forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Helnoar (Darkwood)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

udarnik007
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 10/09/2016 : 21:23:01  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
Freghieri mi je uvijek bio loš, svi mi njegovi likovi izgledaju isto
i nikad ga nisam volio. No, Ruju je već nešto drugo. Odličan mu je
Cassidy, odličan mu je Demian, dobro se držao na Neveru ali,
bar po mom mišljenju, podbacio na Dylanu. Ipak mi ovo izgleda
kao njegovo područje tako da se uzima obavezno.
Pitam se hoće li ovo i Libellus izbaciti?
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 10/09/2016 : 21:27:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Nadam se.
Ovo helnoar baš odbija...

Inače, Freghieri mi jedan od najdražih crtača u Bonelliju
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/09/2016 : 22:18:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Mislim da se Libellus opekao s Coney Islandom i da neće raditi ovo izdanje.
Jedino ako su već unaprijed kupljena prava pa se više ne može odustati.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7627 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 10/09/2016 : 22:22:45  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Nadam se.
Ovo helnoar baš odbija...

Inače, Freghieri mi jedan od najdražih crtača u Bonelliju



ta jedna riječ te odbija a cijena od 20-25 eura ne...a svašta...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 05/10/2016 : 20:44:10  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Najava sa Darkwood foruma...

Izvan Helnoara je pustinja, nepregledna, mesto za duše koje su još izgubljenije od onih u paklenom gradu, mesto na kome završavaju samo oni u velikim nevoljama.

A Melvin Soul je u velikim, velikim nevoljama...

Novi mesečni četvorodelni  serijal iz pera Paskvalea Rujua (Dilan Dog, Još jedna cigareta) i Đovanija Fregijerija (Dilan Dog, Sudbina je strpljiva)!





Zavir/preview gleda u tebe:

http://www.darkwoodprodavnica.rs/assets/files/pdfdownloads/Helnoar3zavir.pdf

Cene:

* promotivna - 300 dinara
* konačna - 400 dinara

Promotivna cena će važiti mesec dana.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11358 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/10/2016 : 20:49:12  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Kupljena prva 2 broja, sad ce i treci da se kupi, ceka se cetvrti da izadje pa ce se slistiti ceo serijal odjednom!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9219 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 05/10/2016 : 20:56:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ne razumijem, tko je urednik ovog stripa? Tko je odabrao ovo treću naslovnicu? Ostale tri su stilski prilično ujednačena a ova baš bude u oči. Ako se ne varam bila je neka druga skica za tu treću koja se bolje uklopila sa ostalima.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11358 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/10/2016 : 21:15:58  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Ova naslovna je omaz cuvenoj slici Edwarda Hoppera ,,Nighthawks".
Meni se Hopperov stil vrlo svidja, ima osecaj za otudjenost, samocu i izgubljenost coveka u modernom dobu.
Verovatno se narativno uklapa sa ovom epizodom, ali me ipak cudi da su odabrali opet ovaj motiv za naslovnu stranu jer je nedavno Barbatina prica iz Jedno doba imala isti motiv.


Evo jos jedne zanimljvosti, Nighthawks je iskoriscena i kao uvodni kadar Mister NOove epizode Serijski ubica (Veseli cetvrtak broj 7).
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15049 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 28/10/2016 : 23:40:48  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
izašao zadnji broj...

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/10/2016 : 09:55:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nedavno uzeo prva 2 broja, valjda će SNK uskoro nabaviti i ostale.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
814 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 15/03/2017 : 18:43:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
Ne piše se nešto o ovom stripu? Ja sam konačno uhvatio vremena i pročitao sinoć prvi dio i meni je vrlo dobar. Ali konačan utisak tek nakon kompletiranja sva četiri broja...

HOKA-HEY
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 15/03/2017 : 19:25:42  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
Freghieri mi je izrazito loš na Dylanu i na bilo cemu cega se dohvati.
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 15/03/2017 : 19:28:54  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
Nesto krivi sam kliknuo pa nisam
zavrsio komentar. Los je Freghieri
no, u ovom me je jako ugodno
iznenadio. Dobra prica, crtez
dobar, izdanje solidno.
Preporuka!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18422 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 15/03/2017 : 19:34:41  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Fragieri vam je los?
Ajme....

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7057 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 16/03/2017 : 08:15:32  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Fragieri vam je los?
Ajme....


