forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Texone
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 29

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/02/2018 : 17:47:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Bozeli&Frizenda:Veliki Teks-Patagonija (Veseli četvrtak)

Teks i njegov sin u misiji pomirenja argentinske vojske i južnoameričkih indiosa iz pampe,te nalaženje krivaca za određena krvopilića (i spasavanje robova iz ruku istih) - analogija sa plavim bluzama i severnoameričkim indijancima - identična u svakom pogledu.
Jedan žestok Teks,sa prerezanim grlima,nemilosrdnim genocidom,i surovim ratom u surovoj prirodi, koji izvlače najgore iz ljudi.Pa čak i iz našeg junaka - ne pamtim da je Teks ovako žestoko ispizdeo,čak ni kad se radilo o njemu najmilijima.
Bozeli - uspeo je čika Mauro da na 224 stranice napravi odličnu priču;malo nesvakidašnju (u smislu,rekoh već,da je odstupila u pogledu okrutnosti u odnosu na standarde koje smo navikli u ovom serijalu),napetu,dinamičnu,potresnu...Možda za mrvicu sa prebrzim krajem,ali baš za mrvicu.
Frizenda - šta reći - trenutno jedan od najboljih italijanskih crtača,pa još na grande formatu - a potrudio se Paskvale,itekako se potrudio ovde.
Izdanje - grandiozno u svakom pogledu;za mene i pregrandiozno (moglo je to i u nešto manjem formatu,bez onih dodataka nakon stripa...),ali zagarantovano uživanje je ono što se nikako ne može osporiti.
5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 25/02/2018 : 22:57:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Možeš li usporediti izdanja Veselog četvrtka i Stip-Agenta što se tiče sadržaja i kvalitete? I Frisendu i Magnusa. Nemam naime niti jedno izdanje pa me zanima ukoliko bih se odlučio za nabavku koje bi bilo bolja opcija.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 25/02/2018 : 23:35:48  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Definitivno Veseli Četvrtak. Neusporedivo bolje otisnuto.
A kuknjava da je VČ izdanje skupo, pogledaj koliko traže za SA.
Mislim da i sa Magnusom prolaziš jeftinije sa VČ.
A dobiješ puno bolji kvalitet.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/02/2018 : 01:13:20  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ja imam oba izdanja Patagonije i neuporedivo je bolje odstampana Patagonija Veselog cetvrtka plus odlicna analiza epizode iz pera strip kriticara Zorana Djukanovica, nju sam prvo procitao jer sam vec citao epizodu u izdanju SA.
A Magnusov je isto sjajno odstampan a na kraju ima preko 100 stranica dodataka i bukvalno je monografija o radu i stvaralastvu Magnusa. Oba broja su vrhunska izdanja i najtoplije ih preporucujem!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/02/2018 : 06:53:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Hvala obojici!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/02/2018 : 20:09:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Možeš li usporediti izdanja Veselog četvrtka i Stip-Agenta što se tiče sadržaja i kvalitete? I Frisendu i Magnusa. Nemam naime niti jedno izdanje pa me zanima ukoliko bih se odlučio za nabavku koje bi bilo bolja opcija.


svakako da je bolje Četvrtkovo - going ti je sve lepo objasnio.
Jednog trenutka sam imao i SA i VČ Magnusa,dok sam Frizendu pozajmio.

Kod Magnusa sam se odlučio za SA,a VČ prodao - meni više odgovara što je izdanje manje,kako veličinom,tako i debljinom;srpska verzija mi je jednostavno preglomazna (prostor za stripove mi postaje sve dragocenija stavka),a svi dodatni dodaci dovoljni za jedno čitanje.Osim toga,hrvatsku verziju sam platio tri puta manje.

Glede Patagonije,Veseljaci imaju bezobrazno skupu cenu,a Agentaši ludački skupu - tako da mi ne pada na pamet da nijednu kupujem;a hvala bogu,pa imam i od koga da je pozajmim.Mada,i da nemam,nije u pitanju strip koga je smrtni greh ne pročitati ga.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 26/02/2018 : 20:26:38  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
sa patagonija ima cenu ko i svaki tex drugi gigat, dok se nije rasprodao. sad je druga prica, al ko ju je hteo nabavo je

Edited by - kasper on 26/02/2018 20:27:21
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/02/2018 : 20:44:03  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Bosseli&Suarez:Tex-Kubanski pobunjenici (Strip-Agent,Tex Gigant 23)

