forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Denis Villeneuve
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 25/09/2016 : 12:54:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Sicario
Uh, ovaj je dobar pa se osjećam dužan obavjestiti vas.
Nisam neki poseban ljubitelj ovakvih filmova, ali ovaj me se baš dojmio. Kada sam gledao Traffic prije par godina u kinu, zaspao sam. Sicario ima početak, sedinu i kraj, glavu i rep. Upućuje na određenu problematiku (ili više njih) na jedan pravolinijski i nepretenciozan način. Priča je ispričana majstorski, gluma fenomenalna, izbor glumaca savršen. Režija je takva da je svaka scena emocionalni rollercoaster - napetost je prisutna konstantno i stalo nam je šta će se desiti. Bivate uvučeni u film i proživljavate sve zajedno sa Emily Blunt. A opet ima i djelova kada samo putujete i uživate u ljepoti na ekranu. Nisam očekivao da će mi ovaj film biti baš toliko dobar. Možda su niska očekivanja pravi recept za oduševljenje. Pogledajte svakako...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 01/10/2016 22:22:16

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 25/09/2016 : 13:02:33  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Samo ona scena gdje cekaju na granicnom prijelazu ima vise napetosti i uzbudjenja od vecine holivudske godisnje produkcije zajedno.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/09/2016 : 13:22:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Mene je vec i Traffic izuo. Ali da, Villeneuve je majstor. Si pogledao i ostale njegove filmove?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 25/09/2016 : 13:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Mene je vec i Traffic izuo. Ali da, Villeneuve je majstor. Si pogledao i ostale njegove filmove?



Gledao sam Prisoners i Enemy, ali nisam obraćao pažnju na režisera. Dakle, tek sada sam ga registrirao. Bude to tako kod mene nekad. Ubuduće ću očekivati njegove filmove...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 25/09/2016 : 13:31:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

Samo ona scena gdje cekaju na granicnom prijelazu ima vise napetosti i uzbudjenja od vecine holivudske godisnje produkcije zajedno.


I meni je ta scena jedna od najboljih u filmu.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2341 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 25/09/2016 : 13:33:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Sicario je fenomenalan film !!!
Već sam negde pisao o njemu, te ne bih da se ponavljam.
Maestralne uloge Brolina i Bluntove, uz neponovljivog majstora glume kakav je Benicio Del Toro, dinamika, akcija, izuzetna režija...
Ne znam šta bih sve nabrojao.
U svakom slučaju, za sve one koji nisu gledali, PREPORUKA...

Carpe diem
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 25/09/2016 : 13:33:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Ne dijelim vase odusevljenje
Ocijenih sa 4 na imdb-u
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 25/09/2016 : 13:40:50  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Ne dijelim vase odusevljenje
Ocijenih sa 4 na imdb-u



Slažem se, ni mene Sicario nije baš nešto dojmio. No, svatko ima pravo na svoje mišljenje
Od mene preporuka za gledanje narko tematike serija Narcos

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2341 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 25/09/2016 : 14:08:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PAJDO

Od mene preporuka za gledanje narko tematike serija Narcos


Skinuo sa NET-a, ali nikako da nađem vremena.
Kakva je druga sezona u odnosu na prvu?

Carpe diem
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 25/09/2016 : 14:36:34  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Druga sezona Narcosa nije toliko jaka ko prva. Dobro je i gledljivo ali manje više sve je već viđeno i rečeno u prvoj sezoni. U drugoj se samo pucaju. :)

Sicario je brutalno dobar film. Da, ulazak i izlazak iz "najopasnijeg" mjesta na svijetu je odličan. Film bi mogao biti reklama za Trumpovu politiku o zidu na granici. Stvarno je taj granični Mexico divlji. :)

Dodao bih i da je kraj film jebenica. Ne viđa se često (u filmu) takav hladnokrvni ubojica.

Edited by - nagor on 25/09/2016 14:37:46
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 25/09/2016 : 15:44:27  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan
Gledao sam Prisoners i Enemy, ali nisam obraćao pažnju na režisera. Dakle, tek sada sam ga registrirao. Bude to tako kod mene nekad. Ubuduće ću očekivati njegove filmove...



Onda obavezno pogledaj Incendies, meni jos uvijek njegov najbolji:
http://www.imdb.com/title/tt1255953/?ref_=nv_sr_1

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 25/09/2016 : 16:01:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Sicario je jaaaaaako dobar, a bio bi i izvrstan da se ne doima dramski prekonstruiranim.

No to mi pri ponovnom gledanju nije pretjerano smetalo, tako da može proći i kao odličan.


http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=43244&whichpage=14


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 25/09/2016 : 16:28:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
U drugoj sezoni Narcosa toliko su izmjenili stvarnu pricu i ubacili neke nebuloze da sam nakon pete epizode jedva pogledao do kraja.Uz premotavanje,naravno.
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 25/09/2016 : 16:32:41  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DzekDenijels

quote:
Originally posted by PAJDO

Od mene preporuka za gledanje narko tematike serija Narcos


Skinuo sa NET-a, ali nikako da nađem vremena.
Kakva je druga sezona u odnosu na prvu?



