forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog extra 105 - Nesanica
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

TrOMISLAWSKI
Average Member

863 Posts

Member since 16/06/2004

Posted - 02/08/2016 : 10:09:21  Show Profile Show Extended Profile  Send TrOMISLAWSKI a Private Message  Reply with Quote
Scenarij: Michele Masiero
Crtež: Ugolino Cossu
Naslovnica: Angelo Stano

Original #225

04.08.16. u snk
06.08.16. na kioscima

Nisam ja kriv za tipfelere, sami su se pojavili.

Edited by - solar on 02/08/2016 11:41:09

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 02/08/2016 : 10:18:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Malo detaljnije:


Cercando di far luce sulle ricerche sull'insonnia condotte dalla Qibex, Dylan rischia di non chiudere più occhio!DYLAN DOGN° 225
Periodicità: mensile
INSONNIA
Uscita: 28/05/2005
Soggetto e sceneggiatura: Michele Masiero
Disegni: Ugolino Cossu
Copertina: Angelo Stano

Qualcosa di terribile accade tra le mura della Qibex, una multinazionale farmaceutica che studia le malattie del sonno. Qualche anno fa, un ricercatore, che non dormiva da troppo tempo, ha commesso una strage; oggi, un altro scienziato sofferente di insonnia è perseguitato da tremende visioni. E anche Dylan, che cerca di far luce sui segreti della Qibex, non riesce più a chiudere occhio... Ma che cosa c'entra, in tutto questo, l'antica fiaba dell'Uomo dei Sogni, colui che fa cadere i granelli di sabbia incantata negli occhi dei bambini dormienti per portarli nel suo mondo onirico?


tj.


Trying to shed light on the research conducted by insomnia Qibex, Dylan is unlikely to close more eye! DYLAN døgn ° 225
Frequency: Monthly
INSOMNIA
Release: 28/05/2005
Plot and script: Michele Masiero
Artwork: Ugolino Cossu
Cover: Angelo Stano

Something terrible happens within the walls of Qibex, a multinational pharmaceutical company that studies sleep disorders. A few years ago, a researcher who had not slept for too long, he committed a massacre; Today, another scientist suffering from insomnia is haunted by terrible visions. And Dylan, trying to shed light on the secrets of Qibex, no longer able to close my eyes ... But what has, in all this, the ancient fable of Man of Dreams, the one who drops the grains enchanted sand in the eyes of sleeping children to bring them into his dream world?


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 02/08/2016 : 10:19:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Inače, priča za zaobići u širokom luku.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 02/08/2016 : 11:20:34  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
zasto?

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 02/08/2016 : 11:52:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Po sjećanju, čitao sam ju u VČ izdanju, tromo, bez "šušta i gušta", dosadno i zamorno, plus Cossuov crtež koji bi upropastio i najbolju priču.

On i inače dobija loše priče, čim ga vidiš znaš da te čeka sra..., pa je svojevrsni antibrend.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 02/08/2016 : 12:33:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
Cossu mi je odličan, odmah sam se sjetila Simfonije smrti, jedan od najboljih Dylana
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 02/08/2016 : 12:55:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ovo!?!?!? Da, uistinu je majstor.

Što je najžalosnije, u zadnje vrijeme sve više upropaštava i Teksa.


http://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-sd-21-simfonija-smrti/206/


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 02/08/2016 : 13:17:35  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Prosto je nevjerovatno da isti autor uradi ovakvo nedjelo (Simfonija) i onoliko dobru Beskrajnu noć...
Što se tiče ove epizode, meni je bila dobra, a bila bi još bolja da nije bilo mrljavog završetka i da je crtao neko bolji.
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 02/08/2016 : 13:41:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Ovo!?!?!? Da, uistinu je majstor.

Što je najžalosnije, u zadnje vrijeme sve više upropaštava i Teksa.
http://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-sd-21-simfonija-smrti/206/




daaaa, odlična epizoda ...... i crtež i scenarij.
šta se sve ne koristi ko argument na ovom forumu, da nije smiješno bilo bi žalosno. evo i tebi smiješko da se ne osjetiš zakinuto

