forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Živi mrtvaci 3
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6060 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 21/12/2016 : 19:57:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Kolko sam ja skuzio, to je ocito vise za dekoraciju ;)
Inace dosla mi je tako jedna dosta skupa gaming knjiga bez toga i sa jedva vidljivim lijepilom(30 funti).
Na svu srecu, prosivena je pa se valjda nece raspast, nisam ju jos citao, ali ne ulijeva povjerenje.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 22/12/2016 : 21:04:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
Kirkman je stvarno genije.Scenarist je najpoznatijeg zombi serijala a ne zna napisat postenu akcijsku scenu.To sam skuzia tek nakon procitanog treceg omnibusa.A moglo se skuzit i puno ranije.Npr.napad Guvernera na zatvor je jako traljavo napravljen.Ali Kirkman ubaci jedan sokantan trenutak smrti Lori i bebe i nitko ne skuzi da je sve prije toga bilo nespretno izvedeno.Ali u trecem omnibusu se zajeba.Obracun Spasitelja i Rickove ekipe je jos traljavije izveden.Puno likova,svak puca na svakoga,puno rupa i nelogicnih stvari u scenariju.I najbitnije, niti jedan sokantan trenutak za vrijeme obracuna koji bi prikria sve te nedostatke.Kirkman stvarno ne zna napisat akcijske scene.Ali zato sve ostalo radi jako dobro.Sjajan je u karakterizaciji likova.Pogotovo dobro osmisljava negativce.Pomislis da me moze smislit vece govno od Guvernera a on smisli Negana.I onda mislis da je to vrh.A on smisli Alfu.Unatoc svim nedostacima dobar je ovaj treci omnibus.Pogotovo drugi dio.Ali kad krene obracun Rickove ekipe i ovih maskiranih ne sumnjam da ce i u cetvrtom omnibusu Kirkman opet zajebat.Ali nema veze.E da,koliko god serija bila inferiorna stripu jedna stvar joj se mora priznat. Jeffrey Dean Morgan je svojom sjajnom glumom da Neganu jednu dimenziju vise.Jest da se malo preglumljuje ali nikad ne prelazi granicu da mu lik postane karikaturan.
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 22/12/2016 : 21:22:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

naprosto fantasticno... nakon posustajanja u 2. omnibusu ovo postaje napetije od prvog...
ne mozes prestati citati... a tek sam poceo. jebeno predobro.
kad strip ne da da ga odlozis, nema bolje preporuke. e moj bonelli i baceno vrijeme zivota...

sto se prijevoda tice, pa, kao i uvijek standardne pogreske (brinuti, pozuriti i seliti u hrv. su uvijek povratni glagoli - uvijek idu sa SE; malo se brka gdje i kamo te htjeti i željeti, ali ne mnogo kao prije itd.) koje svakako ne umanjuju golem i odlicno odradjen posao... osim jedne nevjerojatno iritantne i osnovnoskolske pogreske, a tu mislim bas na 1. osnovne:
INFINITIV U FUTURU NA KRAJU GUBI "I".
znaci, pokušat ću, zatvorit ću, uspjet ću... (ni ovo "t" se ne čita, ali se piše).
nazalost, sve vrvi od pokušati ću, zatvoriti ću, uspjeti ću... to mi nimalo nije jasno.
vrlo se lako nadju te stvari, ne treba citati iznova, pretraga u Wordu "ti ć", i brisati "i".



Da nađe se pokoja greškica... ali nije za zamjeriti kad se vidi o koliko se stranica radi...

No, ja sam pročitao samo prvi Omnibus od Fibre od korica do korica, drugi i treći još nisam jer sam sve to pročitao u originalu i sad se bojim gledati kako je Negan preveden, odnosno njegov rječnik, koji je nekad zbilja neprevediv na hrvatski jer mi ne možemo u svaku riječ ubaciti fuck o šta sve on već ne ubacuje u riječi...

