forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovi koji su vas prestrašili kao djecu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 18/12/2016 : 08:53:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

+1

quote:
Originally posted by mogorovic

Za razliku od filma, nikada me ništa u nijednom stripu nije prestrašilo!





+2

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 18/12/2016 : 10:50:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Nije ni mene.
Ali ja sam supermark.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 18/12/2016 : 11:18:21  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karlitos



Dakle, postoje li neki stripovi koji su vas prestrašili dok ste ih čitali kao djeca



Da. Prvi put kada sam vidjeo Chiarollin crtez na Zagoru. Jos uvijek imam traume.
Go to Top of Page

karlitos
New Member



243 Posts

Member since 29/10/2016

Posted - 18/12/2016 : 11:24:55  Show Profile Show Extended Profile  Send karlitos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by karlitos



Dakle, postoje li neki stripovi koji su vas prestrašili dok ste ih čitali kao djeca



Da. Prvi put kada sam vidjeo Chiarollin crtez na Zagoru. Jos uvijek imam traume.


Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 18/12/2016 : 11:56:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Nisam citala stripove kad sam bila mala, ali oko desete godine sam procitala valjda Grupu TNT i bilo mi je dosta strasno kad sam uvidjela da zenski lik zapravo NIJE dobar. I danas me uhvati jeza kad se sjetim.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/12/2016 : 11:59:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by karlitos



Dakle, postoje li neki stripovi koji su vas prestrašili dok ste ih čitali kao djeca



Da. Prvi put kada sam vidjeo Chiarollin crtez na Zagoru. Jos uvijek imam traume.


Dobro, pa nije baš tako strašan na epizodi Sedam gradova Cibole, takve stvari su došle tek kasnije.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1592 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 18/12/2016 : 22:52:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Prvi strip koji me je baš prestrašio, kad sam imao 4-5-6 godina,
je bio Kit Teler, epizoda "Crna magija",
scena kad Frenki sreće zombija u gradu duhova.
Zatim i epizoda Teksa "Beli vrač" sa Mefistom.
Doduše, više zbog onih crnaca nego zbog Mefista,
ta divljačka crnačka plemena su mi uvek ulivala jezu i u filmovima o Tarzanu.
Kod nekih stripova su mi samo naslovnice delovale strašno, iako ih tad nisam čitao,
Banetove "Strah i trepet" za Džudasa i "Vreli grad" za Kena, kao što sam već pomenuo u onoj drugoj temi.

Kasnije sam, u prvom razredu osnovne, čitao i brojeve Horora 9 i 10.
U desetki je priča s Drakulom, posebno mi je bila strašna scena kad Drakula presreće one dve devojke noću.
U broju 9 epizoda Zombija, kao i priča Ludog Monaha "Zlokobni glasnik".

Šta još? I kod Martija mi je, recimo, epizoda "Susreti bliske vrste" imala strašnih delova,
onaj početak s aboridžinskim vračom i kasnije, kada presreće Martijevog oca na ulici.

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

kucak
Average Member



Niue
757 Posts

Member since 03/02/2011

Posted - 19/12/2016 : 00:33:32  Show Profile Show Extended Profile  Send kucak a Private Message  Reply with Quote
Definitivno zloduh/čarobnjak Kundra iz Kapetana Mikija, kojeg sam volio kao klinac od 7-8 godina. Njegova pojava s crnim plaštom, nacrtane munje iz očiju, moć hipnotiziranja.... Brrrrrr
I dan danas se naježim kada se sjetim kako sam se prepao....

Ispravljeno! Dok ne smislim nešto bolje..
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 19/12/2016 : 00:55:09  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kucak

Definitivno zloduh/čarobnjak Kundra iz Kapetana Mikija, kojeg sam volio kao klinac od 7-8 godina. Njegova pojava s crnim plaštom, nacrtane munje iz očiju, moć hipnotiziranja.... Brrrrrr
I dan danas se naježim kada se sjetim kako sam se prepao....


E i taj Kundra me kasnije podsjetio na Neleta Karajlica iz nadrealista. Pljunuti!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 19/12/2016 : 13:38:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Iz Martina su jezoviti bili onaj šaman na ruci iz "Afričke magije", vukodlaci iz Villeauxa (jedna od meni najdražih epizoda MM-a), "Strava u Providenceu" i zavijanje kod vrata iza kojih su Stari.
Neugodan je bio i Zagor "Hiljadu lica straha".
Dylan i Groza Strašni iz "Tame" i spajanje tehnologije i alkemije u "Ubojicama" .

Sjećam se jedne epizode iz Horrora. Ne znam je li to bio Connan ili Kull, junak dođe u grad i odsjedne u gostionici i kažu mu da je po noći zabranjeno izlaziti na ulicu jer okolo kruže nekakve vještice. Atmosfera me se dojmila, tjeskoba sa strahom u zraku. Na žalost, epizoda je tu završila, a nastavak nikada nisam nabavio i dovršio priču.
Možda netko zna o čemu se radi?

