forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Tolerancija na hranu!!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 19/09/2016 : 22:18:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Jel ima nešto sto ne podnosite??Voce,mliječni proizvodi,slatko??

Dosta sam čitao po forumima i tak ljudi pričaju da ne mogu piti mlijeko jer se napuhnu,pa onda od voća se isto napuhuju,razno razne žgaravice,neki su osjetljivi na gluten...
Vidio sam neke letke za testiranje tolerancije na hranu,da se vidi sta ti smeta,odnosno na sta si alergičan!!!

Jel uopće obraćate pažnju na te stvari ili jedete i pijete sve??

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 19/09/2016 : 22:40:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nisam na ništa alergičan, samo mi želudac nikako ne podnosi ocat i jela koja njega sadrže, okreće se već samo kada osjetim ''miris'' te nevolje.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 20/09/2016 : 08:45:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Uskoro će i 30-ak godina otkad sam napravio testiranje na alergije, i otkad znam za hrpu što očekivanih, što neočekivanih stvari na koje sam alergičan, od perja i kućne prašine do jedne vrste trave i peludi koja me najviše muči u svibnju i lipnju, kad cvate sve, pa i lipe.

Od hrane sam alergičan na mahunarke, baš sve, i na kikiriki za koji do prve i odmah gadne reakcije (izbijanje oteka na neobičnim dijelovima tijela i napadi gušenja) nisam ni vodio računa da je mahunarka.

Ima toga još, donekle škrob a osobito jagode i špinat, ali ni jedno ni drugo niti kao klinac nisam volio jesti, pa mi nimalo ne smeta.

Jedino što na Wimbledonu ne mogu uživati u jagodama sa šlagom... fuck!


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37326 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/09/2016 : 09:21:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Od maloga ne volim krastavce , samo kisele ili kao umak.


A mislim da od kada imam alergiju na pelod/trave, da mi ponekad i jabuka ostave pekuc osjecaj na usnama, ponekad i kivi. Valjda ova spricana jabuka ... mada ih prije operem (prvo vrucom vodom zbog voska pa onda i hladnom).


Aha, mislim da mi i ljesnjaci ponekad "ostave reakciju" ... mozda ovi przeni bas i ne.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 20/09/2016 09:22:32
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 20/09/2016 : 10:10:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Dovoljno je da pomislim na tikvice i odmah mi je muka - evo i sada.
Također sve iz te obitelji mi pomalo smeta mada jedem - krastavac, dinja, lubenica. Ustvari nekako mi se sjemenke gade, ne znam zašto. Ako lubenica nema sjemenki ili ako dinju netko drugi očisti, onda mi je super.

Također se naježim ako moram jesti breskvu neoguljenu. Smetaju mi imaginarne dlačice.

Nisam ni neki ljubitelj poriluka i češnjaka, običan luk obožavam.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 20/09/2016 10:11:37
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37326 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/09/2016 : 10:23:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

U biti i ovo sto Obi-wan kaze. Ne jedem vise, odnosno vrlo vrlo rijetko, ni dinje ni lubenice ("spahuje" mi se po njima, kao i po surovim krastavcima). A ne volim ni cesnjak ni bjeli luk.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 20/09/2016 : 10:40:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Ja ne podnosim kuhano ni pečeno neprerađeno meso, kao ni ribu u bilo kojem obliku ni ikakve morske plodove. Od mesa mogu jesti samo neke suhomesnate proizvode i prerađeno meso, ali kako ne osjećam nikakvu potrebu za tim jedem ga par puta mjesečno, ako i toliko.

Od ostale hrane ne odgovaraju mi patlidžani iako se mogu prisiliti i pojesti ih, ako baš moram.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 20/09/2016 : 10:55:38  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
ja ne toleriram kad mi u veliku porciju ćevapa stavi malo luka,fakat mi je muka od toga.de nareži cijelu glavicu jebate luk,ionako kila košta 3-4kune.



Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 20/09/2016 : 11:00:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Alergija nikakvih.
Inače ne volim tripice, jezike, mozak, kaštradinu, iznutrice (jedem samo kad moram), aspik, kiseli kupus, turšiju.
Ne volim ni juhe, mada ih povremeno jedem jer su zdrave.
Izbjegavam milun (cata), breskve dok se ne ogule, kaul (cvjetača) i kivi.



Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 20/09/2016 : 11:07:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
Fizički podnosim sve. Nikakvih alergija, smetnji, reakcija i tako toga.

