forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Crna Željka (novi strip)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 20

MarkoDj
Average Member



Croatia
590 Posts

Member since 01/03/2012

Posted - 02/01/2017 : 15:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit MarkoDj's Homepage  Send MarkoDj a Yahoo! Message  Send MarkoDj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MarkoDj

[quote]Originally posted by stinky

ne trubim ja okolo da su ljudi glupi zato što slave Božić - nego ti

onda, kada ti se ukaže na manjkavosti tvoga pristupa, kažeš da su to provokacije itd.

postavlja se pitanje: zašto si uopće pisao nešto o čemu ne možeš raspravljati?
nemaš se razloga ljutiti, nego primiti udarce u borbi koju si sam započeo



Stari, raspravljam već skoro 5 dana.
Čudno mi je da ti spočitavaš to da ne raspravljam jer od tebe nije došla niti jedna konstruktivna kritika.
Pogledaj što si sve pisao duplom. Kako da te shbvatiom ozbiljno nakon toga?
Pokušavaš nagrebsti toga da sam ja licemjer,samo zato jer si vjerojatno osobno uvređen zbog stripa.

No, to je cijena toga, ja ju prihvačam. Neki ljudi su uvređeni. Ja sam uvređen ako netko drugi nešto drugo kaže u stripu ili filmu ili u stvarnosti. Ja sam na te uvrede reagirao, između ostalog, u ovom stripu. Strip je emotivna reakcija. Mogao sam ga ne napraviti ili zakamuflirati tu emotivnu reakciju. Ali nisam.

Tebi se to ne sviđa, misliš da ga nisam trebao napraviti, da se ne trebam baviti stripom, ili što god, i koja je onda daljnja poanta rasprave osim toga da ti sa tvoje strane mene uvjeriš da je to sve loše, ili da ja tebe uvjerim da si ti u krivu?
Vjeruješ li iskreno da to nekud vodi?

Kako smo krenuli, nema naznaka da smo -konstruktivni-, i zbog toga nemam previše energije za dalje.
Jednostavno :)

HRVATSKI AUTORSKI STRIP: https://www.facebook.com/groups/hrvatskiautorskistrip/
Strip-PREFIKS: https://www.facebook.com/strip.prefiks
web: http://markodjeska.com/

Edited by - MarkoDj on 02/01/2017 15:47:19
Go to Top of Page

MarkoDj
Average Member



Croatia
590 Posts

Member since 01/03/2012

Posted - 02/01/2017 : 15:48:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit MarkoDj's Homepage  Send MarkoDj a Yahoo! Message  Send MarkoDj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MarkoDj

quote:
Originally posted by stinky

ne trubim ja okolo da su ljudi glupi zato što slave Božić - nego ti

onda, kada ti se ukaže na manjkavosti tvoga pristupa, kažeš da su to provokacije itd.

postavlja se pitanje: zašto si uopće pisao nešto o čemu ne možeš raspravljati?
nemaš se razloga ljutiti, nego primiti udarce u borbi koju si sam započeo



Stari, raspravljam već skoro 5 dana.
Čudno mi je da ti spočitavaš to da ne raspravljam jer od tebe nije došla niti jedna konstruktivna kritika.
Pogledaj što si sve pisao duplom. Kako da te shbvatiom ozbiljno nakon toga?
Pokušavaš nagrebsti toga da sam ja licemjer,samo zato jer si vjerojatno osobno uvređen zbog stripa.

No, to je cijena toga, ja ju prihvačam. Neki ljudi su uvređeni. Ja sam uvređen ako netko drugi nešto drugo kaže u stripu ili filmu ili u stvarnosti. Ja sam na te uvrede reagirao, između ostalog, u ovom stripu. Strip je emotivna reakcija. Mogao sam ga ne napraviti ili zakamuflirati tu emotivnu reakciju. Ali nisam.

Tebi se to ne sviđa, misliš da ga nisam trebao napraviti, da se ne trebam baviti stripom, ili što god, i koja je onda daljnja poanta rasprave osim toga da ti sa tvoje strane mene uvjeriš da je to sve loše, ili da ja tebe uvjerim da si ti u krivu?
Vjeruješ li iskreno da to nekud vodi?

