forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Tolerancija na hranu!!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 20/09/2016 : 21:58:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by Mrkva

quote:
Originally posted by Obi-wan

Ja sam sin mesara


U 19. stoljeću bi zene plazile po tebi kao da si Goran Bogdan :)


Volim mrkve olitiga karotu jako je zdrava



Mrkva i meso su ko brat i sestra :)
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 20/09/2016 : 22:01:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by DODSFERD

Evo, ja sam se danas 2 puta najeo tvdo kuhanog graha i sada prdim da sve zvoni.
Da li to znači da sam alergičan na njega iako mi je ukusan za jelo.



Ne,od graha svi prde,ako ti nešto smeta možeš imat žgaravicu,laganu mučninu,napuhanost,jednostavno se osjećaš loše,proljev recimo...


Mučnine i žgaravice nemam, samo znam povremeno dobiti proljev iako nisam otkrio da je to od neke određene hrane.
Prije sam znao imati problema sa hemeroidima pa sam morao dosta smanjiti ljutu hranu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 20/09/2016 : 22:04:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Zagor12

Na sve sam tolerantan, ali mnogo toga ne jedem... Ne podnosim kelj, mahune, ne volim baš ni rižu, ali najgore jelo na svijetu, čime ću sada razočarati desetak generacija svoje obitelji unazad i moguće je da će me iz tog razloga opsjesti duh nekog pretka iz 17. stoljeća jest - hladetina.


Eh kada se sjetim kako su moji svi kusali pača u slast, a ja bih najradije umro od muke. Prozirni puding sa pokojim kljunom ili nogicom unutra. Mislim da bih radije zemlju jeo...
Riža je bezukusna kada je pravi neki stručnjak kao moja žena npr. No, kada pravi netko tko zna začiniti, može biti dobra.


Treba imati hrabrosti priznati joj to i očekivati da ti i dalje kuha.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 20/09/2016 : 22:17:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

quote:
Originally posted by Obi-wan

Ja sam sin mesara


U 19. stoljeću bi zene plazile po tebi kao da si Goran Bogdan :)


Plaze i u 21. st.
Ljubav prema mesu premošćuje stoljeća.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 20/09/2016 22:18:20
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 20/09/2016 : 22:31:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by xilrion

ne jedem ribu. nikada. nikakvu. ni u gostima.



Lud si!


Ja sam sin mesara i 100% proizvod ravnice - kulen, kobasice, slanina, čvarci i kilo leba da pogura. No, ne bih imao ništa protiv da jedem samo morske proizvode ubuduće i zauvijek...



Klasični "kontinentalci"...

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 20/09/2016 : 22:46:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
baš sam pojeo konzerviranu hranu turističku paštetu i buhtl :)

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/09/2016 : 23:57:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Tja, jedem sve a naročito ono što volim. Tj.ne jedem samo kad sam sit. I ne pijem samo kad sam mamuran, a i onda ponekad...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/09/2016 : 09:26:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by DODSFERD

Evo, ja sam se danas 2 puta najeo tvdo kuhanog graha i sada prdim da sve zvoni.
Da li to znači da sam alergičan na njega iako mi je ukusan za jelo.



Ne,od graha svi prde,ako ti nešto smeta možeš imat žgaravicu,laganu mučninu,napuhanost,jednostavno se osjećaš loše,proljev recimo...


Mislim da ovo nije sasvim 100% istina. Razlika je i u pripremi te koristis li onog iz konzerve ili si ga sam pripremio.


A sami vjetrovi ... neki imaju vise problema sa njima nego drugi (valjda do njihove probave i absorpcije) te i neki imaju problema sa jednom vrstom hrane dok drugi opet ne. Ali da, pasulj je za vecinu nas ... vjetrovit.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/09/2016 : 09:34:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Zajebano je to kad netko ne podnosi neku hranu, evo sada nedavno, od moga prijatelja sin koji je star svega dvije i pol godine završio na hitnoj.
Mali se skoro ugušio jer je pojeo par smokija koji su jela druga djeca...pola minute nepažnje mame i tate koji nisu vidjeli da sin sa ostalom djecom jede smoki s kikirikijem i neznanje nas ostalih da par smokija može napraviti toliku pizdariju jer je dijete alergično na kikiriki...uf, sva sreća da se to dobro završilo.


