forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Mreže (Win10)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 18/04/2016 : 22:28:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
Ako se netko razumije u problematiku, cijenio bih pomoć. Sigurno postoji rješenje negdje na Googleu, al do sad nisam uspio pronać zadovoljavajuće.

Situacija je ovakva.

U kući su dva kompa. Jedan je desktop PC, drugi je Android Smartphone.

Desktop je povezan LAN kabelom na router i ima dodijeljenu statičku IP adresu. (Ime tog connectiona je X)

Smartphone se povezuje preko wirelessa. (Ime tog connectiona je y)

E sad, ne mogu, a htio bih, na jednom deviceu pronaći drugi. Tj. htio bih da pripadaju istom privatnom networku. Ne mogu koristit smartphone ko daljinski, ne mogu shareat fajlove itd....


(Ako desktop spojim preko wirelessa, sve uredno radi....samo što mi router ne pušta maksimalnu brzinu preko te veze pa mora ostat LAN)

Gdje, što, kako?

Zahvaljujem.

http://matanovogumno.blogspot.com

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 20/04/2016 : 13:21:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

Ako se netko razumije u problematiku, cijenio bih pomoć. Sigurno postoji rješenje negdje na Googleu, al do sad nisam uspio pronać zadovoljavajuće.

Situacija je ovakva.

U kući su dva kompa. Jedan je desktop PC, drugi je Android Smartphone.

Desktop je povezan LAN kabelom na router i ima dodijeljenu statičku IP adresu. (Ime tog connectiona je X)

Smartphone se povezuje preko wirelessa. (Ime tog connectiona je y)

E sad, ne mogu, a htio bih, na jednom deviceu pronaći drugi. Tj. htio bih da pripadaju istom privatnom networku. Ne mogu koristit smartphone ko daljinski, ne mogu shareat fajlove itd....


(Ako desktop spojim preko wirelessa, sve uredno radi....samo što mi router ne pušta maksimalnu brzinu preko te veze pa mora ostat LAN)



A to je sve na jednom routeru, ha? Ako jesu krajnje je čudno da router radi razliku između bežične i žične konekcije. Trebali bi svi biti jednaki, u istoj mreži.

Zašto je static IP za desktop? Ako forwardaš portove, možda da prodrkaš po uPNP settinzima, ili mu odčepi sve portove za probu?

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 20/04/2016 : 15:46:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shuckey

quote:
Originally posted by Mali_Mate

Ako se netko razumije u problematiku, cijenio bih pomoć. Sigurno postoji rješenje negdje na Googleu, al do sad nisam uspio pronać zadovoljavajuće.

Situacija je ovakva.

U kući su dva kompa. Jedan je desktop PC, drugi je Android Smartphone.

Desktop je povezan LAN kabelom na router i ima dodijeljenu statičku IP adresu. (Ime tog connectiona je X)

Smartphone se povezuje preko wirelessa. (Ime tog connectiona je y)

E sad, ne mogu, a htio bih, na jednom deviceu pronaći drugi. Tj. htio bih da pripadaju istom privatnom networku. Ne mogu koristit smartphone ko daljinski, ne mogu shareat fajlove itd....


(Ako desktop spojim preko wirelessa, sve uredno radi....samo što mi router ne pušta maksimalnu brzinu preko te veze pa mora ostat LAN)



A to je sve na jednom routeru, ha? Ako jesu krajnje je čudno da router radi razliku između bežične i žične konekcije. Trebali bi svi biti jednaki, u istoj mreži.

Zašto je static IP za desktop? Ako forwardaš portove, možda da prodrkaš po uPNP settinzima, ili mu odčepi sve portove za probu?



je, static je zbog forwardanja....

nisam siguran kako napravit sve ovo drugo, dobio sam od IP-a neki Telseyev router i korisničko sučelje mi je posve nepoznato (npr...nema portforwarding stavku ko što su imali mnogi raniji, sad sam morao isključit DHCP i radit virtualni server da bi forwarding uopće funkcionirao

što se tiče uPNP-a...router ima samo enable/disable....nemam puno prostora za drkanje

http://matanovogumno.blogspot.com

Edited by - Mali_Mate on 20/04/2016 15:48:28
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 20/04/2016 : 18:16:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate
je, static je zbog forwardanja....

nisam siguran kako napravit sve ovo drugo, dobio sam od IP-a neki Telseyev router i korisničko sučelje mi je posve nepoznato (npr...nema portforwarding stavku ko što su imali mnogi raniji, sad sam morao isključit DHCP i radit virtualni server da bi forwarding uopće funkcionirao

što se tiče uPNP-a...router ima samo enable/disable....nemam puno prostora za drkanje



Znači:

DHCP isključen.

Desktop im statičnu adresu xxx.xxx.xxx.xxx
Smartphone ima statičnu adresu yyy.yyy.yyy.yyy

Kad je desktop na žici, ne radi.
Kad je desktop bežično, radi. I to je jedino što trebaš napraviti da bi proradilo, samo prebaciš desktop na bežično i ne diraš ništa, ali ama baš ništa drugo?

Može screenshot tog ekrana sa postavkama "virtualnog servera"? I screenshot ostalih postavki, tipa DMZ ili tako nešto?

Možda da probaš neki bolji forum, tipa Linksov forum? Ili Usenet ako nisu sve grupe već umrle? Jer, jebi ga, nisam ti niti ja nešto posebno stručan, nabadam, može biti da je ovo sa portovima totalno krivi trag.

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun

Edited by - Shuckey on 20/04/2016 18:22:43
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 20/04/2016 : 18:44:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:

Desktop im statičnu adresu xxx.xxx.xxx.xxx
Smartphone ima statičnu adresu yyy.yyy.yyy.yyy




a ne, sori, krivo sam se izrazio

različita imena u smislu SSID-a

Desktop (statični LAN) ima 192.168.1.xxx
Smartphone ima 192.168.1.yyy

quote:

Kad je desktop na žici, ne radi.
Kad je desktop bežično, radi. I to je jedino što trebaš napraviti da bi proradilo, samo prebaciš desktop na bežično i ne diraš ništa, ali ama baš ništa drugo?



to ti sad ne bih znao reći....najprije su oba bila spojena wireless i sve je radilo, problem je došao naknadno, a otad sam prčkao po routeru



quote:

Može screenshot tog ekrana sa postavkama "virtualnog servera"? I screenshot ostalih postavki, tipa DMZ ili tako nešto?

Možda da probaš neki bolji forum, tipa Linksov forum? Ili Usenet ako nisu sve grupe već umrle? Jer, jebi ga, nisam ti niti ja nešto posebno stručan, nabadam, može biti da je ovo sa portovima totalno krivi trag.



stavit ću screenshot

ma poslao sam mejl frendu koji se time bavi, al mi još nije odgovorio, a ne da mi se registrirat na druge forume samo da bih nešto pitao budem ako potraje

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000