forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Rock je...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 18

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/07/2022 : 12:27:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Truillo nije ni meni nikad lega.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 15/07/2022 : 13:21:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Niti meni.
A još je bizarnije to da ga drugi iz benda smatraju spasiteljem. Ne znam samo zbog čega kad i ton basa i sama njegova čučeća pojava na stejđu izgledaju nakaradno. Valjda ih ne pita puno za jist i pit i radit svoje stvari ko Newsted pa je ovima to briga manje.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 15/07/2022 : 13:25:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nije ni meni nešto drag.
Svi siku vene na Burtona, al meni je Newsted najbolji basist kojeg su ikad imali... Takva karizma, nastup na stageu, (back) vokali, energija... Čovik je bija suvo zlato.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 15/07/2022 13:25:30
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/07/2022 : 13:31:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
E da je prvoga bilo vidit...
Cut Anesteziju...
Ovu dvojicu slijedecih sam odgledao i drugi je dobar, pristojan. Dok ovaj treci 'cucavac' veze nema s imageom Metallice. Ali evo traje...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 15/07/2022 : 14:34:36  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Niti meni.
A još je bizarnije to da ga drugi iz benda smatraju spasiteljem. Ne znam samo zbog čega kad i ton basa i sama njegova čučeća pojava na stejđu izgledaju nakaradno. Valjda ih ne pita puno za jist i pit i radit svoje stvari ko Newsted pa je ovima to briga manje.


Padni mi na grudi.
Iša mi je na živce i u Suicidalu.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 15/07/2022 : 14:37:40  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Nije ni meni nešto drag.
Svi siku vene na Burtona, al meni je Newsted najbolji basist kojeg su ikad imali... Takva karizma, nastup na stageu, (back) vokali, energija... Čovik je bija suvo zlato.


Ma čovik je legenda. Još je i s Voivodon snimija album.
Ali ovo je Metallica:

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 15/07/2022 14:44:44
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 15/07/2022 : 14:56:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ne osporavam
Ne da mi se sad kopat linkove (na mobitelu sam), al postoje na youtubeu neke snimke di Newsted odradi kompletne vokale na nekim pismama... Mislim da su u pitanju The Four Horsemen i Whiplash. Koja zvijer života ti... Usudio bih se reći da je Metallica u periodu od 1989-1993 bila među top 3 live benda na svijetu. One snimke s koncerata u Seattleu i Mexico Cityju su mi neke od najdražih live snimki uopće, pogotovo Seattle.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4864 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 15/07/2022 : 22:48:09  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
3 topica ste zauzeli :)
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 15/07/2022 : 23:04:51  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

3 topica ste zauzeli :)


Imaš pravo, falija san topic.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 15/07/2022 : 23:05:22  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Majku li mu pokvarenu evo mi ga ispris nosa.
Iden ga nać i reć mu šta ga ide.
https://dalmatinskiportal.hr/zivot/osnivac-metallice-u-splitu-iznenadio-nas-je--nismo-znali-da-je-vegetarijanac-/139317
Inače, ovo je misto di je bila tribina sa Markon i Bernardon.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/07/2022 : 17:19:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
A stas' mu i rec da ne otvara bas fus ka nekada...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 16/07/2022 : 18:17:33  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

A stas' mu i rec da ne otvara bas fus ka nekada...


Da ima 34 godine bubljarske karijere viška.
i da se 1988. triba vratit tenisu.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 18/07/2022 : 09:34:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI



prije nego je pozdravija cliffa, james je reka:"If you came here to see spandex, eye makeup, and the words ‘Ooh baby’ in every fuckin’ song, this ain’t the fuckin’ band. We came to bang some heads."

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/07/2022 : 10:44:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Kad odgedas danas ovakve dokumente rock povijesti mora ti biti zao sto doticni bend nema vise ni groova ni karizme. Okej, znam, vremena se mjenjaju, stari se...ali ipak... Oni su bili ti koji su, a vec sam to kazao, stvarali povijest i glazbeni stil. Sad su uredno vodena tvornica, fabrika, postrojenje koje jako dobro funkcionira i to je to. Na neki nacin potpuno su mi isti kao U2, a to nije kompliment.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/09/2022 : 05:19:48  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
https://www.index.hr/mobile/magazin/clanak/rock-je-mrtav-zivio-rock-kako-je-gotovo-izumrla-glazba-koja-je-vladala-svijetom/2396615.aspx

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/09/2022 : 11:17:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

https://www.index.hr/mobile/magazin/clanak/rock-je-mrtav-zivio-rock-kako-je-gotovo-izumrla-glazba-koja-je-vladala-svijetom/2396615.aspx






Autor je još jedan od onih koji kvalitetu neke scene gledaju kroz prizmu komercijalnog uspjeha... Po meni je to totalno kriv stav. Praktički nema glazbenog žanra koji je u potpunosti mrtav, koliko god on opskuran bio. Rock stvarno nije nikakva iznimka, čak ni po pitanju novih izvođača.

