forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Jeftini francuski albumi u Alan Fordu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/04/2016 : 01:00:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
U striparnici Alan Ford je na fenomenalnoj akciji popriličan broj Bukgloubovih albuma;tu mislim na francuze,pojedinačne albume koji se mogu kupiti po bagatelnim cenama,od 150 do 320 dinara(koliko koštaju i hebeni kiosk boneliji).
E sad,to su uglavnom prvi albumi raznih serijala,koje je BG započeo, i verovatno nikad neće ni završiti;ali stvar je u tome da se tu može naći što-šta što se može pročitati i zasebno,pa se kupovina itekako isplati.Uostalom,koliko znam,sve to što je BG započinjao,ima status kvalitetnih i cenjenih strip serijala (Linkoln,Murena,Navis, Silaž,Universal War,...), ali zagrebački izdavač je napravio opasnu "grešku u koracima" u strip izdavaštvu, i otišao previše u širinu,da ne kažem u pičku materinu,i tako zejebao i sam sebe i čitaoce.I još jedan pokazatelj,koliko je suludo izdavati pojedinačne stvari a ne integrale (ako se već može).
Ali,kao što rekoh,ima se tu podosta toga probrati da se može čitati i zasebno,pa kad se to sabere sa džabaleskom cenom,gre'ota je to zaobići.
Tako da ću vas ovde izveštavati kako su mi se dopali pojedini albumi (a planiram da ih nabavim i pročitam većinu).

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/04/2016 : 01:01:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Vehlmann & Bonhomme:Markiz od Anaona 1 - Otok Brac (Bookglobe)

Scenarista Fabijan Velman ( http://www.bedetheque.com/auteur-604-BD-Vehlmann-Fabien.html ) je publici sa ovih prostora dobro poznat - pratimo kako je stvorio jednog modernog Spiroua (DW karusel),a od skora i u intrigantnom Zelenom klubu koji je krenuo kao sporedni serijal u Stripoteci,a Fibra će ga objaviti kompletnog u ediciji Kolorka,u kojoj već možemo da pročitamo njegove uradke Pet bagdadskih pripovedača,Lepotu tame i Same.
Matju Bonhoma ( http://www.bedetheque.com/auteur-3740-BD-Bonhomme-Matthieu.html ) nismo mogli da vidimo na domaćim jezicima - ali svakako sam ga zapazio kao crtača Trondhajmovih Kauboja iz Teksasa,kao kompletnog autora Estebana kojeg ćemo uskoro moći da u Fibrinoj kolorci,ali i čoveka koji će da prikaže kultnog Taličnog Toma u jednom novom ruhu.

Markiz od Anaona je serijal od 5 albuma kojeg je Dargaud izdavao od 2002. do 2008. godine, i koje je probrao poprilično jake ocene.Žanr je fantastika,ali to se iz ovog albuma, Otok Brac, nikako ne može naslutiti.

Na ostrvo Brac dolazi mladi gospodin Žan-Baptist Pulain,koji treba da bude učitelj Nolvenu,sinu lokalnog vlastelina,kojeg zovu prosto baron,po njegovoj plemićkoj tituli.Baron je na ostrvu omražen, i ljudi ga se plaše,jer je vezan za jedan slučaj ubistva neke dece;a bilo je nakon toga još slučajeva nestanka (dece).To isto veče,nedugo nakon što se Pulain smestio u svoju sobu ,i čuo da se baronov sin opet negde izgubio (što mu se navodno često dešavalo),baronove sluge donose Nolvenov leš,a mladi učitelj prepoznaje da je u pitanju ubistvo i to saopštava svom poslodavcu,koji sumnja da je to učinio neko od seljana.
Međutim,sva ta atmosfera je previše mučna za Žan-Baptista,pa on odlučuje da nekako nađe prevoz koji bi ga odveo sa ostrva.I tu kreću njegove nevolje.
Otok Brac je jedna krimi-horor avantura sa sjajnim dijalozima i prigodnom atmosferom;normalno se čita kao zaseban album, i ni po jednom detalju ne ukazuje da je reč o nekom serijalu.Cena u AF je 250 dindži;format je nešto veći od A4,a tehnikalije i prevod su odlični.

između 8/10 i 9/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/04/2016 : 01:02:23  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Di Giorgio & Genet:Samurai 1 - Srce proroka (Bookglobe)

