forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 IBAN kod inozemne banke
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 07/06/2016 : 21:55:55  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Dakle, dobbio sam od korisnika koji je u Makedoniji IBAN i SWIFT makedonske banke. Kolika tu može biti provizija ako se plaća iz HR?

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 07/06/2016 : 22:18:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Ovisi o banci
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 07/06/2016 : 22:21:23  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Koliko su provizije kod npr. Zabe i PBZ?
Go to Top of Page

martiz
New Member

180 Posts

Member since 08/04/2011

Posted - 07/06/2016 : 22:58:34  Show Profile Show Extended Profile  Send martiz a Private Message  Reply with Quote
Zavisi od banke do banke.
Po meni provizija bi bila oko 8 do 12€.
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 07/06/2016 : 23:49:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Provizije za transfer iz EU na makedonske banke su relativno visoke i ne stoje ni u kakvoj logičnoj relaciji sa svotom uplate, za razliku opet od relativno povoljne pošiljke robe iz Makedonije u zemlje EU (ok, poštanske usluge su im inače baš povoljne).
Ma pošalješ drugu Bobanu lovu putem Paypal-a i mirna Makedonija, a nudi on i uplatu na HR račun.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

spiritoconlascure
New Member



Croatia
288 Posts

Member since 24/11/2010

Posted - 08/06/2016 : 03:32:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit spiritoconlascure's Homepage  Send spiritoconlascure a Private Message  Reply with Quote
paypal mi je olakšao uplate drastično,daleko najbolji način uplate,bankovni transferi u inozemstvo su daleko preskupi,čak se i western union više isplati
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5125 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 08/06/2016 : 09:53:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Bezobrazno visoka provizija!!!
Ne znam jel se nešto promjenulo u zadnjih dvije godine, ali pred dvije godine je minimalna naknada bila 20 eura.
Kod nas banke još uvijek harače s tim naknadama, mislim da ovako velikih naknada kao u Hrvatskoj nema nigdje u svijetu...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 08/06/2016 : 11:43:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Koliko su provizije kod npr. Zabe i PBZ?



ne ovisi samo o bankama sa koje se uplaćuje, nego i o bankama na koje se uplaćuje
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 08/06/2016 : 16:45:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
znaci onda je bolje preko paypala uplatiti, a ta osoba si s paypala na svoj racun moze skinuti te novce bez naknade ? ako sam dobro shvatio ?

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

martiz
New Member

180 Posts

Member since 08/04/2011

Posted - 08/06/2016 : 17:16:07  Show Profile Show Extended Profile  Send martiz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Dakle, dobbio sam od korisnika koji je u Makedoniji IBAN i SWIFT makedonske banke. Kolika tu može biti provizija ako se plaća iz HR?


Pozdrav.koliko mu dugujes u eura?
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 08/06/2016 : 17:16:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Smomo8

znaci onda je bolje preko paypala uplatiti, a ta osoba si s paypala na svoj racun moze skinuti te novce bez naknade ? ako sam dobro shvatio ?



Jesi.
Registracija na Paypal-u je besplatna. Račun se poveže s tvojim bankovnim na koji u svako doba možeš prebaciti poželjen iznos kojim na računu Paypal-a raspolažeš.
Isto tako, možeš si ostaviti bilo koji iznos na Paypal računu tako da, ukoliko bilo šta plaćaš putem P'p, direktno odbijaju od tvog salda.
Transfer love (plaćanje) je bez provizije, ali (!) samo pod uvijetom da prilikom pošiljke izabereš opciju "Pošiljka novca prijateljima, članovima obitelji" itd. Inače, kod plaćanja kojekakve kupljene robe širom neta Palypal naplati nešto malo provizije. No i to samo ukoliko si svoj P'p. račun povezao i sa stranicom kojoj plaćaš kupljenu robu (npr. eBay).
To je dakle to.

L. p.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

spiritoconlascure
New Member



Croatia
288 Posts

Member since 24/11/2010

Posted - 08/06/2016 : 18:47:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit spiritoconlascure's Homepage  Send spiritoconlascure a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by Smomo8

znaci onda je bolje preko paypala uplatiti, a ta osoba si s paypala na svoj racun moze skinuti te novce bez naknade ? ako sam dobro shvatio ?



Jesi.
Registracija na Paypal-u je besplatna. Račun se poveže s tvojim bankovnim na koji u svako doba možeš prebaciti poželjen iznos kojim na računu Paypal-a raspolažeš.
Isto tako, možeš si ostaviti bilo koji iznos na Paypal računu tako da, ukoliko bilo šta plaćaš putem P'p, direktno odbijaju od tvog salda.
Transfer love (plaćanje) je bez provizije, ali (!) samo pod uvijetom da prilikom pošiljke izabereš opciju "Pošiljka novca prijateljima, članovima obitelji" itd. Inače, kod plaćanja kojekakve kupljene robe širom neta Palypal naplati nešto malo provizije. No i to samo ukoliko si svoj P'p. račun povezao i sa stranicom kojoj plaćaš kupljenu robu (npr. eBay).
To je dakle to.

L. p.



Krivo,naplacuje se prebacivanje para sa paypala na racun(kada platis to je prodavaceva briga)u iznosu od 5$(samo u SAD-u je dzaba)
Sto se tice samog placanja preko paypala takoder si u krivu,uvijek postoji provizija od nekih 3-4%,samo sta zavisi tko ju placa-ako saljes opcijom "prijatelji i obitelj" onda proviziju placas ti a ako saljes opcijom "placanje roba i usluga" onda proviziju placa prodavac(primatelj)
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 08/06/2016 : 19:37:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Super! Pa onda se Paypal u mojih dosadašnjih, pa hajde nek' ih je oko 700 - 900 transakcija u zadnje 4 godine svaki put ZAJEBAO i uštedio mi gomilu love?