Nakon Džeka i Patagonije,još jedan hvalevredan Teksov Gigant koji sam pročitao u zadnjih nekoliko meseci.Verovatno zahvaljujući činjenici da ga ne potpisuje Nici.Da se razumemo - poštujem ovog autora,ima podosta sjajnih epizoda koje nam je podario na Teksu,volim ga i na Nik Rajderu,ali odavno je ušao u neku učmalost i uglavnom izbacuje prosečne priče.
A Pobunjenici sa Kube nisu nikako prosečni.Nije sad da je Bozeli tu nešto razvalio,ima scenario po meni i par primetnih padova u kvalitetu,ali kad se sve zbroji,pa još sabere sa jako dobrim Suarezom ispadne to za jednu,iz mog ugla, 4.5/5.

Ne bi li došao do oružja,a samim tim i do moći,kubanski crni mag santerije (kubanske religije slične vuduu) preko posednika kidnapuje sina Henrija Pikarda,političara i bogatog zemljoposednika,tražeći da mu dostavi otkupninu na Kubu,na kojoj trenutno vlada rat između španske vlasti i pobunjenika.Na njegovu nesreću Pikardov prijatelj je Montales,koji angažuje svog prijatelja a našeg junaka Vilera Teksa,da mu do'aka.Te Teks i Montales,kao nekad,kreću na Kubu u ludu avanturu.
Suarez ima taj tipičan crtački stil sa dosta crnila i pravih linija poput mnogih poznatih autora španskih korena,ali nekako mi deluje da mu je rad mnogo efektniji na manjem formatu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 26/02/2018 20:44:19
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/03/2018 : 18:30:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Manfredi&Gomez:Tex-Prema Oregonu (Strip-Agent,Tex Gigant 24)

Još jedno prijatno iznenađenje u ediciji Teksovih Giganata - nije ni čudo kad scenarista nije Nici,i kad opet imamo latinskog crtača - ovog puta,meni nepoznatog,Karlosa Gomeza.Veoma,veoma dobar strip,koji bi mi verovatno bio i odličan da je imao razrađeniju završnicu.

Teks i Karson jure ubicu svog kolege,mladog Flečera,koji iza sebe ima već 18 žrtava,svaku ubijenu iz nepoznatih pobuda.Put im se ukršta sa malim karavanom sastavljenim od 6 žena,čvrsto rešenih da iz Jute dođu u Oregon,gde ih čekaju mladoženje.Rendžeri odlučuju da se pridruže devojkama,kako bi im se našli pri ruci u tom teškom poduhvatu.

Ovo bi bio punokrvni vestern - sa svim potrebnim elementima - razbojnicima,revolveraškim obračunima,indijancima,napadom na karavan,muškoženskim odnosima na divljem zapadu... - i sve je to Manfredi lepo sklopio,zaista odavno nisam osetio tu staru dobru kaubojsko&indijansku atmosferu.Rekoh već da mi je najslabija karika kraj,koja je prebrza u odnosu na ritam prethodnih 200-ak stranica.
Gomez - jako detaljan,sa krupnim kadrovima,čini mi se da katkad u crtanju likova kao uzor ima Hoze Luisa Salinasa (Cisko Kid) - sve u svemu,sjajan crtač.

4.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 04/03/2018 : 19:07:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo da je Gomez preuzeo crtanje serijala Dago upravo od Alberta Salinasa, sina Josea Liusa.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/03/2018 : 20:46:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Zanimljivo da je Gomez preuzeo crtanje serijala Dago upravo od Alberta Salinasa, sina Josea Liusa.


ups,pročitah predgovor,ali ne povezah Hozea i Josea Salinasa.
Znači da sam bio u pravu kad sam u Gomezovom stilu prepoznao Hozea/Josea.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/03/2018 : 16:48:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Nizzi&Seijas:Tex-Hijene iz Lamonta (Strip-Agent,Tex Gigant 25)

Počeo je ovaj Texone sjajno;i gurao bogami tako prilično dugo.A onda je Nici,kako to samo on majstorski ume,odradio zadnji kvoter u svom prepoznatljivom stilu - trivijalno do koske - i po ko zna koji put zajebao stvar.Mislim,nije strip loš;naprotiv,jako mi je dobar kad se sve zbroji i oduzme;ali malo je falilo (nekih 45 stranica) da nam podari odličan Gigant.
Veliku zaslugu za veoma dobar Grande Tex ima Seijas - ovaj crtač me je kupio još na Negru Blanku;nije sad da Ernesto ima neki neznamkakav kvalitet,ali definitivno mu stil odiše žešćom pozitivom - lica su nasmejana,dekoltei duboki,život je lep!