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.

Edited by - Amos on 19/12/2016 13:39:05
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 19/12/2016 : 14:14:03  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Kao djete mislim da ne....barem se ne mogu sjetiti.....ali nedavno Maus i scene kad potaljuju ljude koristeći kipuću mast/ulje od već izgorenih ljudi........i dan danas se cesto sjetim tih par sličica/linije texta
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 19/12/2016 : 14:20:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by kucak

Definitivno zloduh/čarobnjak Kundra iz Kapetana Mikija, kojeg sam volio kao klinac od 7-8 godina. Njegova pojava s crnim plaštom, nacrtane munje iz očiju, moć hipnotiziranja.... Brrrrrr
I dan danas se naježim kada se sjetim kako sam se prepao....


E i taj Kundra me kasnije podsjetio na Neleta Karajlica iz nadrealista. Pljunuti!


Postoji jedna dimenzija nepoznata čovjeku.
Prostor između svjetlosti i sjenke, između nauke i praznovjerja.
To je dimenzija tamnih sila i perverzne imaginacije.
Gospodari te dimenzije nazivaju se Pklatovi.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 19/12/2016 : 14:32:53  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by kucak

Definitivno zloduh/čarobnjak Kundra iz Kapetana Mikija, kojeg sam volio kao klinac od 7-8 godina. Njegova pojava s crnim plaštom, nacrtane munje iz očiju, moć hipnotiziranja.... Brrrrrr
I dan danas se naježim kada se sjetim kako sam se prepao....


E i taj Kundra me kasnije podsjetio na Neleta Karajlica iz nadrealista. Pljunuti!


Postoji jedna dimenzija nepoznata čovjeku.
Prostor između svjetlosti i sjenke, između nauke i praznovjerja.
To je dimenzija tamnih sila i perverzne imaginacije.
Gospodari te dimenzije nazivaju se Pklatovi.



Mi smo u prostoru ispunjenim strahom .
Jednom čovjeku pri samrti , doša je svećenik i pita ga "Odričeš li se sotone" čovjek sav u strahu odgovara NE BI SE HTIO NIKOME ZAMJERIT.

Edited by - RAKOSI4 on 19/12/2016 16:01:00
Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 19/12/2016 : 14:57:22  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
Dilan Dog - Prica ni o kome... I nisam bio dete, nego tinejdzer :D
I sada mi je jedan od omiljenih stripova (bonelija).



Go to Top of Page

BD
Starting Member



40 Posts

Member since 19/10/2016

Posted - 19/12/2016 : 15:45:37  Show Profile Show Extended Profile  Send BD a Private Message  Reply with Quote
DD Emet. Danas mi i nije bas neka epizoda, ali kao klincu mi je bilo mi je uzasno jezovito to kako je tog golema nemoguce ubiti... a on ne samo da ima strasnu "pljucu", nego i hladnokrvno ubija prstima u oko, odsjeca glave rukom... i jedino rabin moze maknuti prvo slovo s njegove glave i tako ga poslati na pocinak.
Imao sam nocne more od tog stripa, ali sam ga svejedno ponovno i ponovno citao.

He lived, he loved, he laughed, he left.

Edited by - BD on 19/12/2016 15:50:04
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/12/2016 : 22:00:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Vidim da se mahom ovdje pise o strahu od nekih situacija u Bonelli stripovima. Sto je dokaz koliko je to stivo jako na ovim prostorima. Zbilja nevjerovatno, pravi socioloski fenomen. Ali pala mi je napamet jedna prica iz Eksa, Stripoteke, Denisa, ne sjecam se tocno. Gdje jedan samuraj dolazi u neku kolibu,(ono, japanski stih, interijer i atmosfera), gdje lezi mrtva zena. I sad, neki tip ga "unajmi", da ga spasi jer ce mu se supruga vratit iz mrtvih. Ne sjecam se razloga, al atmosfera je tjeskobna, kao i crno bijeli crtez. I uglavnom, taj samuraj mora provesti cijelu noc na njezinim ledima. Tako i biva, ona se budi i pocima suluda trka kroz kucu, mjesto i krajobraz s samurajem na njenoj grbaci. Drzi joj se za kosu i scene su mucne, strasne... s jutrom ona pada zauvjek i samuraj iscrpljen odlazi..
Pls. tko se ovoga sjeca? Ajmo malo stariji. Bas bi volio pogledati tu epizodu s odmakom vremena. Da vidim bi li se opet onsko gadno "usrao". Ako ko zna, gdje je opisana epizoda, pls. wellcome.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2331 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 19/12/2016 : 22:37:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
evo razbijam glavu već nekoliko dana, otkad je postavljen ovaj topic -- dal je cak, ili panorama, ili pz, majin strip, a možda i denis, no, sva je prilika da je stripoteka; uglavnom, iz prošloga je millenniumma - radnja se dešava na farmi, kao da je neki ufo imo havariju: tuđin je nevidljiv protagonistima, i mota se okolo po farmi -- došljaku se mile mamice nagrebe lokalni maršal, šerrif, a možda i neki agent; kasnije, na samom kraju stripa, blagodareći nekom medijumu, saznajemo tok dešavanja iz ugla vanzemaljca... džabe bih brljao po arhivi kad čak niti ne znam ime revije u kojoj se taj strip pojavio -- to bilo čisto gubljenje vremena; ali da sam se naježio čitajući ga kao klinac - jesam (a ni dan danas mi nije svejedno al to ne bi prizno niti pod mukama:) ) - to bi mogao čak biti i agent corrigan... enivej, učini li se ovo gore nekoj dobroj (a zapravo može i zloj) duši poznatim, nek progovori i olakša si grižu savesti -- ili nek ćuti i - trpi!!!