Kako smo krenuli, nema naznaka da smo -konstruktivni-, i zbog toga nemam previše energije za dalje.
Jednostavno :)


HRVATSKI AUTORSKI STRIP: https://www.facebook.com/groups/hrvatskiautorskistrip/
Strip-PREFIKS: https://www.facebook.com/strip.prefiks
web: http://markodjeska.com/
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 02/01/2017 : 15:59:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ne mogu biti uvrijeđen zbog stripa kada ga nisam ni vidio

ali sam vidio ovu raspravu i neke tvoje razloge kojima pravdaš svoje razmišljanje. po meni, to su slabi razlozi, kao što je i tvoje razmišljanje manjkavo.
u tom smislu je konstruktivno: da tebe potakne da bolje, više, jače istražiš stvar.
ti ne možeš pretpostaviti da je vjerovanje u Boga glupo, ako nisi ispitao razloge onih koji takvo vjerovanje opravdavaju. (mislim, možeš, ali onda je tvoje razmišljanje manjkavo, kako rekoh)
o tome pak postoje čitave biblioteke knjiga. napisane od strane ljudi koji važe za najveće znalce, najpametnije, kako već hoćeš. znači, to ima preveliku težinu da bi se samo tako zanemarilo.

po meni, kada bi tvoj strip sadržavao u sebi sve to što sada govorim, kada bi odgovorio tako da dovodi u pitanje ili preformulira ono što su govorili autoriteti, onda bi bio dobar. ovako je ipak, kako kažeš, samo emotivna reakcija, a nju ja ne trebam uvažiti. ne možeš zahtijevati od drugih da te tetoše, pogotovo ne ako sam želiš "provocirati".
Go to Top of Page

MarkoDj
Average Member



Croatia
590 Posts

Member since 01/03/2012

Posted - 02/01/2017 : 16:05:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit MarkoDj's Homepage  Send MarkoDj a Yahoo! Message  Send MarkoDj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

po meni, kada bi tvoj strip sadržavao u sebi sve to što sada govorim, kada bi odgovorio tako da dovodi u pitanje ili preformulira ono što su govorili autoriteti, onda bi bio dobar. ovako je ipak, kako kažeš, samo emotivna reakcija, a nju ja ne trebam uvažiti. ne možeš zahtijevati od drugih da te tetoše, pogotovo ne ako sam želiš "provocirati".




Slažem se da bi trebalo biti više od emotivne reakcije, a za to nije bilo ni vremena ni prostora.
Zato u širokoj lepezi svojih radova puno podrobnije i detaljnije govorim o ovoj problematici. Ali, ne mogu od sviju očekivati da su vidjeli sve.
Promatrajući ovaj strip kao zaseban, bez da se sagleda ostatak mog rada, u tom smislu može biti manjkav po pitanju argumenata glede zadnjih par rječi.
Tu kritiku prihvačam i na žalost ne mogu to promijeniti, objavljeno je, što je tu je.

HRVATSKI AUTORSKI STRIP: https://www.facebook.com/groups/hrvatskiautorskistrip/
Strip-PREFIKS: https://www.facebook.com/strip.prefiks
web: http://markodjeska.com/
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 02/01/2017 : 16:08:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
dobro
a što je, po tebi, problem sa Bogom?
Go to Top of Page

MarkoDj
Average Member



Croatia
590 Posts

Member since 01/03/2012

Posted - 02/01/2017 : 16:21:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit MarkoDj's Homepage  Send MarkoDj a Yahoo! Message  Send MarkoDj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

dobro
a što je, po tebi, problem sa Bogom?



Ne sa Bogom, već sa institucionaliziranom religijom čija praksa nema apsolutno nikakve veze sa onime što propagira u teoriji.
Te sa Božićem koji je zapravo samo kapitalistički blagdan, koji služi za zgrtanje novca, za prejedanje, i za glumatanje da smo svi vjernici na ponoćkama i da smo svi solidarni prema drugima i humanitarni prema drugima taj jedan dan u godini, a ostatak godine smo svi isti.

Sa druge strane, figura Isusa se mijenjala kroz povijest, od ratobornog, osvetničkog, do blagonaklonog učitelja mira. Dan danas u svijetu postoji više verzija Isusa. Od crnog Isusa do bijelog arijevca pa do Židova.
Čak se i datum njegovog rođenja mijenjao.
Netko ga reinterpretira ovako, netko onako, ovisi u podneblju gdje živi i vremenu u kojem je živio.
A o tome da je njegov lik prekopiran iz niza drugih religija, pa i onih paganskih, da ne govorim.

Stoga sam se pitao kako bi vanjski promatrač to sagledao iz trećeg lica. Zaključio sam da će jedan vanzemaljac zaključiti da ovaj lik nikada nije niti postojao, i slegnuti ramenima.

HRVATSKI AUTORSKI STRIP: https://www.facebook.com/groups/hrvatskiautorskistrip/
Strip-PREFIKS: https://www.facebook.com/strip.prefiks
web: http://markodjeska.com/
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 02/01/2017 : 17:07:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MarkoDj

Ne sa Bogom, već sa institucionaliziranom religijom čija praksa nema apsolutno nikakve veze sa onime što propagira u teoriji.
Te sa Božićem koji je zapravo samo kapitalistički blagdan, koji služi za zgrtanje novca, za prejedanje, i za glumatanje da smo svi vjernici na ponoćkama i da smo svi solidarni prema drugima i humanitarni prema drugima taj jedan dan u godini, a ostatak godine smo svi isti.




