forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Bajke 1, 2 i 3
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/07/2016 : 17:13:02  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay
Svidja mi se usporedba, trans stvarno djeluje tako nekako na mene... nesto tako kako ti kako djelujes na mene...kao laksitiv...zadovoljan sam.



svasta, trans nike mogao da deluje na tebe, kad ga nisi ni citao. tvoje falisanje da jesi mu dodje tipa da se buba hvali da joj optrovni sprej ne moze nista, a ona samo hodala po boci. i ajde sto si takav, nesposoban, nego sto stavljas cestitog lika za avatar, seres i seres po svemu gde stignes
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 16/07/2016 : 17:29:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Ufff, zasluzujes ignoriranje, al ajd. Ok. Serem jer to fali ovom forumu, to ti je valjda jasno, fali i LOSA kritika. Serem jer kriticari postoje da komentiraju i dobro i lose. A mi smo svi ode kriticari vjerujem. Serem jer forum ide k tome da ako imas pohvalit odredjeni strip to mozes, a ako nemas sta lipo rec ili suti ili ublazi to ili imaj posla s botovima poput tebe. Tako da, sranje je prijeko potrebno ovom forumu, o da. /

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/07/2016 : 17:53:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Ufff, zasluzujes ignoriranje, al ajd. Ok. Serem jer to fali ovom forumu, to ti je valjda jasno, fali i LOSA kritika. Serem jer kriticari postoje da komentiraju i dobro i lose. A mi smo svi ode kriticari vjerujem. Serem jer forum ide k tome da ako imas pohvalit odredjeni strip to mozes, a ako nemas sta lipo rec ili suti ili ublazi to ili imaj posla s botovima poput tebe. Tako da, sranje je prijeko potrebno ovom forumu, o da. /


Ako ti se strip nije svidio, sasvim je u redu da ga kritiziraš.

Samo, ne treba izmišljati stvari da bi dokazao svoje mišljenje.

Ne treba generalizirati, i uspoređivati produkciju jedne izdavačke kuće s produkcijom cijele jedne države.

Ne treba izvrtati činjenice, pa za stripove namijenjene odraslima govoriti da su namijenjeni dijeci.

Ne treba govoriti o etici i moralu, kada su ti vlastite vrijednosti moralno upitne.

I nemoj nikada svoje mišljenje prezentirati kao najvrijednije i apsolutno. Tvoje mišljenje je samo tvoje mišljenje. Ništa više od toga.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6809 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 16/07/2016 : 17:54:21  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
@Zagor-te-nay

Nažalost, ne znaš o čemu pričaš.

Porediš američke stripove za odrasle, sa "evropskim" za klince ili "all ages" - porediš babe i žabe i dolaziš (normalno) do sumanutih zaključaka, kako je loše što nema odgojne crte, tamo gde je i ne treba tražiti.

Očigledno, previše olako skinutih i nabrzinu pretrčanih skenova, rezultira površnim čitanjem i pre svega čitanjem (prelistavanjem?) onoga što ti nije po ukusu, nije ti blisko i ne kapiraš kako treba. To je problem sa kompjuterskom generacijom - video sam, mislim da sam kao čitao, izbrisao, nije mi se dopalo...

Samo postojanje natprirodnih osobina ima veze sa fantastikom pre svega, ne sa fašizmom, a super-heroji, kao mnogo puta rečeno, jesu moderna mitologija. Da, američkog porekla, ali dosta je one stare mitologije poteklo iz Evrope (nordijska, grčka, slovenska, rimska...) i drugih starijih civilizacija, pa zašto ne bi imali i ovu, sada, kad je baš dobro prihvaćena?

Prva poznata pisana književna dela (Homerova) su prepuna natprirodnih bića, pročitaj makar deo Ilijade i videćeš da se uz ljudske borce non-stop bore bogovi i polu-bogovi sa najrazličitijim moćima. Još jednom, to nije fašizam (oblik državnog uređenja koji će nastati neku hiljadu godina kasnije) i nema nikakve veze sa tim što je u suštini ljudskog bića, kroz istoriju bilo da stvara natprirodna bića (u umetnosti) sa sopstvenim osobinama.

