forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Burza stripova - potražnja
 San ivanjske noci
 New Topic  Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

BD
Starting Member



40 Posts

Member since 19/10/2016

Posted - 31/10/2016 : 15:22:03  Show Profile Show Extended Profile  Send BD a Private Message  Reply with Quote
Naslov koji trazim nije strip, nego slikovnica i 99% sam siguran da se zove kao u naslovu topica - San ivanjske noci.

Poklonio mi ju je jedan prijatelj prije... nekih 30 godina. Bili smo jos djeca i ja sam se selio iz nase zgrade, a on se zvao Ivan pa su vjerojatno njegovi roditelji mislili da je to prikladan poklon. I bio je, mozda i najbolji poklon ikad.
U jednoj selidbi mi se, nazalost, izgubila i nikad je vise nisam nigdje vidio, cak je ni u knjiznicnim katalozima ne mogu naci.
A jako sam sentimentalno vezan za taj dar i htio bih to opet imati na polici.

Pa, ako netko ima primjerak, nek se javi na privat. Rado bih vidio i sken, da se bar na taj nacin vratim u to vrijeme. Ili, ako netko zna autore, nek mi javi pa je mozda lakse nadjem u nekoj knjiznici.

Hvala!

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 31/10/2016 : 17:56:36  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
30 godina unatrag, pada mi na pamet samo ovako nešto, iz 1980. godine, izdavač Stvarnost. Tu su za djecu oslikane najpoznatije Shakespearove priče ("San Ivanjske noći" među njima), ali naslov je "Odabrane priče iz Shakespearea". Prema tvom opisu teško da je taj naslov u pitanju, ali ipak je to bilo prije nekoliko desetljeća, pa provjeri...


“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

BD
Starting Member



40 Posts

Member since 19/10/2016

Posted - 31/10/2016 : 18:05:40  Show Profile Show Extended Profile  Send BD a Private Message  Reply with Quote
Hvala, ali, nazalost, ne, nije ta knjiga i nije rijec o Shakespeareu.
Prica je bila domaca, cini mi se. O nekom tipu koji na Ivanje ode u planine i slucajno u dzepu nadje zrno paprati. A, kao, ako na Ivanje slucajno imas zrno paprati u dzepu, onda iz tog zrna izadju svakakva cuda, blaga, kajgod.
Crtez je bio fantastican pa me, cak i ako ne nadjem tu knjigu, strasno me zanima tko je bio autor.

Edited by - BD on 31/10/2016 18:06:44
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 31/10/2016 : 21:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Aha. Ne mogu ni ja sve te knjige popamtiti, ali sad sam ipak poprilično siguran da je to bio jedan slovenski autor u pitanju - Janez Trdina: Ivanjska noć, izdanje iz 1984.

http://www.njuskalo.hr/djecje-knjige/janez-trdina-ivanjska-noc-oglas-3253138

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 31/10/2016 : 21:05:35  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Aha. Ne mogu ni ja sve te knjige popamtiti, ali sad sam ipak poprilično siguran da je to bio jedan slovenski autor u pitanju - Janez Trdina: Ivanjska noć, izdanje iz 1984.

http://www.njuskalo.hr/djecje-knjige/janez-trdina-ivanjska-noc-oglas-3253138



Inače imaju i dalje tu knjigu u mnogim knjižnicama, ovo je tek da sliku vidiš, ni na aukcijama ju ne bi trebalo biti teško naći ;)

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

BD
Starting Member



40 Posts

Member since 19/10/2016

Posted - 31/10/2016 : 22:20:57  Show Profile Show Extended Profile  Send BD a Private Message  Reply with Quote
To je to! Hvala ti bezbroj puta!
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 31/10/2016 : 23:09:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Ilustracije su Marijana Manč(e)ka, kaže NSK.

A u Rijeci ima ulica Janeza Trdine. <-- beskoristan podatak

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 31/10/2016 : 23:27:05  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
Da, to je to. Kod nas (Slovenija) je naslov knjige KRESNA NOČ.

Janez Trdina/Marjan Manček.
Go to Top of Page

BD
Starting Member



40 Posts

Member since 19/10/2016

Posted - 01/11/2016 : 10:52:40  Show Profile Show Extended Profile  Send BD a Private Message  Reply with Quote
Hvala svima!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic  Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000