Samurajska tematika mi je uvek bila jedna od omiljenih,te sam ovaj album uzeo kao jedan od prvih iz široke palete jeftinih albuma,iako sam znao da je u pitanju strip serijal u nastavcima.
Samuraj je pokrenula izdavačka kuća Soleil 2005. godine ( http://www.bedetheque.com/serie-12109-BD-Samurai__10000.html ), a do danas je izašlo 10 albuma,od kojih prva četiri čine prvi ciklus,a druga četiri drugi,... (e da su,kao što nisu,Bukgloubovci bili pametni da izdaju integrale po ciklusima).Žana-Fransou Di Đorđa,scenaristu,neki možda znaju po stripu Munro,koji je delimično objavljen u Gigantu.
U prvom albumu,Srcu proroka,upoznajemo mladog samuraja i njegovog pratioca,nespretnog i zabavnog Široa,koji putuju na ostrvo bez imena,i tokom puta susreću jednu korejansku porodicu,koju spašavaju od lokalnih siledžija.U znak zahvalnosti,korejanci ih časte pićem u lokalnoj krčmi,a najmlađa pripadnica porodice u jednoj bezazlenoj igri glavolomke,rešava problem vađenja nekakvog diska iz prstena,što je bila nerešiva zagonetka jednog opasnog kulta - i onaj ko ju je rešio,rešio je tzv. otvaranje srce proroka,odnosno,taj je nekakav predodređeni (ili tako nešto),pa klinka postaje meta,ne samo pripadnika sekte,nego i mnogih drugih,te samuraj uzima na sebe da spase mladu Inari od nadolazeće opasnosti.
Vrlo dobra priča koja obećava,lepo nacrtana - jedini je seks što se priča nastavlja,a teško da ćemo videti nastavke.
Pa ipak,ljubiteljima samurajske tematike,preporučujem strip sa obzirom da košta pošljivih 320 dinara.
Format je uvećani A4,prevod Vlatka Ćesića,tehnikalije po pe-es-u,...
8/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/04/2016 : 01:02:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Yann & Conrad:Bijela tigrica 1 - U službi velikog kormilara (Bookglobe)

Yann & Conrad:Bijela tigrica 2 - Svilena kravata i baršunasti ten (Bookglobe)

Belu tigricu potpisuje Jan,jedan od produktivnijih scenarista,ali,sa malo svojih poznatih serijala - uglavnom je uskakao kao ispomoć za pojedine epizode u poznatijim stripovima ili njihovim spin-ofovima(Spirou,Marsupilami,Torgalova mladost,XIII, misterija,...),a kod nas je poznat po Pinapu,čije smo tri epizode čitali u Darkvudovim perlama.

Elem,Bijela tigrica je opičena humorstička avantura za odrasle,nabijena erotikom i nasiljem;izlazi od 2005. godine, i za sada ima 8 albuma,ali Jan je radio samo prva dva,koja čine jednu celinu.Crtež je delo Didije Konrada,Udercovog naslednika na Asteriksu.

U ovoj dvodelnoj humorističkoj akcionoj avanturi,pratimo jurnjavu za misterioznom "Debelom curom",u kojoj učestvuju naša junakinja Aliks Jin Fu (Bela tigrica),pripadnica komunističke organizacije "Crvene mušice",engleski agenti u službi Njenog veličanstva,misteriozni pripadnici "Trinaestorice nevidljivih",američki agenti,kineska trijada,...i sve se to dešava u britanskom Hong-kongu,u prvim posleratnim (WWII) godinama.

Strip je nabijen britkim humorom,erotikom,sjajnim dijalozima,dinamičnim preokretima;no međutim (i na žalost),sa druge strane,Jan pomalo nespretno vodi glavnu priču, i u nekim trenucima nas zbunjuje sa pojedinim scenarističkim rešenjima.Šteta,jer ono glavno u stripu (atmosfera,dijalozi,razne ideje,..) je odlično odrađeno,a ono što je trebalo šablonski izvesti,pomalo škripi.
U svakom slučaju,jako zabavna dvodelna priča, i od mene vrlo jaka 8/10 za nju,ali opet ponavljam,šteta što od ovog nije ispao još bolji strip.
Ali svakako preporučujem Bijelu tigricu (cena je btw 250 kinti po albumu).