Naravno - izjave koje američki strip izjednačavaju sa super-herojskim ("izuzev Betmena" ?!) ne govore samo (opet) o nepoznavanju stripa kao medija, nego čak i ovog foruma, koji na svojim topicima itekao tretira i ne-superherojski američki strip.

Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 17/07/2016 : 00:06:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Eto mee. Pazi ti Bushida, on i dalje o moralu, kritizira skenirane stripove direktno s ilegalih windowsa...mocno...nadam se da si clan samo strip foruma, kakva bi tek moralna vertikala bio na forumu o glazbi, il nedajboze serijama? :-)Ha, tako mi i treba kad se kacim s prozvanim botovima, to je ta treca opcija kad bacis kost, al neka, dali smo malo zabave kojem clanu koji je svratio ode.
Sta rec za kraj...malo cinizma mozda...zakljucak je jasan... ja samo radim pretpostavke o stripovima, citam ih onako letimicno zadnijh 30 godina, i to samo skenirane, ukradene, osim Zagora, njega bas kupujem i njemu se bas ono posvetim i klanjam kako mi avatar sugerira, kao i Ajduku....ajd tu i tamo kojeg Bleka kupim. Ukratko...ja samo pretpostavljam o stripu a Vi ne pretpostavljate o meni...jer me naravo znate odlicno. Odsad upijam svaku vasu kritiku moji strucni forumasi, kao o stripu, tako i od drugim forumasima i njihovoj kompetenciji. Ja cu ostati u pozadini foruma kao gledatelj samo, kao i mnoge druge neznalice koje su napustile ovaj forum i nadati se da cu doseci vas level ukusa,strucnosti i postenja jednog dana. Laka vam noc.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 17/07/2016 : 06:04:08  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Mr.Buchido je prekrasan lik i sigurno najveci poznavatelj stripova na tom forumu..
Jedino se ponekad pitam, dal se njemu svi ti stripovi svidaju ili samo tako ocijenjuje da se kome ne zameri...
Ja jos nisam procitao..ispravite me ako gresim.da se mu koji strip ne svida...mozda na bonelli forumu, ali kodFibre,manga,amera sve je cisto zlato...
Za kriticara premalo kritican..samo to.
Inace je stvarno lik za divljenje...koliko taj covjek poznaje tematiku.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 17/07/2016 : 06:09:31  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

tenej i nema sta da trazi kod transa, to je jasno. al ove bajke jesu strip za siroku populaciju, pa i za bonelijevce sem onih najzadrtijih


dobro da znam..onda nije za mene...hvala duse.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 17/07/2016 : 06:13:44  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

tenej i nema sta da trazi kod transa, to je jasno. al ove bajke jesu strip za siroku populaciju, pa i za bonelijevce sem onih najzadrtijih


dobro da znam..onda nije za mene...hvala duse.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4701 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 17/07/2016 : 07:18:04  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

A ti moja mocvaro, ako Trans nije namjenjen teen ekipi, onda je to tek zalosno. Tesko da neko zreo moze uzivat u onolikoj kolicini wc humora i radnje....




E moj tovare, kako si se neinteligentno kompromitirao...
Dopusti da ti kažem da je transmetropolitan veoma moralan strip upravo zato što na tako rigorozan način prikazuje i kritizira svijet u kojem živimo, i što autorima nije mrsko reći kako stvari stoje. Ali ne, glavni lik psuje, pa to je nedopustivo! Tko normalan radi to u privatnom životu?
Znam da tebe prikaz krute realnosti i čovjekove prirode u stripu nervira (ljepota tame), i da vjerojatno svojoj djeci nikad ne bi dao takav strip da im ne razbiješ mentalitet življenja u oblacima, i to je ok, ali napisati ovakvu glupost kao odrasla osoba je ono što je zapravo žalosno.

