forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor nije ljubitelj jakne na naslovnicama
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

igor 12
stripovi.com suradnik



4539 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 31/12/2016 : 10:56:36  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
ako zagor kojim slučajem nabasa u naše krajeve u europskoj odiseji, volio bi ga vidjeti obučenog u maskirnu jaknu na našoj tradicionalnoj svinjokolji.

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

hamzik
Junior Member



Sweden
406 Posts

Member since 27/04/2012

Posted - 31/12/2016 : 11:01:18  Show Profile Show Extended Profile  Send hamzik a Private Message  Reply with Quote
Ima zapravo 20 naslovnica (opet, od 620) gdje se Zagorov zuti znak uopste ne vidi. A najveci broj je u samom pocetku serijala, 6 puta u prvih 50 brojeva. Znacenje simbola se povecalo u posljednjim decenijama gdje je velika rijetkost da je simbol nevidljiv. Mozda i sa povecanom razradom mitologije i Zagorovog origina koju su Bure i Boselli naveliko forsirali uvodom jaceg kontinuiteta.

Edited by - hamzik on 31/12/2016 11:02:56
Go to Top of Page

Dobrica Cosic
New Member

202 Posts

Member since 10/12/2016

Posted - 31/12/2016 : 11:05:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Dobrica Cosic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by legaz

quote:
Originally posted by Dobrica Cosic

Zagor treba da nosi jaknu, pogotovo u epizodama gde se avanture odvijaju na mestima gde su uslovi i više nego surovi kao što su Antartik, Artik, Bafinova zemlja itd.

Time se zagor još više uvodi u neki svet realnosti.

Kod Nolite smo imali Zagora u van vremenskom prostoru, bez preciznih godina, bez istorijskih događaja na osnovu kojih bi se orijentisali.
Čak i Zagor nije bio obučen u skladu sa temperaturom sredine.

Ovo sada je uvođenje reda u serijal.



Mora da će uskoro ovi prostori biti zavejani snegom. Da se i ja jedan put složim sa tvojim postom. Neće to valjat.


Nikada nije kasno da se vratiš na pravi put
Svakako da su nove priče ipak realnije na neki '' drugi '' način. Treba obraćati pažnju na sitnice, to serijalu daje ozbiljniji ton.
O tome pričam duže vreme, ove odiseje po kontinentima su sastavni deo tog koncepta i to je za pohvalu. Nemaju prava oni odrsli na Noliti(i sam sam odrastao na njegovim pričama) da se žale mnogo.
Go to Top of Page

Dobrica Cosic
New Member

202 Posts

Member since 10/12/2016

Posted - 31/12/2016 : 11:08:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Dobrica Cosic a Private Message  Reply with Quote
Sviđa mi se i što Burattini recimo ovu snežnu priču o Bafinovoj zemlji objavljuje u zimu, kada joj vreme jeste, i to je pametno. Ona nikako nije za leto
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4539 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 31/12/2016 : 11:12:14  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
meni se ne sviđa. bolje da je po ljeti, da malo rashladi sparinu.

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Dobrica Cosic
New Member

202 Posts

Member since 10/12/2016

Posted - 31/12/2016 : 11:12:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Dobrica Cosic a Private Message  Reply with Quote
Međutim sa Antartikom je zaglavio, epizoda je išla u Italiji u sred leta 2014.godine. Tako da je rešenje kupovati pa čitati zimi.
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4539 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 31/12/2016 : 11:17:19  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
ne valja po zimi čiat te snježne priče, možeš ozebline navuč. i kud onda? moraš onda ruke i noge namakat u ladnoj vodi. zato je bolje preko ljeta čitat te zimulje od priča.

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 31/12/2016 : 11:19:44  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dobrica Cosic

quote:
Originally posted by legaz

quote:
Originally posted by Dobrica Cosic

Zagor treba da nosi jaknu, pogotovo u epizodama gde se avanture odvijaju na mestima gde su uslovi i više nego surovi kao što su Antartik, Artik, Bafinova zemlja itd.

Time se zagor još više uvodi u neki svet realnosti.

Kod Nolite smo imali Zagora u van vremenskom prostoru, bez preciznih godina, bez istorijskih događaja na osnovu kojih bi se orijentisali.
Čak i Zagor nije bio obučen u skladu sa temperaturom sredine.

Ovo sada je uvođenje reda u serijal.