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/04/2016 : 01:07:56  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Olivier, Jerome & Anne-Claire Jouvray:
Lincoln 1-6

Prvi album je nedostupan (rasprodat)
2-5 su po 320 dinara
6. albume je 250 đunti.

Linkolna sam odavno pročitao i svrstao u red jednog od najomiljenijih stripova.Jako mi je žao što BG neće (verovatno) izdati zadnja dva albuma.

On mi je ubedljivo najbolji od svih ovih jeftinih albuma,i njega mi ne bi bilo žao i da ga platim po 50% većoj ceni od redovne,a kamoli po ovoj sniženoj - rame uz rame mi je sa Zekanom i Tvrđama.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 09/04/2016 01:08:29
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8198 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 09/04/2016 : 07:14:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Di Giorgio & Genet:Samurai 1 - Srce proroka (Bookglobe)



Odličan serijal, barem ono šta san ja vidija.
Prvi ciklus san pročita prije dvi godine, skenirano.
Usporedija bi ga s fibrinim Trećim zavjetom , na istom je principu.

Inače koliko mi je poznato sastoji se od 3 ciklusa, barem tako stoji na linku, dok za 9. i 10. album nemam pojma di pripadaju.
http://www.bedetheque.com/serie-12109-BD-Samurai.html

Evo izdanje na engleskom , izašlo prije par miseci:
http://www.bookdepository.com/Samurai-Heart-Prophet-Volumes-1-4-Jean-Francois-Di-Giorgio/9781782763376

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

panda
New Member



Serbia
229 Posts

Member since 30/10/2011

Posted - 09/04/2016 : 10:35:43  Show Profile Show Extended Profile  Send panda a Private Message  Reply with Quote
Super su AF akcije, dosta tih albuma nikada ne bih otvorio da nisu uleteli za 200 - 400 dinara. Nazalost, iz akcijske cene mozemo izvuci i zakljucak o sudbini serijala.

Meni najprijatnija iznenadjenja:


Théodore Poussin

http://www.bedetheque.com/serie-244-BD-Theodore-Poussin.html

7 od 12 albuma je objavljeno i mislim da se mogu kupiti u kompletu za bas smesne pare u AF (~2000 kinti). Postoji solidan tekst o ovom stripu na happynovisad (http://www.happynovisad.com/strip/theodore-poussin.4560.html), ja bih samo dodao da jos uvek nisam odlucio da li cu albume sloziti na policu sa Spiruom ili sa Kortom.

Ovih 7 prica predstavlja kakvu takvu celinu i prekid objavljivanja ne treba da bude prepreka za nabavku. Crtez se konstantno menja od albuma do albuma, od nespretnog humoristickog do raskosne stilizacije.



Sillage

http://www.bedetheque.com/serie-18-BD-Sillage.html

Lep i moderan SF BD angazovane poruke (za Valerijan fanove ). 3 albuma objavljeno, svaki bolji od prethodnog i celina za sebe.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 09/04/2016 : 13:16:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Olivier, Jerome & Anne-Claire Jouvray:
Lincoln 1-6

Prvi album je nedostupan (rasprodat)
2-5 su po 320 dinara
6. albume je 250 đunti.

Linkolna sam odavno pročitao i svrstao u red jednog od najomiljenijih stripova.Jako mi je žao što BG neće (verovatno) izdati zadnja dva albuma.

On mi je ubedljivo najbolji od svih ovih jeftinih albuma,i njega mi ne bi bilo žao i da ga platim po 50% većoj ceni od redovne,a kamoli po ovoj sniženoj - rame uz rame mi je sa Zekanom i Tvrđama.



Kupio na prošlom Interliberu po sniženim cijenama i jako ugodno sam se iznenadio budući da samo na temelju prvog nisam još imao bolju sliku o serijalu.

A on mi je iz albuma u album sve bolji i po crtežu i scenariju sa poprilično neočekivanih trenutaka.

Što se mene tiče preporuka i žal što Bookglobe ne nastavlja sa serijalom.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 09/04/2016 : 13:21:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panda

Super su AF akcije, dosta tih albuma nikada ne bih otvorio da nisu uleteli za 200 - 400 dinara. Nazalost, iz akcijske cene mozemo izvuci i zakljucak o sudbini serijala.