Što reče nagor druga sezona je više akciona nego prva, ali ne bi rekao da je gledljiva (to mi zvuči kao nešto prosječno) više vrlo dobro do odlično. Radujem se trećoj sezoni

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 25/09/2016 : 16:34:06  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
Ako šta znači; zadnje dvije noći sam ostao budan do 2ipo da odlgledam cijelu sezonu, a ustajao se ujutro u 5;(

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 26/09/2016 : 21:40:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Kao što sam i rekao, isčekivat ću uratke ovog režisera pa počonjem sa filmom Arrival. Izgleda jako dobro...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 26/09/2016 : 22:53:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Meni je možda još uvijek najbolji njegov prvi kod nas distribuirani film, sjajna ratna drama Incendies, kod nas prevedena kao Naša majka, nominirana za Oscara i nagradu BAFTA u kategoriji najboljeg filma s neengleskog govornog područja.

Lako se nađe screener na netu s hrvatskim prijevodom, pa ti ga najtoplije preporučam.


http://www.imdb.com/title/tt1255953/?ref_=nm_flmg_dr_9


Edit: vidim da se ja i dante slažemo, i njemu je najbolji.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 26/09/2016 22:54:11
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/09/2016 : 09:30:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Incendies je brutalno dobar film, svakako preporuke za njega. Te jos, nemoj nista citati o njemu prije gledanja. ;)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5245 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 28/09/2016 : 21:18:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Incendies je brutalno dobar film, svakako preporuke za njega. Te jos, nemoj nista citati o njemu prije gledanja. ;)






E to bi moglo da se veceras odgleda
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 29/09/2016 : 20:27:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Ovako na prvu loptu, Sicario mi je najbolji film prosle godine. Kad malo bolje razmislim, Prisoners mi najbolji film pretprosle godine. Znaci brzaka na Incendies, koji jos nisam uvatio :).

Jack the Black.
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 01/10/2016 : 00:21:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
O fuck.. Sto mi je na petak navecer trebalo gledati Incendies..

Jack the Black.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/10/2016 : 20:35:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa film je brutalan. Ovaj, tezak. :)

No, moze se to isprati recimo "Vrucim Mikeom" ... eeee, origi naslov je Magic Mike (pogledao jucer na telki ... posto je bio petak pa da ga ne "upropastim" necim "brutalnim" poput Incendies ). Dobro, salim se malo.
Ali sam npr. cesto prelazem ogled nekog filma bas zbog te "tezine", "brutalnosti", a na kraju kada ga godinama kasnije pogledam ... uopste nije to. Tako jos danas prelazem ogled Larsovog Antichrista (vidio sam pocetak). No, filmove poput Dancer in the dark, Requiem for a dream i slicne mislim da skoro nema sanse da ih jos jednom pogledam. Jedino celicnih zivaca.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 01/10/2016 20:39:36
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 01/10/2016 : 22:19:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Pogledao i Incendies. Odličan šokantan film. Sicario mi ipak ostaje favorit, a i Villeneuve također...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 01/10/2016 22:20:18
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 01/10/2016 : 22:35:21  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Pa film je brutalan. Ovaj, tezak. :)

No, moze se to isprati recimo "Vrucim Mikeom" ... eeee, origi naslov je Magic Mike (pogledao jucer na telki ... posto je bio petak pa da ga ne "upropastim" necim "brutalnim" poput Incendies ). Dobro, salim se malo.
Ali sam npr. cesto prelazem ogled nekog filma bas zbog te "tezine", "brutalnosti", a na kraju kada ga godinama kasnije pogledam ... uopste nije to. Tako jos danas prelazem ogled Larsovog Antichrista (vidio sam pocetak). No, filmove poput Dancer in the dark, Requiem for a dream i slicne mislim da skoro nema sanse da ih jos jednom pogledam. Jedino celicnih zivaca.




Requiem for a dream bi trebalo puštati u srednjim školama. Taj film bi više napravio na području prevencije upotreba teških droga nego sve powerpoint prezentacije zajedno.
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 01/10/2016 : 22:38:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Naravno, Incendies je odlican. Jedan od najboljih. I brutalan, sokantan, sve to stoji. Zapravo jedino sto mi je smetalo je, sto sam prebrzo shvatio "kamo vodi". Ako se to moze nazvati smetnjom.

I naravno sto u petak navecer nisam radije gledao recimo novog Tarzana :). Jbg posle Incendies sna bas i nije bilo..

Jack the Black.
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 01/10/2016 : 22:46:54  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Naklon Vileneuvu, tri njegova filma doista su me se jako dotakla. Nadam se da ce tako i dalje, iako sam kot Arrival nekako skeptican.

Jack the Black.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000