forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Djeca mraka (Scenarij! Gotov!)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 04/04/2016 : 22:21:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Eto ljudi moji napokon se dogodilo da sam i ja nešto završio.

https://www.dropbox.com/s/mx19bwb08953f8b/DJECA%20MRAKA%2C%2001.%20CHRISTY.pdf?dl=0

Jest da je tek prvi chapter priče, ali svejedno...

Trideset stranica je tu. A o čemu se radi?

Troje mladih ljudi s izvanrednim sposobnostima traže odgovore, pravdu i osvetu na mračnim ulicama Dunkel Cityja.

Da, da, znam da je naziv cheesy (njem. dunkel=mrak, "vau, mračan grad, pa da, idemo ga doslovno tako nazvati, to je genijalno"), ali jebiga, sviđao mi se. U ovaj scenarij sam ukomponirao mnoge ideje koje sam prije imao. Od mračne verzije Zagora u današnjem svijetu (jedan od glavnih likova je direktna posveta Zagoru) do mnogih scena koje sam si vrtio u glavi godinama...

I da, unaprijed se ispričavam na mnogim upotrebama riječi "nekakvi" u opisivanju scena. To odaje dojam nesigurnosti, iako sam bio prilično siguran u većini scena gdje sam navodio te riječi. Neki opisi scena su opširni i znam da se to kosi s onim načelom da sve treba biti jednostavno i prepušteno crtaču, ali baš me briga. Fakat. Zamislio sam si kadrove u glavi i takvi će, dovraga, i biti. Također, upotrebljava se jaaaako prljav riječnik unutra, tako da, nadam se da vas to ne vrijeđa...

U biti, ono što bih volio čuti od vas je nekakvo mišljenje o napisanom, jel' dobro, jel' valja. Naravno, ako uopće pročitate jer govorimo o 30 stranica i ja vam ne mogu dati garanciju da ćete se uhvatiti za priču. Ima tu nekih stvari koje još trebam popraviti. Sve u svemu, bilo kakvo mišljenje bi mi značilo neizmjerno mnogo.

Cheers!

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja

Gru
Average Member



818 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 23/05/2016 : 21:28:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
Evo tek sad uhvatio vremena za ovo pročitati (čini mi se da ti je ovaj scenario nastao pod utjecajem američkog stripa?) i probao sam to nekako sagledati sa crtačke perspektive.

- Možda bi bilo zgodno na prvoj stranici napisati kratki opis radnje da je lakše pratiti tijek radnje (iako si u samim opisima panela dosta detaljan)?
- Nekako sabiti font da što više jedna tvoja stranica odgovara jednoj stranici nacrtanog stripa, zbog preglednosti?
- Na dosta mjesta u opisima koristiš lokalne izraze. Probaj to izbjegavati, zbog jasnoće napisanog.
- Panel 3.3 "Sadašnjost. Čuli smo Bretta Langwalda..." Ovaj dio mi nije jasan. Pretpostavio sam da je u captionu sa prethodnih tabela?
- Panel 3.5 "Valjda zato tuče žene jer ne može muškarce. Ili je jednostavno idiot." Probaj kod karakterizacije likova izbjegavati ovo 'ili-ili', nemoj zbunjivati crtača/e.
- Panel 9.5 "Izgleda da je pokoji zub stradao", probaj biti precizniji, nemoj nagađati, iz ovog opisa se može shvatiti da mu je stradao pokoji zub, a može biti da mu nijedan zub nije stradao.
- Panel 12.4 Ne bi li bilo bolje da je skok u vremenu došao na idućoj strani? Nekako mi se čini efektivnije.
- Panel 18.3 Ista stvar kao i kod 12.4
Eto toliko od mene. Inače, vrlo dobar rad, i nastavi dalje sa pisanjem

Edited by - Gru on 23/05/2016 22:52:04
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000