forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 Olimpijske Igre Rio 2016
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 64

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/08/2016 : 18:29:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ako ne bude ozljeda nije nemoguće i u Tokiju osvojiti medalju, ova Španjolka što je sada uzela zlato već je prošla 37 godina.

http://www.hrsport.net/vijesti/496968/ostali-sportovi-olimpijske-igre/blanka-vlasic-zelim-i-u-tokiju-konkurirati-za-medalju/

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/08/2016 : 19:25:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote

Na sljedeće Igre šaljemo Željku Markić. Ima da potaraca konkurenciju, Blanka će da moli Gospodina, Željka će da istrči WR.... Jedva čekam!

http://sportske.jutarnji.hr/oi2016/tri-decka-tri-medalje-neobicno-finale-atleticarki-na-800-metara/4633886/

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46520 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/08/2016 : 20:07:15  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

Da samo sto bi na tom politickom topicu pola nas izletilo van!



ma ne bi

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 22/08/2016 : 20:56:28  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiv tekst u ovoj sveopštoj euforiji.

http://www.tarzanija.com/srbija-nije-sportska-nacija-tacka/
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/08/2016 : 23:59:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
http://hrsport.net/vijesti/496980/ostali-sportovi-olimpijske-igre/etiopskom-maratoncu-ne-prijete-posljedice-zbog-antivladine-geste/

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 23/08/2016 : 00:54:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vjeko1980

Cestitke svim sportasima na fantasticnoj olimpijadi.. Hrvatska zavrsila 17. na ljestvici sto je nevjerojatan uspjeh i tesko ćemo to ponoviti. Cestitke i Srbiji i Sloveniji na dobrim uspjesima.. Ipak godi potvrđivanje cinjenice da smo već godinama najuspjesnija sportska nacija ovih prostora..
Malo nas srbi prcaju u izravnim susretima, ali ta karma nas prati jos od kad su nas pobjedili u utrci traktora :-D
Pusa


Koji odvratan, podli i bezukusan komentar.
Pa najkasnije za ovako nešto podmuklo ovoga lika bi se trebalo doživotno maknuti.
Jednostavno samo fuj i bljak!

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...

Edited by - Dukidule on 23/08/2016 00:54:53
Go to Top of Page

kucak
Average Member



Niue
757 Posts

Member since 03/02/2011

Posted - 23/08/2016 : 00:55:10  Show Profile Show Extended Profile  Send kucak a Private Message  Reply with Quote
Ja se nadam Blanki u Tokiju.
A Sara Kolak može trajati do OI 2032. Fijuuuu

Ispravljeno! Dok ne smislim nešto bolje..
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 23/08/2016 : 01:18:32  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Pošto sam izneo neku svoju analizu učinka srpskih sportista u Riju, ajde da se kao dobar komšija čisto malo osvrnem i na učinak hrvatskih.

Generalno Hrvatska je u Riju ostvarila lep uspeh.Na veličinu zemlje i broj stanovnika, to je zaista odlično.Posebnu težinu imaju 3 atletske medalje, a meni se izuzetno sviđa što su osvojene i 2 medalje u veslanju, veoma zahvalnom sportu.Vaterpolisti su održali kontinuitet osvajanja medalja, a vidi se i napredak u košarci.
Mislim da što se tiče hrvatskog sporta trenutno po meni samo 4 zamerke bi se mogle naći.

1.Nepostojanje ozbiljnije takmičarske konkurentnosti kod hrvatskih ženskih reprezentacija u ekipnim sportovima, zaista nisam odavno video neku od ženskih reprezentacija da iole ozbiljnije nastupa na velikim takmičenjima.Ne znam u čemu je tu problem, možda su tu devojke u velikoj senci muškaraca?

2.Hrvatski muški rukomet je i dalje u svetskom vrhu, ali primetan je osetan pad koji ima tendenciju da se nastavi, nešto se tu mora promeniti.Slična je situacija pretila i srpskoj muškoj odbojci, ali se dobrim odlukama zaustavio pad i izvršena je uspešna smena generacija.

