forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Kolika vam je plaća??
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 20/08/2016 : 21:14:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Ma znam,nisam vidio jel smo napisali u razmaku manje od minute!
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 20/08/2016 : 21:15:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

rah, prebrzo pisemo oboje :) uspori malo, ovako izgledamo kao dva gluha starca :)


Go to Top of Page

Dranki
Senior Member



2549 Posts

Member since 03/06/2007

Posted - 20/08/2016 : 21:23:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by mamlaz

jedna od depresivnijih tema ikad na ovom forumu :(


Al ne ovoj dvojici koji su glasali za opciju 50 000 i vise!
Jebote kakva je to placa 50 000 kn,pa sa ovakvim cijenama u Hrvatskoj mozes si priustit skoro sve!
Zamislite samo koliko stripova si mozes kupovati!



Ako su iz Jugosfere, skoro pa sigurno da se radi o samostalnim preduzetnicima koji naplaćuju po satu. Vjerovatno imaju još kojeg radnika, ili rade sami ali za strance.
Jedan naš programer frilenser koji radi za Švajcarce može dobiti satnicu od >100€. Ako radi 200h mjesečno, obrne 20.000€. Ako ne plati porez, ostaje mu sav novac u džepu. Ako mu je firma registrovana, nakon što plati PDV, troškove (koji su kod programera minorni), porez na dobitak, ostane mu nekih ~10.000. A ako još ima svoj softverski produkt koji se dobro prodaje, vjerovatno se radi o desetinama hiljada evra.

I am tormented with an everlasting itch for things remote.
I love to sail forbidden seas, and land on barbarous coasts.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 20/08/2016 : 21:41:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Mislio sam na direktore velikih tvrtki,recimo Konzum,Kaufland,Lidl,Ledo...
Ne pada mi nista trenutno na pametali jasno ti je sta mislim!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 20/08/2016 : 21:47:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

rah, prebrzo pisemo oboje :) uspori malo, ovako izgledamo kao dva gluha starca :)



Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 20/08/2016 : 21:50:10  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

To je iznad minimalca


??
http://www.isplate.info/minimalna-placa-bruto-neto.aspx

Piše: trenutno minimalna plača u RH iznosi 3.120 kn bruto
iznos netto minimalne plače za 2016 iznosi 2.496 kn

Obi - 2740 je bruto ili neto?


Edited by - trolodtroje on 20/08/2016 21:53:34
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 20/08/2016 : 21:58:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

quote:
Originally posted by supermark

To je iznad minimalca


??
http://www.isplate.info/minimalna-placa-bruto-neto.aspx

Piše: trenutno minimalna plača u RH iznosi 3.120 kn bruto
iznos netto minimalne plače za 2016 iznosi 2.496 kn

Obi - 2740 je bruto ili neto?




Neto.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Dranki
Senior Member



2549 Posts

Member since 03/06/2007

Posted - 20/08/2016 : 22:03:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki a Private Message  Reply with Quote
Moguće da su direktori Konzuma, Lidla & Co. na forumu :)

Prije će biti da su ovi:


I am tormented with an everlasting itch for things remote.
I love to sail forbidden seas, and land on barbarous coasts.
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 20/08/2016 : 22:22:57  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Enat