Ja to vidim drugačije.
Ti kažeš da smo svi tobože solidarni i humanitarni prema drugima, misleći pri tome - prema svima drugima. Ali to je neka zbrkana predodžba. Niti jesmo solidarni prema svima niti je to moguće (a niti potrebno). Solidarni smo samo prema svojima, prema prijateljima itd. Za ostale ni ne znamo sve dok ne dođemo u dodir s njima, a onda se određujemo već prema situaciji. Npr. i ti mirne duše ćaskaš na forumu i pričaš o humanosti, a ovoga je trenutka netko zatrpan u ruševinama. Nije te to potreslo, ne znam kako.

Zatim,
ti izgleda misliš da ne treba Crkva itd. Međutim, to nije tako jednostavno kako si ti to objašnjavaš. Crkva nastaje iz tog posebnog, za koje se tebi čini da je dovoljno. A nije. Jer se teži jedinstvu, općem. To opće čuva izborene sadržaje, znanja, načine, jer se proteže kroz vrijeme. Bez općeg, bilo bi zaboravljeno, propalo. Pojedinac propada, Crkva ostaje.

Tu postoji napetost: iznimka-autoritet.
Oboje je potrebno.

"...osnovna situacija vremenskog postojanja omogućuje stvarnost izuzetka, koji je kao poreklo istina nasuprot onome opštem što se učvrstilo kao opšte - i ona zahteva autoritet kao sveobuhvatnu istinu u istorijskom obliku nasuprot proizvoljnoj raznovrsnosti mnenja i htenja."

O izvanzemaljcu drugi put. Prvo malo razmisli o iznimci i autoritetu.
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
979 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 02/01/2017 : 17:12:51  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
A ima li tvoj vanzemaljac institucionaliziranu religiju?
Hoće li pokušati "argumentirano" preobratiti Željku?

Pročitao sam ponovo strip i uočio neke dodatne kontroverzne momente!

Koje su vanzemaljčeve moralne i etičke norme pa si daje pravo da vrši eksperimente na inteligentnom biću? (na početku kaže da će Željku poštedjeti njihovog susreta, što znači da je svjestan kako ti susreti Željki nisu ugodni)
Na kraju tvoj vanzemaljac uzdiže Teslu, da Vincia, revolucionare, umjetnike... Znači li to da je vanzemaljac ateist?
Želiš li time sugerirati kako su nevjernici ti koji si dopuštaju manipuliranje (fizičko i psihičko) i nemaju moralnih načela?

Nevjerojatno, ispada da ti je strip kontroverzan u svakom pogledu.

Ti si kao slon u trgovini kristalom

P.S. Ajmo reći da prihvaćam one tvoje argumente o vege pa da ne spamamo dodatno topic.
Go to Top of Page

MarkoDj
Average Member



Croatia
590 Posts

Member since 01/03/2012

Posted - 02/01/2017 : 17:25:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit MarkoDj's Homepage  Send MarkoDj a Yahoo! Message  Send MarkoDj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky
Npr. i ti mirne duše ćaskaš na forumu i pričaš o humanosti, a ovoga je trenutka netko zatrpan u ruševinama. Nije te to potreslo, ne znam kako.


Sad i čitaš misli?

quote:
Originally posted by dupli

A ima li tvoj vanzemaljac institucionaliziranu religiju?
Hoće li pokušati "argumentirano" preobratiti Željku?

Pročitao sam ponovo strip i uočio neke dodatne kontroverzne momente!

Koje su vanzemaljčeve moralne i etičke norme pa si daje pravo da vrši eksperimente na inteligentnom biću?
Na kraju tvoj vanzemaljac uzdiže Teslu, da Vincia, revolucionare, umjetnike... Znači li to da je vanzemaljac ateist?
Želiš li time sugerirati kako su nevjernici ti koji si dopuštaju manipuliranje (fizičko i psihičko) i nemaju moralnih načela?

Nevjerojatno, ispada da ti je strip kontroverzan u svakom pogledu.

Ti si kao slon u trgovini kristalom

P.S. Ajmo reći da prihvaćam one tvoje argumente o vege pa da ne spamamo dodatno topic.




Negdje unutar ovog topica je već postojala rasprava o tome sugeriram li da su nevjernici zli i manipulativni kroz metaforu vanzemaljca.

Nažalost, šira slika toga, te točan odnos između njega i Željke će biti vidljiv u sljedećem stripu. Javno ga ne mogu nikako iznijeti jer bi spojlao većinu toga.