Freghieri je kao stvoren za ovakve noir price, a imao je i nekoliko bisera s emocionalnim pricama MM-ija kao Dani more i DD-a, Nojev let. Ima neka specificna melankolija u njegovom crtezu.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 16/03/2017 : 10:28:34  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
Ja ga ne volim ali u Hellnoaru
mi je bio dobar. Krivo sam se
izrazio prije, nije loš neko mi
njegov crtež ne paše. ;)
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37367 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/03/2017 : 10:51:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Helnoar mi je super sjeo, ko budali samar.

Razmisljao sam da li bi zaista htio videti da je malo duzi serijal (posto mi se svidio), ali u biti i ovako je ok. Sasvim simpaticno i dobro zastavljeno.

Znam da sam za vrijeme citanja imao neka pitanja u glavi u vezi serijala, odnosno same radnje (likova?), ali su do sada vec isparila.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
814 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 18/03/2017 : 19:27:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
Pročitah cijeli serijal. Dobar strip, samo imam utisak da je nekako na brzinu završeno. Mogli su bar još jedan broj, čini mi se da su mogli napraviti kompletniju priču. Ova beba nagovještava da bi nekad možda i moglo biti nastavka priče. Ali, sve u svemu, više nego dobro. Vrijedi pročitati i imati u kolekciji.

HOKA-HEY
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 19/03/2017 : 10:02:38  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
Uzeto, ali na cekanju za citanje 😊 javim utiske

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20734 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/11/2017 : 21:52:39  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote



Ruju&Fregijeri:Helnoar 1-Grad za umiranje (Darkwood)
Ruju&Fregijeri:Helnoar 2-Cherchez la femme(Darkwood)
Ruju&Fregijeri:Helnoar 3-Ponor gleda u tebe (Darkwood)
Ruju&Fregijeri:Helnoar 4-Prokleti soj (Darkwood)

SBE mini serijal iz četiri epizode.Helnoar je urbani pakao u kome se nalaze duše onih koji su umrli nasilnom smrću;u njemu obitavaju ljudi,ali i demoni daemi.Život funkcioniše na sličan način kao u našem svetu,ima moćnih i običnih ljudi,a i kod daema postoje kaste,odnosno niži i viši staleži (panduri su recimo na dnu lestvice, a na vrhu je plemstvo).U svetu u kojem vlada nasilje i zakon jačega,živi Melvin Soul,privatni detektiv koji kao i ostali žitelji paklenog grada pokušava da sačuva živu glavu,jer, iako su tu gde jesu,moguće je biti ubijen,a tada se ide na neko još gore mesto.
Za to vreme, u našem svetu,u Čikagu,ćerka vrlo bitnog političara je ubijena u satanističkom obredu,a zadatak dobija Melova ćerka Kesi,ambiciozna mlada inspektorka koja ima sposobnost da prizove oca,te je koristi kako bi ga angažovala da na onom svetu ispita ubijenu Blanš o identitetu ubice.
Međutim i Melvin i Kesi će naići na velike probleme u svojim istragama.

Zanimljiva ideja sa klasičnim bonelijevskim izvođenjem,mada mi je zadnja sveska donekle popravila celokupni utisak.

Fregijeri - volim stil ovog crtača;možda u Helnoaru nije na visini kao nekad kad je bio mlađi,ali i dalje mi je pravi gušt gledati njegov crtež.
Ruju - veoma mi je dobar u Kasidiju,kažu da je takav i na Demijenu,ali zato mi je kod Dilana loš;nisam zadovoljan ni njegovim pričama na Teksu.Kako je ovo miks noira i horora,gde noir preteže,imao sam nešto viša očekivanja.

3.5/5

*da li i vama Mel liči na Emilija Estaveza?
*čitajte pažljivo - uvez je loš;u kecu sam pažljivo čitao (pod oštrim uglom) i opet su se javili znaci odlepljivanja od korice,tako da sam naredna tri broja čitao extra pažljivo sa uglom otvaranja od max 45 stepeni;ne piše koja je štamparija.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 04/11/2017 23:17:59
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4001 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 02/05/2020 : 10:18:12  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
U doba korone i karantene došlo je i ovo na red za čitanje. Iskreno, meni je ovo odlično. Žao mi je što ima samo 4 broja. Freghieri mi je odličan, a Ruju baš na svom terenu tako da je ovo čista uživancija.
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4278 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 02/05/2020 : 14:56:17  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
meni je fenomenalno.....
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15049 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 02/05/2020 : 19:32:47  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
+1

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000