forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Bajke 1, 2 i 3
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

Markos
Webmaster



Croatia
28964 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/05/2016 : 08:24:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Uopće se ne ljutim, samo kažem.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
966 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 16/05/2016 : 08:27:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
Bajke je meni sasvim okej prijevod. Ono što se meni ne sviđa je prijevod imena. Recimo Snow White = Snješka Bijelić. Meni će Snješko Bijelić uvijek biti ona antropomorfna tvorevina od snijega (aka Snjegović, Snowman, Snješka bi bila njegova female verzija) :D
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25897 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/05/2016 : 08:29:34  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Oni koji vole na engleskom mogu kupiti u mene na aukciji:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 16/05/2016 : 09:43:09  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Iako je u krajnjem slučaju svejedno da li se strip zove Bajke ili Basne, što se tiče prijevoda naslova nije sve to baš tako jednostavno.
Likovi iz bajke mogu biti dio basne ...
Uostalom, iz ovoga se može vidjeti kako to nije baš sve tako jednostavno:
http://www.merriam-webster.com/dictionary/fables



Peyo, ili obrnuto: likovi iz basni mogu biti dio bajki ;o))
međutim, ja mislim da je ova rasprava jako jako dobra kao i da smo svi u pravu ne radi se ztapravo o izboru da li je naslov bajke ili basne nego se radi o stavljanju likova iz bajki i basni u "novi kontekst" a to je ovdje ovaj strip
ima i još primjera ovoga "stavljanja u kontekst" koji navodim, ali najpoznatiji svima je tu sam crtić Shrek


Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 16/05/2016 : 09:56:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Jedva čekam da uzmem pod ruku, iako generalno čitam serijale "odjednom" odnosno kada je zaokružena priča (ovo je i dalje going on, ako se ne varam), a vidim da ima i nekih spin-off izdanja?

Sa jedne strane me brine da li se kvalitet održava na nivou a sa druge se nadam da će prodaja ovde ići dobro...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28964 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/05/2016 : 10:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne, serijal je završen!

Trouble will find me
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 16/05/2016 : 10:08:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

quote:
Originally posted by Peyo

Iako je u krajnjem slučaju svejedno da li se strip zove Bajke ili Basne, što se tiče prijevoda naslova nije sve to baš tako jednostavno.
Likovi iz bajke mogu biti dio basne ...
Uostalom, iz ovoga se može vidjeti kako to nije baš sve tako jednostavno:
http://www.merriam-webster.com/dictionary/fables



Peyo, ili obrnuto: likovi iz basni mogu biti dio bajki ;o))
međutim, ja mislim da je ova rasprava jako jako dobra kao i da smo svi u pravu ne radi se ztapravo o izboru da li je naslov bajke ili basne nego se radi o stavljanju likova iz bajki i basni u "novi kontekst" a to je ovdje ovaj strip
ima i još primjera ovoga "stavljanja u kontekst" koji navodim, ali najpoznatiji svima je tu sam crtić Shrek





Složio bih se s tobom uz napomenu da su stripovi većinom bajke ...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 16/05/2016 : 10:26:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
opaaaa, to se trazi

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 16/05/2016 : 11:01:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Ovi stripovi me jako zanimaju...
Tko nebi volio bajke:)
O čemu se ovdje u biti radi?
Jel ovo neka vrsta parodije u stilu Winshlussovog Pinokia ili neke "ozbiljnije" priče u kojima se pojavljuju likovi iz bajki pa ih netko tamani kao recimo Gea?
...ili pošto je strip američki, možemo očekivati nešto u stilu američkih serija poput "Supernatural" i sl.?
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/05/2016 : 11:03:31  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki
Jel ovo neka vrsta parodije u stilu Winshlussovog Pinokia



nedo Bog da je tako, pi pi pi
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 16/05/2016 : 11:03:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Wolfman

Bajke je meni sasvim okej prijevod. Ono što se meni ne sviđa je prijevod imena. Recimo Snow White = Snješka Bijelić. Meni će Snješko Bijelić uvijek biti ona antropomorfna tvorevina od snijega (aka Snjegović, Snowman, Snješka bi bila njegova female verzija) :D


Bajke je i meni sasvim ok prijevod naslova, a Snow White je kod nas oduvijek bila Snjeguljica....ne znam u kojem kontekstu bi to ispalo Snješka Bijelić?
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 16/05/2016 : 11:06:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Oki
Jel ovo neka vrsta parodije u stilu Winshlussovog Pinokia



nedo Bog da je tako, pi pi pi


Zašto? ...pa meni je taj Pinokio pravo malo remek djelo bez obzira što u njemu Snjeguljica malo više na...strada
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/05/2016 : 11:12:55  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
meni je Pinokio, uh, bolje da cutim
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28964 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/05/2016 : 11:16:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Ovi stripovi me jako zanimaju...
Tko nebi volio bajke:)
O čemu se ovdje u biti radi?
Jel ovo neka vrsta parodije u stilu Winshlussovog Pinokia ili neke "ozbiljnije" priče u kojima se pojavljuju likovi iz bajki pa ih netko tamani kao recimo Gea?
...ili pošto je strip američki, možemo očekivati nešto u stilu američkih serija poput "Supernatural" i sl.?