Mora da će uskoro ovi prostori biti zavejani snegom. Da se i ja jedan put složim sa tvojim postom. Neće to valjat.


Nikada nije kasno da se vratiš na pravi put
Svakako da su nove priče ipak realnije na neki '' drugi '' način. Treba obraćati pažnju na sitnice, to serijalu daje ozbiljniji ton.
O tome pričam duže vreme, ove odiseje po kontinentima su sastavni deo tog koncepta i to je za pohvalu. Nemaju prava oni odrsli na Noliti(i sam sam odrastao na njegovim pričama) da se žale mnogo.



Nemam ja šta da se vraćam na ''pravi put''. Ja jesam zagorovac ali nisam fanatik koji će da guta svakojaka sranja samo zato što na koricama piše Zagor. Takođe neću ni da svršavam na crteže koji kao liče da je Feri crtao a likovi su statični kao voštane figure. Npr. ja volim stil Barisonoa ali zato nikada neću reći da je epizoda u kojoj je Zagor kao Švarceneger sa mitraljezom i naočarima za sunce (ma da je i ostatak priče OK) reći da je dobra. Da je i Feri to crtao u negovo zlatno doba rekao bih da je smeće kako što su smeće zadnja dva Helingena. Kao što je smeće i povratak Cara orlova sa onim krilatim indijancem (a to je Nolita pisao a Feri crtao). Prvi deo je za 100 ali sa pojavom krilatog indijanca kuku i lele.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.

Edited by - legaz on 31/12/2016 11:21:33
Go to Top of Page

Dobrica Cosic
New Member

202 Posts

Member since 10/12/2016

Posted - 31/12/2016 : 11:26:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Dobrica Cosic a Private Message  Reply with Quote
Barison mi se ne sviđa, a reći za Helingena da je sranje je zaista nekorektno, odlična priča još bolji crtež Vernija.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 31/12/2016 : 11:34:32  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je problem kod Hellingena veliko ocekivanje i onda s tim povezano razocarenje, ipak se radi o most wanted prici zadnjih 20 godina. Samo tako mogu objasniti jedinice, jer realno gledajuci daleko je to od keca u bilo kojoj kategoriji.
http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-mx-24-hellingenovo-nasljede/1953/
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 31/12/2016 : 12:08:59  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Mislim da je problem kod Hellingena veliko ocekivanje i onda s tim povezano razocarenje, ipak se radi o most wanted prici zadnjih 20 godina. Samo tako mogu objasniti jedinice, jer realno gledajuci daleko je to od keca u bilo kojoj kategoriji.
http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-mx-24-hellingenovo-nasljede/1953/


Ma druže ja nemam više ništa od očekivanja Helingena. Ta priča je završena sa Sklavijem onako kako je trebalo da se završi, i ovaj moj stav nema nikakve veze sa Demonom Ludila kultom. Jednostavno tu je sve postavljeno na svoje mesto.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.

Edited by - legaz on 31/12/2016 12:09:30
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 31/12/2016 : 12:12:05  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dobrica Cosic

Barison mi se ne sviđa, a reći za Helingena da je sranje je zaista nekorektno, odlična priča još bolji crtež Vernija.


Tvoj problem što se tiče Barisona. Što se tiče mog stava da su zadnja dva Helingena nepotrebna, to je moj stav. Ti imaš tvoje ja imam moje, i to je tako. Mi smo da različita gledišta i neka tako i ostane.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 31/12/2016 : 12:31:12  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Par godina planiram si uzeti ovu jaknu, jos otkad sam je vidio u filmu "on deadly ground" sa Steven Seagalom.
Neke dusice mi vele da bi izgledao kao na maskenbalu. Hmmm...sta oni znaju sta je "moderno" i trend.
Smartno u Sloveniji, tam je moj stari sedamdesetih kupio slicnu jaknu od jelenske koze.
Bio sam negdje 1996 u Udineu i Palma Novi i vidio jednog lika isti Buffalo Bill, brada, kosa, a jakna na kilometar se primjeti. Rese, indijanski motivi bas ono efektno i dojmljivo.




