forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Napustila nas je Legenda Ferri
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 17

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 06/04/2016 : 22:25:42  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar





Ova me je fotografija blago nasmejala
Lik skroz desno od drveta, u svetlom džemperu preko bele košulje, sa crnim cvikama, me podseća na našeg "marinca"
A tip u kišnom kaputu, krajnji levo na fotki (levo od najlevljeg drveta) mi gadno vuče na inspektora Blocha

Momci sa ZTN-a su se baš potrudili. Lepo od njih. Burattini takođe.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 06/04/2016 : 22:55:02  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
I Dragonero odaje počast Ferriju
Go to Top of Page

drakulloni
Senior Member



1317 Posts

Member since 25/09/2009

Posted - 07/04/2016 : 11:18:55  Show Profile Show Extended Profile  Send drakulloni a Private Message  Reply with Quote
Počivaj u miru u večnim lovištima.


Lepo je promenniti se...Jos je lepse promeniti se zauvek.
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
594 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 07/04/2016 : 13:41:31  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Burattini (sa sprovoda)





Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 07/04/2016 : 13:44:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 07/04/2016 : 16:53:41  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Gdje je pokopan?
Ova zadnja slika nazalost podsjeca na "osvetu voodoo"..

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

C Celtic
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 20/05/2009

Posted - 07/04/2016 : 17:32:57  Show Profile Show Extended Profile  Send C Celtic a Private Message  Reply with Quote
Ovako momci iz "Državnog posla" odaju počast G.Ferriju :

https://www.youtube.com/watch?v=ys5K2jTwvbw

What a long strange trip it's been
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 07/04/2016 : 18:32:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Najjači je dio kad kaže "nije bilo takvog kamena kod nas".

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 07/04/2016 : 19:50:26  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Nicola Rubin
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 07/04/2016 : 19:52:11  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote


http://portofinonews.it/33914/

Edited by - solar on 07/04/2016 19:52:27
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 07/04/2016 : 19:58:49  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ferrijev članak napisan 1993. godine u kojem govori o sebi, Zagoru, hobijima itd.
Go to Top of Page

Lastsioux
Junior Member



USA
429 Posts

Member since 11/04/2011

Posted - 07/04/2016 : 20:26:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastsioux a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Brdar

Nagore, Lastsioux, hvala vam, puno mi znači vasa pohvala, jer mi je Maestro Ferri bio poput člana obitelji i morao sam na neki način da mu se odužim i zahvalim za sve lijepe uspomene koje nam je podario kroz svoje stripove, crteže, naslovnice, iščekivanje pred kioscima zbog novog Zagora, nadahnuće da se bavim crtanjem i sve ostale lijepe trenutke koje smo proživljavali prateći avanture našeg omiljenog junaka Zagora.


Bravo majstore. Bila su to zlatna vremena kad je svaka avantura od Zagora probudila novu mastu i radoznalost u nama.

"What white woman, however lonely, was ever captive or insulted by me? Yet they say I am a bad Indian." -Chief Sitting Bull

Edited by - Lastsioux on 07/04/2016 20:28:32
Go to Top of Page

Ramath
Senior Member



Russia
2127 Posts

Member since 26/02/2004

Posted - 07/04/2016 : 20:35:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Ramath a Private Message  Reply with Quote
Adio Maestro Ferri, hvala za sve, za nevjerovatnu nostalgiju koju osjecam listajuci stare stripove, za lijepe uspomene, srecno djetinjstvo, bila je cast upoznati te...
Pocivaj u miru legendo...
Srescemo se u vecnim lovistima...

Ja bi volio da ovde napisem nesto pametno ali se bojim da me niko nece razumjeti
Go to Top of Page

Lastsioux
Junior Member



USA
429 Posts

Member since 11/04/2011

Posted - 07/04/2016 : 20:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastsioux a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by C Celtic

Ovako momci iz "Državnog posla" odaju počast G.Ferriju :

https://www.youtube.com/watch?v=ys5K2jTwvbw



"Nama bosancima je Zagor bio sve dok some gore po sumi cuvali ovce"

"What white woman, however lonely, was ever captive or insulted by me? Yet they say I am a bad Indian." -Chief Sitting Bull

Edited by - Lastsioux on 07/04/2016 20:38:05
Go to Top of Page

Lastsioux
Junior Member



USA
429 Posts

Member since 11/04/2011

Posted - 07/04/2016 : 20:55:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastsioux a Private Message  Reply with Quote

The Old Man and The Sea


"What white woman, however lonely, was ever captive or insulted by me? Yet they say I am a bad Indian." -Chief Sitting Bull

Edited by - Lastsioux on 07/04/2016 20:57:03
Go to Top of Page

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 07/04/2016 : 23:31:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lastsioux

quote:
Originally posted by Brdar

Nagore, Lastsioux, hvala vam, puno mi znači vasa pohvala, jer mi je Maestro Ferri bio poput člana obitelji i morao sam na neki način da mu se odužim i zahvalim za sve lijepe uspomene koje nam je podario kroz svoje stripove, crteže, naslovnice, iščekivanje pred kioscima zbog novog Zagora, nadahnuće da se bavim crtanjem i sve ostale lijepe trenutke koje smo proživljavali prateći avanture našeg omiljenog junaka Zagora.


Bravo majstore. Bila su to zlatna vremena kad je svaka avantura od Zagora probudila novu mastu i radoznalost u nama.