Ja svaki mjesec redovito čekam da izađe novi broj i tako čitam napeto svaku epizodu... ludnica.
Mislio sam da će nakon Negana serijal polako padati u kvaliteti i radnji, ali onda zombiji prošapću... hahaha genijalno, nakon više od 100 epizoda opet su nekako zombiji stavljeni u prvi plan, barem crtački...

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15031 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 28/12/2016 : 23:44:26  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
baš sam zaklopio zadnju stranicu i u depresiji sam..pa ko bu čekal sljedeću knjižurinu do 2018 nakon ovakvog kraja....strip je čista desetka

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20716 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/01/2017 : 20:16:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

U sve tri ne postoji? To je greska, inace postoji, ali zna se desiti da u ponekom primjerku fali, zbog obima su greske moguce. Ali nije to strasno, nece knjizi nista biti zbog toga, bitno da je dobro prosivena.


Izvinjavam se - gaza postoji,kod sva tri Omnibusa,ali fora je što je baš jako teško uočljiva,i tek pod određenim uglom prema izvoru svetlosti može se uočiti.
Kod svih drugih stripova,lako se vidi,pa me je to i zbunilo.
I još jednom izvinjavam se na lažnoj uzbuni.

quote:
Originally posted by Markos

Ne drzi gaza stranice, drzi je konac i ljepilo. Nece se nista dogoditi ako je nema.


gaza drži knjiški blok za koricu;ako je nema,onda je samo drži lepak; gaza je standard knjigoveštva,a to što se toga ne drže brojne štamparije u Srbiji (a i neke u Hrvatskoj) je samo još jedan od brojnih nemara i neprofesinlnosti modernog doba.ali to je tema za jedan drugi topik.

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Kolko sam ja skuzio, to je ocito vise za dekoraciju ;)


nikako;napisah već iznad.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 08/01/2017 20:21:50
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20716 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/01/2017 : 20:45:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
32. trejd bi se po nekoj mojoj računici trebao pojaviti na proleće 2019. godine?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6060 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 09/01/2017 : 08:22:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ja sam procitao poglavlja 25,26 i 27 u skenovima jer nisam mogao izdrzat...i strip je i dalje vrh :)

EDIT:
@Anto: to bi onda znacilo da ce 4 omnibus u najboljem slucaju biti spreman za interliber 2019-e.


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 09/01/2017 10:32:46
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 09/01/2017 : 10:29:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Počeo sam i ja čitati scanove poslije trećeg omnibusa, ali sam se na sreću ohladio.
Mrtvaci izazivaju ovisnost

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6060 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 16/01/2017 : 19:57:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
TWD je vrh, si procitao skenove? :D
Konstantno je napeto, nemogu vjerovat da frajer radi sve bolji strip iz godine u godinu!

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/01/2017 : 20:00:57  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
kakvi crni skenovi, ziv strip je ono pravo


quote:
Originally posted by DiSkAcH

TWD je vrh, si procitao skenove? :D
Konstantno je napeto, nemogu vjerovat da frajer radi sve bolji strip iz godine u godinu!


Edited by - kasper on 16/01/2017 20:02:00
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20716 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/01/2017 : 20:05:50  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
na polovini sam omnibusa,i ne mogu da verujem kako je ovo predobar strip!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 16/01/2017 20:06:09
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6060 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 16/01/2017 : 20:27:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

kakvi crni skenovi, ziv strip je ono pravo


quote:
Originally posted by DiSkAcH

TWD je vrh, si procitao skenove? :D
Konstantno je napeto, nemogu vjerovat da frajer radi sve bolji strip iz godine u godinu!





OK, imam i ja sva 3 omnibusa, oni sadrze 24 poglavlja, u skenovima sam procitao jos 25,26 i 27-o poglavlje

Nisam mogao izdrzat jer je strip sve napetiji!

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5274 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 20/01/2017 : 18:21:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sinoć drugi omnibus, ma meni je ovo strip godine... i prošle i ove i sledeće. Jos ga je Marko upakovao u ove knjižare pa užitka čitanja nema kraja
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5274 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 20/01/2017 : 18:23:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Knjižurine
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20716 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/01/2017 : 20:06:56  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Šta reći,a ne zaplakati?

