forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 52 - Stakleni mačevi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/04/2016 : 20:56:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


U svijetu kojem prijeti neminovna smrt njegova sunca, mlada Yama živi mirno i sretno kao kći seoskog poglavice. Ali sve se mijenja onog dana kad s neba padne stakleni mač, kao što je proročanstvo najavilo. Tko god dotakne mač pretvori se u staklo i umire. Orland, lokalni ratni moćnik, dolazi uzeti jedinstveno oružje, ali ne uspijeva. U tom pokušaju Yamin otac je ubijen, a majka oteta. Međutim, Yama bježi i preživljava s jednom jedinom mišlju: kad odraste vratit će se po stakleni mač i osvetiti roditelje.

Kolorka 52 • Stakleni mačevi • 220 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Sylviane Corgiat • Crtež Laura Zuccheri • Prijevod Vlatko Ćesić i Josip Sršen • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.4.2016. • Cijena 220 Kn

Trouble will find me

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 19/04/2016 : 21:33:50  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
E ovome se izuzetno radujem i imam od toga veelika, velika fantasy očekivanja

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 19/04/2016 : 21:37:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Mljac😊

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/04/2016 : 21:58:08  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ovaj bi dosao za opustanje i razonodu. al voleo bih da bude dobar strip za opustanje i razonodu, zavir mi je maglovit
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 19/04/2016 : 23:06:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Reklo bi se trendovski fantasy s adolescentima i neobičnim stvorenjima... možda i distopijski... ali tko zna, možda me i ugodno iznenadi...


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 19/04/2016 : 23:10:48  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Nekako mi naslovnica i crtački stil bacaju na Myazakijevu Mononoke-hime (inače, poprilično precijenjeno djelce).
To mi je, uz dobar crtež, dovoljan razlog za kupnju na slijepo.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 20/04/2016 : 10:51:59  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
a meni posle prvog uzbuđenja, posle predogleda pao interes na pola koplja. Ne znam?? :(
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/04/2016 : 11:00:20  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

a meni posle prvog uzbuđenja, posle predogleda pao interes na pola koplja. Ne znam?? :(



ah, tesko ce se doci do nekog pravo dobre fantazije. ozbiljne autore to nesto ne interesuje, pa to rade ovi sto oce da se dodvore publici

Edited by - kasper on 20/04/2016 11:04:51
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 20/04/2016 : 11:01:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Najveću dvojbu imam oko ovog stripa...nisam neki fan sa jedne strane epske fantastike, plus mi nekako preview nije "seo" previše mi je klišeizirano...Ali ću ga 80 % uzeti ako ništa a ono mom detetu će se možda svideti...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/04/2016 : 11:06:06  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
jos da se dopunim. ovaj strip bi bio nesto tipa Fibra za siroke narodne mase, kojima je opet Fibra previse 'ozbiljna' pa ovaj strip mozda i promasi ciljanu publiku. realno, da ovo izda LL otisao bi ocas posla. ili mozda gresim?
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 20/04/2016 : 11:25:07  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

jos da se dopunim. ovaj strip bi bio nesto tipa Fibra za siroke narodne mase, kojima je opet Fibra previse 'ozbiljna' pa ovaj strip mozda i promasi ciljanu publiku. realno, da ovo izda LL otisao bi ocas posla. ili mozda gresim?



mislim da griješiš, na Bedetheque strip je pobrao dosta pozitivne kritike i visoke ocjene pa mislim da se ne radi o tom rangu koji spominješ, ja ga gledam kao neki veliki odmak od oficijelne fantasy produkcije
Interesantno je da su strip uradile dvije žene te tako po tome daju jedno drugačije gledište na fantasy, mene to zapravo i jako zanima - a ma ne tvrdim ovime da je strip feministički, uopće ne
pa sad i pogledajmo koliko je tu ženskih autora dalo nove poglede i revitaliziralo žanrove: Ursula K le Guinn, C. J. Cherryh, Mary Shelley, Lois McMaster Bujold, Margaret Atwood, Naomi Novik, James Tiptree, Jr (Alice Sheldon) ... dosta ih nisam ni naveo
Sve u svemu primamljivo i interesantno i sa gledišta pričanja priče, sumnjam da ću uopće biti razočaran

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/04/2016 : 12:04:55  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

quote:
Originally posted by kasper

jos da se dopunim. ovaj strip bi bio nesto tipa Fibra za siroke narodne mase, kojima je opet Fibra previse 'ozbiljna' pa ovaj strip mozda i promasi ciljanu publiku. realno, da ovo izda LL otisao bi ocas posla. ili mozda gresim?



