forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Rock je...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 18

kiky
stripovi.com suradnik



7294 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 20/10/2016 : 19:37:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
rock je mrtav a marilyn manson je o tome sročio dirljivi epitaf;



pjesma je napisana 1997. godine, kada je već naveliko postalo jasno da će devedesete biti posljednje desetljeće kada je rock bio rock, kada je imao nedostižan status i utjecaj i kada je biti rocker bilo... WOW!

Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 20/10/2016 : 19:39:40  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Tonto

quote:
..... Jebe mi se za sve što je punk predstavljao kad je većina bendova nakupina netalentiranih glupana koji ne znaju svirati.


auuuuuu na ovo moram ja reagirat. I to samo jednom rječju:

Clash

Edited by - trolodtroje on 20/10/2016 19:40:53
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7601 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/10/2016 : 19:43:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

Tonto

quote:
..... Jebe mi se za sve što je punk predstavljao kad je većina bendova nakupina netalentiranih glupana koji ne znaju svirati.


auuuuuu na ovo moram ja reagirat. I to samo jednom rječju:

Clash

... pa piše većina, a ne svi. Clash je dobar.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2602 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 20/10/2016 : 22:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

Kako nema? Šta je sa Suede, Artcic Monkeys, Jack White?



Dodajmo tome Green Day, Foo Fighters, The National, a i od prvog Radioheadovog singla je prošlo manje od 25 godina.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/10/2016 : 23:21:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ma da nadodam samo ovo;
Govoreci o dinosaurima,o kojim je ovdje bilo govora, misleci pritom na neporecivo izumiranje, istih,rade bi ih nazvao mastodontima, neupitnim velicinama...uostalom i sam se zadnje vrijeme osjecam dinosaurom, narocito kad vidim sto klinci slusaju. S zaljenjem moram to konstatirati u svom okruzenju, u Splitu...gradu koji nema prave koncertne rock aktivnosti. Al to nikad nije ni imao. Pa smo uvjek potezali do Zagreba, za pogledati dobar bend. Ljubljanu i preko granice. To mi je uvjek bilo mrsko i neobjasnjivo. Zasto je u Splitu u zadnjih 30 godina bilo dvadesetak stranih nastupa a u Zagrebu svaki mjesec neki pravi live...spominjem se samo pokusaja, kad se za sv.Duju dovelo Stereo mc's, ali vec sljedece godine, su bila neka sranja. Kako rekoh, samo sporadicno, ako ko naleti. To me uvik mucilo u rodnom gradu. Ali zbilja mislim da rock nije mrtav. Klinci i dalje prangijaju po garazama i ima masu mladih koji bi rade otisli na ono sta se redovno nudi na godisnjoj bazi, kao Z.pusenje, H.pivo, Let3 itd. Koji posjete moje okruzenje... Pa stoga konstatiram, da iako Rock ovih dana bole zglobovi, malo su ga uhvatla leda i bio je nesto sitno kasljucao, on je itekako jos ziv i zdrav, hvala na pitanju, kad bi mogao odgovorio bi nam.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5608 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 21/10/2016 : 00:44:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Kad se spominju veliki bendovi u posljednjih 25 godina, vjerujem da će The National i Arcade Fire biti upamćeni kao veliki bendovi.






Inače, slažem se s Tontom, manje mi je bitan rock kao pokret, bitna mi je glazba.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 21/10/2016 : 09:03:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
The National i Arcade Fire već jesu veliki bendovi, a ni ja nikad nisam želio pripadati nikakvim pokretima ni trendovima.

To što nešto danas nije u trendu, ne znači da ne postoji. Kako netko reče, onda bi i strip trebao biti mrtav, a svi mi ovdje svjedočimo da nije.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37240 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/10/2016 : 09:17:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by trolodtroje

Tonto

quote:
..... Jebe mi se za sve što je punk predstavljao kad je većina bendova nakupina netalentiranih glupana koji ne znaju svirati.


auuuuuu na ovo moram ja reagirat. I to samo jednom rječju:

Clash

... pa piše većina, a ne svi. Clash je dobar.