Drug, ne znam "koji" Paypal ti koristiš, no prije nego što si mi naslagao tih par "krivo", trebao si se ipak podrobnije informirati. Evo, ovo ti je npr. "moj" Paypal:

https://www.paypal.com/de/webapps/mpp/paypal-fees

a Google Translator zna ponekad i približno precizno prevesti.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 08/06/2016 : 19:42:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
P.S. Dodatak:

"Geld senden ohne Gebühren

Wir berechnen keine Gebühr, wenn Sie Freunden oder Familie mit der PayPal-App innerhalb der EU Geld in Euro senden. Weder Ihnen als Sender noch Ihrem Empfänger. Sie brauchen nur ein hinterlegtes Bankkonto oder PayPal-Guthaben. "

Al' ne da mi se sad stvarno prevoditi, sorry.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

spiritoconlascure
New Member



Croatia
288 Posts

Member since 24/11/2010

Posted - 08/06/2016 : 21:05:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit spiritoconlascure's Homepage  Send spiritoconlascure a Private Message  Reply with Quote
eto ja ih nisam imao baš 700 ali 150-200 jesam i nije da ne znam o čemu pričam...
evo i ovdje na engleskom provizije https://www.paypal.com/hr/cgi-bin/webscr?cmd=_display-fees-outside
kao što rekoh provizija i dalje postoji,samo što kad kupuješ preko ebaya ju većinom ni ne plaćaš nego prodavač.
evo i onih 5$ za podizanje na račun koje sam spominjao:https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_display-withdrawal-fees-outside&dispatch=5885d80a13c0db1f8e263663d3faee8dcce3e160f5b9538489e17951d2c62172
pa tko normalan bi imao servis za slanje novca na kojem ništa ne zarađuje?
Go to Top of Page

spiritoconlascure
New Member



Croatia
288 Posts

Member since 24/11/2010

Posted - 08/06/2016 : 21:07:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit spiritoconlascure's Homepage  Send spiritoconlascure a Private Message  Reply with Quote
da ne spominjem njihove tečajeve valuta koji su daleko od poštenih...
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 08/06/2016 : 21:29:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
isplati li se svejedno i dalje preko paypala nego international bankovne transakcije ?

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

spiritoconlascure
New Member



Croatia
288 Posts

Member since 24/11/2010

Posted - 08/06/2016 : 21:40:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit spiritoconlascure's Homepage  Send spiritoconlascure a Private Message  Reply with Quote
ma naravno da se isplati,više nego bilo što drugo,pa u svakom slučaju proviziju na 100€ ćeš platiti 2-3€ ili ništa
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 08/06/2016 : 22:22:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by spiritoconlascure

pa tko normalan bi imao servis za slanje novca na kojem ništa ne zarađuje?


Ne znam čime se onako inače baviš, al' evo pokušat ću ti nešto objasniti pomoću slijedećeg, sasvim jednostavnog aktuelnog primjera:

Korisnik Wolf uplati Paypal-u, recimo 80,- €, koje šalje korisniku Dukidule.
Paypal je tih 80,- € odbio sa bankovnog računa korisnika Wolf, ali ih je na bankovni račun Dukiduleta (koji je istog dana klikom pokrenuo opciju "pošalji na moj bankovni račun") prebacio tek dan, dva ili čak tri kasnije.
Šta se sad u sklopu te procedure događalo?

1. Wolf je, naravno ne znajući, dao kredit (pozajmio novac) Paypal-u;
2. Paypal je s tim novcem radio dan, dva ili čak tri;
3. Zatim je vratio kredit ("pozajmljen" novac), mada u tom slučaju Dukiduletu, ali bez ijednog centa kamate.

Eto, to su ti samo pišljivih 80,- € tamo neke dvojice W i D, a ti sad kontaj koliko milijuna takvih W. i D. dnevno koriste Paypal, odn. kolikostruko veće cifre transferiraju.

A i ovo ti stvarno po zadnji put ponavljam:

Za svaki transfer novca preko Paypal-a, ukoliko ga pokreneš u valuti euro (dakle, uplata plus isplata u !), a ujedno odabereš opciju "Geld senden an Freunde/Bekannte/Familie" (u prijevodu "Prijateljima/poznanicima/obitelji"), ne plaćaš niti centa/lipe/pare/feniga provizije.

Kapiš, kužiš, kontaš?

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

MD72
Average Member

643 Posts

Member since 05/10/2014

Posted - 09/06/2016 : 07:23:03  Show Profile Show Extended Profile  Send MD72 a Private Message  Reply with Quote
Kod kupoprodaje sve je jasno definirano,naknadu paypal-u placa prodavac.
Kod transfera novca na racun prijatelja,transakcija je besplatna,ako novac putuje unutar EU i u Euru kao valuti.
Transfer novca preko deviznog racuna (IBAN/BIC-SWIFT),unutar EU,potpuno besplatan.
Sve to,naravno,pod uvjetom da sve EU clanice postivaju dogovor.
Posto je ovdje u igri Makedonija,nista nije besplatno,kako god da okrenes.
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
840 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 09/06/2016 : 20:57:49  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message  Reply with Quote
Ja sam sedmicu-dvije nazad uplaćivao u Makedoniju novce putem tekućeg računa...uplatio sam u eurima i platio proviziju 4,7 eura. (iznos je bio oko 30 eura)...dakle, uplatio sam iz članice EU u članicu koja nije u EU.....nadam se, da sam malo pomogao....
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000