Brutalno mi je dobar treći omnibus Živih mrtvaca.Prvu polovinu sam pročitao odjednom,a onda sam odlučio da obavezno prolongiram čitanje,ne bih li što duže uživao;sledeći dan sam nekako "odradio" jedan trejd.Međutim,kod sledećeg čitanja,prosto nisam mogao izdržati,i sljuštio sam sva tri.
Kirkman je napravio u ovom serijalu nešto neverovatno.Na preko tri hiljade stranica čovek vas drži u konstantnoj euforiji.Koliko vidim,i ovih nekoliko trejdova objavljenih nakon trećeg omnibusa (25-27) su jednako dobri.
I kao što reče Džon Konor,kad nešto valja,zašto prekidati.I iako me izluđuje kod većine (da ne kažem kod skoro svih) strip serijala to prolongiranje do besvesti,ovde podržavam Kirkmena da gura dok god ima tu kreativnu energiju.A opet,po svoj logici,ne verujem da to može trajati mnogo dugo,i bojim se da u nekom trenutku ne usere za sada predobar strip,i da će sam ukapirati u nekom momentu da više ne može da da svoj vrhunac, i u tom trenutku okončati ga.
A opet,nadam se da to neće biti skoro.

WD 3 odnosno trejdovi 17 - 24 donose događaje u jednom novom okruženju.Civilazacija oko Rika&co. je pomalo stala na noge (ako se to tako može reći),prevazišla je onaj prvobitni šok usled pojave nemrtvih, i krenula da se korak po korak razvija.Ljudske nesuglasice su sad daleko veći problem nego hodajući leševi.Trejdovi u ovoj knjizi će nam doneti borbu za prevlast u tom novom društvu koje se sastoji iz (za sada) izolovanih manjih i većih zajednica.Sa vođama i pripadnicima istih,koji su manje i veće zveri.
Ne bih sad da spojlujem,ali ima u ovoj knjizi svega - i akcije i drame i romanse i emocija i ...Interesantno je da gledamo glavne likove kako se menjaju i izgrađuju.
BTW,Negan je prejak lik.Jedan od najupečatljivijih negativaca.


Ne znam šta više da kažem,Živi mrtvaci/Okružen mrtvima su po meni jedan od apsolutnih hitova devete umetnosti XXI veka.
ŽM 3 - bez imalo dvoumljenja strip godine.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20716 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/01/2017 : 20:14:24  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Torghal

Kirkman je stvarno genije.Scenarist je najpoznatijeg zombi serijala a ne zna napisat postenu akcijsku scenu.To sam skuzia tek nakon procitanog treceg omnibusa.A moglo se skuzit i puno ranije.Npr.napad Guvernera na zatvor je jako traljavo napravljen.Ali Kirkman ubaci jedan sokantan trenutak smrti Lori i bebe i nitko ne skuzi da je sve prije toga bilo nespretno izvedeno.Ali u trecem omnibusu se zajeba.Obracun Spasitelja i Rickove ekipe je jos traljavije izveden.Puno likova,svak puca na svakoga,puno rupa i nelogicnih stvari u scenariju.I najbitnije, niti jedan sokantan trenutak za vrijeme obracuna koji bi prikria sve te nedostatke.Kirkman stvarno ne zna napisat akcijske scene.Ali zato sve ostalo radi jako dobro.Sjajan je u karakterizaciji likova.Pogotovo dobro osmisljava negativce.Pomislis da me moze smislit vece govno od Guvernera a on smisli Negana.I onda mislis da je to vrh.A on smisli Alfu.Unatoc svim nedostacima dobar je ovaj treci omnibus.Pogotovo drugi dio.Ali kad krene obracun Rickove ekipe i ovih maskiranih ne sumnjam da ce i u cetvrtom omnibusu Kirkman opet zajebat.