Pouka rasprave : don't srač too much

Go kneel and weep
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 17/07/2016 : 09:22:40  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
@ZTN - kao što napisa Bušido, nije problem baciti kritiku, problem je kad se ona daje na nešto letimično pročitano ili nepročitano, što nisi skontao, ili kad su generalizovanja promašena i kad ne vidiš da je otprilike isto sranje u tvom dvorištu (Boneli). Podsjetilo me na jednog lika na DW forumu koji je uletio u sred Morisonovog Betmen trka (koji je sakupljen u nekih 10-15 knjiga, koje imaju izraziti kontinuitet i vezu jedna s drugom), pročitao samo jednu knjigu, naravno ništa nije skontao, i onda ostale počeo ubjeđivati kako je to govno, jer nema smisla. I mi mu pokušavamo ukazati da ne može kenjati po tome i ubjeđivati druge kad nije to pročiatao kako treba, ali nema đanse, čova do kraja ne odustaje.
I ne pričaj o wc humoru, kakav je ono humor kod Čika? Čovjek samo pada, karambira i karambitira, jede, sere i prdi. Za usrat se od smijeha...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 17/07/2016 : 09:29:20  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing
I ne pričaj o wc humoru, kakav je ono humor kod Čika? Čovjek samo pada, karambira i karambitira, jede, sere i prdi. Za usrat se od smijeha...



sad ztn uopste nije sposoban da odgovori na ovo, sto ce donekle potvrditi njegovu tezu da su zagor i boneli za glupe ljude. zato taj covek sere ne po transu, nego upravo po onome sto cita, smo to ne moze da skapira i pravi vece sranje
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 17/07/2016 : 09:34:01  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by kasper

tenej i nema sta da trazi kod transa, to je jasno. al ove bajke jesu strip za siroku populaciju, pa i za bonelijevce sem onih najzadrtijih


dobro da znam..onda nije za mene...hvala duse.



kod tebe je veci problem sto neces, a ne sto nemozes. made na kraju mu to dodje isto
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 17/07/2016 : 10:57:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
O-o, stiglo je pojacanje, tu je i drogsy, mrzitelj bestija. A uvrede pluste u stilu transa, neukusno. Al ja sad imam tellera, nema poraza.
To sta nema mafesta nista ne znaci, imamo par forumasa koje treba kontaktirat kakav je koji strip i kakav je koji forumas, oni to crpe iz raznih parametara i topica tipa, koji ste horoskopski znak i dali ste prevarili curu, kao i koja je najbolja epizoda zagora. Sts ce nam druzenja i crsovi, imamo sve ode, imamo freak show.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/07/2016 : 11:59:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller


Jedino se ponekad pitam, dal se njemu svi ti stripovi svidaju ili samo tako ocijenjuje da se kome ne zameri...
Ja jos nisam procitao..ispravite me ako gresim.da se mu koji strip ne svida...mozda na bonelli forumu, ali kodFibre,manga,amera sve je cisto zlato...


he,he,he,he,....
znam još jednog tipa za koga se sve ovo isto može napisati - ali kod njega se to odnosi na Boneli stripove.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 17/07/2016 : 14:19:42  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by teller


Jedino se ponekad pitam, dal se njemu svi ti stripovi svidaju ili samo tako ocijenjuje da se kome ne zameri...
Ja jos nisam procitao..ispravite me ako gresim.da se mu koji strip ne svida...mozda na bonelli forumu, ali kodFibre,manga,amera sve je cisto zlato...


he,he,he,he,....
znam još jednog tipa za koga se sve ovo isto može napisati - ali kod njega se to odnosi na Boneli stripove.


ko zna ko bi to bio..ne pratim forum redovno pa...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/07/2016 : 16:24:25  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Mislim da nema potrebe da se pljuju razlicite skole stripa jer nekom ne leze ili im se ne dopadaju. Moze da se uziva u svakoj skoli stripa i u ,,naivnom"(a vrlo cesto nije takav) Bonelliju i u ,,ozbiljnijoj" americkoj strip produkciji. Po mom misljenju treba citati sto je moguce vise stripova iz svih skola stripa jer svugde moze da se nadje nesto drugacije i interesantno.