Radnja je prilično prosta,nepretenciozna,ali jako šarmantna i idealna za jedno savršeno nedeljno opuštanje uz starog dobrog Vilera Teksa - prateći trag dvojice razbojnika, T&K stižu u maleni Lamont,gde susreću starog znanca,Martina.Bivšeg vojnika,a danas radnika na velikom ranču.I baš on upoznaje junake sa nelagodnom situacijom u kojoj se našla njegova mlada gazdarica,koju su lokalne glavonje na perfidan način ostavile (u stvari,tek će je ostaviti) bez nasledstva,a u svoj toj priči,niko nema snage da im se suprostavi.Te se Teksu pali lampica zaštitnika nejakih, i kreće u sprovođenje pravde.
Tematika viđena xyz puta,ali rekoh,ispričana (te nacrtana) šarmantno i jako čitljivo (te gledljivo) - i da Nici nije bio Nici,moglo je to ispasti još bolje.


4/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 05/03/2018 16:50:41
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 06/03/2018 : 20:21:48  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Jučer mi je stigla Patagonija od VC-a. Sto reci, stvarno fenomenalno izdanje! Kvaliteta otiska je odlicna, identična otisku u izdanju Epicenter Comicsove Patagonije. Razlika je u tome sto je VC-ovo izdanje još većeg formata i papir je hrapav dok je nas, tj. Epicentrov papir gladak, sjajan.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 06/03/2018 : 20:26:49  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Evo dobre vijesti za onaj mitski Teksone Claudia Ville, on je sa brojem 428 prestao crtati ilustracije za talijanski reprint "Tex Nuova Ristampa", te ilustracije će sada raditi Maurizio Dotti, link:

http://www.sergiobonelli.it/home/2018/03/05/gallery/maurizio-dotti-e-le-cartoline-di-tex-1002484/

... možda ovo nekome izgleda beznačajno ali kad se u obzir uzme Villina iznimna sporost u crtanju tabli, ova "obveza manje" može biti samo pozitivna.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 07/03/2018 : 14:10:03  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Sporost je cijena top kvalitete :)
Go to Top of Page

MaTex
Average Member



Croatia
567 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 07/03/2018 : 15:32:46  Show Profile Show Extended Profile  Send MaTex a Private Message  Reply with Quote
Dotti priznaje da na ilustraciju 'izgubi' dva dana ili kako kaze,dvije table stripa..preneseno na Villu,valjda ce i njegov texone stici u ovom stoljecu
Go to Top of Page

MisterYES
Average Member



Bosnia and Herzegovina
559 Posts

Member since 01/10/2003

Posted - 07/03/2018 : 15:42:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit MisterYES's Homepage  Send MisterYES a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar
... možda ovo nekome izgleda beznačajno ali kad se u obzir uzme Villina iznimna sporost u crtanju tabli, ova "obveza manje" može biti samo pozitivna.



Fol je što (moze se cuti u nekim intervjuima i procitati takodje u intervjuima) da mu za tablu zapravo treba 1 dan. Sto je generalno i više nego brzo. Cak nisam siguran ni koliko mu sam vjerujem u tu izjavu obzirom na izgled tabli Ali izgleda da su ga bas sve vrste naslovnica vremenski poklopile pa...sigurno ce ici brze kako god.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2277 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 07/03/2018 : 18:19:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MisterYES



Fol je što (moze se cuti u nekim intervjuima i procitati takodje u intervjuima) da mu za tablu zapravo treba 1 dan.




Nemoguće.






Edited by - Kontrast 2 on 07/03/2018 19:06:00
Go to Top of Page

MisterYES
Average Member



Bosnia and Herzegovina
559 Posts

Member since 01/10/2003

Posted - 08/03/2018 : 11:50:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit MisterYES's Homepage  Send MisterYES a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

Nemoguće.





Evo negdje na oko 10 minuta i 10 sekundi https://video-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t42.9040-2/10000000_395745964197489_3474284717447053312_n.mp4?efg=eyJybHIiOjE1MDAsInJsYSI6NDA5NiwidmVuY29kZV90YWciOiJzdmVfaGQifQ%3D%3D&_nc_eui2=v1%3AAeF79pCJFXFqYu86mmC-BSyIHUds0JE2snbXpwxFq7XOlvQ28NVEJ8VnuluD3G-5qYbppkafY8aTwk9B596ttks340egJANxvUhQ-IOtg5XB1Q&rl=1500&vabr=505&oh=62d0a1d0eadb41bfcd0afafe969cf737&oe=5AA14C24

Evo sa foruma jednog, (Google je trans ali...)