Uf, ovo zna biti zajebano. Radim u vrticu i sjecam se primjera kada bi mali skoro lose zavrsio samo zbog graska koji je pojeo. A znalo se da je alergican na njega, samo je izgleda zbog smjene kadra doslo do zabune i nisu dovoljno pazile.

Ima dosta alergije danas kod djece. Za nesto od toga smo vjerojatno krivi i sami roditelji, pogotovo oni koji previse pazu da djeca ne stave skoro nista vise u usta i koriste hrpu kemikalija doma.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29252 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 21/09/2016 : 12:28:32  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Žgaravicu uvijek dobijem od kolača od oraha, ali naravno da se neću odreći orehnjače! A vjetrovi mogu biti i ne od graha Alergiju jedino imam na travu, a radio sam toleranciju na hranu, ali toliko se držim toga da mi se teško i sjetiti što je ispalo, ali mislim da mogu skoro sve jesti osim grožđa i alkohola, od grožđa redovito dobijem proljev, ali kad je sezona mora se probati, srećom pa i ne pijem puno, ali stvarno nekad je dovoljna i jedna čašica i odmah osjetim...Kad bi sami slušali svoj organizam bilo bi nam bolje Mnogu hranu nisam nikad ni probao pojesti, a puno toga od ovdje navedenog isto ne jedem, ako ne moram, a uglavnom ne moram, kao npr.: hladetinu, turšiju, patlidžan, dinju, grah, poriluk, sarmu, gulaš, pite, bureke, ćufte. Kao što Obi kaže nekad sam oglabal, a sada izbjegavam mast, a fina hrskava kožica od bunceka u rolu, mljac, naravno izbjegavam ono kaj sam jeo kao malac paštete, nareske, hrenovke, meso iz dućana, mlijeko i slično... Srećom ljudski se organizam navikne na sve, ali svejedno ne moram baš sve jesti. Inače, danas se čuje kako se kod ljudi i starije dobi odjednom pojavi alergija, danas je to normalna pojava. Kad već pričamo o hrani, čisto da uđe u zapisnik moje omiljeno jelo su dinstani kokošji želuci :-)

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 21/09/2016 : 15:25:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Znam neke kojima smetaju orasi ili banane toliko da znaju čak povraćati od njih, iako bi to trebale biti zdrave namirnice.
Svaki organizam je drugačiji, ali dojam je da tih alergija danas ima više nego ikada prije (sva sreća što sam malo starija generacija pa mi ništa ne smeta).

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4814 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 21/09/2016 : 16:07:39  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Znam neke kojima smetaju orasi ili banane toliko da znaju čak povraćati od njih, iako bi to trebale biti zdrave namirnice.
Svaki organizam je drugačiji, ali dojam je da tih alergija danas ima više nego ikada prije (sva sreća što sam malo starija generacija pa mi ništa ne smeta).



Sve je puno pesticida , konzervansa , boja , kemikalija .Toga onda nije bilo, produkt svega toga su alergije i druge bolesti . I umalo zaboravih
mi smo se više igrali i znojili a ovi dana on line generacija oznoju se ako je vruće .Znoj izbacuje otrovi.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/09/2016 : 16:36:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Stalno i puno putujem i ko zna sta sam sve pojeo po Aziji, Africi, Arabiji... pa ipak, jos sam tu. Jednom sam u Kini narucio filet piletine, a tri konobarice mi donjele tecu od 20 litara tople vode, a unutra skuvana ocerupana kokos s glavom i ugaslim ocima, zutim nogama i ostacima perja... Jednom sam jeo mljeveno meso u Singapuru na cijem omotu je pisalo, only for prison... Pa alge, trave, kukci i kojesta... Jedan taljan je pored mene pojeo cjelu tek uhvacenu sirovu lignju... Sta su sve Filipinci jeli ispred mene da ne pricam... Pa otrovne ribe, gmazovi i sta sam sve vidio... Pa Kojekakve nedefinirane materije u loncu za 20-setoricu na ulici u Jemenu. Pa Kuba, Egipat...pa ipak jos sam tu. Blazena Dalmacija i nasa spiza!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 21/09/2016 : 19:05:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
po grahu se dan poznaje.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

MD72
Average Member

643 Posts

Member since 05/10/2014

Posted - 22/09/2016 : 08:05:51  Show Profile Show Extended Profile  Send MD72 a Private Message  Reply with Quote
Dobar grah se daleko cuje.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000