forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Blade Runner 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 10/11/2019 : 18:53:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Vrhunski film.
Iako je izasao pre 2 godine i samo sam ga jednom gledao i dalje mi je svez u secanju. Genijalan film, sa odlicnim krajem. Nadmasio je prvi deo.



Gledao sam ga po drugi put pred malo manje od godinu dana i stvarno je odličan, sve što si napisao stoji. Ali s ovim zadnjim si ipak malo pretjerao.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 11/11/2019 : 13:33:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Odličan film.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/11/2019 : 18:49:43  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by going going

Vrhunski film.
Iako je izasao pre 2 godine i samo sam ga jednom gledao i dalje mi je svez u secanju. Genijalan film, sa odlicnim krajem. Nadmasio je prvi deo.



Gledao sam ga po drugi put pred malo manje od godinu dana i stvarno je odličan, sve što si napisao stoji. Ali s ovim zadnjim si ipak malo pretjerao.





Moguce, ali meni prvi deo nikad nije nesto preterano dobro legao, nazalost.
Ocekivao sam nesto drugacije jer je film toliko hvaljen i uzdizan. Medjutim nije me dotakao lik Dekarda niti njegova prica sa Rejcel, jedino malo na kraju Rutger Hauer i naravno sjajan soundtrack.

Dok me je novi film potpuno odusevio i jos bolje poentirao neke stavove i bolje izneo ideje nego sto je to uspeo prvi deo.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 01/02/2021 : 00:00:46  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Jucer sam odgledao opet BR2049,doduse u dva dijela,ali ne iskljucujem da cu opet,ali na komad.
Neke stvari sam vise povezao nego prvi put,jer prvi put je taj neki hype,pa se izgubis u ambijentu,u scenografiji.
Kad sam ga gledao u kinu,mozda sam bio malo i umoran od nekih scena pogotovo od prepotentnog i dosadnog Wallacea,pa nisam shvatio sta taj hoce.

Film je u nekim segmentima bas razvucen,ali u konacnici film te atmosferom bas ostavi u nekom melankolicnom stanju,pogotovo sto agent K(Joe) te uvuce u tu "tko sam na kraju ja?" fazu i skuzim da je on u stvari,tako sam shvatio replikant,ali sa laznim sjecanjem na djetinjstvo.
Doduse,to vec znamo od pocetka jer ga kolege nazivaju "skinner".
To sjecanje je od djevojcice,kcerke od Deckarda i Rachel,koja je ostavljena u sirotistu(preradjivacka radionica tehnicke robe,odvajanje nikla sa maticnih ploca i slicno) i koja je uspomenu na oca,drvenog konjica sa datumom rodjenja sakrila u staru pec.
Deckard je to njeno sjecanje stavio/podmetnuo Joeu,pa ga je to zbunjivalo cijelo vrijeme misleci da je on hibrid covjeka i replikantice. Kasnije je ona u Joevom sjecanju prepoznala svoja sjecanja i tu je onako reagirala,kad je ustuknula od psycho-video uredjaja.
Dobro je odradjen scenarij,ali sad mi ne pada na pamet sta su mogli poboljsati.Zvuk magnetskih zavojnica u gradu je bas pogodjen,osjeti se u zraku vibracija prometa pogonjen magnetima. Vise drugi put.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 01/02/2021 00:04:30
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 01/02/2021 : 20:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by going going

Vrhunski film.
Iako je izasao pre 2 godine i samo sam ga jednom gledao i dalje mi je svez u secanju. Genijalan film, sa odlicnim krajem. Nadmasio je prvi deo.



Gledao sam ga po drugi put pred malo manje od godinu dana i stvarno je odličan, sve što si napisao stoji. Ali s ovim zadnjim si ipak malo pretjerao.





Moguce, ali meni prvi deo nikad nije nesto preterano dobro legao, nazalost.
Ocekivao sam nesto drugacije jer je film toliko hvaljen i uzdizan. Medjutim nije me dotakao lik Dekarda niti njegova prica sa Rejcel, jedino malo na kraju Rutger Hauer i naravno sjajan soundtrack.