Meni najprijatnija iznenadjenja:


Théodore Poussin

http://www.bedetheque.com/serie-244-BD-Theodore-Poussin.html

7 od 12 albuma je objavljeno i mislim da se mogu kupiti u kompletu za bas smesne pare u AF (~2000 kinti). Postoji solidan tekst o ovom stripu na happynovisad (http://www.happynovisad.com/strip/theodore-poussin.4560.html), ja bih samo dodao da jos uvek nisam odlucio da li cu albume sloziti na policu sa Spiruom ili sa Kortom.

Ovih 7 prica predstavlja kakvu takvu celinu i prekid objavljivanja ne treba da bude prepreka za nabavku. Crtez se konstantno menja od albuma do albuma, od nespretnog humoristickog do raskosne stilizacije.





I Poussin je serijal koji mi je sve bolji iz albuma u album.
6. album uspješno povezuje i zaokružuje pomalo konfuznih (možda je i prijevod u pitanju) prethodnih 5 albuma, da bi mi 7. album (koji može funkcionirati i samostalno) bio pravo malo remek-djelo i crtački i scenaristički.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5124 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 09/04/2016 : 14:30:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Olivier, Jerome & Anne-Claire Jouvray:
Lincoln 1-6

Prvi album je nedostupan (rasprodat)
2-5 su po 320 dinara
6. albume je 250 đunti.

Linkolna sam odavno pročitao i svrstao u red jednog od najomiljenijih stripova.Jako mi je žao što BG neće (verovatno) izdati zadnja dva albuma.

On mi je ubedljivo najbolji od svih ovih jeftinih albuma,i njega mi ne bi bilo žao i da ga platim po 50% većoj ceni od redovne,a kamoli po ovoj sniženoj - rame uz rame mi je sa Zekanom i Tvrđama.


Da sada ljudi ne uspoređuju Lincolna sa Zekanima i Tvrđama, jer meni su i Zekani i Tvrđe monotoni i dosadni u 3pm, t.j. nisu Linconu ni do koljena (sory anto, nemamo svi iste ukuse), ali Lincoln mi je jedan od najdražih stripova i jednostavno razvaljuje i humorom i pričom...ovih šest albuma sam čitao dva puta, a vjerujem da ću ih pročitati još poneki puta s vremenom.
Šteta što zainteresirani nemaju i prvog broja na raspolaganju jer cijena je i više nego povoljna....
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 10/04/2016 : 09:14:20  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panda


Sillage
http://www.bedetheque.com/serie-18-BD-Sillage.html
Lep i moderan SF BD angazovane poruke (za Valerijan fanove ). 3 albuma objavljeno, svaki bolji od prethodnog i celina za sebe.



Sillage je meni bio izvrstan serijal, baš si u pravu da je u klasi Valerijana, space-opera, samo malo žešćija i od Valerijana, serijal ima svoj spin-off u Nävis, tako sam ja počeo čitati pa nastavio a bez nekih očekivanja jer sam mislio da je serijal za dječicu (Nävis se bavi Sillage kao klinkom), pročitao sva 3 albuma a onda stop, stao serijal
Nakon nekog vremena sam skužio da je serijal izašao i na engleskom ali pod naslovom Wake (http://sillage.wikia.com/wiki/Sillage_(comic_series)) pa si mabavio 4 albuma da nastavim na engleskom, kontinuitet ide i dalje u dobrom ritmu ali bio i pomalo iznenađen i iritiran time što su albumi ispali, za ne povjerovati - iscenzurirani, evo primjera:







@Oki, 100 ukusa i 100 fikusa, meni su Zekani fakat monotoni i baš ne toliko zabavni ali su mi pak Tvrđe beskrajno zabavne da ih mogu i ponovno čitati, ne znam sad da kao fikus bubnem razmišljam čak i da to možda sa tematikom koju volimo ima veze Lincoln je western zezancija a Tvrđe su fantasy zezancije i tak ;o))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/04/2016 : 13:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
100 žena,200 sisa (meni je recimo najbolji Zekan,pa onda Tvrđa,pa Linkoln na kraju - ali su sve to neke nijanse).

@boddi...
Pa i mogli bi tako da ih klasifikujemo:
Linkoln - vestern zezancija
Tvrđa - fantazi zezancija
Zekan - slice of life zezancija

@oki
da,stvarno je šteta što nema tog prvog broja,jer lično znam nekoliko njih koji se premišljaju da li da kupe albume 2-6 pa da naknadno jure prvi.Da ima keca,uzeli bi kompletnog Linkolna "na keca"

@boddi...
kakvo je licemerje ta cenzura u albumima na engleskom - kao i sve kod anglosaksonaca!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 10/04/2016 13:18:07
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 10/04/2016 : 14:19:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Anto, sada se i kod nas teže može naći prvi Lincoln.