mislim da griješiš, na Bedetheque strip je pobrao dosta pozitivne kritike i visoke ocjene pa mislim da se ne radi o tom rangu koji spominješ, ja ga gledam kao neki veliki odmak od oficijelne fantasy produkcije



nebitne su ocene, ne govorim o losim i dobrim stripovima.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 20/04/2016 : 23:13:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Ovo deluje kao prava avantura...preskocio sam privju, ocu da sto manje znam o stripu pre citanja. Naslovnica me osvojila
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 27/04/2016 : 17:04:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Palo prelistavanje...ma ljubav na prvi pogled kad je crtez u pitanju
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 27/04/2016 : 17:50:06  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Palo prelistavanje...ma ljubav na prvi pogled kad je crtez u pitanju



Samo prelistavas?
Ja ga vec citam, cak preskocio Hombreta radi njeg ;o))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/04/2016 : 18:20:43  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Palo prelistavanje...ma ljubav na prvi pogled kad je crtez u pitanju



Samo prelistavas?
Ja ga vec citam, cak preskocio Hombreta radi njeg ;o))




stari ti je to voajer
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/04/2016 : 19:11:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Pustio preview.
Crtež mi se svidio na prvu. Priča me zaintrigirala kada su se zlikovci pojavili. Prekidan preview jer odluka je donesena. Ovo nabavljam...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/04/2016 : 22:13:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
I mene ovo privlači i priča (nadam se da se kasnije ne razvodnjava) i crtež.

Djeluje kao kvalitetan fantasy.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 27/04/2016 : 22:35:55  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Meni se ovo nije nimalo svidilo. Nekako dogurao do trećeg albuma i onda batalio.

Have mercy
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 27/04/2016 : 22:39:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by boddhisatva

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Palo prelistavanje...ma ljubav na prvi pogled kad je crtez u pitanju



Samo prelistavas?
Ja ga vec citam, cak preskocio Hombreta radi njeg ;o))




stari ti je to voajer


Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 24/05/2016 : 22:10:37  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Mali review

Dakle o crtezu ne treba trositi rijeci......cista 10ka......boja takodjer jako dobro prati crtez

O stripu......ono sta sam na kraju pomislio je da je autor zelio (morao) napraviti neki antologijski strip......u puno nastavaka.....mozda i cijeli universe (inkal, LOTR, DUNE...itd), jer ovo kako je krenulo je izgledalo jako dobro, no kako se primice kraju sve sam si mislio pa oa imam jos 20ak strNica......pa ne mogu oni to zavrsiti nikako....vjerojatno ima jos djelova.

Kad ono jok.....u tih nekoliko strAnica izbubali neki kraj brzinski.

Opcenito strip ima puno brzih scena i Bonellijevski je naivan i to jaaaaaaaaako.

Sve u svemu dosta veliko razocarenje, mozda su mi ocekivanja bila velika ali svakako ga necu opet citati

6/10
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 26/05/2016 : 13:27:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam strip u skeniranom izdanju na engleskom.

Nisam pročitao mnogo skeniranih stripova, iako ih nerijetko skidam i prelistavama prije odluke o kupnji.

Kod Staklenih mačeva mi se ponavlja situacija kao Kordejevog Smokea kojeg sam prvi put također čitao skeniranog.

Naime crtež je izvanredan, a uvećan na ekranu kompjutera izgleda fenomenalno.

Sama priča ima mnogo dobrih trenutaka, a što se tiče raspleta tu je stvar ukusa. Po meni sasvim solidan fantasy. Ako se previše očekuje doći će do razočaranja.

Po meni je scenarij za ocjenu 7, a crtež jaka 9, tako da ću se najvjerojatnije odlučiti na kupnju.

Jedino se nadam da neću biti kao Kordejeveg Smokea biti pomalo razočaran zbog veličine slika u tiskanom izdanju.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25755 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/05/2016 : 13:44:51  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Crtez fenomenalan͵prica slaba.
Samo za (velike?)ljubitelje fantasyja.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 26/05/2016 : 13:47:02  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
meni je ovde crtez monoton, manje vise ista kompozicija tabli kroz ceo integral
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 26/05/2016 : 14:00:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Crtez fenomenalan͵prica slaba.
Samo za (velike?)ljubitelje fantasyja.



Po meni je kod fantasy stripova scenarij općenito problem.

Ovdje je nekakva lista najboljih fantasy stripova:

http://www.comicbookresources.com/?page=article&id=50526

a ovdje i šira (sa pomalo čudnim naslovima):
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_fantasy_comics

Mali je broj fantasy stripova s čijim bih scenarijem bio posebno zadovoljan, a pogotovo ne sa cijelim opusima.

Kako je meni kod stripova crtež izuzetno važan Stakleni mačevi me itekako privlače.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 26/05/2016 : 14:02:28  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo
Mali je broj fantasy stripova s čijim bih scenarijem bio posebno zadovoljan, a pogotovo ne sa cijelim opusima.



pa uglavnom to pisu scenaristi losijeg kvaliteta. ta roba se dobro prodaje, postavka je takvu vrstu stripova je vec data, publika dobija to sto ocekuje i slicno.

Edited by - kasper on 26/05/2016 14:05:04
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.26 seconds. Snitz Forums 2000