forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Postavljanje aukcija - prodaja iz Srbije
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 15/01/2017 : 21:40:40  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
Da li je moguce postavljati aukcije iz Srbije i kako se obavlja placanje provizije sajtu?

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 15/01/2017 : 21:58:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Da iz Srbije i ostatka svijeta.
Kada pređe 100 kn. provizije (prodano stripova preko 3000 kn. vrijednosti), uplaćuje se na račun. Dotle ništa.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 15/01/2017 : 22:13:21  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
znaci, ja sad mogu bez problema da postavim aukciju i vrsim prodaju. provizije mojih prodaja se sabiraju dok ne dodju do cifre koju si naveo i tada placam uplatom na racun. ali kako ide uplata iz inostranstva? i sta me obavezuje da izvrsim uplatu?

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 15/01/2017 : 22:24:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

znaci, ja sad mogu bez problema da postavim aukciju i vrsim prodaju. provizije mojih prodaja se sabiraju dok ne dodju do cifre koju si naveo i tada placam uplatom na racun. ali kako ide uplata iz inostranstva? i sta me obavezuje da izvrsim uplatu?


Obvezuje te to da će te, ako ne platiš, Marko objesiti za jajca.
Šalu na stranu, ako ne platiš u određenom roku, zabranjuje ti se daljnje korištenje aukcija dok ne ispuniš svoje obaveze.

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 15/01/2017 : 22:41:24  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski
i sta me obavezuje da izvrsim uplatu?



Ljudskost.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 16/01/2017 : 00:28:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

Da li je moguce postavljati aukcije iz Srbije i kako se obavlja placanje provizije sajtu?


Ma joook!
Evo i ja kupovao više puta aukcije od nekih gdje je pisalo "Srbija" al' siguran sam da je to išlo preko Kanade.

Kako čujem, u planu jeste omogućiti to, ali tek kad Spartak Subotica osvoji ligu šampiona.
Nego, šalu na stranu i jedno sasvim drugo pitanje. Ima li na ovoj stranici i stripova?

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 16/01/2017 : 00:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by morski

Da li je moguce postavljati aukcije iz Srbije i kako se obavlja placanje provizije sajtu?


Ma joook!
Evo i ja kupovao više puta aukcije od nekih gdje je pisalo "Srbija" al' siguran sam da je to išlo preko Kanade.

Kako čujem, u planu jeste omogućiti to, ali tek kad Spartak Subotica osvoji ligu šampiona.



Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Kojot
Advanced Member



Switzerland
4062 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 16/01/2017 : 12:06:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Kojot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by morski

Da li je moguce postavljati aukcije iz Srbije i kako se obavlja placanje provizije sajtu?


Ma joook!
Evo i ja kupovao više puta aukcije od nekih gdje je pisalo "Srbija" al' siguran sam da je to išlo preko Kanade.

Kako čujem, u planu jeste omogućiti to, ali tek kad Spartak Subotica osvoji ligu šampiona.
Nego, šalu na stranu i jedno sasvim drugo pitanje. Ima li na ovoj stranici i stripova?



Chileanac,kako si ti pametan.
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 16/01/2017 : 12:29:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Je l' da?
Skoro k'o i pitanje gore.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 16/01/2017 : 16:25:29  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hajo

quote:
Originally posted by morski

znaci, ja sad mogu bez problema da postavim aukciju i vrsim prodaju. provizije mojih prodaja se sabiraju dok ne dodju do cifre koju si naveo i tada placam uplatom na racun. ali kako ide uplata iz inostranstva? i sta me obavezuje da izvrsim uplatu?


Obvezuje te to da će te, ako ne platiš, Marko objesiti za jajca.
Šalu na stranu, ako ne platiš u određenom roku, zabranjuje ti se daljnje korištenje aukcija dok ne ispuniš svoje obaveze.


e, ako su u pitanju jajca, onda...
dobro, to je jasno, naravno, ali kako se vrsi uplata iz inostranstva? zaista me zanima, nigde nisam procitao nikakvo upustvo.
quote:
Originally posted by dante

quote:
Originally posted by morski
i sta me obavezuje da izvrsim uplatu?



Ljudskost.


naravno, svasta. bez daljeg. ali, uvek ima onih koji toga nemaju.
kao na primer:
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by morski

Da li je moguce postavljati aukcije iz Srbije i kako se obavlja placanje provizije sajtu?


Ma joook!
Evo i ja kupovao više puta aukcije od nekih gdje je pisalo "Srbija" al' siguran sam da je to išlo preko Kanade.