Hvala puno još jednom, Lastsioux.

A gore napisanom još bih dodao i pokušaje pravljenja Zagorove sjekire. Svoj jedini pokušaj imao sam na ljetnom raspustu kod bake na selu (završio sam tad četvrti ili peti razred, ne sjećam se tačno). Tu je bio moj Darkvud, jer bakina kuća je bila na planini, okružena šumama i travnatim proplancima, a nedaleko od kuće, udaljen nekih stotinjak metara nalazio se izvor vode.
I tako, u šumarku iznad tog izvora, tog lijepog sučanog ljetnog dana našao sam jedan bijeli, ovalni kamen poprilično sličan onom na Zagorovoj sjekiri, a ubrzo nakon toga i granu koja je trebala biti držak sjekire. Prvo što sam pomislio je da bi bilo sjajno kad bih nekako mogao probušiti rupu u sredini na donjoj strani kamena, pa onda u nju ugurati granu/dršku sjekire i sve to povezati konopom, što bi omogućilo da imam čvrstu, dugovječnu i najbolju sjekiru ne samo u raji, već i šire. Ali kako sam znao da od toga u biti nema ništa, samo sam tužno uzdahnuo, naslonio dršku sa donje strane kamena (nisam držak prislonio na kamen jer onda to nije Zagorova sjekira) i počeo povezivati konopom. Pošteno sam se namučio, ali na kraju sam ipak dobio sjekiru koja je bila povezana kao Zagorova. I sve je bilo dobro dok nisam podigao sjekiru i zamahnuo. Tad se desilo ono što se desilo Zagoru na donjoj slici (kadrovi su iz ''Hiljadu lica straha'').
Vidno razočaran, zauvijek sam odustao od pravljenja Zagorove sjekire, ali na kraju je ipak ostala lijepa uspomena.

Hvala Maestru i na tome.

[URL=http://www.igreklik.com/slike/][/URL]
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 07/04/2016 : 23:41:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Eto, ni Zagoru ne uspije svaki puta a gdje će onda nama koji smo bili amateri za takve stvari.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 07/04/2016 : 23:53:09  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
I ja sam nekoliko puta radio sjekiru i bila je prilično uspješna. Sjećam se da sam jednu verziju bacao svuda okolo dok joj kamen nije pukao.

Edited by - solar on 07/04/2016 23:53:46
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 08/04/2016 : 00:09:52  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Da, i ja sam napravio Zagorovu sjekiru. Ja sam bio Zagor, mlađi brat indijanac - švercer vatrene vode... još uvijek ima traume zbog toga. :D
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 08/04/2016 : 00:19:08  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 08/04/2016 : 00:22:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
I ja sam pokusao napraviti tu sekiru ali bez uspeha. Ali smo se zato verali po drvecu i vikali "Aaaaaaaaaaaaa!" onaj Zagorov krik iz Zlatne Serije. Rizikovali smo zivote pentrajuci se po drvecu i skakali sa drveta na drvo! Ja sam cak crtao mini strip (jos uvek cuvam tu svesku) u kojem sam ja glavni junak kao klinac i idem kod brata u Hrvatsku na raspust (sa kojim sam crtao naslovne strane Zagora i drugih SBE junaka, poredjamo gomilu stripova na hrpu i kazemo broj, ja recimo kazem broj 7 i sedmi strip po redu je moj da precrtavam naslovnu sa istog...i svi smo naravno hteli da nam zapadne neka Ferrijeva naslovna strana koju cemo da precrtavamo!)...i u tom mom mini stripu, sedim u sobi, kad pojavljuje mi se Zagor i obraca mi se, a ja sve ne verujem, kao to je nemoguce itd....eto, to je samo delic decacke maste koju je preneo na mene Maestro Ferri. Mastao sam o Zagorovom svetu i mesao ga sa sopstvenim detinjstvom.
Trenutno radim posvetu MAestru Ferriju.

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 08/04/2016 : 00:30:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
...ali kad sam izvukao Teror Seste Planete ili neki drugi strip gde je Ferrijeva naslovnica bila, pa mojoj sreci nigde kraja...a brat poludi sto sam ja izvukao taj strip da crtam tu naslovnicu a on izvuce nekog Zagora ciju naslovnicu je crtao Mikica :D

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

MaTex
Average Member



Croatia
567 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 08/04/2016 : 01:52:24  Show Profile Show Extended Profile  Send MaTex a Private Message  Reply with Quote
Brat ti je stvarno pehista,sansa je bila 0.3 %
Go to Top of Page

Lastsioux
Junior Member



USA
429 Posts

Member since 11/04/2011

Posted - 08/04/2016 : 02:47:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastsioux a Private Message  Reply with Quote
@Brdar, @nagor, @solar, @zeljko
Hvala na smjesnim uspomenama iz vaseg djetinstva.

"What white woman, however lonely, was ever captive or insulted by me? Yet they say I am a bad Indian." -Chief Sitting Bull

Edited by - Lastsioux on 08/04/2016 02:50:38
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 08/04/2016 : 10:59:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Da, i ja sam napravio Zagorovu sjekiru. Ja sam bio Zagor, mlađi brat indijanac - švercer vatrene vode... još uvijek ima traume zbog toga. :D


Naravno da ima traume ako si ga pogodio sjekirom u glavu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 17 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000