Interesantno je kako je upravo istocna Hrvatska najveceg gospodarskog i ekonomskog potencijala uopce u RH, a uvijek smo zadnja rupa na svirali, svi se ogradjuju od nas i gleda nas se kao neke kmetove. Mozda je i do nas malogradjana jer se ne znamo pravilno izboriti sami za sebe, ali itekako biramo iskljucivo lijevo ili desno na izborima te onda kasnije kukamo - pritom mislim vecinom na ljude staroga kova, penzionere i tome slicno, jer uglavnom ti glasovi odlucuju o svemu. Proizvedemo toliko da prehranimo cijelu Europu, a najsiromasnija smo regija u regiji, da se tako izrazim. Groteska.
Možda topic i je depresivan,ali to može da zahvali općem stanju u državi koje je također depresivno. Ako ćemo govoriti istinu o plaćama-velika većina radi za minimalac ili malo više od njega,a ako ima netko ko je na istoj takvoj cifri ili još gore-nezaposlen,a ovdje lupa neke nebulozne cifre samo da bi drugima nabio neki kompleks-to je već stvar pojedinca. Samo bih još dodao nešto što možda nespada u ovaj topic,ali je isto tako vruća tema u državi-socijale. Sada neka se jave oni koji možda imaju neki podatak o tome iz svoje sredine ili znaju za one koji dobivaju takve i slične naknade,a ustvari su mladi,zdravi i radno sposobni. Ali neće da rade. Ja sam se iznenadio kad sam saznao jedan podatak po tom pitanju,pa se stalno pitam-jesam li ja lud koji rintam za siću,a pametni ispadaju oni koji dobivaju takve naknade???
Ne znam imam li srece sto jos nisam okusila gorcinu biroa, jer svaka dob nosi svoje potrebe, ali itekako me to uskoro ceka. Uvijek se mozemo nadati boljemu, ali tesko... Mozda ustvari nismo spremni (citaj: zreli) za nesto bolje (?)

Jednostavno neki imaju previse, a neki premalo i nema sredine.

I istina: jako depresivan topic, ali lijepo je i o tome raspravljati ovako neobavezno.

Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 20/08/2016 : 23:00:20  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
Depresivna tema-depresivno stanje u zemlji. To ide jedno uz drugo. Po potencijalu mogli bi biti vodeća zemlja u europi,ali ipak je ovdje balkanski mentalitet- bolje za kunu ležati nego za dvije raditi. Ima puno mladih i zdravih ljudi koji neće da rade,to je činjenica. Ali zato primaju socijalu i ostale naknade,a vjerujem da svatko u svojoj sredini poznaje takve.Malo sam se iznenadio kad sam saznao jedan podatak o tome u svojoj sredini,a da bi se to podmirilo uzima se i od naših plaćica komadić... Pa se sad pitam ko je tu lud,a tko pametan-ja koji radim za siću ili oni koji dobiju malo manje nego ja,kad sve zbrojiš,a nemaju nikakvih obaveza u životu... Pa na to dodajmo još naše cijenjene političare koji vjerojatno ni neznaju svoja stvarna primanja i raznorazne bonuse i povlastice,a koje-usput-opet mi kreteni izdvojimo za njih od tih svojih plaćica... Zbroji jedno,drugo,treće...i nije onda ni čudno što nam je standard takav kakav je...
Go to Top of Page

Enat
Starting Member



38 Posts

Member since 04/12/2013

Posted - 21/08/2016 : 02:12:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Enat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatko900

Depresivna tema-depresivno stanje u zemlji. To ide jedno uz drugo. Po potencijalu mogli bi biti vodeća zemlja u europi,ali ipak je ovdje balkanski mentalitet- bolje za kunu ležati nego za dvije raditi. Ima puno mladih i zdravih ljudi koji neće da rade,to je činjenica. Ali zato primaju socijalu i ostale naknade,a vjerujem da svatko u svojoj sredini poznaje takve.Malo sam se iznenadio kad sam saznao jedan podatak o tome u svojoj sredini,a da bi se to podmirilo uzima se i od naših plaćica komadić... Pa se sad pitam ko je tu lud,a tko pametan-ja koji radim za siću ili oni koji dobiju malo manje nego ja,kad sve zbrojiš,a nemaju nikakvih obaveza u životu... Pa na to dodajmo još naše cijenjene političare koji vjerojatno ni neznaju svoja stvarna primanja i raznorazne bonuse i povlastice,a koje-usput-opet mi kreteni izdvojimo za njih od tih svojih plaćica... Zbroji jedno,drugo,treće...i nije onda ni čudno što nam je standard takav kakav je...