Edited by - nika331 on 02/08/2016 13:48:40
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/08/2016 : 14:38:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
uf, meni je ta simfonija smrti užasna
ali ne u dobrom, dylanovom smislu

jedino je naslovnica dobra
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 02/08/2016 : 15:09:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Srećom pa se ukusi razlikuju, a i u poslovanju Bonellija je jaka socijalna komponenta, pa na "jaslama" drže i očajne crtače.
Da nije tako, Cossu bi skapao od gladi pred vratima pučke kuhinje.
S druge strane, prvi njegov strip koji sam pročitao još tamo 92.-93. u Stripteenu, o onom jebežljivom fotoreporteru koji na nekom rajskom otoku uz hrpu nimfa susreće i satira, mi je bio sasvim dobar.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 02/08/2016 15:10:04
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3054 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 02/08/2016 : 15:23:18  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Srećom pa se ukusi razlikuju, a i u poslovanju Bonellija je jaka socijalna komponenta, pa na "jaslama" drže i očajne crtače.
Da nije tako, Cossu bi skapao od gladi pred vratima pučke kuhinje.
S druge strane, prvi njegov strip koji sam pročitao još tamo 92.-93. u Stripteenu, o onom jebežljivom fotoreporteru koji na nekom rajskom otoku uz hrpu nimfa susreće i satira, mi je bio sasvim dobar.





da stvarno.... hermann i cossu u istom stripu - koji su to bili počeci u Hrvatskoj

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 02/08/2016 : 20:25:56  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
kako god hoćete, meni je Ugolino dobar. nisam crtač i ne bavim se tim segmentom stripa. ako ume da prenese ono što scenarista hoće da (mi) kaže, meni je dobar.

bojim se da se većina kritika sastoji ili od opšteprihvaćenog mišljenja/stava ili od prilično subjektivnog. nema neke objektivnosti, da ne govorim o stručnosti. govorim o većini.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 02/08/2016 : 20:37:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Sasvim logično, jer je svaka kritika izraz subjektivnog doživljaja i(li) stava. Objektivna kritika ne postoji.

Meni je (subjektivno) Cossu očajan, ali dopuštam mogućnost da nekome bude (subjektivno) sjajan.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 02/08/2016 : 20:59:26  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
nije tacno. ako je kritika argumentovana, bez obzira na licni, subjektivni dozivljaj, ona je objektivna. ali da bi bila takva, onaj ko je iznosi mora mnogo da zna. mnogo o svemu.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 02/08/2016 : 21:21:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

nije tacno. ako je kritika argumentovana, bez obzira na licni, subjektivni dozivljaj, ona je objektivna. ali da bi bila takva, onaj ko je iznosi mora mnogo da zna. mnogo o svemu.

U ovom slucaju mora da zna nesto o crtanju,da je zavrsio likovnu akademiju ili nesto slicno,neku skolu crtanja,uglavnom da je strucan na tom podrucju!
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 02/08/2016 : 21:23:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Inace najbolje od Cossua mi je epizoda "Sjene" a kod Texa mi je onako,ne bas dobar!
Go to Top of Page

dejd
New Member

135 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 02/08/2016 : 21:33:19  Show Profile Show Extended Profile  Send dejd a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

nije tacno. ako je kritika argumentovana, bez obzira na licni, subjektivni dozivljaj, ona je objektivna. ali da bi bila takva, onaj ko je iznosi mora mnogo da zna. mnogo o svemu.



a kad se pojavi onaj koji zna 'više', jel onda njegova kritika objektivna ili ova prva?

ako je kritika argumentirana, ona je jednostavno to, argumentirana bolje ili lošije i to je bitno, nije bitno jel objektivno

ja recimo ne mogu dobro argumentirati zašto mi je cossu loš crtač jer o crtanju nemam pojma.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 02/08/2016 : 21:43:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Zadnje što sam čitao od Cossua je onaj specijal sa vukodlacima i tu mi je bio solidan.
Uglavnom, vidio sam i gorih od njega, i na Dylanu i na Texu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 02/08/2016 : 22:49:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Zadnje što sam čitao od Cossua je onaj specijal sa vukodlacima i tu mi je bio solidan.
Uglavnom, vidio sam i gorih od njega, i na Dylanu i na Texu.

Los specijal...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 02/08/2016 : 23:07:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
A meni nije bio loš, iako ima i puno boljih.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 03/08/2016 : 09:02:08  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

A meni nije bio loš, iako ima i puno boljih.


Slažem se, nije uopšte loš.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 03/08/2016 : 18:13:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
A bezvezna prica o nekakvim vukovima i o vukodlaku,jedino sta je dobro je ona prica iz proslosti,Cossu grozno los,a naslovnica jedna od najboljih Dylanovih!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000