Au, ima jos: Dead Kennedys, Minorthreat, Fugazi, NoMeansNo, The Exploited, Misfits, itd. itd. (ovako na brzinu iz glave) ali dobro, tu sam ukljucio i HC bandove.
A od domacih ne mogu bez Kud Idijota i prva dva albuma Hladnog piva sto se tice ovih "najvecih imena".


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 21/10/2016 10:23:44
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 21/10/2016 : 10:17:43  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Niet, Buzzcocks, Husker Du
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10081 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 21/10/2016 : 10:54:59  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

Kad se spominju veliki bendovi u posljednjih 25 godina, vjerujem da će The National i Arcade Fire biti upamćeni kao veliki bendovi.


Inače, slažem se s Tontom, manje mi je bitan rock kao pokret, bitna mi je glazba.




Svaka čast i jedna i drugima, ali meni su i jedni i drugi 0 bodova.
Od te novije ekipe iako ih ne volin posebno jedino za Radiohead mislin da su napravili neki iskorak i imaju neku ekstra vrijednost.

A ovo šta se tiče rocka kao pokreta, možda san se krvo izrazija ili me niste ti, Tonto, ni Johnny dobro razumili, ali ne radi se tu o nikakvome pokretu. To je prije svjetonazor nego pokret. I iako svo troje kažete da vas rock u tome smislu ne interesira i nesvjesno se uklapate u ono šta ja smatran rockerima. Dakle nebitno jel volite Clash, Metallicu, Pink Floyd, Doorse ili National, za mene su rockeri prije svega ljudi koji cijene slobodu, ljudi otvorenih umova, ljudi svjesni svijeta u kojen žive, ljudi koji misle svojon glavon. Dakle možeš ti slušat šta oćeš, ali ako si glasač HDZ-a rocker nisi.
Kad pričan o rockerskome svjetonazoru ne pričan o čoviku koji nosi kožnu jaketu i ima dugu kosu nego o ovome gore napisanome, a recimo barem sudeći po vašin upisima na forumu vi mi se u to uklapate.

Isto tako ja to gledan iz još jednoga kuta jer san kroz devedeste i jednin dijelon u dvijetisućitima svira u punk rock bandu, i iako san doživija samo promil onoga šta su doživili ovi veliki bandovi o kojima pričamo to mi je bilo dovoljno da se za rock vežen cili život.
Za mene rock nije samo glazba nego i putovanje u Pulu, Koper ili Križevce, druženje, ispijanje alkohola, pušenje egzotičnih cigareta i svašta nešto. Ljudi s kojima san svira i s kojima san svašta doživija su mi danas prijatelji u punon smislu te riječi, dakle oni prijatelji kakvih imaš samo par u životu, a zbližili smo se ne samo zbog glazbe nego upravo zbog životnih stavova i intenziteta kojin smo živili.


Doli sve stranke, živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 21/10/2016 11:02:15
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10081 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 21/10/2016 : 11:01:47  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by trolodtroje

Tonto

quote:
..... Jebe mi se za sve što je punk predstavljao kad je većina bendova nakupina netalentiranih glupana koji ne znaju svirati.


auuuuuu na ovo moram ja reagirat. I to samo jednom rječju:

Clash

... pa piše većina, a ne svi. Clash je dobar.


Au, ima jos: Dead Kennedys, Minorthreat, Fugazi, NoMeansNo, The Exploited, Misfits, itd. itd. (ovako na brzinu iz glave) ali dobro, tu sam ukljucio i HC bandove.
A od domacih ne mogu bez Kud Idijota i prva dva albuma Hladnog piva sto se tice ovih "najvecih imena".





Iako su mi više-manje dragi svi koje si nabroja, baš mi je drago da si spomenija Fugazi koji je meni uz Motorhead najbitniji band ikad.
Muzički genijalci koji su to spojili sa najvećin srednjin prston ikad pokazanin glazbenoj industriji. Ogroman utjecaj, vjerovatno najveći na band u kojen san svira. I muzički i svjetonazorski.