Autor kaže da kod novih bendova nema inovativnosti te se pritom poziva recimo na Led Zeppelin koji je svakako bio spoj gomile drugih žanrova koji su bili popularni prije njih*. Mislim, muzika tako ne funkcionira, nitko nije originalan sam od sebe, bez nekakve pozadine... Baš kao i nekadašnji popularni rock bendovi 60ih i 70ih, današnji rock bendovi su miks muzike koja je utjecala na njih, no autor to predstavlja ko problem samo zato što mu se takva muzika ne sviđa. E jebiga, ne može to tako, pa svako vrijeme donosi svoje trendove, a njima se možeš ili prilagoditi ili ih ignorirati. Ovakva kuknjava stvarno nema smisla...

S druge strane, trendovi dolaze i odlaze, kako u glazbi tako i u drugim sferama života. Ne znam zašto bi rock uopće uvijek i trebao biti popularan? Koliko je dugo prog rock bio ogroman? 10ak godina, dok nije došao punk? Punk isto tako, 10-20 godina je žario i onda se njegova popularnost smanjila. Glam metal isto tako, grunge, nu-metal, itd itd... Sve ima svoje vrijeme, svojih 5 minuta slave i to je to. Međutim, ono u čemu autor konstantno griješi je to što žanr proziva mrtvim samo zato što nije u mainstreamu. Gotovo svaki od ovih žanrova koje sam nabrojao je itekako živ i zdrav, samo u puno manjim gabaritima nego što je to nekoć bilo. Npr, bendovi poput Whitesnakea, Poisona, Motley Cruea i sličnih više ne pune stadione i često se može čuti kako je glam relikt 80ih, no recimo Švedska danas ima zavidno kvalitetnu scenu novih i mladih glam metal/rock izvođača koji zrače energijom i kvalitetom. Tako je kod praktički svakog žanra.

Komercijalnost nikad nije bila, niti će ikada biti mjerilo kvalitete.

Nitko više ne svira gitaru? Gospodine autore, otvorite oči malo i izađite iz rupe u kojoj živite, prošetajte tu i tamo do Vintage Industrial Bara i sličnih klubova po Zagrebu. Po mogućnosti bacite oko na Superval, dvodnevni festival školskih bendova koji ide već 3 godine, privlači pristojan broj ljudi i daje mladićima i djevojkama prilike da se pokažu u pravom izdanju. Školski bendovi, ej, to su doslovno sirovi korijeni rock muzike... I što je najbolje, itekako su živi.

- https://superval.hr
- https://ravnododna.com/superval-u-vintage-industrialu-dobra-vecer-ja-sam-miso-kovac-a-mi-smo-novi-fosili/


*Popularnost Led Zeppelina mi nikad nije bila baš toliko jasna, no opet ja iskreno i nisam neki preveliki njihov fan... Uvijek ću prije cijeniti recimo Ritchija Blackmorea kojeg smatram 100 puta boljim i utjecajnijim gitaristom od Jimmyja Pagea.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7790 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 21/09/2022 : 14:36:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Danasnja djeca slusaju PHONK... i sad cemo mi govoriti njima "kakve to pidarije slusas" kao naši roditelji nama.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4864 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 21/09/2022 : 14:55:25  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Mrtav, živ... ma živ je, ali je mrtav.. ili je mrtav, ali je živ.

Popularna glazba danas definitivno nije ono što je bila tamo negdje od početka 60ih, pa do kraja 90ih. Manji je tu problem kakva je ona stilski, ima li ili nema gitara i bubnjeva, nose li se duge ili kratke kose, kožnjaci ili pvc (danas se nosi i svira baš sve, anything goes). Mogli bi smo reći da je popularna glazba danas sličnija onome što je bila prije 60ih, na površini pozadinska buka za zabavu masa, a ispod provršine ima i highbrow jazza za (nas) hipstere. Kakofonija je doduše danas veća nego ikad, ne može se nijedno vrijeme mjeriti s time. I ta kakofonija je jedan od razloga zašto se danas sve sluša, a malo toga se čuje.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/10/2022 : 05:36:34  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
https://m.vecernji.hr/showbiz/arene-i-stadione-jos-mogu-napuniti-samo-oni-rock-bendovi-ciji-su-clanovi-65-1625954

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 21/10/2022 : 15:40:00  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Bio prije desetak dana na Deep Purple, ono 3-4000 ljudi. Zamjenski gitarista McBride izvrstan, slican Tim Robbinsu.
Zovu me lege na "legends of rock",kako nema nista drugo, osim Sepulture, koja me ne zanima, idem bar taj tribute poslusati.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4208 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 12/11/2022 : 18:21:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Yoshiki, Hyde, Miyavi & Sugizo = The last rockstars
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/01/2023 : 10:20:16  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
https://www.muzika.hr/fanovi-floyda-reagirali-na-woke-naslovnicu-reizdanja-the-dark-side-of-the-moon/


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/01/2023 : 10:22:45  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Kupuje li ko ovo? Ima prednardzba u db.
https://dancingbear.hr/en/trgovina/pink-floys-the-dark-side-of-the-moon-50th-anniversary-deluxe-box-set/

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4864 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 23/01/2023 : 10:32:28  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Još nisam ušao u zečju rupu deluxe izdanja.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7790 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 23/01/2023 : 10:54:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

https://www.muzika.hr/fanovi-floyda-reagirali-na-woke-naslovnicu-reizdanja-the-dark-side-of-the-moon/



Ovaj trend pisanja clanaka konstruiranih od prenosenja komentara mi je bas super.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page
Page: of 18 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000