3.Plivanje, nedostatak kvalitetnih plivača.Hrvatska ima široku morsku obalu pa ovo čudi, no plivanje jeste skup i specifičan sport, retko koja zemlje bivše SFRJ na duže vreme može da ima uspeha u ovom sportu, no možda je Hrvatska u odnosu na Sloveniju i Srbiju tu čak bila korak iza.

4.Kajak, ako veslanje ide dobro ne postoji nijedan razlog da se nešto barem približno ne uradi i sa kajakom.
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 23/08/2016 : 09:01:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by Vjeko1980

Cestitke svim sportasima na fantasticnoj olimpijadi.. Hrvatska zavrsila 17. na ljestvici sto je nevjerojatan uspjeh i tesko ćemo to ponoviti. Cestitke i Srbiji i Sloveniji na dobrim uspjesima.. Ipak godi potvrđivanje cinjenice da smo već godinama najuspjesnija sportska nacija ovih prostora..
Malo nas srbi prcaju u izravnim susretima, ali ta karma nas prati jos od kad su nas pobjedili u utrci traktora :-D
Pusa


Koji odvratan, podli i bezukusan komentar.
Pa najkasnije za ovako nešto podmuklo ovoga lika bi se trebalo doživotno maknuti.
Jednostavno samo fuj i bljak!



Priča je završena i nema je potrebe iznova potencirati.
A i osobno smatram smiješnim čitati ovakvo sablažnjavanje lika koji je drugom forumašu pisao:
"Al' budi ljubazan pa povedi i mamu da je se najebem, a tebe ću u usta seronjo balavi!" i sl. stvari.

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 23/08/2016 : 09:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom
1.Nepostojanje ozbiljnije takmičarske konkurentnosti kod hrvatskih ženskih reprezentacija u ekipnim sportovima, zaista nisam odavno video neku od ženskih reprezentacija da iole ozbiljnije nastupa na velikim takmičenjima.Ne znam u čemu je tu problem, možda su tu devojke u velikoj senci muškaraca?




Proričem da će hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija nastupiti u Tokiju
Imamo nekoliko odličnih mladih cura što su sad maloljetne, a do tada bi trebale sazrijeti.

EDIT: uf što ova druga rečenica grdo zvuči sad kad je pročitam

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.

Edited by - dr strangelove on 23/08/2016 09:06:23
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/08/2016 : 10:57:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom
2.Hrvatski muški rukomet je i dalje u svetskom vrhu, ali primetan je osetan pad koji ima tendenciju da se nastavi, nešto se tu mora promeniti.Slična je situacija pretila i srpskoj muškoj odbojci, ali se dobrim odlukama zaustavio pad i izvršena je uspešna smena generacija.

Osim neka 2 igrača kod nas nije potrebno raditi pravu smjenu generacije već smjenu izbornika.
Prije EP-a bila je velika šansa da se dovede kvalitetan stručnjak (Serdarušić), ali po lošem starom običaju doveden je cirkusant i naravno da pate rezultati.

quote:
3.Plivanje, nedostatak kvalitetnih plivača.Hrvatska ima široku morsku obalu pa ovo čudi, no plivanje jeste skup i specifičan sport, retko koja zemlje bivše SFRJ na duže vreme može da ima uspeha u ovom sportu, no možda je Hrvatska u odnosu na Sloveniju i Srbiju tu čak bila korak iza.