Doli sve stranke, živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/10/2016 : 11:40:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
A di su jos:
Judas priest, Saxon, Thin Lizzy, Rainbow, Dio, the Police, Midnight Oil, Lou Reed, Pixies, Sisters of Mercy, Stewe Wynn, Talking Heads, Frank Zappa, Screaming Trees, Tom Petty, ZZ top, Ufo, Bauhaus, i mnogi drugi... moga bi nabrajat po ure. A svaki sa svojom porukom, stavom, buntom, nadom...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37240 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/10/2016 : 11:42:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Dobro, ovi nisu ni punk ni mladji od 20 godina. :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10081 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 21/10/2016 : 11:47:27  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

A di su jos:
Judas priest, Saxon, Thin Lizzy, Rainbow, Dio, the Police, Midnight Oil, Lou Reed, Pixies, Sisters of Mercy, Stewe Wynn, Talking Heads, Frank Zappa, Screaming Trees, Tom Petty, ZZ top, Ufo, Bauhaus, i mnogi drugi... moga bi nabrajat po ure. A svaki sa svojom porukom, stavom, buntom, nadom...


Legendo, svi ovi šta ih nabrajaš nan mogu bit tate.
U tome i je problem, danas bi najjači tribali bit oni koji nan mogu bit dica

Doli sve stranke, živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/10/2016 : 12:02:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Je, Jere jbg. kad su prejaki i privolin ih i sviraju dok ne crknu, ako vec nisu... i to je.
Al evo moj stariji svira, pa neka ga. A vec je bija sa zenom na Watersa a s nama na Maidene... a ne "upiremo ih" nista nego vataju sami vibru od doma...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7601 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 21/10/2016 : 13:19:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
>ali ako si glasač HDZ-a rocker nisi.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7601 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 21/10/2016 : 14:11:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Nesvrstani ja tebe sasvim kužim... ali vidi, 1994 u Salima na Dugom otoku je održan rock za danijela, cijelodnevni rock festival. Završio sam tad prvi srednje i bilo je uaaaaau, zakon. Prije dvije godine povodom dvadeset godina od toga održana je repriza. Ja ti garantiram da se ništa nije promijenilo pa ni ono najbitnije - količina mlađe populacije, odnosno novih generacija dugokosih mladića i djevojaka koji i sami lupaju po garažama. Pozitivna energija, dobra glazba, alkohol, čudne cigare... sve je tu i sve je u suštini isto kao i onda. Malo više se tetoviraju i malo češće peru zube, jedina razlika koju ja vidim. Problem je samo u tvojoj negativnoj perspektivi... jesi u krizi srednjih godina?... javi se, znam lijek.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10081 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 21/10/2016 : 14:16:44  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Nesvrstani ja tebe sasvim kužim... ali vidi, 1994 u Salima na Dugom otoku je održan rock za danijela, cijelodnevni rock festival. Završio sam tad prvi srednje i bilo je uaaaaau, zakon. Prije dvije godine povodom dvadeset godina od toga održana je repriza. Ja ti garantiram da se ništa nije promijenilo pa ni ono najbitnije - količina mlađe populacije, odnosno novih generacija dugokosih mladića i djevojaka koji i sami lupaju po garažama. Pozitivna energija, dobra glazba, alkohol, čudne cigare... sve je tu i sve je u suštini isto kao i onda. Malo više se tetoviraju i malo češće peru zube, jedina razlika koju ja vidim. Problem je samo u tvojoj negativnoj perspektivi... jesi u krizi srednjih godina?... javi se, znam lijek.



Ma nisan. Kad me počne trest ću kupit kabriolet i prominit ženu za 20 godina mlađu.

Doli sve stranke, živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7601 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 21/10/2016 : 14:21:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
>prominit ženu za 20 godina mlađu.