Ne znam da li je do vas doprla SMG revija u kojoj je taj album objavljen u 4 nastavka (tisak odličan), pa je i to neka alternativa.

Inače, na sniženju sam kupio i Grgu Grimiznog koji me je prilično zabavio svojim otkačenim humorom. Kada se sjetim nekih dijaloga uvijek mi dođe osmijeh na lice. Od mene preporuka.
Go to Top of Page

panda
New Member



Serbia
229 Posts

Member since 30/10/2011

Posted - 10/04/2016 : 14:48:01  Show Profile Show Extended Profile  Send panda a Private Message  Reply with Quote
Ja sam 2-6 albume Lincolna uzeo u AF, a prvi mi je kolega koji je isao u Zagreb pre mesec-dva uzeo u SNK. U istoj turi mi je doneo i Trencovu Pustinjsku Oluju koje takodje nije bilo u AF.

Zakljucak: svega ima u Zagrebu osim Usagija 2

quote:
Originally posted by Peyo
I Poussin je serijal koji mi je sve bolji iz albuma u album.
6. album uspješno povezuje i zaokružuje pomalo konfuznih (možda je i prijevod u pitanju) prethodnih 5 albuma, da bi mi 7. album (koji može funkcionirati i samostalno) bio pravo malo remek-djelo i crtački i scenaristički.



I ja verujem da je prevod kritican, ali oprostio sam

quote:
Originally posted by boddhisatva
Nakon nekog vremena sam skužio da je serijal izašao i na engleskom ali pod naslovom Wake (http://sillage.wikia.com/wiki/Sillage_(comic_series)) pa si mabavio 4 albuma da nastavim na engleskom, kontinuitet ide i dalje u dobrom ritmu ali bio i pomalo iznenađen i iritiran time što su albumi ispali, za ne povjerovati - iscenzurirani



Steta. Pretpostavljam da u kasnijim albumima ima manje potrebe za cenzurom, ne?

Edited by - panda on 10/04/2016 14:57:59
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/04/2016 : 20:35:11  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Denis Bajram:Universal War One 1 - Postanak (Bookglobe)
Denis Bajram:Universal War One 2 - Plod spoznaje (Bookglobe)

Godina je 2097.Između Saturna i Neptuna patrolira treća flota United Earths Forcea.I u sklopu nje eskadrila Purgatory iliti Čistilište,čiji su članovi vojnici raznih struka i velikih talenata,ali koji imaju određene mrlje u prošlosti,i u ovoj eskadrili im je data zadnja šansa da se iskupe za pređašnje grehe.Na čelu je kapetanica Džud Vilijamson,koja takođe nosi svoj beleg,a njena prva pomoćnica je poručnica Kejt,čiji je otac admiral treće flote lično.
Iznenada,pojavljuje se ogroman zid tame,koji predstavlja nepoznanicu za ljudski rod,ali i potencijalnu pretnju.
Jedan od pripadnika eskadrile Purgatory,Ed Kališ,vrstan naučnik,naslućuje na osnovu donešenog uzorka sa jedne od misija,šta bi se moglo nalaziti iza zida.
A još podrobnije saznanje će naši junaci dobiti,kada prilikom jednog incidenta,najhrabrijem i najluđem među njima,poručniku Baltiju,nešto kvrcne u glavi i odluči da sa svojoj letelicom uleti direktno u misteriozni zid tame.

Ceo serijal UW1 ima 6 nastavaka,a pojavio se nakon njega i UW2 (za sada su objavljena 2 albuma).Ocene na bedeteci su sjajne (visoke ocene + veliki broj glasova,što sigurno ukazuje na odličan strip),mada moji utisci nisu baš toliko pozitivni;mislim,svakako mi je ovo poprilično dobro,plus sam pročitao oba albuma u dahu,ali od mene za UW1 ništa više od jedne pojake 8/10.
Velika šteta što Bukgrob ovo nije integralisao.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 10/04/2016 20:37:36
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/04/2016 : 21:52:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Anto, sada se i kod nas teže može naći prvi Lincoln.