Ne jedem (jer mi se gadi ili samo ne volim) tj. izbjegavat ću kad god mogu puru/palentu/žgance, tripice/fileke, hladetinu/aspik, kruh s više sjemenki od kruha and that's about it.

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1235 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 20/09/2016 : 11:20:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
Mrzim luk i kupus.

Također ne jedem sranje proizvode tipa paštete, nareske, salame,... te također kupovno meso pokušavam izbjegavati.


Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 20/09/2016 : 11:44:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos

Alergija nikakvih.
Inače ne volim tripice, jezike, mozak, kaštradinu, iznutrice (jedem samo kad moram), aspik, kiseli kupus, turšiju.
Ne volim ni juhe, mada ih povremeno jedem jer su zdrave.
Izbjegavam milun (cata), breskve dok se ne ogule, kaul (cvjetača) i kivi.




lubenica?
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 20/09/2016 : 12:14:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Amos

Alergija nikakvih.
Inače ne volim tripice, jezike, mozak, kaštradinu, iznutrice (jedem samo kad moram), aspik, kiseli kupus, turšiju.
Ne volim ni juhe, mada ih povremeno jedem jer su zdrave.
Izbjegavam milun (cata), breskve dok se ne ogule, kaul (cvjetača) i kivi.




lubenica?




Ne, dinja.

Bemti, kad čitam ove postove, ispada da volim jesti sve osim onog na što sam alergičan, i meso i ribu, i sve povrće, i iznutrice i izvanjskice.

Na iznutrice su me navukli djed i tetkova mater na otoku još kad sam bio mali, kad bi djed na Veliku gospu iz Vrpolja uz ostale delicije donio i janjeću glavu, pa ja navali na mozak, jezik, bubreg, trticu...

A kad bi se ljeti u Šepurini klali kozlići, meni su uvijek slatke bile i iznutrice. U tripicama mogu uživati danima, o čvarcima i ostalom također, poriluk mi je izuzetno drag a zadnjih godina uživam u prokulicama.


Edit: sad sam oglednio i moram ići jesti.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 20/09/2016 12:15:15
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 20/09/2016 : 12:29:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Amos

Alergija nikakvih.
Inače ne volim tripice, jezike, mozak, kaštradinu, iznutrice (jedem samo kad moram), aspik, kiseli kupus, turšiju.
Ne volim ni juhe, mada ih povremeno jedem jer su zdrave.
Izbjegavam milun (cata), breskve dok se ne ogule, kaul (cvjetača) i kivi.




lubenica?



Evo, Johnny već odgovorio.
Na književnim standardu=dinja, ono žuto od čega smrdi cijeli frižider

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7762 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/09/2016 : 12:37:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Amos

Alergija nikakvih.
Inače ne volim tripice, jezike, mozak, kaštradinu, iznutrice (jedem samo kad moram), aspik, kiseli kupus, turšiju.
Ne volim ni juhe, mada ih povremeno jedem jer su zdrave.
Izbjegavam milun (cata), breskve dok se ne ogule, kaul (cvjetača) i kivi.




lubenica?



Evo, Johnny već odgovorio.
Na književnim standardu=dinja, ono žuto od čega smrdi cijeli frižider

U drugom srednje sam se uništio keglevich votkom s okusom dinje... i dan danas 20 godina kasnije mi se želudac okrene kad zamiriše žuto govno.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37326 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/09/2016 : 12:47:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Slicno meni kada zamirise After Eight ... zeludac upali crvenu i aaaaaalaaaarm!! :DD



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 20/09/2016 : 12:55:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Na sve sam tolerantan, ali mnogo toga ne jedem... Ne podnosim kelj, mahune, ne volim baš ni rižu, ali najgore jelo na svijetu, čime ću sada razočarati desetak generacija svoje obitelji unazad i moguće je da će me iz tog razloga opsjesti duh nekog pretka iz 17. stoljeća jest - hladetina.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja

Edited by - Zagor12 on 20/09/2016 12:55:56
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 20/09/2016 : 13:39:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Amos

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Amos

Alergija nikakvih.
Inače ne volim tripice, jezike, mozak, kaštradinu, iznutrice (jedem samo kad moram), aspik, kiseli kupus, turšiju.
Ne volim ni juhe, mada ih povremeno jedem jer su zdrave.
Izbjegavam milun (cata), breskve dok se ne ogule, kaul (cvjetača) i kivi.




lubenica?



Evo, Johnny već odgovorio.
Na književnim standardu=dinja, ono žuto od čega smrdi cijeli frižider

U drugom srednje sam se uništio keglevich votkom s okusom dinje... i dan danas 20 godina kasnije mi se želudac okrene kad zamiriše žuto govno.



