forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Zasto samo Batman??
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 30/08/2016 : 13:49:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Evo ovako,bas nešto razmišljam o superherojskim filmovima i vidim da je tu Batman jedini koji za sebe moze reci da je postigao dobre rezultate,tjst. jedini koji nešto valja(naravno mislim na filmove koje glumi Bale,a ne onu komediju sa Schwarcenegerom i ostalim starijim Batman filmovima)!Nisam neki ljubitelj superheroja,zapravo to mi je uvjerljivo najgori žanr,ali Batman filmovi su mi vrh,nisam čitao punono njegovih stripova ali definitivno ću morati!!
Spiderman je totalni promašaj na filmu,izgleda smiješno,kicasto,neozbiljno i on i njegovi neprijatelji!
Superman je totalno sranje,nikad mi se nije sviđala ta njegova priča kao superheroj,filmovi su doslovno jadni!
Ironman također ispada smiješan,neozbiljan i taj film i priču moglo je smislit dijete u vrticu!
Fantastična četvorka,X-Man mi nisu toliko loši filmovi,cisti prosjek,ipak ne mogu u istu rečenicu sa Nolanovim Batmanima!Nisam upoznat sa ostalim superherojskim filmovima,neznam mozda Hulk,ako se on smatra superherojem,to mi je ok film,ima ih još da ne nabrajam i svi su mi uglavnom teško smeće ili jedva gledljivi!!

Sta hoću reci??Sta je to u Batmanu sto nas koji ne volimo superheroje(kao ja,koji ih ne mogu smisliti)privlači,nisam to samo ja,znam dosta ljudi koji isto ne vole superheroje,samo Batmana!Dobra priča??Dobar lik??Kvalitetna glumačka i redateljska ekipa??Kad sam kao mali gledao one stare Batmana već su mi tada djelovali smiješno i neozbiljno i nisam mogao vjerovat da ce neko snimiti tako odlična tri filma koja su došla poslje!!

Ali da skratim,zasto mi se povraća na sve superherojske filmove,osim Batmana??

verab
Senior Member

Croatia
2526 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 30/08/2016 : 14:05:20  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
Skrati, i sam sebi objasni zašto. A onda otvori topic " zašto ne volim kuhane brokule ??"

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 30/08/2016 : 14:09:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
slažem se da je Batman jedini superherojski film koji valja (ali ne samo Nolanovi, nego i drugi Burtonov)
ima osrednjih (X-men 1, Deadpool), ali svi ostali su (jako) loši
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22166 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 30/08/2016 : 14:17:37  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Donnerov prvi Superman je po mom misljenju do dan danas najbolji superherojski film.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 30/08/2016 : 14:21:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Donnerov prvi Superman je po mom misljenju do dan danas najbolji superherojski film.


Meni je to još kao klincu bilo jadno,ali ukusi i mišljenja su različiti,jako različiti!
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 30/08/2016 : 14:22:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

slažem se da je Batman jedini superherojski film koji valja (ali ne samo Nolanovi, nego i drugi Burtonov)
ima osrednjih (X-men 1, Deadpool), ali svi ostali su (jako) loši


Al svejedno ne mogu u istu rečenicu sa Nolanovim,dobro tehnologija ide,pa su i efekti bolji!!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 30/08/2016 : 14:46:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by supermark

slažem se da je Batman jedini superherojski film koji valja (ali ne samo Nolanovi, nego i drugi Burtonov)
ima osrednjih (X-men 1, Deadpool), ali svi ostali su (jako) loši


Al svejedno ne mogu u istu rečenicu sa Nolanovim,dobro tehnologija ide,pa su i efekti bolji!!



a slušaj...
zadnji Nolanov Batman mi ne spada u prvu grupu, odličnih superherojskih filmova, nego u onu zadnju, loši superherojski filmovi
tako da tehnologija nema sa tim veze
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2980 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 30/08/2016 : 18:05:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
meni je burtonov batman bolji od svih superherojskih filmova nastalih u zadnjih 5-6 godina.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2980 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 30/08/2016 : 18:08:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

Dobra priča??Dobar lik??Kvalitetna glumačka i redateljska ekipa??



evo sam si si odgovorio.


https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

DragonSlayer
New Member



Croatia
264 Posts

Member since 22/01/2013

Posted - 30/08/2016 : 18:38:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DragonSlayer a Private Message  Reply with Quote
Otvorio si topic u kojemu pitaš "Zašto se meni sviđaju samo Batmanovi filmovi?" i sad očekuješ da će ti netko objašnjavati tvoj ukus? Valjda bi ti trebao znati... Također nezamislivo mi je da je nekome bolja bilo koja verzija Fantastične četvorke od Iron Man, svi FF filmovi do sada su bili najblaže rečeno katastrofa...