Ne znam da li je do vas doprla SMG revija u kojoj je taj album objavljen u 4 nastavka (tisak odličan), pa je i to neka alternativa.

Inače, na sniženju sam kupio i Grgu Grimiznog koji me je prilično zabavio svojim otkačenim humorom. Kada se sjetim nekih dijaloga uvijek mi dođe osmijeh na lice. Od mene preporuka.


Pazi peyo,meni je Linkoln pun pogodak od stripa;i nekako se nadam da bi se i ostali brojevi mogli tokom vremena prodavati,pa da izdavač reši da objavi i ta dva preostala albuma.

Znači - za Linkolna apsolutna preporuka i po punoj ceni,a kamoli po ovoj smešnoj.

Glede ovog što si napisao za Teodora i Grgu,oni su mi sledeći na spisku pored Navis i Silaž.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 11/04/2016 : 23:27:46  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panda


Steta. Pretpostavljam da u kasnijim albumima ima manje potrebe za cenzurom, ne?



ne bih znao, do jedno 8-og američkog albuma sam izdržao da su bili onako iscenzurirani, posle mi se više stvarno nije dalo gledat i kvadrate na dupetu
ali fakat si mislim i da jesu s tim nastavili
e pa čudni su svati ti Ameri, furaju nam u svakom čošku silikonska mljekarstva a la Dolly Parton a cenzuriraju male fine francuske cicice ;o/

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/05/2016 : 17:47:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

Ange & Alary:Belladone 1 - Marie (Bookglobe)
Ange & Alary:Belladone 2 - Maxime (Bookglobe)
Ange & Alary:Belladone 3 - Louis (Bookglobe)

Beladona je kodno ime Mari, jedne izuzetne mlade žene,komandosa XVII veka.Dobro, komandosi tog vremena (i prostora) su bili musketari,ali Mari je i više od toga - ona odlično poznaje razne tehnike borilačkih veština,rukovanja najrazličitijem oružjem,ali i tajne zavođenja i erotskih igara.Zadatak joj je da čuva kralja Luja XIV,koga dva puta spašava od organizacije Gilde i veštog italijanskog ubice.Ali polako počinje da gubi konce u tim krupnim spletkama,da bi u jednom trenutku postala potpuno izgubljena u celoj priči toliko da čak ne zna ni ko joj je prijatelj a ko neprijatelj.
Red spletki na francuskom dvoru,red akcije,red seksa,pa sve u krug.
Plusevi:
* Alarijev crtež,pa još na uvećenom formatu je praznik za oči.Sjajna animacija.Samo zbog ovoga se isplati dati 750 dinara za tri albuma.
Priča ima dobru dozu šarma;čak iako dobar deo albuma nisam mogao da najbolje povežem,šarm u celoj priči je stalno prisutan.

Minusi:
*priča se poziva na roman Tri musketara (a možda i na još nešto,nisam siguran),i ako nemate u glavi friško sećanje na Dimin klasik,u dobrom delu će te imati problema (kao ja) da ispratite priču.Tako da ako niste raspoloženi da malo "lomite nozak",biće vam ovo pomalo zamorno.

jaka 7/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/05/2016 : 11:13:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Frank Le Gall:Theodore Poussin 1 - Kapetan Steene (Bookglobe)

Teo Pusin je avanturistički strip sa karikaturalnim crtežom, koji (kako sam ja ukapirao) mnogi doživljavaju kao humoistički strip.A on to nije.Ovo najpre moram reći.
U prvom albumu Teo na svoju veliku radost postaje član posade prekookeansog broda Cap Padaran na putu za Indokinu.Ovo putovanje će iskoristiti da potraži grob svog rođaka (ili njega samoga),legendarnog kapetana Steena,koji je tajanstveno nestao ili umro ili osuđen na 20 godina robije.Dobija od kapetana broda dozvolu da boravak u luci Haifong iskoristi za potragu.
Poprilično konfuzno.Crtež dobar.Malo podseća na Korta Maltezea (samo podseća),i siguran sam da je Frenk Le Gal imao ambiciju da napravi avanturistički strip u duhu Korta maltežanina ali u nekoj svojoj varijanti.
Nisam baš zadovoljan zadovoljan kako to za sada izgleda.
između 6/10 i 7/10