Ja sam se tako satra pina coladom, odnosno likerom od kokosa koji služi kao baza za taj koktel.
Od onda mi kokos teško ide.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Enat
Starting Member



38 Posts

Member since 04/12/2013

Posted - 20/09/2016 : 15:58:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Enat a Private Message  Reply with Quote
Ja do unazad par godina nisam ni znala da imam alergiju, tj. više intoleranciju, na 90% šumskog voća - posebice na crni ribiz i brusnice, tome ne smijem ni primirisati; postepeno mi se počne pojavljivati osip u obliku sitnih vodenih akni, koji potom bukne i kojeg se jako teško riješiti. Nikad nisam išla na liječnička testiranja, sama sam s vremena na vrijeme testirala što mi odgovara, a što ne; za jagode primjerice još ne mogu točno reći. Najbolje je voditi dnevnik i bilježiti promjene. Također, ne treba isključiti mogućnost da nam zapravo smetaju aditivi, bojila, kemikalije i ostala smeća čime danas pumpaju gotovo sve što nam se servira na tanjuru.

Inače, ti nutritivni alergeni se klasificiraju u 3 skupine, trenutno ne mogu pronaći taj dokument gdje sam to pročitala, no uglavnom mislim da je ovaj moj tip intolerancije prva skupina koja uključuje bobičasto i koštuničavo voće, dok u drugu spadaju citrusi i egzotično voće, a u treću orašasto.

S tim da meni koštuničavo voće apsolutno ne smeta, primjerice ja obožavam kajsije, breskve, trešnje itd. i nikad nisam imala problema s tim (a nadam se da ni neću), što znači da vjerojatno ne mora biti da vam sve iz pojedine skupine smeta.

Moram priznati da ne znam baš ljudi koji imaju sličnih problema kao ja, ali ono što sa sigurnošću mogu potvrditi je to, da kada jednom utvrdite i izbacite ono što vam smeta, osjećat ćete se bolje; ako ste imali problema s kožom, i to će vam biti sto puta bolje.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9917 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 20/09/2016 : 16:37:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
Mogu apsolutno sve jesti. Jedino mi se koromac ne svidja nesto.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 20/09/2016 : 17:09:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Na sve sam tolerantan, ali mnogo toga ne jedem... Ne podnosim kelj, mahune, ne volim baš ni rižu, ali najgore jelo na svijetu, čime ću sada razočarati desetak generacija svoje obitelji unazad i moguće je da će me iz tog razloga opsjesti duh nekog pretka iz 17. stoljeća jest - hladetina.



Ako nikad nisi radio testove ne mozes zanti da si na sve tolerantan,tesko da ti bas sve od hrane pase i da nema apsulutno nista sta ti smeta,al dobro mlad si ja sam kad sam imo tak 18,19 godina isto mogao sve jest,iako mozda su mi i tada neke stvari smetale ali to uopce nisam primjecivo!
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 20/09/2016 : 17:12:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos

Alergija nikakvih.
Inače ne volim tripice, jezike, mozak, kaštradinu, iznutrice (jedem samo kad moram), aspik, kiseli kupus, turšiju.
Ne volim ni juhe, mada ih povremeno jedem jer su zdrave.
Izbjegavam milun (cata), breskve dok se ne ogule, kaul (cvjetača) i kivi.






Opet kazem,ne mozes znati,mozda se osjecas lose a nemas pojma zasto,a bas zbog necega sto si pojeo osjecas se lose!!

Nemas nikakvih problema sa zeludcem i probavom??

Ne prdis,nisi nikad napuhan,uvijek imas redovnu i dobru stolicu,nikad nemas zgaravicu??
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 20/09/2016 : 17:45:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Evo, turšija je ipak nešto što pretjerano ne volim. Točnije, jest ću ako je onaj kod kojeg sam u gostima stavi na stol kao jedini izbor, ali sam se neću mašiti.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 20/09/2016 : 17:50:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Nije isto ono sto ti smeta,sto tvoj organizam ne moze podnijeti i ono sto ne voliš,sto ti nije ukusno!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4804 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 20/09/2016 : 18:22:59  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Ja mogu sve jest i pit samo mi je doktor zabranija jest i mirisat bijeli luk. Mrzom ga.
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 20/09/2016 : 18:36:33  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
jebeno malograđanstvo, alergično na sve i svašta
da im daš samog sira izbilo bi im zube
mi brđani moremo čak i govna jesti
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000