivo, Bože moj, nastavi glavom kroz zid, raširi novčanik, plati školu po tko zna koji put i čudi se svaki put iznova kako li je samo moguće da jedan te isti strip danas ode npr. za 105,- kuna a sutra za 420.
Ma bolji papir garant, mora sigurno da je do zdravijeg zraka npr. u nekom malo većem gradu.



Sad mi je jasno čime se u životu baviš.
Jedino nisan siguran koja stranka je u pitanju jer su sve iste a članovi svih tih istih koriste istu retoriku i komuniciraju na isti način.
U stanju si laprdat 48 sati u komadu bez da nešto konkretno kažeš.
Neman ja ništa protiv tvog upisa, al nemoj se ljutit, bez da nešto konkretno kažeš u ovoliko napisanih rečenica je čisto, nepatvoreno laprdanje, mlaćenje prazne slame ili blebetanje.
Stvar je vrlo jednostavna.
Ili šuti i svoje "znanje" iskoristi da te neko ne naguzi na aukcijama, ili reci šta te muči.
Kažu Majke u jednoj pismi:
Slušam te, govoriš govoriš
Molim te ne govori
Nego mi reci
Da znam o čemu se radi.


Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

renda
Junior Member

Croatia
323 Posts

Member since 20/09/2002

Posted - 06/03/2016 : 13:58:01  Show Profile Show Extended Profile  Send renda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

[quote]Originally posted by Balfa76

Moram priznati da zbilja ne kužim poantu ove rasprave. Mislim, ako je meni cijena nekog stripa koju prodavač traži previsoka, jednostavno zaobilazim. I ne cendram kak eto, jadan ja, ne mogu kupiti strip, a baš si ga želim. Nije fer, al nije ni život fer. A ako nekaj smatram da mi je prihvatljivo, onda kupim. I ne vidim da bi ikoga trebalo biti briga zašto dajem xy novaca za nešto. Pravo prodavača je da traži cijenu koju želi, jednako tako je pravo kupca da tu cijenu ne plati i zaobiđe dotičnu aukciju (a jednako tako je s jabukama na placu ili bilo kojoj drugoj situaciji).
Tak funkcionira real life, zašto bi sad u kupoprodaji stripova bilo drugačij?


Ma nema tu, bar za zada još ne, neke velike "rasprave", pa tako ni potrebe kuženja poante. Nisam ni ja (nekada daaavno) kužio puno toga, u doba kada sam samo povremno kupovao poneki strip, sa nekih, tada možda 15-ak godina.
Doduše, tada nije bilo ni interneta a kamo li online aukcija.
Nego, kreni ti s kompletiranjem npr. kolekcije Z. S., LMS ili "samo" poneke Libellusove kao npr. sve Tex i Mr. No (ostale eto možemo izostaviti) a zacrtaj si kao cilj da nema stajanja dok ne nabaviš sve objavljene brojeve, ali baš sve, od broja 1 pa do
poslijednjeg, pa ću te tada pitati: "Kužiš li sada poantu?"

Pa ako odlučiš sakupiti zs i lms baš sve brojeve, pripremi ( za stanje 5) između 15000 i 20000 € i to je to.
Ako sakupljaš loš komplet nema šansi da i to nađeš ispod 5000€.
Kolekcionarstvo košta, kako za stripove tako i za bilo koju drugu kategoriju. Ja ako imam skupi strip kao duplikat pokušat ću ga prodati što skuplje i uopće me nije briga što netko o tome misli.
Eventualno ću ga nekome bliskom pokloniti.
A kada nešto stvarno trebam, ako imam novaca taj čas, platit ću deseterostruko i opet je to moja stvar.


Edited by - renda on 06/03/2016 14:02:27
Go to Top of Page

djdjuro
New Member



Croatia
104 Posts

Member since 27/09/2011

Posted - 07/03/2016 : 11:26:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit djdjuro's Homepage  Send djdjuro a Private Message  Reply with Quote
Evo ga, kao sto sam i predvidio , s pocetnom cijenom od 350kn:

http://www.stripovi.com/aukcije/libellus-mister-no-62-etrurski-demon/11545274/

Nije trebalo dugo cekati
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 07/03/2016 : 12:40:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Očekivano, kada je prošlo jednom zašto ne bi i drugi puta.
Ako se ipak pokaže da ne ide, cijena će padati sve dok netko ne ponudi traženi iznos, čista logika.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 07/03/2016 : 17:06:35  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Očekivano, kada je prošlo jednom zašto ne bi i drugi puta.
Ako se ipak pokaže da ne ide, cijena će padati sve dok netko ne ponudi traženi iznos, čista logika.


Te igre sa veštačkim nabijanjem cena retko daju rezultate na duge staze. Sećam se pre godinu-dve kad su krenuli sa nabijanjem cene Martiju.

Čuveni broj 100 (MM LIB 63) od kog je i krenula otimačina sa novim (neobjavljenim) pričama. Dugo ga nigde nije bilo i onda prva dva koja su se pojavila su (navodno) otišla po 600 kuna i svi su očekivali da će da ide još gore. Odjednom, treći koji se pojavio postavio 600 i naravno patka, pa 500, pa 400... Ako me sećanje služi bilo je i par ponuda po 750kn, al su se brzo prepolovile.

I danas taj vredi najviše al se sigurno može naći za "razumnih" 300-350kn.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000