forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 61 - Esteban
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Torghal
Senior Member

Croatia
1877 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 25/01/2017 :  19:37:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Sve je već rečeno, jedna neinovativna ali jako zabavna priča. Klasična nepretenciozna pustolovina kakve sam se zaželio u zadnje vrijeme.
Crtež totalno simpatičan; je li još nekome kapetan Levijatana izgleda kao da ga je nacrtao naš forumaški član Torgal? :D

Sad cu i ja morat procitat strip.
Go to Top of Page

zarmix
New Member

195 Posts

Member since 30/05/2012

Posted - 06/03/2017 :  11:46:56  Show Profile Show Extended Profile  Send zarmix a Private Message  Reply with Quote
Esteban je pustolovna priča, na tragu već postojećih, ali ipak s dovoljno vlastitog da nije tek isprazni kliše. Latinska Amerika, odnosno njen krajnji jug nije toliko eksploatirana geografska odrednica u zapadnoj popularnoj kulturi poput angloameričkog divljeg zapada, kao uostalom ni južnoamerički Indijanci i njihovi mitovi i legende u odnosu na svoju sjevernu braću. Samim tim priča budi zanimanje. Jedrenjaci, lov na kitove, sve smo to naravno već vidjeli, ali ako je zanimljivo napravljeno, ne vidim razloga zbog čega ne obnoviti gradivo. Crtež je više nego korektan, nije sintetski, posjeduje određenu toplinu i dušu. Meni se osobno sviđa sjenčenje drvenom bojicom ili ugljenom (ili tko zna čime već) kao kontrast jasnim crnim potezima tuša i punim bojanim plohama. Uglavnom laganije štivo od recimo Nošenih vjetrom, ali kvalitetnije nego primjerice Jastreb. Moći ćete mirno spavati ako ga nikad ne pročitate bez straha da vam je promaklo nešto revolucionarno, ali će vam ukoliko se pak odlučite za čitanje pružiti sasvim dovoljno zabave, dobrog feelinga i neće vas razočarati.

Da se malo osvrnem i na prepisku koja je osvanula u ovom topicu.

Kakva je u suštini strip literatura ili što bi trebao, a što ne bi trebao biti?

Strip bi, kao i svaka umjetnost i medij, trebao u stanju biti sve. I dubokoumna literatura za najobrazovanije i najzahtjevnije, kao i površna, jeftina zabava za one koji ne žele niti mogu više.
I još gomilu levela između, sa raznim nijansama (npr.lakoumna zabava za odabrane ili kvaziintelektualno štivo za pokondirene), s mnogobrojnim žanrovima, crossoverima, beskonačnim i ograničenim serijalima, one shotovima i svim ostalim formatima kakvi mogu nekome pasti na pamet. Zašto se ograničavati? Ja ne vjerujem u izjave tipa: "Strip bi trebao biti zabavan." ili "Strip nije u suštini dubokoumna literatura."
Strip je oduvijek bio čedo tržišta i ono je određivalo u kom pravcu će se razvijati. Publike ima raznih profila i što je sve takva publika spremna platiti, to će strip autori i isporučivati, odnosno to će strip i biti, bez obzira sviđalo se to nekome ili ne.

Edited by - zarmix on 06/03/2017 14:45:12
Go to Top of Page

zare80
New Member

232 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 02/01/2018 :  01:32:34  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
Konacno procitah ovaj strip i slozio bih se sa vecinom. Lagana pustolovna prica, ponekad pomalo naivna, ali lepo ispricana. Imam utisak i da je naivna nekad iz razloga sto je pisac hteo da prikaze radnju iz ugla decaka. Ono sto mi svidja je sto oval strip moze biti interesantan i zabavan sirokom spektru citalaca.
Crtez nije detaljan, ali je pristojan i meni privlacan. Nekako prati samu radnju i prilagodjen je.
U svakom slucaju uzivao sam u citanju i mislim da bi uzivala vecina citalaca.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

7510 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 02/01/2018 :  09:42:01  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
cenim da trzistu fali bd avanturistickog stripa
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3025 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 26/03/2018 :  15:59:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Ne znam kako bi ocijenio ovaj strip. Dobar je, nije me dotakao emotivno, humorom ili likovima, ali ne znaci da je los. Korektno je i isprican i nacrtan i obojan i interesantan i nepretenciozan... Stajaznam, sve mi je ustripu ok, ali mi nista nije stepenicu iznad.

Definitivno procitati.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000