No, kad sam se već izveo pred gotov čin ovim stripom koji je zapravo preuranio (prije planirane priče koju sam prvotno htio izbaciti van)
Mogu ti poslati u pm pojašnjenje njegove uloge, kao i ostalima ako ih baš zanima.

HRVATSKI AUTORSKI STRIP: https://www.facebook.com/groups/hrvatskiautorskistrip/
Strip-PREFIKS: https://www.facebook.com/strip.prefiks
web: http://markodjeska.com/
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 02/01/2017 : 17:54:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
marko, ne rugaj se, nego drhti: extra Ecclesiam nulla salus.

tebi smeta institucionalizirana religija, ali to je još naivno gledanje na stvar. osim toga, meni izgleda i vrlo pogrešno kada se tvrdi kao što ti tvrdiš da "ne valja praksa". ne znam kako si došao do toga, kako si izračunao da, recimo jednostavno, ima više loših djela nego dobrih?
upravo suprotno.

usprkos tvom neozbiljnom pristupu problematici, stavit ću ti još par citata o kojima valja razmisliti, pa se možd ajednom pokreneš.

"Pojedinačni čovek u svojoj konačnosti počinje iz početka. U svom razvitku on je, zbog usvajanja sadržaja koji se tradicijom prenose, vezan za autoritet.
Rastući bez autoriteta, on doduše stiče znanja, ovladava, doduše, govorom i mišljenjem, ali ostaje prepušten praznim mogućnostima prostora, u kome ga ništavilo ukočeno gleda. (= postaje darknajter)
Sopstvene unutrašnje vrednosti slobode teže da ih autoritet potvrdi, ili gone na otpor protiv autoriteta, i činjenica da se u tom otporu izdržalo, postaje znak njihove moguće istinotosti, bez čega se one ne bi razlikovale od proizvoljnih i slučajnih pobuda. (slučaj Čokoladnog zeca = zato je Čokoladni zec lažan i tupast)
Autoritet ili daje snagu koja učvršćuje ili svojim otporom daje oblik i oslonac i ne dopušta proizvoljnost ( = ne može crna željka, treba nešto jače)

UPRAVO ONAJ KO SAM SEBI MOŽE POMOĆI ŽELI DA U SVETU POSTOJI AUTORITET."

drugim riječima, ako želiš učiniti skok, moraš biti sretan što postoji Crkva. "svaki pravi izuzetak nije proizvoljni izuzetak, koji bi bio samo otpadništvo", nego tek kroz opće forme tražiš svoj modus, marko. kad to shvatiš, počinje tvoje izmirenje... sa svijetom, sa crkvom itd.
Go to Top of Page

MarkoDj
Average Member



Croatia
590 Posts

Member since 01/03/2012

Posted - 02/01/2017 : 18:04:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit MarkoDj's Homepage  Send MarkoDj a Yahoo! Message  Send MarkoDj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky
Crkva nastaje iz tog posebnog, za koje se tebi čini da je dovoljno. A nije. Jer se teži jedinstvu, općem. To opće čuva izborene sadržaje, znanja, načine, jer se proteže kroz vrijeme. Bez općeg, bilo bi zaboravljeno, propalo. Pojedinac propada, Crkva ostaje.



Stari, žao mi je, ali kada kreneš sa ovakvim floskulama, jednostavno se ne isplati dalje. Razlog: ne slažemo se u osnovnim pretpostavkama o životu općenito.
Ljudi se razlikuju, sve ostalo je gubitak vremena.

HRVATSKI AUTORSKI STRIP: https://www.facebook.com/groups/hrvatskiautorskistrip/
Strip-PREFIKS: https://www.facebook.com/strip.prefiks
web: http://markodjeska.com/
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1404 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 02/01/2017 : 18:07:16  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
U najnovijem nastavku vase omiljene sage, Marko protiv hrvatskog jezika, citajte:

- Pametovanje o praksi koju nije ni pokusao prakticirati (postoji devet nivoa duhovnog zivota u krscanstvu, ali ovaj je mudrac odustao na nultom):

quote:
Originally posted by MarkoDj


Ne sa Bogom, već sa institucionaliziranom religijom čija praksa nema apsolutno nikakve veze sa onime što propagira u teoriji.


- Projiciranje vlastite plitkosti ne samo na svoje bliznje, niti samo na sve krscane, vec (kad je bal, nek je maskenbal!) - citavo covjecanstvo:

quote:

Te sa Božićem koji je zapravo samo kapitalistički blagdan, koji služi za zgrtanje novca, za prejedanje, i za glumatanje da smo svi vjernici na ponoćkama i da smo svi solidarni prema drugima i humanitarni prema drugima taj jedan dan u godini, a ostatak godine smo svi isti.