Možda nije pošteno tako razmišljati, ali ja bih rado žrtvovao plivanje za uspjehe u nekim drugim sportovima. Teško je nešto napraviti u sportu u kojem tako često padaju rekordi, a ionako se ne može protiv dopingiranih Amerikanaca.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/08/2016 : 11:02:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
A tko zna koliko još ima raznih američkih prevara za koje se ne zna.

http://hrsport.net/vijesti/496979/ostali-sportovi-olimpijske-igre/ryan-lochte-nakon-izmisljene-pljacke-ostaje-bez-sponzora/

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/08/2016 : 11:10:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Sara je uz niz poklona dobila i novu pločicu na središnjem gradskom trgu na kojem se nalazi i središte svijeta. Na novoj pločici brojka je novog hrvatskog rekorda i duljine koja joj je donijela olimpijsko zlato.

http://hrsport.net/vijesti/496987/ostali-sportovi-olimpijske-igre/ludbrezani-docekali-svoju-zlatnu-olimpijku-saru-kolak/#

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 23/08/2016 : 11:45:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dr strangelove

quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by Vjeko1980

Cestitke svim sportasima na fantasticnoj olimpijadi.. Hrvatska zavrsila 17. na ljestvici sto je nevjerojatan uspjeh i tesko ćemo to ponoviti. Cestitke i Srbiji i Sloveniji na dobrim uspjesima.. Ipak godi potvrđivanje cinjenice da smo već godinama najuspjesnija sportska nacija ovih prostora..
Malo nas srbi prcaju u izravnim susretima, ali ta karma nas prati jos od kad su nas pobjedili u utrci traktora :-D
Pusa


Koji odvratan, podli i bezukusan komentar.
Pa najkasnije za ovako nešto podmuklo ovoga lika bi se trebalo doživotno maknuti.
Jednostavno samo fuj i bljak!



Priča je završena i nema je potrebe iznova potencirati.
A i osobno smatram smiješnim čitati ovakvo sablažnjavanje lika koji je drugom forumašu pisao:
"Al' budi ljubazan pa povedi i mamu da je se najebem, a tebe ću u usta seronjo balavi!" i sl. stvari.


To je tvoja stvar što kopaš po nekim starim sranjima i mene ne zanima. Pa čak ni pod činjenicom iznošenja tada manipuliranih tekstova, čiji su sadržaji uostalom pisani za forumsku javnost nevidljivi.
A ne zanima me ni pitanje zašto po tome kopaš, iako si se stvarno dobro potrudio.
Isto tako ne zanima me ni uporedba tih dvaju, u temelju različitih slučajeva, mada je razlika u njihovoj suštini ogromna.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/08/2016 : 14:26:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
http://sportske.jutarnji.hr/oi2016/tata-fantela-australija-bi-mi-za-zlato-dala-kucu-usred-sydneyja-prvi-red-do-mora.../4636676/

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/08/2016 : 14:29:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Babić govori o tome kako je glavni cilj bio EP 2018. u Hrvatskoj a ne ove OI, pa koja kretenčina moraš biti za takvu izjavu.

http://sportske.jutarnji.hr/sportmix/rukomet/zeljko-babic-odgovorio-na-pitanje-tjedna-jeste-li-i-dalje-izbornik-nadam-se-pravom-potezu/4635650/

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/08/2016 : 14:43:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Možda Danci nisu nešto pokazali u skupini ali su odigrali najbolje kada je bilo najpotrebnije; četvrtfinale koje ti omogućava odlazak u borbu za medalje i finale kada svim snagama napadaš zlato.

http://sportske.jutarnji.hr/sportmix/rukomet/zlatan-saracevic-jako-razocaran-nikako-nije-bilo-dobro.-danci-zlatni-a-nisu-nista-pokazali../4635335/

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

kucak
Average Member



Niue
757 Posts

Member since 03/02/2011

Posted - 23/08/2016 : 17:52:44  Show Profile Show Extended Profile  Send kucak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

Pošto sam izneo neku svoju analizu učinka srpskih sportista u Riju, ajde da se kao dobar komšija čisto malo osvrnem i na učinak hrvatskih.