Tako je, slažem se u potpunosti.
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4540 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 21/08/2016 : 07:21:25  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
odista depresivna tema pa evo malo Tomića da razveseli ucviljeni puk

Hrvatska, jesen 2066. godine. Od eksplozija se tresu zidovi i namještaj, zvone šalice na tanjurićima, treperi neonska svjetiljka u žičanom ojačanju i prašina žbuke sipi sa stropa. Čak i ovdje, desecima zavojitih stuba duboko pod zemljom, čuje se bitka s površine, jedna od mnogih bitaka u nesmiljenom ratu koji desetljećima već razdire malu, nesretnu europsku zemlju. U tajnom štabu pobunjeničkih snaga negdje u Gorskom kotaru tamnokos pristao mladić u ranim dvadesetima šutke gleda sad kratko ošišanu ženu u sivomaslinastom kombinezonu koja ga je dopratila i naslonila se na zid kraj ulaza, sad neobrijanog sredovječnog muškarca koji mu sjedi preko puta i puši rukom smotanu cigaretu, sad ulašteni crni pištolj na sredini stola.

Mladić zuri u dugačak ožiljak što se muškarcu pruža od lijeve sljepoočnice, ukoso preko obraza, sve do brade, i prepoznaje ga iz priča. On nagađa tko mu je sugovornik, iako mu se ovaj nije predstavio. Umjesto toga, sredovječni mu muškarac tihim, neobično blagim glasom pripovijeda kako je sve počelo, prije mnogo godina, prije nego se mladić rodio. Mladić tu priču u glavnim crtama zna, svi je, zaboga, znaju, no pristojno sluša i kima, još ne shvaćajući zašto je tu ni koji je smisao iscrpljujuće obuke u rukovanju hladnim i vatrenim oružjem koju je prethodna tri tjedna prolazio.

“Bilo je to prije točno pola stoljeća, pred izbore 2016.”, priča muškarac otpuhujući dim i zamišljeno gledajući negdje preko mladićevog ramena. “Političari su se neodgovorno poigrali s budućnošću svoga naroda. Mislim, dobro, poigravali su se oni i prije toga, ali 2016. je bilo gore nego ikad. I Zoran Milanović i Andrej Plenković, vođe dviju najvećih političkih stranaka, lakomisleno su obećali otvaranje nevjerojatno mnogo novih radnih mjesta. Milanović stotinu četrdeset, a Plenković čak stotinu osamdeset tisuća. I svi su se tome smijali...”

“Milanović i Plenković dotad su ukupno otvorili nula radnih mjesta”, objasni kratko ošišana žena upadajući načas u priču, a muškarac s druge strane stola se gorko nasmiješi, zavrti glavom i nastavi.

“Ali, ovaj put je bilo drugačije. Nakon izbora zaista je krenulo zapošljavanje. U izvanredno povoljnim okolnostima, zahvaljujući niskim porezima, jeftinim kreditima i susretljivoj administraciji, diljem zemlje su se počele otvarati čeličane, cementare, ciglane, šećerane, pilane, pogoni za proizvodnju plastike i preradu drva, tvornice zapanjujuće napredne kompjuterske opreme, moćna automobilska industrija, poljoprivredna imanja s beskrajnim nasadima cvijeća i voća, farme s bezbrojnim grlima tovnih junica, hoteli od četiri, pet, šest, sedam zvjezdica... Čitava je zemlja, da ne duljim, neočekivano gospodarski procvjetala. Novca je u Hrvatskoj odjednom bilo na lopate. Ali, nažalost, to nije bilo bez posljedica. Radnih mjesta naprosto je bilo previše. Nije se stalo na Milanovićevih sto četrdeset, pa ni na Plenkovićevih sto osamdeset, već se brojka svakodnevno, nezadrživo penjala, na dvjesto, tristo, sedamsto, devetsto tisuća radnih mjesta... Zaposlenja je bilo tako mnogo da više nitko nije mogao ostati nezaposlen. Vlast je odlučno zahtijevala da svi ujutro ustanu i pođu raditi.”