Naravno ako se nekome nesto ne svidja i treba da iznese kritiku na taj strip i argumentovano objasni zasto mu se to ne svidja, a ne da se generalizuje. Naravno nekad nekome nesto stvarno ne lezi i odustane posle 40-50 strana, ali meni se vise puta desilo da mi neki strip na prvo citanje ne lezi i ne ide, pa ga pustim da odstoji i posle kada mu se vratim mi je mnogo bolji. To dosta zavisi i od raspolozenja citaoca i zivotne situacije u kojoj se nalazi.
Od do sada procitanih Vertigo serijala svi su mi odlicni i Propovednik i Hitman i Sendmen i Stvorenje iz mocvare(Bajke jos uvek nisam citao ali sam nabavio prva 2 broja i uskoro ce na citanje) a i sto tako mogu da uzivam i u Zagoru i Mister Nou i Kasidiju.
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 17/07/2016 : 17:19:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Slazem se, prvi dobronamjerni komentar, i ja san tome kumova al stas. Generalizirat bilo sta je lose, al kad su iskustva ista...Ajd sad ozbiljno bez botovih zakljucaka...procita san po jednu knjigu dardevila, y posljedni mus na zem, cudovista iz mocvare, zamalo transmetropolitan (70% prve knjige, toliko je potreslo moj savrseni bajkoviti svijet balkana da sam se prepao i nisam mogao vise :-), 2 knjige bajki, nekoliko brojeva spidermana, nekoliko betmena, supermena, green lanterna, conana, hulka, kirbya, stare skole, kapetana amerike i ko zna sta jos.(a skenove necu ni racunat,eto).i nista mi se nije svidilo osim klasa kao vendeta, sin citya ajd ni hellboy nije los...pa sigurno su dva razloga, il ja nemam nimalo ukusa i citam pogresno, to je ipak duboko stivo za mene, il jos moran procitat 50ak naslova s kontinuitetom pa dat neko misljenje da se neko ne naljuti.
Procita sam bas Adolfa. Svidja mi se. Neznam bili to smija rec prije nego sta procitam jos par puta strip i cijeli autorski opus i 100ak mangi da se ko ne naljuti. ...al nema se ko ljutit dok mi se svidja...

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.

Edited by - Zagor-te-nay on 17/07/2016 17:21:09
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 17/07/2016 : 17:51:23  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Neznam...gledaj Zagora kako koju epizodu, sigurno nisu sve na istoj razini. Kao i ovo...pročita sam 2 i 3 knjigu i jedina "bajka" koja mi onako,ima dusu, je prva iz druge knjige, bez nekih vucica, snjeguljica i bajkograda!?
Opet kazem, citajte sta vas je volja, al Bonelli,tj. Zagor, Mr.No i Tex, da ne spominjem NN, MM i DD su za ovaj američki val, u koje ću utrpat i Y posljedni muškarac na zemlji, Transmetropolitan i razne DC i Marvelove stvari...TEŠKI ART.
Jebemu Poli i ostali "znanci", pa valjda znam šta govorim, za razliku od Vas pročita sam gotovo sve Bonnelije i kao vjerujem većina vas, gotovo sve van bonnelija na našem jeziku napisano. Niste kompetentni, nemate dovoljno...bonelli znanja...šta dovodi do beskrajnih petlji neutemeljenih kritika...jer ako Vam je ovo bolje od Bonellija onda ,jebemumater, nemamo šta više pričat. Neki red mora postojat, i neko to mora jasno reć. Dosta snobizma bez pokrića.


Hajd bar priznaš da si kumovao. Ponajviše ovim komentarom, koji je nenormalno neutemeljen, uvredljiv, tašt. Mislim da je većina forumaša ovdje ponajviše čitala Boneli stripove, i onda se ti javiš sa komentarom da nismo dovoljno kompetentni... mislim, totalno promašeno.
Poenta je da braniš Boneli svim silama, čak i neutemeljeno, jer si vezan za tu školu, tako da ćeš tu svariti i opravdati svakakva sranja, ali američkoj školi nećeš praštati ništa, mora biti samo apsolutno remek-djelo (a la Watchmen ili V).
Udri se svojom Boneli drogom i opušteno, pusti dječake da uživaju u Bajkama...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 17/07/2016 : 18:17:16  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Slazem se sa Zagor-te-nejem da je bonelli bio i ostao zakon...
Ali ako nekome sad kad su ga kao prerasli pase citati ponovo bajke-zasto ne.
I ja sam sam probao te ljude koji su krenuli stranputicom vratiti na pravi put...ali neuspjesno..
Mozda ima nade da se vrate svojoj staroj prvoj ljubavi kad prerastu Bajke.
Mozda opet zavole Malog Rendzera recimo.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 19/07/2016 : 21:51:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Slažem se za Zagor-te-Nayom da se izraz "remek-djelo" prečesto i bez pokrića koristi, pogotovo kad je riječ o Fibrinom katalogu.