...e.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 21/10/2016 : 15:01:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Naravno da i rock i cjelokupna glazba degradira.
Došlo je do toga da ljudima više glazba ni približno nije bitna kao prije.
Prije je, kada se nekoga upoznavalo, poslije pitanja "kako se zoveš" sljedeće bilo "Što slušaš?"
Mislim da je problem postao ogroman onog trenutka kad su ljudi počeli odgovarati "Slušam sve".
To je bilo tam negdje sredinom devedesetih.
Naravno da dobre mjuze ima jako malo u odnosu na prije.
makar je po meni sad dosta bolje nego u 2000-ima kadj je glazba bila užasna.
sad su bar s radija maknuli klince i rap (za razliku od mnogih meni je npr. Eminem neslušljiv)
Ali ono kaj je bitno je sljedeće:Rock, kao i svaka vrsta mjuze, nije mrtav sve dok ga ljudi slušaju!
Ok, kvalitetnih izvođača je puno manje ali tko kaže da se rock i dalje ne sluša? možda nema tolkio poklonika kao u sedamdesetima ali ima ih jako jako puno.
na kraju krajeva, po logici "rock je mrtav jer više nije mainstream" se može sahraniti svaki prava.
Je li electro-pop mrtav zato kaj više ni približno nema toliko novih stvari?
Nema šanse. na Depeche Modeu je uvijek puna dvorana.
Je li ikoji pravac upće ikada umro?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2602 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 21/10/2016 : 17:20:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Ako se gleda kroz buntovništvo, hrabrost te nekonformizam ispada da su Dixie Chicks najveće rokerice u zadnjih 20 godina.

Green Day, za mene broj 1 od aktualnih bandova, nije ništa riskirao u svom protestu protiv rata u Iraku. Njihovi fanovi i radio stanice koje su ih puštale su ionako dijelili njihove stavove.

Dixie Chicks, mainstream country cure iz Texasa, su svojim protestom išle protiv svoje publike, okoline i cijele svoje industrije.
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 21/10/2016 : 22:25:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
A, Rhcp i Leonovi kraljevi su prestari pa ne spadaju u grupaciju ili se broje.
Osim toga dečki lijepo zbore da se to danas ne da ni pohvatati koliko toga ima.
Evo mali mi sluša gospodina koji ako po svjetonazoru nije roker, onda je neka umjetna tvorevina.
Mama ga donjela na svijet sa 15, najvjerojatnije od nepoznatog oca sa nekog tuluma, on spavao po parkovima i nešto pokušavao muzicirati, otkrio ga Eminem, isproducirao i snimio album za svoju kućicu.
Navodno je jednom popio i pivu(valjda bezalkoholnu) zbog boljeg CV-a



Nesvrstani, pusti jazz, to more je puno starije i dublje od rocka.
Nije ga lako ni sagledati, a kamoli preplivati.


samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/10/2016 : 17:47:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sex Pistols,(a zanimljivo niko najvece buntovnike ovdje nije spomenuo),su unatoc otporu i borbi protiv tadasnjeg establishmenta, ipak mislili da ce to biti samo zajebancija, a preselili su se u legendu. Ako ih je to uopce bilo briga. Tako da ce Rock nadzivjeti sve nas i nastavit se slusat i svirat i proucavat i daleko poslje nas. Pravo mu i bilo. A dugorocno, da ne kazem vjecno ,(usporedio bi to sa knjigama koje napadaju svakakvi mediji a one su tu), on ce biti prisutan dokle god ima ovakvih koji iole raspravljaju o njemu... To je jednostavno tako.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24494 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/10/2016 : 18:09:35  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Nisam čitao detaljno, ali koliko vidim ovde se nabrajaju Judas Priest, Sabbath, Clash i slični. Onda nije ni čudno što mislite da je rock mrtav.

ima mnogo dobrih stvari, samo se malo treba odvojiti od "onih" koje smo voleli da slušamo u svojim tinejdžerskim danima.
To što nema više rock pesama na top listama mi čak i imponuje i neka samo ostane tako.


I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/10/2016 : 22:20:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Visions in the night,
Show me what is right,
Help me trought this maze of mystery,
I will sell my soul,
Only if i know,
What the future hold and what will be...
Judas Priest
Nostradamus/visions/2008.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page
Page: of 18 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000