Dok me je novi film potpuno odusevio i jos bolje poentirao neke stavove i bolje izneo ideje nego sto je to uspeo prvi deo.




Kod mene obrnuto, nikako mi nije sjeo ovaj novi BR, čak mi je bio dosadan u kinu, a ljubitelj sam SF-a i volim slow pace radnju.

Prvi dio je remek djelo, radnja, gluma, kamera i naravno savršeni soundtrack.
Scene sa zoomiranjem fotke ili tete u prozirnoj kabanici ti se urežu u pamćenje za cijeli život.

Drugi dio je pristojan i to je to, pogledao sam ga i nemam želju više nikada to ponoviti. Snimljen je odlično, ali ostalo mi je sve isprazno.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 01/02/2021 : 21:28:53  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ima i u stripu ponuda.

https://blackwells.co.uk/bookshop/product/Blade-Runner-2019-1-3-Boxed-Set-by-Mike-Johnson-Andres-Guinaldo-illustrator/9781787734647

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 01/02/2021 : 22:23:54  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Ima i u stripu ponuda.

https://blackwells.co.uk/bookshop/product/Blade-Runner-2019-1-3-Boxed-Set-by-Mike-Johnson-Andres-Guinaldo-illustrator/9781787734647



kvragu sad ga moram nabaviti.

je li tko čitao? valja li?
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 01/02/2021 : 22:29:56  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by emirem

Ima i u stripu ponuda.

https://blackwells.co.uk/bookshop/product/Blade-Runner-2019-1-3-Boxed-Set-by-Mike-Johnson-Andres-Guinaldo-illustrator/9781787734647



kvragu sad ga moram nabaviti.

je li tko čitao? valja li?



Vidio samo one stranice sa amazona,meni dosta,dobili su me s tim.
Kad izadje uzimam,jer ne kupujem nikad na pre-order.

Da su bar neku "buducu" godinu uzeli za naslov,jer nam je 1982,ta 2019 bila daleko, a sad nam je iza ledja.
Tako je ovaj strip fiktivna godina pojela kao i film o terminatorima,1997 davno prosla.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 02/07/2023 : 23:43:28  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Stiže i igrica, smeštena između radnji dva filma. Isti studio koji je radio hvaljenu cyberpunk igricu Stray. Grafika i atmosfera izgledaju odlično


Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/08/2023 : 05:28:03  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Navodno dobijamo i treci deo Blade Runner sage u vidu mini-serije u amazonu Blade Runner 2099.

Tako barem ovde kazu: ‘Blade Runner 2099’ Live-Action Sequel Series From Ridley Scott, Silka Luisa & Alcon In Works At Amazon Studios https://deadline.com/2022/02/blade-runner-2099-sequel-series-ridley-scott-amazon-1234931521/
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 31/08/2023 : 15:06:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
A ima i onaj anime koji i nije baš nešto....ne preporučam.
Čak je i animacija jako loša.

https://www.imdb.com/title/tt9359796/?ref_=nv_sr_srsg_6_tt_8_nm_0_q_blade%2520runner

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 31/08/2023 15:06:48
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 31/08/2023 : 16:35:51  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Navodno dobijamo i treci deo Blade Runner sage u vidu mini-serije u amazonu Blade Runner 2099.

Tako barem ovde kazu: ‘Blade Runner 2099’ Live-Action Sequel Series From Ridley Scott, Silka Luisa & Alcon In Works At Amazon Studios https://deadline.com/2022/02/blade-runner-2099-sequel-series-ridley-scott-amazon-1234931521/



Je li ima neki klasik Ridleya da ne dobiva nastavak? Valjda nedostaje jos samo Americki Gangster 2

Iako, priznat cu, Napoleonu se veselim

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 31/08/2023 : 17:16:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
the duellists.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000