- Nemusti mis-mas besmislica na razini Dana Browna, napabircenih najvjerojatnije iz bezbrojputa demantiranog Zeitgeista, u koje nijedan ozbiljan povjesnicar nije nikad vjerovao:

quote:

Sa druge strane, figura Isusa se mijenjala kroz povijest, od ratobornog, osvetničkog, do blagonaklonog učitelja mira. Dan danas u svijetu postoji više verzija Isusa. Od crnog Isusa do bijelog arijevca pa do Židova.
Čak se i datum njegovog rođenja mijenjao.
Netko ga reinterpretira ovako, netko onako, ovisi u podneblju gdje živi i vremenu u kojem je živio.
A o tome da je njegov lik prekopiran iz niza drugih religija, pa i onih paganskih, da ne govorim.


- I, da stvar ne bi ostala nedorecenom, jos malo rijeci, iliti zakljucak o zakljucku, iz kojega nuzno slijedi zakljucak:

quote:
Stoga sam se pitao kako bi vanjski promatrač to sagledao iz trećeg lica. Zaključio sam da će jedan vanzemaljac zaključiti da ovaj lik nikada nije niti postojao, i slegnuti ramenima.




Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.

Edited by - culture vulture on 02/01/2017 18:08:23
Go to Top of Page

MarkoDj
Average Member



Croatia
590 Posts

Member since 01/03/2012

Posted - 02/01/2017 : 18:42:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit MarkoDj's Homepage  Send MarkoDj a Yahoo! Message  Send MarkoDj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

U najnovijem nastavku vase omiljene sage, Marko protiv hrvatskog jezika, citajte:

- Pametovanje o praksi koju nije ni pokusao prakticirati (postoji devet nivoa duhovnog zivota u krscanstvu, ali ovaj je mudrac odustao na nultom):

quote:
Originally posted by MarkoDj


Ne sa Bogom, već sa institucionaliziranom religijom čija praksa nema apsolutno nikakve veze sa onime što propagira u teoriji.


- Projiciranje vlastite plitkosti ne samo na svoje bliznje, niti samo na sve krscane, vec (kad je bal, nek je maskenbal!) - citavo covjecanstvo:

quote:

Te sa Božićem koji je zapravo samo kapitalistički blagdan, koji služi za zgrtanje novca, za prejedanje, i za glumatanje da smo svi vjernici na ponoćkama i da smo svi solidarni prema drugima i humanitarni prema drugima taj jedan dan u godini, a ostatak godine smo svi isti.


- Nemusti mis-mas besmislica na razini Dana Browna, napabircenih najvjerojatnije iz bezbrojputa demantiranog Zeitgeista, u koje nijedan ozbiljan povjesnicar nije nikad vjerovao:

quote:

Sa druge strane, figura Isusa se mijenjala kroz povijest, od ratobornog, osvetničkog, do blagonaklonog učitelja mira. Dan danas u svijetu postoji više verzija Isusa. Od crnog Isusa do bijelog arijevca pa do Židova.
Čak se i datum njegovog rođenja mijenjao.
Netko ga reinterpretira ovako, netko onako, ovisi u podneblju gdje živi i vremenu u kojem je živio.
A o tome da je njegov lik prekopiran iz niza drugih religija, pa i onih paganskih, da ne govorim.


- I, da stvar ne bi ostala nedorecenom, jos malo rijeci, iliti zakljucak o zakljucku, iz kojega nuzno slijedi zakljucak:

quote:
Stoga sam se pitao kako bi vanjski promatrač to sagledao iz trećeg lica. Zaključio sam da će jedan vanzemaljac zaključiti da ovaj lik nikada nije niti postojao, i slegnuti ramenima.







Znači, jedino čime si se koristio u ovoj replici, osim nekih jeftinih verbalnih uvreda, je da sam to izvukao iz onog Zeitgeista? xD

S ovime bi završio vašu sagu bezmislenog bulažnjenja po forumu, pa dječaci, svako vam dobro, idem crtati :D

HRVATSKI AUTORSKI STRIP: https://www.facebook.com/groups/hrvatskiautorskistrip/
Strip-PREFIKS: https://www.facebook.com/strip.prefiks
web: http://markodjeska.com/
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1962 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 02/01/2017 : 19:03:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
Znaci napokon si odlucia poslusat moj savjet:)
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1404 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 02/01/2017 : 19:08:22  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:

Znači, jedino čime si se koristio u ovoj replici, osim nekih jeftinih verbalnih uvreda, je da sam to izvukao iz onog Zeitgeista?