Kako čujem, u planu jeste omogućiti to, ali tek kad Spartak Subotica osvoji ligu šampiona.
Nego, šalu na stranu i jedno sasvim drugo pitanje. Ima li na ovoj stranici i stripova?


i da sam nailazio na aukcije iz Srbije opet bih imao nedoumica (a verujem da nisam jedini) jer, kao sto rekoh gore, nigde nisam procitao bilo kakvo upustvo (o postavljanju, placanju i sl.) koje bi mi otklonilo istu.
inace, sto se tice tvog komentara, briljira humorom, ironijom i sarkazmom isto koliko i ovaj moj odgovor. prosto razbijas.
fudbal ne pratim jer ga smatram gluposcu, ali dobro takav je i ostatak tvog komentara tako da... ne mogu do kraja da ga ispratim, ne razumem.
quote:
Originally posted by Kojot

quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by morski

Da li je moguce postavljati aukcije iz Srbije i kako se obavlja placanje provizije sajtu?


Ma joook!
Evo i ja kupovao više puta aukcije od nekih gdje je pisalo "Srbija" al' siguran sam da je to išlo preko Kanade.

Kako čujem, u planu jeste omogućiti to, ali tek kad Spartak Subotica osvoji ligu šampiona.
Nego, šalu na stranu i jedno sasvim drugo pitanje. Ima li na ovoj stranici i stripova?



Chileanac,kako si ti pametan.


jos ako je i lep kao sto je pametan...! ljubi ga majka!
quote:
Originally posted by Dukidule

Je l' da?
Skoro k'o i pitanje gore.


kazu, nema glupih pitanja, samo glupih odgovora.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 16/01/2017 : 16:59:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
A jbg., morski, sad ćeš se još kao i naljutiti?
Pa nisi se tek sinoć u 18h registrirao na stranici da bi pet minuta kasnije postavio takvo pitanje?
Ulaziš u treću godinu članstva na sajtu, sudjelovao si u gomilama raznoraznih diskusija, (među ostalom, i po pitanju aukcija, pošiljaka iz HR za SR etc.), postavljao se često u ulogu nekog "nadznalca", te otvarao brdo topica i poll-ova.
A sada otvaraš jedan zasebni, isključivo u svrhu jednog takvog smiješnog i banalnog pitanja?
Ukoliko već ništa drugo, mogao si poslati administratoru PM u kojem bi mu postavio ta dva pitanja i amin.
Alternativno (umjesto da se nekih pola sata zamaraš tim analizama karaktera , komentara i sastavljanjem odgovora) - odeš na aukcije, prelistaš ih nabrzaka, pogledaš ima li prodavača iz Srbije i sve ti je jasno, za samo par minuta.

'Bem ga, pa to ti je kao da neko dobije na poklon iPone 7, pretumbava, proučava i ispituje ga više od dvije godine, da bi zatim, prije prve upotrebe postavio pitanje:
"A može li se s njim i telefonirati?"
Mislim, ono......nema dalje.

Edit (da ne dodajem novi komentar):
Pa ljubi ga majka, naravno, baš zato što je i lijep.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...

Edited by - Dukidule on 16/01/2017 17:06:30
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 16/01/2017 : 22:21:00  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ajde deco, smirite se.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 16/01/2017 : 23:20:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Ajde deco, smirite se.


Ma sve ok, Papi, no frks.
Drug pitao uvezi pameti a dobio i odgovor uvezi "lepote".
Evo, pošto sad baš sve zna, ja se prijavljujem da kupim prvi strip koji postavi.
Ali samo ako ga bude slao preko cara Osme, jer ja sam mu ga već 2x preporučio.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 17/01/2017 : 10:38:31  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

A jbg., morski, sad ćeš se još kao i naljutiti?
Pa nisi se tek sinoć u 18h registrirao na stranici da bi pet minuta kasnije postavio takvo pitanje?
Ulaziš u treću godinu članstva na sajtu, sudjelovao si u gomilama raznoraznih diskusija, (među ostalom, i po pitanju aukcija, pošiljaka iz HR za SR etc.), postavljao se često u ulogu nekog "nadznalca", te otvarao brdo topica i poll-ova.
A sada otvaraš jedan zasebni, isključivo u svrhu jednog takvog smiješnog i banalnog pitanja?
Ukoliko već ništa drugo, mogao si poslati administratoru PM u kojem bi mu postavio ta dva pitanja i amin.
Alternativno (umjesto da se nekih pola sata zamaraš tim analizama karaktera , komentara i sastavljanjem odgovora) - odeš na aukcije, prelistaš ih nabrzaka, pogledaš ima li prodavača iz Srbije i sve ti je jasno, za samo par minuta.

'Bem ga, pa to ti je kao da neko dobije na poklon iPone 7, pretumbava, proučava i ispituje ga više od dvije godine, da bi zatim, prije prve upotrebe postavio pitanje:
"A može li se s njim i telefonirati?"
Mislim, ono......nema dalje.