“Pseta pogana!” viknula je kratkokosa kraj vrata i zgađeno pljunula.

Mladić se sjetio užasnih priča koje mu je baka u djetinjstvu pričala. Policija je išla od vrata do vrata i sakupljala nezaposlene. Vriska i kuknjava razlijegala se ulicama. “Di mi ga vodite?! Di mi ga vodite?! Đuka! Ivice! Marko! Zdenko, sine, nemoj majke zaboravit!” zapomagale su starice dok su im četrdesetogodišnje sinove, još neumivene i raščupane socijalne slučajeve, veterane Zavoda za zapošljavanje u prugastim pidžamama, lijenčine s debelim džointom u zubima, barabe i dangube iz kafića i sportskih kladionica, nemilosrdno trpali u marice i vodili na posao. Svi su morali platiti cijenu iznenadnog ekonomskog blagostanja, pa i oni koji to nisu željeli.

Dio Hrvatica i Hrvata se, naravno, pobunio. Na početku sramežljivo i tiho, pasivno. Ljudi bi jednostavno pred zoru, prije nego organi reda dođu po njih, s dekom i jastukom pobjegli u šumu pa nastavili spavati na mekoj mahovini pod bukvama. Mnogi koji su željeli ostati nezaposleni, ističući kako nezaposlenost nije ni sramota ni nevolja, već njihov svojevoljan izbor i važan dio njihove ličnosti, gotovo pa religija, zahtijevali su da ih se pusti živjeti od ćaćine penzije. Inzistirali su na svojemu pravu na nerad kao jednom od temeljnih ljudskih prava.

Napokon, otpočeo je i oružani otpor. Pod vodstvom slavnog pukovnika Bože, kojemu nitko nije znao ni prezime, ni godine, ni kako izgleda, osim što je, kažu, imao dugačak ožiljak od lijeve sljepoočnice, ukoso preko obraza, sve do brade, slobodarski pokret nezaposlenih, Hrvatska neradnička armija hrabro je ustala protiv tiranije zapošljavanja. Uzmite radna mjesta i nabijte ih sebi u guzicu, poručivali su nezaposleni ponosno, napadajući čeličane, pilane, ciglane i cementare, bombardirajući tekstilne tvornice i hotele, otimajući i ubijajući poduzetnike...

“Još malo čaja?” ponudio je sredovječni muškarac s druge strane stola, prekidajući na trenutak pripovijedanje i podižući smeđi limeni čajnik, a mladić je ljubazno odbio.

Legendarni je zapovjednik onda ulio samo sebi, otpio iz šalice, zapalio još jednu cigaretu iz izubijane srebrene tabakere i napokon došao do razloga zbog kojega su mladića tri tjedna obučavali smrtonosnim vještinama i pozvali u štab pobunjeničkih snaga na tajnoj lokaciju u betonskom skloništu duboko pod smrekama Gorskog kotara. Država je nedavno pokrenula veliku ofenzivu, široku, masivnu akciju s gotovo pola milijuna vojnika i zastrašujućom vojnom tehnikom, prijeteći da će nakon pola stoljeća ratovanja jednom zauvijek zatrti Neradničku armiju, poubijati ili porobiti do jednoga slobodnog nezaposlenog hrvatskog čovjeka. I to bi se, nažalost, vrlo skoro moglo i dogoditi. Iscrpljeni, malobrojniji i slabije naoružani neradnici su na rubu poraza. U ovome trenutku samo ih još jedna stvar može spasiti, samo je jedna nada živa...

“Izabrali smo vas, dragi mladiću”, kazao je muškarac blagog glasa, “da se vremeplovom vratite na početak, pedeset godina unatrag, pred izbore 2016. i likvidirate one koji su sve ovo započeli.”