A, oprosti, evo, ispravit cu se!

quote:
Originally posted by MarkoDj


Ne sa Bogom, već sa institucionaliziranom religijom čija praksa nema apsolutno nikakve veze sa onime što propagira u teoriji.


A, pa nemoj tako ostro, Marko, nemoj dzonom! Pa ima nas i dobrih krscana, koji zivimo to sto vjerujemo! Dobro, nema nas mnogo, ti najbolje znas koliko nas je malo, jer ti znas koliko ima onih losih - ali nije da nas uopce nema!

quote:

Te sa Božićem koji je zapravo samo kapitalistički blagdan, koji služi za zgrtanje novca, za prejedanje, i za glumatanje da smo svi vjernici na ponoćkama i da smo svi solidarni prema drugima i humanitarni prema drugima taj jedan dan u godini, a ostatak godine smo svi isti.


Polako, Marko, nemoj odmah sakom u nos! A sto je s onima koji nemaju zive kune, jel se i oni prejedaju, jel su i oni krivi za glumatanje?

quote:

Sa druge strane, figura Isusa se mijenjala kroz povijest, od ratobornog, osvetničkog, do blagonaklonog učitelja mira. Dan danas u svijetu postoji više verzija Isusa. Od crnog Isusa do bijelog arijevca pa do Židova.
Čak se i datum njegovog rođenja mijenjao.
Netko ga reinterpretira ovako, netko onako, ovisi u podneblju gdje živi i vremenu u kojem je živio.
A o tome da je njegov lik prekopiran iz niza drugih religija, pa i onih paganskih, da ne govorim.


Dobro, to je tvoje uvjerenje i ja ga postujem. Ali dopusti da sluzbena povijest, kao znanost, ima drugacije misljenje. Ne bolje ili losije od tvojeg, jer tko kaze da je studij povijesnih izvora iznad slobodnog razmisljanja, neopterecenog teretom fakata, ali - drugacije. Dopustas li, dakle, da ti kazem: nema nikakvih osnova za to sto tvrdis? NE, nemoj me krivo shvatiti! Ja postujem tvoje misljenje o tome! Ali, cisto na razini fakata, pukih fakata kazem, ja se, eto, ne slazem.

quote:

S ovime bi završio vašu sagu bezmislenog bulažnjenja po forumu, pa dječaci, svako vam dobro, idem crtati :D



Ja bih ti tocno to i preporucio. Rijeci ti bas ne idu od ruke. Ali, prije nego sto odes crtati, da ti dam jos jedan savjet - namoli nekoga tko zna pisati da ti napise kakav scenarij. Jer, ono, rijeci ti bas ne idu od ruke.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 02/01/2017 : 19:47:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
ili si dobar katolik/kršćanin ili nisi uopće.

bez obzira što piše na papiru.


https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 02/01/2017 : 20:38:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Meni je strip fenomenalno nacrtan, a kako više volim ofarbane sličice ovo me se još više dojmilo.
Sad, što se tiče radnje, ne pokušava Marko svima udovoljiti (niti može), nego radi točno onako kako je zamislio, što se da primjetiti.
Osobno me više smeta banalni mobing, jer je kriva za sve i svi nasrću na nju, a mi smo na samom početku shvatili da je žrtva.
Onako, više bi mi bilo simpa (jednako žao) da je podmuklo i sofisticirano, nego javno cipelarenje.
Tipa nađe podršku i prijatelje za koje se ustanovi da su ustvari najgori.
Od zla uvijek može biti gore.
666 & 999 (zlo i naopako)

Samo još pitanje za Marka.
To je konačni završetak ili ide dalje sa nekim preokretom?

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 02/01/2017 : 21:36:17  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Pročitah ovo djelce.
odlično nacrtano al moglo je to puno bolje šta se tiče priče.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

MarkoDj
Average Member



Croatia
590 Posts

Member since 01/03/2012

Posted - 02/01/2017 : 22:07:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit MarkoDj's Homepage  Send MarkoDj a Yahoo! Message  Send MarkoDj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

Meni je strip fenomenalno nacrtan, a kako više volim ofarbane sličice ovo me se još više dojmilo.
Sad, što se tiče radnje, ne pokušava Marko svima udovoljiti (niti može), nego radi točno onako kako je zamislio, što se da primjetiti.
Osobno me više smeta banalni mobing, jer je kriva za sve i svi nasrću na nju, a mi smo na samom početku shvatili da je žrtva.
Onako, više bi mi bilo simpa (jednako žao) da je podmuklo i sofisticirano, nego javno cipelarenje.
Tipa nađe podršku i prijatelje za koje se ustanovi da su ustvari najgori.
Od zla uvijek može biti gore.
666 & 999 (zlo i naopako)



quote:
Originally posted by lwood

Pročitah ovo djelce.
odlično nacrtano al moglo je to puno bolje šta se tiče priče.