Edit (da ne dodajem novi komentar):
Pa ljubi ga majka, naravno, baš zato što je i lijep.


stvarno si lik. koliko reci i energije si potrosio da napises sve ovo, a u jednom od prvih komentara na drugu temu koju sam postavio pre izvesnog vremena, sam si prokomentarisao ovakav nacin komuniciranja kao negativan i neproduktivan, karakterisuci ucesnike kao nezrele i nekolegijalne: "...jer tamo na forumu se vecina dripaca samo zajebava i na kraju slade kad neko ne dobije zatrazenu pomoc."
quote:
Originally posted by manhunter

Ajde deco, smirite se.


ma, sve je cool.
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by manhunter

Ajde deco, smirite se.


Ma sve ok, Papi, no frks.
Drug pitao uvezi pameti a dobio i odgovor uvezi "lepote".
Evo, pošto sad baš sve zna, ja se prijavljujem da kupim prvi strip koji postavi.
Ali samo ako ga bude slao preko cara Osme, jer ja sam mu ga već 2x preporučio.


stripovi su postavljeni, ali i dalje ne znam na koji nacin cu nadoknaditi proviziju u slucaju prodaje. eto, bolje da si mi dao odgovor na to pitanje nego sto si...

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 17/01/2017 : 13:18:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Morski, opusti se, ne zamaraj nebitnim stvarima i pokušaj shvatiti da ni svako napisano crno nije baš toliko tamno kao što na prvi pogled djeluje.
Ponekad pomaže i koji dodatan, pažljiviji pogled da bi u slovima otkrio malo humorističke svijetlosti.

A odgovor na tvoje pitanje (mada ti je Obi već objasnio):
Tek kada ti vrijednost prodanih stripova pređe cifru od 3.000,- hrk, uplaćuješ adminu iznos u visini od 100,- hrk.
Podatke za uplatu dobijaš od njega (ne Obi-ja, admina ).
Za sve ispod 3.000,- nemaš šta plaćati.
Obuci se toplo, navuci vunenu kapu i uživaj u zimskoj šetnji uz Ibar, a za stripove čekaj fino gospodski da se prodaju.

E ako sad budeš još pitao: "A ko je taj admin i kako da mu uplatim?", onda ću ti stvarno zaspamati topic da na kraju ni sam nećeš znati ni zašto si ga u biti otvorio.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 17/01/2017 : 16:55:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Dok ne prodaš za 3000 + kuna, mogu proći i godine, a dotle ćemo već nešto smisliti.
Evo nešto konstruktivno:
Vidim da ne šalješ u inozemstvo. kako je ovo HR sajt, ljudi ne paze pa misle da ne šalješ vam HR jer ne gledaju. Stripovi su ti lijepo opisani pa ispod svega dodaj još i ovu rečenicu za svaki slučaj:
"Šaljem samo unutar Srbije."
To ti može uštedjeti neke muke...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 17/01/2017 16:56:09
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 17/01/2017 : 22:13:34  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

Morski, opusti se, ne zamaraj nebitnim stvarima i pokušaj shvatiti da ni svako napisano crno nije baš toliko tamno kao što na prvi pogled djeluje.
Ponekad pomaže i koji dodatan, pažljiviji pogled da bi u slovima otkrio malo humorističke svijetlosti.

A odgovor na tvoje pitanje (mada ti je Obi već objasnio):
Tek kada ti vrijednost prodanih stripova pređe cifru od 3.000,- hrk, uplaćuješ adminu iznos u visini od 100,- hrk.
Podatke za uplatu dobijaš od njega (ne Obi-ja, admina ).
Za sve ispod 3.000,- nemaš šta plaćati.
Obuci se toplo, navuci vunenu kapu i uživaj u zimskoj šetnji uz Ibar, a za stripove čekaj fino gospodski da se prodaju.

E ako sad budeš još pitao: "A ko je taj admin i kako da mu uplatim?", onda ću ti stvarno zaspamati topic da na kraju ni sam nećeš znati ni zašto si ga u biti otvorio.


pa, dobro, nisam bas toliko... mozda zato sto ne stavljam smajlije
quote:
Originally posted by Obi-wan

Dok ne prodaš za 3000 + kuna, mogu proći i godine, a dotle ćemo već nešto smisliti.
Evo nešto konstruktivno:
Vidim da ne šalješ u inozemstvo. kako je ovo HR sajt, ljudi ne paze pa misle da ne šalješ vam HR jer ne gledaju. Stripovi su ti lijepo opisani pa ispod svega dodaj još i ovu rečenicu za svaki slučaj:
"Šaljem samo unutar Srbije."
To ti može uštedjeti neke muke...


e, vidis, to ti je dobro. nisam razmisljao na taj nacin. u pravu si. mada ne bih imao problem sa slanjem... ali, treba sve to lepo smisliti kako i objasniti. sad cu da vidim.
hvala!

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 17/01/2017 : 22:23:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Nemoj samo da vidiš nego požuri s korekturom tog opisa.
Ako ti bilo tko ostavi ponudu, nemaš više mogućnosti mijenjati bilo šta u tekstu.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000