"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
843 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 31/12/2016 : 14:10:03  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

quote:
Originally posted by delboj

Ali još nema nijedne naslovne na kojoj je Zagor stavio kapu.


sta ce mu
ta nije celav



Hej, ali vidi, čiko ju je zaista stavio posle one naslovne, gde ima "free Willy" na korici.
Inače svaka čast Picinelliju na novim naslovnim stranama-zaista imprersivno. Moja očekivanja su bila manja oko naslovnih strana, ali sa zadovoljstvom vidim, da sam bio u krivu
Svim fanovima Zagora i stripova uopće: sretna nova 2017
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12729 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 31/12/2016 : 14:16:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Par godina planiram si uzeti ovu jaknu, jos otkad sam je vidio u filmu "on deadly ground" sa Steven Seagalom.
Neke dusice mi vele da bi izgledao



ma nemaju pojma
ovo ti je dobra želja, ono, na polnoćku s tom jaknom. ne, bez zezanja, meni bi bilo drago vidjeti tpa u takvoj jakni, Đil u Zagrebu.
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 31/12/2016 : 14:17:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Mene zanima koliki je postotak naslovnica na kojima Zagor ima poderane hlače. Na početku topica "Novi Zagor u Italiji..." su, čini mi se, fanovi vodili evidenciju ali u međuvremenu je izašlo još sto naslovnica tako da netko treba opet prebrojati.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!

Edited by - Opti on 31/12/2016 14:17:51
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 31/12/2016 : 15:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by emirem

Par godina planiram si uzeti ovu jaknu, jos otkad sam je vidio u filmu "on deadly ground" sa Steven Seagalom.
Neke dusice mi vele da bi izgledao



ma nemaju pojma
ovo ti je dobra želja, ono, na polnoćku s tom jaknom. ne, bez zezanja, meni bi bilo drago vidjeti tpa u takvoj jakni, Đil u Zagrebu.




Da, bilo bi reakcija tipa kako je docekan C.Eastwood kad je stigao u NY ili Sherrif McCloud (bila kod nas davno tv serija) , "Kaj je kauboju, di ti je konj? Si ga parkiral u importane galeriji ili pase travu na Ribnjaku? "

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

hamzik
Junior Member



Sweden
406 Posts

Member since 27/04/2012

Posted - 31/12/2016 : 15:48:36  Show Profile Show Extended Profile  Send hamzik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

Mene zanima koliki je postotak naslovnica na kojima Zagor ima poderane hlače.



I to sam ja naravno pretrazio. U 620 brojeva regularne serije Zagor je imo:

poderane hlace: 41 naslovnica
poderana kosulja: 8 naslovnica
poderane i hlace i kosulja: 5 naslovnica


Prve poderane hlace su se pojavile na naslovnici broja 48, Zvijeri. Za sada Piccinelli nije nista podero, ali to ce se sigurno promijeniti.




Edited by - hamzik on 31/12/2016 16:02:48
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 31/12/2016 : 15:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
U prvih 47 brojeva je Zagor jako dobro pazio na svoje hlače, ali kada ih je poderao prvi puta navukao je prokletstvo na sebe.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 31/12/2016 : 15:59:11  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Nedostaje jos "na kojim naslovnicama mu curi krv iz arkade? "😉

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

hamzik
Junior Member



Sweden
406 Posts

Member since 27/04/2012

Posted - 31/12/2016 : 16:01:38  Show Profile Show Extended Profile  Send hamzik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Nedostaje jos "na kojim naslovnicama mu curi krv iz arkade? "😉



E to vala moze pricekati do iduce godine
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 31/12/2016 : 16:06:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Odličan topic!
Već je jednom bila rasprava o tome kako Zagoru nikada nije hladno (), čak se bilo pitalo nekoga od scenarista, pa je ovaj jednostavno rekao da se na to nije pazilo u počecima ali da su poslije ipak počeli obraćati pažnju. Inače, kad smo kod ovih western jakni, meni su te resice presmiješne. Valjda je to prije bilo ok ali meni je to fakat smeh. Fakat ne vidim čemu bi uopće služile osim da se bude "lep k'o kauboj")

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 31/12/2016 : 16:06:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Samo 41? Iznenadio me odgovor, mislio sam da je puno više. :))

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 31/12/2016 : 16:11:38  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
I Dr. Quinn se palila na Sullyeve resice. ❤😜

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 31/12/2016 : 16:24:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
Meni je nekako ružno vidjeti Zagora na snijegu bez jakne, ali eto...

Jeli otvaran topic o najboljim Zagorovim naslovnicama? Bilo bi mi zanimljivo vidjeti tko kakav ukus ima.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000