Generalno Hrvatska je u Riju ostvarila lep uspeh.Na veličinu zemlje i broj stanovnika, to je zaista odlično.Posebnu težinu imaju 3 atletske medalje, a meni se izuzetno sviđa što su osvojene i 2 medalje u veslanju, veoma zahvalnom sportu.Vaterpolisti su održali kontinuitet osvajanja medalja, a vidi se i napredak u košarci.
Mislim da što se tiče hrvatskog sporta trenutno po meni samo 4 zamerke bi se mogle naći

1.Nepostojanje ozbiljnije takmičarske konkurentnosti kod hrvatskih ženskih reprezentacija u ekipnim sportovima, zaista nisam odavno video neku od ženskih reprezentacija da iole ozbiljnije nastupa na velikim takmičenjima.Ne znam u čemu je tu problem, možda su tu devojke u velikoj senci muškaraca?

2.Hrvatski muški rukomet je i dalje u svetskom vrhu, ali primetan je osetan pad koji ima tendenciju da se nastavi, nešto se tu mora promeniti.Slična je situacija pretila i srpskoj muškoj odbojci, ali se dobrim odlukama zaustavio pad i izvršena je uspešna smena generacija.

3.Plivanje, nedostatak kvalitetnih plivača.Hrvatska ima široku morsku obalu pa ovo čudi, no plivanje jeste skup i specifičan sport, retko koja zemlje bivše SFRJ na duže vreme može da ima uspeha u ovom sportu, no možda je Hrvatska u odnosu na Sloveniju i Srbiju tu čak bila korak iza.

4.Kajak, ako veslanje ide dobro ne postoji nijedan razlog da se nešto barem približno ne uradi i sa kajakom.




Maelstrom izvrsna kritika.
1. Žena nema u ekipnim. Odbojkašice su pale u kvalifikacijama, ali mislim da generalno nisu loša ekipa. U svakom slučaju neuspjeh. Za rukomet ženski stvarno se ne mogu sjetiti gdje su zapele, ali uspjeha nema. Ženska košarka kod nas nije nešto ozbiljna, treba više ulaganja i rada sa mladim talentima.
2. Rukomet treba oooozbiljnu analizu i po meni promjenu izbornika. Puno je medalja pobjeglo u završnicama turnira.
3. Kvalitetnih plivača je bilo Miloš Milošević, Sanja Jovanović, Duje Draganja itd. Ali u svakom slučaju, trebalo bi više biti uspjeha. Zakazuje se u izlaznim generacijama i u radu s najmlađima. Uvjeti su također nikakvi, bazeni, potplaćeni treneri, plivači nemaju od čega živjeti (ali to je problem u većini naših a i vaših sportova)
4. Kajak stvarno ne pratim, ali očito je da rezultata nema.

Još jednom čestitke Srbiji na osvojenim medaljama, želim ne samo vama, nego i nama i državama u okruženju, da konačno ne samo osiguraju osnovne uvjete sportašima (jer mnogo ih ni to nema), nego da i ti uvjeti prerastu u ozbiljne uvjete da u Tokiju i svim budućim OI uzmemo još više medalja i opravdamo naše ogromne talente, kakvih nema nigdje u svijetu, čini mi se.

Ispravljeno! Dok ne smislim nešto bolje..
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 23/08/2016 : 20:08:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
http://www.index.hr/tema/oi-2016/hrvatska-je-gotovo-tri-puta-bogatija-od-srbije-ali-medalje-nagrađuje-nekoliko-puta-škrtije-od-susjeda-914825

Ovaj Alač je supergenije.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/08/2016 : 21:54:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ništa čudno što su nagrade tako male, teško je naći državu gdje je lopovluk političara na tako visokoj razini.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/08/2016 : 22:00:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Jedan od rijetkih zlatnih trenutaka za ruski rukomet jer već za 4 mjeseca norveška mašinerija nastavlja tamo gdje je stala prošle zime.

http://sportske.jutarnji.hr/oi2016/je-li-ovo-najludi-trener-u-riju-nismo-se-dopingirali-valjda-moje-cure-su-najljepse.../4635068/