Edited by - MisterYES on 08/03/2018 11:58:08
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 08/03/2018 : 11:56:31  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MisterYES



Fol je što (moze se cuti u nekim intervjuima i procitati takodje u intervjuima) da mu za tablu zapravo treba 1 dan. Sto je generalno i više nego brzo. Cak nisam siguran ni koliko mu sam vjerujem u tu izjavu obzirom na izgled tabli Ali izgleda da su ga bas sve vrste naslovnica vremenski poklopile pa...sigurno ce ici brze kako god.


Vjerovatno ga nisi dobro razumio, valjda je rekao da mu za jednu tablu treba mjesec dana, mada mislim da mu treba i više.
Dok on nacrta tri table, Ferri za to vrijeme uradi Divove dobra i zla.

Edited by - King Warrior on 08/03/2018 11:57:18
Go to Top of Page

MisterYES
Average Member



Bosnia and Herzegovina
559 Posts

Member since 01/10/2003

Posted - 08/03/2018 : 12:02:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit MisterYES's Homepage  Send MisterYES a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior
Vjerovatno ga nisi dobro razumio, valjda je rekao da mu za jednu tablu treba mjesec dana, mada mislim da mu treba i više.
Dok on nacrta tri table, Ferri za to vrijeme uradi Divove dobra i zla.


Pogledaj video i sliku u prethodnom postu...ne znam... "una giornata"

"Ja samo čitam vijest"

Edited by - MisterYES on 08/03/2018 12:04:19
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 08/03/2018 : 12:22:25  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Čovjek je stvarno vanserijski talenat, ali užasno su ga razmazili.
Mefista je crtao deset godina, sada je na novoj epizodi oko dvanaest godina, ako se ne varam. Mislim, preko dvadeset godina mu je potrebno za dvije epizode. Katastrofa!
Treba još reći da su mu i Texove naslovnice postale užasno monotone i dosadne, dok Dylanove za superbook izgledaju kao da ih je nacrtao jedan drugorazredni crtač. Šteta, zaista, kao što rekoh vanserijski je talenat.
Go to Top of Page

MisterYES
Average Member



Bosnia and Herzegovina
559 Posts

Member since 01/10/2003

Posted - 08/03/2018 : 12:52:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit MisterYES's Homepage  Send MisterYES a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior
Treba još reći da su mu i Texove naslovnice postale užasno monotone i dosadne


Medju novijima su i neke, po meni najbolje. A vizavi brzine za tablu, ja sam ga shvatio u smislu da "Kada uopste ima vremena da im se posveti, onda je jedna za dan/dan i po." A ne da se statisticki izracuna brzina za tablu na osnovu tempa kojim ih izbacuje ovako dok ih radi maltene usput tek. Pa onda ispada mjesec i vise jel.

Na novoj epizodi ja mislim čak i 15+ godina, ali cinjenica je da od tih 15 ima sigurno pauza od 5 punih da nije "ni dotakao Texone". Bez da ga "branim" cisto onako...vidi se da je razlog preokupiranost, ne nuzno sporost.

Edited by - MisterYES on 08/03/2018 21:33:08
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2277 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 09/03/2018 : 13:24:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MisterYES



Evo negdje na oko 10 minuta i 10 sekundi




Ne sumnjam da tako piše - nego sumnjam u istinitost te Viline izjave.
Možda osnovna izrada traje toliko, ali onda dolazi "peglanje", doterivanje, promena kadrova, promena nekih detalja u kadrovima,...

Zadnji strip mu je od pre 15 godina.
Da mu za ilustracije treba dva dana, da crta po tri mesečno (mislim da nema više izdanja)- to je 6 dana.
Nek radi 20 dana mesečno - to je još slobodnih 14 dana.
Ali, neka ih je samo 10.
10 dana x 1 strana x 12 meseci x 15 godina = 1.800 strana.
A on nije uradio ni tih 240 za Gigant.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2277 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 09/03/2018 : 13:28:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior


Dok on nacrta tri table, Ferri za to vrijeme uradi Divove dobra i zla.





I to zavidnog kvaliteta.
Ali - jedan je Maestro.
Go to Top of Page
Page: of 29 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000