Tnx na komentaru!

quote:
Originally posted by ivi skoj
To je konačni završetak ili ide dalje sa nekim preokretom?



Ide dalje ali nevezano za ovu radnju.




HRVATSKI AUTORSKI STRIP: https://www.facebook.com/groups/hrvatskiautorskistrip/
Strip-PREFIKS: https://www.facebook.com/strip.prefiks
web: http://markodjeska.com/
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 02/01/2017 : 23:56:40  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
možda je na kraju željka mogla reć npr:"ovima doli samo tesla može pomoć."
ili nešto u tom stilu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

MarkoDj
Average Member



Croatia
590 Posts

Member since 01/03/2012

Posted - 03/01/2017 : 02:04:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit MarkoDj's Homepage  Send MarkoDj a Yahoo! Message  Send MarkoDj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

možda je na kraju željka mogla reć npr:"ovima doli samo tesla može pomoć."
ili nešto u tom stilu.




HRVATSKI AUTORSKI STRIP: https://www.facebook.com/groups/hrvatskiautorskistrip/
Strip-PREFIKS: https://www.facebook.com/strip.prefiks
web: http://markodjeska.com/
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1404 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 03/01/2017 : 14:20:06  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Odrastes na stripovima, misleci da su ljudi koji ih crtaju najkul na svijetu, jer sto moze biti kulnije od stripa...
Onda ih pocnes upoznavati i vidis da su to u stvarnosti uglavnom ljudi niskog stupnja obrazovanja i ogranicenih intelektualnih sposobnosti, s kojima, da ne crtaju stripove, ne bi imao dvije recenice za prozboriti... Raspustena bagra, uglavnom bezboznici, vjecni pubertetlije, zaostali na razini nizih razreda srednje skole... Ili eventualno tipovi koji i jesu nekakav faks zlupali i negdje se zaposlili, mozda i kakvo dijete napravili, ali koji nisu rijesili neku staru svadju s ocem ili poocimom ili kim vec i kojima ce zivot proci u nekakvoj besplodnoj pobuni protiv te neke figure u crnom.
I to te isprva razocara kao nista u zivotu.
Onda te prestane biti briga i zivis svoj odrasli zivot, a djetinje iluzije, u kojima stripove crtaju, a i vole, najkul ljudi na svijetu, cuvas u nekom tajnom pretincu, kao neko Rastusje, koje ti, buduci da je postojalo samo u tvojoj glavi, realnost ne moze uzeti. I nema veze sto je to samo nekakva eideticka predodzba svjetla koje nije nikad ni postojalo, sjecanje na nekakav Kripton koji je zapravo samo tvoje djetinjstvo - to ti je dovoljno, iz toga crpis energiju.
Ali onda dodje doba u kojem ta bagra dobije internet i pocne svoj dotad privatni kretenizam ciniti javnim. I skupljati oko sebe horde slicnih bezveznjaka, koji im lajkaju debilanu i cestitaju na idiotizmu.
A i ti imas internet, a i tastaturu, a i temperament, pa im probas nesto reci.
Ali, naravno, budalama nema smisla govoriti: "Pliz, nemojte vise biti budale". Pa prestanes. Ali ti opet neka budala digne zivac pa opet kazes: "Ajde, dosta vise, budale ste i, ako vec ne mozete biti pametni, dajte barem sutite, da ljudi ne znaju tko ste i sto ste". Ali, naravno, efekt je opet nikakav pa opet na neko vrijeme zasutis. I tako nekoliko puta, dok se na koncu jednostavno ne zamoris i ne maknes od budala na internetu jednako kao sto si se maknuo od njih i u stvarnom zivotu.