A da pročitaš preview?

http://www.fibra.hr/Download.asp?ID=185

Trouble will find me
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 16/05/2016 : 11:24:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ne, serijal je završen!



Super. Onda ću se načekat sa čitanjem ...letimčno sam gledao wikipedia pa mi se tamo učinilo da je ongoing...ali svakao se uzima..
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
966 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 16/05/2016 : 11:26:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Ovi stripovi me jako zanimaju...
Tko nebi volio bajke:)
O čemu se ovdje u biti radi?
Jel ovo neka vrsta parodije u stilu Winshlussovog Pinokia ili neke "ozbiljnije" priče u kojima se pojavljuju likovi iz bajki pa ih netko tamani kao recimo Gea?
...ili pošto je strip američki, možemo očekivati nešto u stilu američkih serija poput "Supernatural" i sl.?



Pa kad već uspoređuješ s američkim serijama, onda bi najbolja usporedba bila "Once upon a time".

Fables je meni, naravno, puno puno bolje. Ukratko: likovi iz bajki (i općenito folklora) su prognani iz svojih bajkovitih zemalja i moraju se snalaziti u našem (stvarnom) svijetu. Likovi su bazirani na originalnim bajkama, a ne na Disney verzijama.

Edited by - Wolfman on 16/05/2016 11:28:42
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 16/05/2016 : 11:34:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Oki




A da pročitaš preview?

http://www.fibra.hr/Download.asp?ID=185


Ahhh preview...to ti je isto kao kada te ženska napali, skine sebe, skine tebe...pa ti na kraju neda ništa (prije braka)

...a budem malo pogledao i taj preview večeras, malo mi krivo što prekosutra idem za Zagreb, a novci za stripove u ovom mjesecu su već raspoređeni po prijašnjim dogovorima,al' dobro, neće se ovo valjda rasprodati za mjesec dva, iako mi se čini da budi zanimanje više od ostalih najava...
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 16/05/2016 : 11:37:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Wolfman

quote:
Originally posted by Oki

Ovi stripovi me jako zanimaju...
Tko nebi volio bajke:)
O čemu se ovdje u biti radi?
Jel ovo neka vrsta parodije u stilu Winshlussovog Pinokia ili neke "ozbiljnije" priče u kojima se pojavljuju likovi iz bajki pa ih netko tamani kao recimo Gea?
...ili pošto je strip američki, možemo očekivati nešto u stilu američkih serija poput "Supernatural" i sl.?



Pa kad već uspoređuješ s američkim serijama, onda bi najbolja usporedba bila "Once upon a time".

Fables je meni, naravno, puno puno bolje. Ukratko: likovi iz bajki (i općenito folklora) su prognani iz svojih bajkovitih zemalja i moraju se snalaziti u našem (stvarnom) svijetu. Likovi su bazirani na originalnim bajkama, a ne na Disney verzijama.


Ne trebam čitati preview, ovo zvuči predobro za "dijete" poput mene
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25897 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/05/2016 : 11:41:01  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pitas o cemu se radi u stripu a neces procitati privju?
Ima nas svakakvih:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 16/05/2016 : 14:41:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
moj favorit u ovoj turi

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 18/05/2016 : 18:34:41  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Samo par stranica previewa bilo mi je dovoljno da se uvjerim da ovo treba pazariti. Fora sa snjeguljicom koju su silovali sedam outcast-midgeta s downovim sindromom uvijek pogađa u cilj

Go kneel and weep
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/05/2016 : 08:53:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

meni je Pinokio, uh, bolje da cutim



zajebavaš ???

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 19/05/2016 08:53:51
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/05/2016 : 09:43:48  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by kasper

meni je Pinokio, uh, bolje da cutim



zajebavaš ???



najgora vrsta zabave za strip mase , al tema su bajke

Edited by - kasper on 19/05/2016 09:44:10
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 26/05/2016 : 12:36:09  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
prozdrno sam Zivotinjsku farmu. i kako to zna da bude kad se neki strip dugo ceka, ocekivanja budu ispunjena . ovo je odlicno, vise o svemu u nekom kasnijem javljanju

Edited by - kasper on 16/06/2016 17:33:28
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 26/05/2016 : 12:59:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

prozdrno sam Prognane legende. i kako to zna da bude kad se neki strip dugo ceka, ocekivanja budu ispunjena . ovo je odlicno, vise o svemu u nekom kasnijem javljanju



Samo nam nemoj prodavat' bajke ....

Šalim se naravno, sa zanimanjem očekujem tvoje i druga mišljenja ...
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000