“Milanovića i Plenkovića”, dodala je žena kratke kose naslonjena na zid kraj vrata.

“I Milanovića i Plenkovića”, složio se muškarac s ožiljkom pa lagano gurnuo crni pištolj preko stola. “Obojicu ih ubijte.”



Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4540 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 21/08/2016 : 07:24:45  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by mamlaz

ps. nije vrijedilo raspada moje Republike i da imas 15 milja placu.
ps. da pojasnim gornji svoj post.


Obrisao sam jer znam kamo bi to odvelo raspravu...


znam, mada mislim da do rasprave nije nikome kada vidim rezultate glasanja na ovom poll-u:( jbt, ja pusim oko 4-5 kutija dnevo plavog valtera i uzasno mi je kada shvatim da mjesecno popusim neciju placu :( jebo nas ovaj kapitalizam


mamlaziću da te pitam.jesi se propušio nakon što si državu popušio?

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46599 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/08/2016 : 08:39:36  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
mamlaze manijače,kako li uspiješ popušit 4-5 kutija?
jel ti dišeš uopče?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 21/08/2016 : 10:37:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Ako i diše, neće još dugo uz taj tempo.
Ako jedna cigareta skraćuje 7 minuta života, već živi sudačku nadoknadu.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 21/08/2016 : 12:44:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

mamlaze manijače,kako li uspiješ popušit 4-5 kutija?
jel ti dišeš uopče?


uz pive je lakse popusiti toliko :)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 21/08/2016 : 14:15:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Mamlaze ako si stvarno ozbiljan to je fakat lose,mozda ne mozes prestat pusit ali smanjit mozes sigurno!
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 21/08/2016 : 14:31:36  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Vi jednom mamlazu dajete savjete o pušenju...
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 21/08/2016 : 14:42:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
hehehe wolfe :)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24717 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 21/08/2016 : 15:21:54  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

vjerojarno rade vani. to i nije neka placa vani.



Zanimljivo kako ljudi još uvek misle da se "vani" zarađuje 10k eura i više. Kao minimalac, naravno.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 21/08/2016 : 15:23:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
ali 2-3 k eura je realno? nisam mislio na deset.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 21/08/2016 : 15:24:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
mada mislim da bi placa kod nas od 15-20 milja kuna vani bila oko 50 milja kuna.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24717 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 21/08/2016 : 15:30:59  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

ali 2-3 k eura je realno? nisam mislio na deset.



50 000kn je koliko, 8 000 €?

2-3k eura je realno, ali ne svuda. U Italiji, Nemačkoj, Francuskoj, Švedskoj, Norveškoj, Holandiji, Luksemburgu... je prosečna plata tolika, ali i u tim zemljama jako varira od regiona do regiona.

Ostatak EU nije blizu tim ciframa.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 21/08/2016 : 16:17:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
i to nije losa prosjecna placa, bez obzira na visu cijenu zivota. pogledaj malo rezultate poll-a i biti ce ti jasnije. naravno da placa nije pokazatelj vec standard, ali mislim da se lijepo moze zivjeti sa prosjecnom placom ili nesto nizom od prosjeka.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1407 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 21/08/2016 : 16:39:12  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by mamlaz

ali 2-3 k eura je realno? nisam mislio na deset.



50 000kn je koliko, 8 000 €?

2-3k eura je realno, ali ne svuda. U Italiji, Nemačkoj, Francuskoj, Švedskoj, Norveškoj, Holandiji, Luksemburgu... je prosečna plata tolika, ali i u tim zemljama jako varira od regiona do regiona.

Ostatak EU nije blizu tim ciframa.



Uf, ne znam za ove druge zemlje, ali u Italiji je 2-3000 eura za vecinu ljudi astronomija.
Mnogi dobivaju ispod 1000 i, kao i u nasim krajevima, prezivljavaju jedino zahvaljujuci tome sto zive s roditeljima.





Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000