Nakon pročitanog sedmog albuma,vratio sam se na ovaj prvi,ponovio gradivo,i sad to izgleda dosta bolje:
tanka 8/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 19/05/2016 22:04:28
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/05/2016 : 22:56:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Frank Le Gall:Theodore Poussin 2 - Žderač otočja (Bookglobe)
Frank Le Gall & Yann:Theodore Poussin 3 - Marie Istina (Bookglobe)

Bogami,nakon mlakog uvodnog albuma,sledi jako dobra dvodelna priča, u kojoj je nestao pomalo konfuzni stil pripovedanja iz prve epizode.
Teodor Pusin se nalazi u Singapuru, i pokušava da zaradi za povratak u Evropu.Sticajem čudnih okolnosti,upoznaje intrigantnog gusara Džordža Tauna (Georgea Town) koji mu poklanja brod "Žderač otočja" sa kojim kreće da zarađuje (za povratak u Francusku) kao prevoznik.U jednoj kafanskoj tuči se sukobljava sa svojim starim pratiocem,Novembrom (koji se predstavlja kao njegova sudbina),udara ga flašom i ubija,te je prinuđen da beži od policije.U tom begu,pomaže mu izvesni Martin,koji mu nudi jedan posao.
8/10
U drugom albumu,kapetan Teo stiže u mali sultanat Saravak,na ostrvu Borneo, u mesto Long Andju.Tu je mala,ali jako živopisna britanska kolonija, koja se bavi lovom na bisere,a pod pokroviteljstvom gusara i sultana Aru-el-kadera koji je svojevremeno oteo devojku čudnog imena,Mari Istina,koju Teodor i traži.
Na malom prostoru se nalazi veliki broj ljudi čije će se sudbine isprepletati,a interesi sukobiti u jednoj sjajnoj priči u kome će autor (uz pomoć koscenariste Jana) pokazati da itekako ume da vodi konce pripovedanja.Uz jako dobar crtež.
Sa ovim albumom,Teodor Pusin postaje hvalevredan strip,a baš me interesuje da li će se i u narednim pričama održati ovaj nivo kvaliteta.
tanja 9/10

Glede izdanja,prva dva albuma su bila na mat papiru sa ispranim bojama,dok je treći u sjaju sa sjajnim kolorom;znači poprilično bolje.Prevod dobar.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

panda
New Member



Serbia
229 Posts

Member since 30/10/2011

Posted - 13/05/2016 : 11:22:39  Show Profile Show Extended Profile  Send panda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
Sa ovim albumom,Teodor Pusin postaje hvalevredan strip,a baš me interesuje da li će se i u narednim pričama održati ovaj nivo kvaliteta.



nivo kvaliteta konstantno raste
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10111 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 13/05/2016 : 13:24:56  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Theodore je odličan. Isplati ga se kupit, pogotovo za sitnu lovu.

Šta se ovih jefinih albuma tiče, neznan ima li humorističkog(?) Leonarda za nabavit, ali nemojte.
Volin humorističke stripove i dosta san ih pročita, ali ovo je nešto najgluplje i najneduhovitije ikad.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25851 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/05/2016 : 13:55:17  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Glede izdanja,prva dva albuma su bila na mat papiru sa ispranim bojama,dok je treći u sjaju sa sjajnim kolorom;znači poprilično bolje.Prevod dobar.


Whaaaaat

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/05/2016 : 00:06:43  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Frank Le Gall:Theodore Poussin 4 - Tajne (Bookglobe)
Frank Le Gall:Theodore Poussin 5 - Blago bijelog radže (Bookglobe)

I opet dvodelna priča - Nakon traženja Meri Istine na severu Bornea,Teodor Pusin se vraća ka belom radži po obećanu nagradu,ali saznaje da su ga uhapsili holanđani,ne bi li došli do njegovog čuvenog blaga, i drže ga u tvrđavi zatvoru na Tigrovom ostrvu,na jugu Celebesa.Teo odlučuje da krene u akciju oslobađanja, i usput od gospodina Martina (koji je posredovao u poslu traženja radžine ćerke) dobija dvoje tajanstvenih putnika na brod.
Na putu za Tigrova ostrva,napada ih holandski brod, te ih potapa,a u tami noći, u jednom čamcu sa broda u plamenu, beže Pusin,Novembar (njegova tajanstvena senka) i dvoje misterioznih putnika.Vrlo brzo,dospevaju u ruke malajskih gusara.Biće pravo iznenađenje kad Teodor sazna ko im je kapetan.
Tajne - tanja 9/10
Blago ... - 9/10