Drugim rjecima, hvala ti, Marko, sto si me ovom epizodom Zeljke naveo da se napokon do kraja iskopcam.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7793 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 03/01/2017 : 14:41:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Odrastes na stripovima, misleci da su ljudi koji ih crtaju najkul na svijetu, jer sto moze biti kulnije od stripa...
Onda ih pocnes upoznavati i vidis da su to u stvarnosti uglavnom ljudi niskog stupnja obrazovanja i ogranicenih intelektualnih sposobnosti, s kojima, da ne crtaju stripove, ne bi imao dvije recenice za prozboriti... Raspustena bagra, uglavnom bezboznici, vjecni pubertetlije, zaostali na razini nizih razreda srednje skole... Ili eventualno tipovi koji i jesu nekakav faks zlupali i negdje se zaposlili, mozda i kakvo dijete napravili, ali koji nisu rijesili neku staru svadju s ocem ili poocimom ili kim vec i kojima ce zivot proci u nekakvoj besplodnoj pobuni protiv te neke figure u crnom.
I to te isprva razocara kao nista u zivotu.
Onda te prestane biti briga i zivis svoj odrasli zivot, a djetinje iluzije, u kojima stripove crtaju, a i vole, najkul ljudi na svijetu, cuvas u nekom tajnom pretincu, kao neko Rastusje, koje ti, buduci da je postojalo samo u tvojoj glavi, realnost ne moze uzeti. I nema veze sto je to samo nekakva eideticka predodzba svjetla koje nije nikad ni postojalo, sjecanje na nekakav Kripton koji je zapravo samo tvoje djetinjstvo - to ti je dovoljno, iz toga crpis energiju.
Ali onda dodje doba u kojem ta bagra dobije internet i pocne svoj dotad privatni kretenizam ciniti javnim. I skupljati oko sebe horde slicnih bezveznjaka, koji im lajkaju debilanu i cestitaju na idiotizmu.
A i ti imas internet, a i tastaturu, a i temperament, pa im probas nesto reci.
Ali, naravno, budalama nema smisla govoriti: "Pliz, nemojte vise biti budale". Pa prestanes. Ali ti opet neka budala digne zivac pa opet kazes: "Ajde, dosta vise, budale ste i, ako vec ne mozete biti pametni, dajte barem sutite, da ljudi ne znaju tko ste i sto ste". Ali, naravno, efekt je opet nikakav pa opet na neko vrijeme zasutis. I tako nekoliko puta, dok se na koncu jednostavno ne zamoris i ne maknes od budala na internetu jednako kao sto si se maknuo od njih i u stvarnom zivotu.

Drugim rjecima, hvala ti, Marko, sto si me ovom epizodom Zeljke naveo da se napokon do kraja iskopcam.

...uglavnom samo ljudi koji imaju drukčije poglede na život od tebe. Neznam da li je tvoj problem samo sa samim sobom ili pitaj boga s kim ili s čim još, ali je jebeno ogroman.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 03/01/2017 : 14:53:01  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
eto razočarali ste lešinara,ccc

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 03/01/2017 : 17:32:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Odrastes na stripovima, misleci da su ljudi koji ih crtaju najkul na svijetu, jer sto moze biti kulnije od stripa...
Onda ih pocnes upoznavati i vidis da su to u stvarnosti uglavnom ljudi niskog stupnja obrazovanja i ogranicenih intelektualnih sposobnosti, s kojima, da ne crtaju stripove, ne bi imao dvije recenice za prozboriti... Raspustena bagra, uglavnom bezboznici, vjecni pubertetlije, zaostali na razini nizih razreda srednje skole... Ili eventualno tipovi koji i jesu nekakav faks zlupali i negdje se zaposlili, mozda i kakvo dijete napravili, ali koji nisu rijesili neku staru svadju s ocem ili poocimom ili kim vec i kojima ce zivot proci u nekakvoj besplodnoj pobuni protiv te neke figure u crnom.
I to te isprva razocara kao nista u zivotu.
Onda te prestane biti briga i zivis svoj odrasli zivot, a djetinje iluzije, u kojima stripove crtaju, a i vole, najkul ljudi na svijetu, cuvas u nekom tajnom pretincu, kao neko Rastusje, koje ti, buduci da je postojalo samo u tvojoj glavi, realnost ne moze uzeti. I nema veze sto je to samo nekakva eideticka predodzba svjetla koje nije nikad ni postojalo, sjecanje na nekakav Kripton koji je zapravo samo tvoje djetinjstvo - to ti je dovoljno, iz toga crpis energiju.
Ali onda dodje doba u kojem ta bagra dobije internet i pocne svoj dotad privatni kretenizam ciniti javnim. I skupljati oko sebe horde slicnih bezveznjaka, koji im lajkaju debilanu i cestitaju na idiotizmu.
A i ti imas internet, a i tastaturu, a i temperament, pa im probas nesto reci.
Ali, naravno, budalama nema smisla govoriti: "Pliz, nemojte vise biti budale". Pa prestanes. Ali ti opet neka budala digne zivac pa opet kazes: "Ajde, dosta vise, budale ste i, ako vec ne mozete biti pametni, dajte barem sutite, da ljudi ne znaju tko ste i sto ste". Ali, naravno, efekt je opet nikakav pa opet na neko vrijeme zasutis. I tako nekoliko puta, dok se na koncu jednostavno ne zamoris i ne maknes od budala na internetu jednako kao sto si se maknuo od njih i u stvarnom zivotu.

Drugim rjecima, hvala ti, Marko, sto si me ovom epizodom Zeljke naveo da se napokon do kraja iskopcam.



stari, odrasti.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page
Page: of 20 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000