p.s. što je najgore, čini mi se da sam ovo već pito nekad negde nekog, i beše mi odgovoreno! možda ovde, možda nekude drugde, nek mi se oprosti ako zagađujem - nije namerno!

p.p.s. @ivanl ovaj tajanstveni strip o kome preterano kimka može biti bilo šta osim bonellija;) no, ovo što si ti pito, mi uopšte ne zvoni zvonce.

Piši propalo!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/12/2016 : 17:04:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sto vise razmisljam o ovom topicu, to mi se cini sve interesantnijim. Sjeca li se tko prica kavez i bez naslova iz Strip Arta? Hermanna? Nisam bio bas klinac, al mladi tinejder, negdje polovicom osamdesetih, i bile su bas strasne, narocito druga bez ijedne rijeci u stripu... Naime to su dvije, od cetiri kratke Hermannove price iz tog razdoblja. Treca je izasla u Patku pocetkom devedesetih, mislim... a cetvrta nikad na ovim prostorima. Bas cudno da to nije izaslo kao album. Eto ideje Marko, ako te zanima...Price su bile bas mrak, narocito je bila mucna ona bez texta.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 20/12/2016 : 17:36:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
@ivanl

Teško da će ovo Fibra objaviti, ali možda netko drugi hoće:

https://www.kupindo.com/Ostalo/31298137_Hermann-Abominations-na-engleskom-
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/12/2016 : 19:04:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
E bas te price. I bas bi bilo dobro da ih neko ukorici i prevede kako "bog zapovida". Kako rekoh dvije postoje u Strip Artu a jedna u Patku. Cetvrte nema objavljene na ovim prostorima. Ajmo gospodo izdavaci. Libellus?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2406 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 20/12/2016 : 20:12:01  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
@Ivanl -to sa samurajem, koliko se sjećam, je iz Eks almanaha, ali nemam pojma kojeg.

@ned_lynx -Stripoteka 746 , Phil Corrigan- Biće iz kosmosa

I ja sam se bojao jednog Bonellia, i to Texa.
Kao mulac nisam imao previše stripova, pa sam te, kojih bi se dočepao, čitao i desetak puta, ali tu stranu sam dobro pazio da je nebi opet otvorio. Mislim da je to bio Vrač Diablero, gdje se Tex bori protiv neke indijanske verzije vukodlaka. Tu je i ta, meni tada strašna scena, gdje to biće vreba iz nekog grma...trnja. Ono - samo strašne oči i grmlje. Previše za moje slabe živce i bujnu maštu. Bonelli nebi trebali davati djeci
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/12/2016 : 21:38:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Da, moguce je da je samuraj iz Eks-a, i meni se cini. Steta sto nemam vise Eksove. A prica mi je bila bas jeziva. Bilo je u tim starim revijama masu kratkih, zanimljivih i strasnih prica. Hose Ortiz i drugi mracni spanjolci, pa Mort Cinder i Ezra (koja atmosfera), Richard Corben i njegove "ludosti" u Stripoteci ,pa onaj engleski strip s onim astronautom Jeff Hook, mislim da se zvao s onim paranormalnim situacijama iz svemira i jos svasta-nesto sto se djetinjem umu urezalo u pamcenje zauvjek.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2331 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 21/12/2016 : 02:39:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
@IGMAN2 naklon do poda; taj je broj, baš te revije, i baš ta epizoda -- upravo sam na to mislio kada sam odgovarao na pitanje o prvim trncima strave ikada.

Hvala!

Piši propalo!
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 21/12/2016 : 08:49:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
Dylan Dog specijal "Kraj?". Uff, što sam se usro kad sam ga prvi put čitao! Pogotovo me se dojmila ona kratka priča o onom malom čudovištu... baš mi je izazvala jedan nezaboravan osjećaj nelagode. Još mi sad nije svejedno kad se sjetim. :D

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1195 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 21/12/2016 : 09:55:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by tex2

+1

quote:
Originally posted by mogorovic

Za razliku od filma, nikada me ništa u nijednom stripu nije prestrašilo!





+2



+3

www.maconcomics.com
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000