Bajke nisam čitao, ali kad čujem da je recimo Alvar Mayor remek-djelo, padne mi mrak na oči. Pa taj strip je apsolutno dno dna. Ako je Alvar remek-djelo, onda su i Blek, Miki i ostala kompanija također.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/07/2016 : 21:58:25  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

Slažem se za Zagor-te-Nayom da se izraz "remek-djelo" prečesto i bez pokrića koristi, pogotovo kad je riječ o Fibrinom katalogu.

Bajke nisam čitao, ali kad čujem da je recimo Alvar Mayor remek-djelo, padne mi mrak na oči. Pa taj strip je apsolutno dno dna. Ako je Alvar remek-djelo, onda su i Blek, Miki i ostala kompanija također.



ali ovo treba napisati na topicu gde treba. ispada da zagor jedini pise sta misli tamo gde treba, ostali se tu nesto nadovezuju i mlate. zar zagor jedini ima muda, koja usput za pisanje ni ne trebaju ? ovako sve mi ovo izgleda ko jebo lud zbunjenoga

Edited by - kasper on 19/07/2016 21:59:21
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 19/07/2016 : 22:52:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Pa neću ga valjda citirati na topicu za Alvar Mayor. Čovjek spomenuo loše stripove, ja se nadovezao. Alvar Mayor me toliko dotukao da je dovoljna prva prilika da krenem pljuvati po njemu...

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 20/07/2016 : 13:00:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Evo sam pročita sve bajke...nemojte gušit ljude, odbijate ih od foruma, stipova i slobodne komunikacije...da sad neko mora pročitat 10 knjiga i još dobar dio američkog strip miljea da bi mogao ode napisat da je strip za dicu od 15ak godina...remek djelo? strip je između Marka i Tellera ...koja sisa, borba i psovka ga ne čini ozbiljnim stripom. Bajkograd, drveni vojnici, kraljević bajni, 3 medvjeda od zlatokose i cvrčak koji piše knjige...sve to dio ulice u New Yorku??? Koje magija drži nevidljivim??? A crvenkapica i ekipa dolaze cestom iz smjera Kanade? Eeeejjjj... Jedino šta je vrhunski u ovome su mi naslovnice onog James Jeana, to je art.
Pazi, unatoč svemu, strip je čitljiv, svak ga može čitat (valjda), dajem mu 65 %, dao sam mu i ovu reklamu u topicu... al da je strip vrh? Onda je čitavi Bonelli (i to oni donji dio) vrh...nema razlike .
Sad baš čitam Mattea, razdoblje 1917-1918 od majstora Gibrata...ako su Bajke remek djelo, šta je onda ovo? Ako već HC Bonellijevci nisu objektivni...Recite šta mislite o stripu i to je to...

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6809 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 20/07/2016 : 14:25:05  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Evo sam pročita sve bajke...



Evo ovde imaš ocenjivanje treće knjige, ako napišeš recenziju i oceniš ovu i ostale uticaćeš na krajnje ocene kroz prosek - ova za sada ima 4,7 od 5.

https://www.amazon.com/Fables-Deluxe-Three-Bill-Willingham/dp/1401230970/ref=sr_1_8?s=books&ie=UTF8&qid=1469017124&sr=1-8&keywords=Fables

Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25862 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/07/2016 : 14:30:45  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Mozda je stvar u tome sto nije citao na engleskom?
Evo ima komple jeftino na mojim aukcijama:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000