When I die, I want to die like my grandfather who died peacefully in his sleep. Not screaming like all the passengers in his car.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11384 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/08/2016 : 20:03:33  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Batman je verovatno planetarno najpopularniji i najprepoznatljiviji superherojski lik. Zasto? Ne bih znao da kazem.
Jednom sam naisao na bas dobar tekst o tome zasto smo primorali Batmana da bude tako mracan, jer 60ih se on nije razlikovao od mnogih, iz sadasnje perspektive, glupih i kicastih likova, dovoljno je samo pogledati naslovne strane epizoda iz 60ih i istoimenu seriju iz iste decenije sa Adamom Westom u glavnoj ulozi.

Batman se promenio jer su se ljudi u 20. veku promenili, postali su pesimisticniji, okrutniji i usamljeniji, postao je najslicniji nama. On je obican covek, koji je potpuno potonuo i dotakao dno zivota, video sve ljudske uzase i okrutnosti i , duboko istraumiran ubistvom roditelja, odlucio da se bori protiv tog ludila snazno i nemilosrdno, ali ipak je zadrzao odredjenu dozu ljudskosti: najlepsi primer toga je kraj stripa Ubistveni vic kada Batman, posle svih ludosti i bolesti koje je Dzoker pocinio, ipak pokusava da mu pomogne, da ga rehabilituje.

Sto se tice filmova, uspesni su jer je ekipa iza njih bila dobra. Burton ima dobar osecaj za Batmanovu atmosferu, pogotovo mi se to svidelo u Batman Returnsu iz 1992. Nolan je takodje ozbiljan reziser, koji je imao dobre scenariste, pa je uspeo da nam predstavi jednog modernog i novog Betmena koji najvise odgovara nasem svetu, na neki nacin je najrealniji. Prva dva filma su sjajna, treci je mnogo losiji. Ben Afleckovo tumacenje lika me je za sada odusevilo i sigurno je najbolji deo BvS filma, jedva cekam da vidim njegov solo film gde ce se videti sva cinicnost i bes i crnilo Betmenovog karaktera.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 30/08/2016 : 20:14:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Batman je verovatno planetarno najpopularniji i najprepoznatljiviji superherojski lik.



Superman je.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 30/08/2016 : 20:31:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Batman je verovatno planetarno najpopularniji i najprepoznatljiviji superherojski lik. Zasto? Ne bih znao da kazem.
Jednom sam naisao na bas dobar tekst o tome zasto smo primorali Batmana da bude tako mracan, jer 60ih se on nije razlikovao od mnogih, iz sadasnje perspektive, glupih i kicastih likova, dovoljno je samo pogledati naslovne strane epizoda iz 60ih i istoimenu seriju iz iste decenije sa Adamom Westom u glavnoj ulozi.

Batman se promenio jer su se ljudi u 20. veku promenili, postali su pesimisticniji, okrutniji i usamljeniji, postao je najslicniji nama. On je obican covek, koji je potpuno potonuo i dotakao dno zivota, video sve ljudske uzase i okrutnosti i , duboko istraumiran ubistvom roditelja, odlucio da se bori protiv tog ludila snazno i nemilosrdno, ali ipak je zadrzao odredjenu dozu ljudskosti: najlepsi primer toga je kraj stripa Ubistveni vic kada Batman, posle svih ludosti i bolesti koje je Dzoker pocinio, ipak pokusava da mu pomogne, da ga rehabilituje.

Sto se tice filmova, uspesni su jer je ekipa iza njih bila dobra. Burton ima dobar osecaj za Batmanovu atmosferu, pogotovo mi se to svidelo u Batman Returnsu iz 1992. Nolan je takodje ozbiljan reziser, koji je imao dobre scenariste, pa je uspeo da nam predstavi jednog modernog i novog Betmena koji najvise odgovara nasem svetu, na neki nacin je najrealniji. Prva dva filma su sjajna, treci je mnogo losiji. Ben Afleckovo tumacenje lika me je za sada odusevilo i sigurno je najbolji deo BvS filma, jedva cekam da vidim njegov solo film gde ce se videti sva cinicnost i bes i crnilo Betmenovog karaktera.