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/08/2016 : 22:03:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ruski paraolimpijci koji su suspendirani zbog dopinškog skandala neće moći nastupiti na Paraolimpijskim igrama od 7. do 18. rujna u Rio de Janeiru nakon što je u utorak Sportski arbitražni sud (CAS) odbacio njihovu žalbu.
"CAS je odbacio žalbu Ruskog paraolimpijskog odbora na odluku koju je 7. kolovoza donio Međunarodni paraolimpijski odbor (IPC)", objavio je CAS.
"Time je odluka IPC-a potvrđena", dodaje CAS čije je sjedište u Lausanni. Ova odluka znači da će najmanje 250 ruskih paraoliompijaca propustiti Paraolimpijske igre.
Temelj za ovakvu odluku je izvješće Svjetske antidopinške agencije (WADA) prema kojem su ruska vlada i služba sigurnosti (FSB) godinama prikrivale stotine slučajeva dopinga u većini olimpijskih sportova pa tako i paraolimpijskih.
Ruski ministar sporta Vitalij Mutko je reagirajući na ovu vijest kazao da je odluka CAS-a "nezakonita i politički motivirana" te da kažnjava nevine sportaše.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/08/2016 : 15:12:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Tri kineske olimpijske pobjednice iz Pekinga dopingirane
Tri olimpijske pobjednice iz Pekinga u dizanju utega Kineskinje Chen Xiexia, Liu Chunghong i Cao Lei bile su pozitivne nakon novog testiranja njihovih uzoraka.
Chen Xiexia je na OI u Pekingu osvojila zlato u kategoriji do 48 kilograma, Liu Chunghong u kategoriji do 69 kg, a Cao Lei u kategoriji do 75 kg.
Time je broj dizača utega s OI u Pekingu koji su bili pozitivni nakon novog testiranja porastao na čak 15.
MOO je početkom ljeta objavio kako je nakon novog testiranja uzoraka uzetih sportašima na Olimpijskim igrama u Pekingu (2008) i Londonu (2012) još 45 sportaša bili pozitivno na dopinška sredstva. MOO nije objavio njihova imena, tek kako je 30 pozitivnih bilo u Pekingu, a 15 na OI u Londonu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/08/2016 : 15:17:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
http://hrsport.net/vijesti/497006/ostali-sportovi-atletika/srebrni-olimpijac-zbog-straha-ipak-odustao-od-povratka-u-etiopiju/

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/08/2016 : 15:24:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nakon ispadanja u četvrtfinalu Olimpijskih igara u Rio de Janeiru, vodstvo košarkaškog saveza Litve nije produžilo ugovor izborniku Jonasu Kazlauskasu (61).
Prije početka OI nagađalo se kako će Kazlauskas dobiti novi ugovor, međutim nakon neuspjeha u Rio de Janieru, vodstvo saveza je odustalo od nastavka suradnje.
"Moj ugovor je završio i o tome se više nema što govoriti," kazao je 61-godišnji Kazlauskas.
Litva je na OI u Rio de Janeiru u skupini upisala tri pobjede i doživjela dva poraza, od Španjolske sa čak 50 koševa razlike (59-109), te od Hrvatske (81-90), a potom u četvrtfinalu ispala od Australije (64-90).
Kazlauskas je vodio reprezentaciju od 1997. do 2001. te od 2012. do 2016. U prvom mandatu jer osvojio olimpijsku broncu u Sydneyju (2000), a u drugom mandatu dva srebra na europskim prvenstvima u Sloveniji (2013) i Francuskoj (2015).
Tijekom trenerske karijere vodio je i Kinu (2005-2008), Grčku (2009-2010), te Žalgiris, Lietuvos Rytas Vilnius, Olympiacos, CSKA Moskva i Guangdong Southern Tigers.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 64 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.26 seconds. Snitz Forums 2000