ne bih se baš složio.
Zaista,Kirkman je nešto jači u karakterizaciji likova i još podosta stvari nego u akcionim scenama,ali ne mislim da je tu loš;čakštaviše,ume da bude i jako dobar.
Dobro sad, ti masovni okršaji su mu verovatno i najslabija tačka,ali i dalje je to sasvim dobro,i ne utiče mnogo na kvalitet stripa.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20716 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/01/2017 : 20:16:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ja sam procitao poglavlja 25,26 i 27 u skenovima jer nisam mogao izdrzat...i strip je i dalje vrh :)

EDIT:
@Anto: to bi onda znacilo da ce 4 omnibus u najboljem slucaju biti spreman za interliber 2019-e.



bacih pogled na neki američki forum sa WD.
Vidim da je i kod njih uglavnom pretpostavljanje,i da se spominje proleće 2019. za četvrti omnibus.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 06/02/2017 : 18:00:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Pročitao. Ok, i dalje se brzo čita i drži pažnju. Ne razumijem taj hype oko Negana. Opasan baja a slomio se na prvom koji je pokazao zube.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6060 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 06/02/2017 : 19:54:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Pročitao. Ok, i dalje se brzo čita i drži pažnju. Ne razumijem taj hype oko Negana. Opasan baja a slomio se na prvom koji je pokazao zube.



Pa nije toliko poanta u tome da li je opasan ili ne, jednostavno je karizmatican i totalna faca. Jesi citao dalje, nakon 3-eg omnibusa?
necu nista spojlat, ali procitaj ako ti se svidio strip, konstantno je napeto.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 06/02/2017 : 20:12:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Ne zna se koliko ih je pokazalo zube prije Ricka...
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 06/02/2017 : 20:23:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Očiti nitko, kad je okružen sa ljudima od kojih mu skoro svaki nešto zamjera i još se osjeća siguran. Ok, jasno mi je zašto pušta malog i Ricka prvi put na miru, ali nakon drugog i trećeg puta trebao ga je jednostavno smaknuti. Trebalo mu je biti jasno da ga neće pretvoriti u nikakvog mučenika već je zajednica jaka samo zbog njega i njegovom smrću ona bi se raspala.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
594 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 18/02/2017 : 15:52:10  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message  Reply with Quote
8/10

SPOILER

ovo pojavljivanje zadnje skupine mi jednostavno ne pije vodu. ljudi se nikada ne bi mogli tako dugoročno ponašati. možda par dana, možda par tjedana uvrh glave, ali mjesecima, nema šanse. to je jednostavno protivno ljudskim elementarnim potrebama

Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20716 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/12/2018 : 14:05:39  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
31.trejd izlazi u martu naredne godine,32. će u drugoj polovini 2019.,a nešto kasnije i 4. kompendum;prva tri kompenduma smo dobili sa kratkim vremenskim razmacima,a ni na četvorku nećemo čekati relativno dugo.
Ali do petice ćemo se već poprilično načekati - barem 4 godine.

Možda je i Markos razmišljao o ovome što ću reći,možda i nije,ali ajde da malo glasno razmišljam:
moguće ne bi bilo toliko loše,kako za nas čitaoce tako i za izdavača (u finansijskom smislu) da se napravi ista matematika kao ona koju Čarobna knjiga primenjuje kod novih Asteriksa - dok se čeka materijal za 13.knjigu,objavljuju se mekokoričena izdanje novih albuma,pa kad se skupe,izdaće de luxe izdanje 13.integrala.
A možda je to i neizvodljivo za Fibru,ili neisplativo;ali ne košta ništa da dam ideju.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 15/12/2018 14:07:07
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6060 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 15/12/2018 : 18:39:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Evo ja prvi nebi kupio tako nešto, OK kupio sam Asterixa, ali ovo ne bi, neka sve bude HC i bok.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20716 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/12/2018 : 21:51:33  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
diskać,jedi govna
a zašto ne bi kupio?
imaš strpljenja da čekaš 4 godine?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 15/12/2018 21:52:19
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000