*Peti album ima nešto više stranica nego prethodni (koji imaju po 46) - 52
**I scenario i crtež su iz albuma u album sve bolji i bolji.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 15/05/2016 00:07:00
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/05/2016 : 22:02:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Akcija čitanja jeftinih (u striparnici Alan Ford) francuskih albuma

Frank Le Gall:Theodore Poussin 6 - Nestali putnik (Bookglobe)

Uz veliku pompu,Teodor Pusin se vraća kući u Dankerk.Na prekookeanskom brodu,zbog svojih avantura,privlači pažnju novinara i javnosti,čak veću i od filmske zvezde koja je među putnicima.Majka,sestra,rođaci i prijatelji, broje dane do njegovog dolaska.
Ali,prilikom pristajanja u Kolombu (Šri Lanka),napušta svoje saputnike,odlazi u grad gde mu se gubi mu trag.Nakon nekoliko dana,Teo se iznenada pojavljuje i ukrcava naneki drugi brod koji plovi za Francusku.Tih par dana će mu promeniti dosta toga u životu.
*sjajan crtež Frenka Le Gala,koji je iz broja u broj sve zreliji i bolji.

9/10

Frank Le Gall:Theodore Poussin 7 - Dolina ruža (Bookglobe)

U ovom albumu pratimo priču o Teovom detinjstvu;o preseljenju njegove porodice u miran seoski kraj blizu Dankerka, i taj bezbrižan život u godinama pre Prvog svetskog rata.Često me je ova epizoda asocirala na Felinijev Amarkord.Sa svakom novom stranicom,Dolina ruža me je sve više hvatala pod svoje,da bi kraj doneo kulminaciju.Vrlo topla i lepa epizoda.
Jedan od bolji stripova koje sam pročitao ove godine (a bogami i u zadnjih 12 meseci).
Crtež je totalno izmenjen u odnosu na pretodne albume i pravo je uživanje gledati ga.

između 9/10 i 10/10

*nakon pročitanih sedam albuma (koje je BG objavio),vratio sam se na početak i pročitao prvi, i sad je to sasvim druga priča.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/08/2016 : 22:09:42  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Stern:Adler 1 - Avion sa Nange
Stern:Adler 2 - Špilja Katana

(Bookglobe)

Adlera se sećam iz Politikinog zabavnika,ali iz vremena kada ga nisam više kupovao,već samo prelistavao kod ljudi koji su mu i dalje bili verni.Crtež mi se nije ništa posebno svideo,tako da ga nisam ni uzimao na pozajmicu.Videvši da je u AF na sjajnom popustu (250 kinti per komad),a uhvativši negde u komentarima da kvalitetom prati Teodora Pusina,nisam se nešto mnogo razmišljao o nabavci ove dve,za sada jedine dve objavljene epizode,a koje čine jednu celinu (od ukupno deset postojećih).

Adler je nemački vojni pilot iz WWII (radnja stripa se dešava od 1948. pa na dalje),koji je batalio naciste i Hitlera i dezertirao,a sada sa jednim kolegom drži vazdušnu kompaniju u Indiji.
U ovoj dvotomnoj avanturi,Adler doživljava avionsku nesreću na planinskomv vencu između Pakistana,Indije i Avganistana,i tu nalazi jedan oštećeni avion,kojim se vraća u civilizaciju.
Ali taj avion će biti meta sukoba između gusara Malanga i prestolonaslednika jedne indijske državice;odnosno blago koje je taj avion prenosio,a u pozadini svega je borba za omanje kraljevstvo u koje će biti uvučen Adler,sa svojim kolegom i devojkom Helen.

Sternov crtež je čist,dosta vuče na Eržeovog Tintina;nekada mi je bio sterilan,a danas mi se sviđa.
Pripovedanje je korektno,bez konfuzije i suvišnih detalja,ali me nije ni nešto opčinilo.Doduše,i Teodor Pusin mi je bio takav u prvom i u dobrom delu drugog albuma;a i ovde kažu da je serijal sve bolji i bolji.

No za cenu koja je smešna, i sa obzirom da su ova dva albuma zaokružena priča,moja preporuka za nabavku.

Avion sa Nange - dijamantske 7/10
Špilja Katana - između 7/10 i 8/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 11/08/2016 22:12:55
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000