Da,moguce je ovo sta si reko za Batmana,on je onako mracan,tajanstven,iskreno jedini superheroj koji ne izgleda smijesno,Superman,Spiderman su mi nekako pre kicasti,o ostalima da i ne govorim,razduzuju se,lete,nevidljivi su,gore...Svasta nesto rade ali to mi sve nekako djeluje totalno neozbiljno i glupo,iskreno Batman mi je uvijek najbolje pasao kad je sam,onaj Robin mu uopce netreba,ajde Batgirl je dobra za posevit!
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 30/08/2016 : 20:32:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by going going

Batman je verovatno planetarno najpopularniji i najprepoznatljiviji superherojski lik.



Superman je.


Rekao bih prije da je podjednako,pa ko na planeti ne zna za Batmana i Supermana?
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11384 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/08/2016 : 20:34:54  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by going going

Batman je verovatno planetarno najpopularniji i najprepoznatljiviji superherojski lik.



Superman je.



Slazem se, moguce da je Superman malcice poznatiji, ali mislim da su podjednako najpoznatiji i najprepoznatljiviji superheroji na planeti, svi znaju za njihove simbole sto nose na grudima.
Meni je pored Batmana, vrlo drag i Spiderman verovatno jer sam odrastao uz crtani film iz 90ih(isto vazi i za Betmenov crtani) i uz Sam Raimijeve filmove, koji su mi vrlo dragi i rado ih opet pogledam.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 30/08/2016 : 20:36:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
O kojim Batman crtanima govoris,Batman the animated series?
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11384 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/08/2016 : 21:00:00  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Da, Batman the animated series iz 90ih koji su zajedno radili majstor Bruce Timm i Eric Radomski.



I Spiderman: The Animated Series iz 90ih koji se pustao na Fox Kidsu, barem sam ga ja tu gledao


To mi je bio prvi susret sa svetom superheroja, posle su dosli bioskopski blokbasteri i na kraju stripovi.

Edited by - going going on 30/08/2016 21:00:30
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 30/08/2016 : 21:05:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Pogledo sam vecinu epizoda od Batmanovih animated series kao klinac i moram reci da mi je to i dan danas odlicna serija,Spiderman mi je onako,nista specijalno!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 30/08/2016 : 21:24:21  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xilrion

meni je burtonov batman bolji od svih superherojskih filmova nastalih u zadnjih 5-6 godina.


Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 30/08/2016 : 21:24:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by going going

Batman je verovatno planetarno najpopularniji i najprepoznatljiviji superherojski lik.



Superman je.


Rekao bih prije da je podjednako,pa ko na planeti ne zna za Batmana i Supermana?



Konan, Superman, Drakula, Sherlock Holmes i Tarzan
Najpoznatiji fikcijski likovi
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 30/08/2016 : 21:46:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by going going

Batman je verovatno planetarno najpopularniji i najprepoznatljiviji superherojski lik.



Superman je.


Rekao bih prije da je podjednako,pa ko na planeti ne zna za Batmana i Supermana?



Konan, Superman, Drakula, Sherlock Holmes i Tarzan
Najpoznatiji fikcijski likovi


To si negdje izvukao ili slobodna prpcjena?
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8416 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 30/08/2016 : 21:47:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by going going

Batman je verovatno planetarno najpopularniji i najprepoznatljiviji superherojski lik.



Superman je.


Rekao bih prije da je podjednako,pa ko na planeti ne zna za Batmana i Supermana?



Konan, Superman, Drakula, Sherlock Holmes i Tarzan
Najpoznatiji fikcijski likovi



I naravno...Supermark!

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 30/08/2016 : 21:57:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Zvuči nevjerojatno, ali supermark je stvarna osoba.
Na Interliberu ga možete vidjeti, a uz malu (novčanu) naknadu, i dotaknuti!
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
975 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 30/08/2016 : 22:05:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark
Konan, Superman, Drakula, Sherlock Holmes i Tarzan
Najpoznatiji fikcijski likovi



Santa Claus i Mickey Mouse su isto tu negdje :)
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 30/08/2016 : 22:17:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Ako ćemo o sveopćoj popularnosti superheroja, tu vodi Spider-Man.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 30/08/2016 : 22:49:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Ako ćemo o sveopćoj popularnosti superheroja, tu vodi Spider-Man.


Po cemu?
Po pernicama i skolskim ruksacima?
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000