forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagorovi Dragulji
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 16/01/2017 : 17:35:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Na kioscima, valjda već od subote, Zagor 256 i Zagor ekstra 269.
Ali otvaram ovo samo zbog Izgubljenog svijeta.
Rubini za ovaj uradak zaslužuje posebnu temu.
Tip je rasturio!
Ajde nemojmo sad tko je bolji od njega a tko lošiji (uglavnom svi),
nego čisto divi li se još netko crtežu u ovom stripu?
Meni ovo ostavlja dojam kao Patagonija u Texu.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 16/01/2017 : 17:47:22  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Krasno je on to nacrtao, ali oni Indiosi... Njihova lica, njihove pločice... retardirano
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18405 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 16/01/2017 : 19:19:41  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
jedva čekam Rubinija a i Gospodara vremena...nadam se sutra na slo kioscima.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Dobrica Cosic
New Member

202 Posts

Member since 10/12/2016

Posted - 16/01/2017 : 19:21:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Dobrica Cosic a Private Message  Reply with Quote
Meni se zaista nije previse dopala ova epizoda na prvo citanje, probacu ponovo.

Edited by - Dobrica Cosic on 16/01/2017 19:21:18
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 16/01/2017 : 19:23:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Za koji dan budem nabavio pa da vidim kako to izgleda.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 16/01/2017 : 19:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dobrica Cosic

Meni se zaista nije previse dopala ova epizoda na prvo citanje, probacu ponovo.


Nedovoljno objašnjavanja?
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 16/01/2017 : 20:15:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote


bacio sam oko samo, prelistao i zamijetio predivne kadrove...
e sad indiosi... da, bezveze... ali dobro, prelijep crtez ostaje...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 16/01/2017 : 20:16:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
Jedna od drazih epizoda :)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 16/01/2017 : 20:49:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message  Reply with Quote
To je jedan od rijetkih Zagora u zadnje vrijeme koje sam dva puta pročitao. Stvarno je gušt!

No sikiriki
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8388 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 16/01/2017 : 20:52:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiv naslov

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 16/01/2017 : 20:57:59  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Čekajte da vidite drugi dio priče. Šteta listati. To se treba pročitati bez spojlanja priče i crteža.

Nisam mogao izdržati i nabavio sam odmah i izdanje Veselog Četvrtka... da, Rubini maestralan, rasturio je! Nevjerovatno je koliko Zagor djeluje ozbiljnije kao junak i kao strip kad ga takvi umjetnici stvaraju. Na stranu dinosauri i prekrasni pejsaži, Rubini je sposoban u jednoj vinjeti pogoditi samo srž Zagora... avantura, akcija, ponos, snaga... shvatio sam o čemu je D.J. govorio. Stvarno ti je drago kad ti netko (Boselli&Rubini) predstavi omiljenog junaka na tako kvalitetan način!

Priča je doslovni hommage "Izgubljenom svijetu" Arthura Conana Doylea i nema se tu što puno filozofirati... osim činjenice da je ovdje u naslovnoj ulozi junak koji je rođen za ovakve priče - Zagor! Kontinuitet se drži kratkim referenciranjem prijašnje priče odnosno Dextera, koji je je ovdje dobio kratki, ali i za njegovu karakterizaciju, bitni cameo.

Uglavnom, da, ovo je jedan od najboljih Zagora!

Edited by - nagor on 16/01/2017 20:58:34
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 16/01/2017 : 21:00:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Jos da docekamo DJ-evu verziju

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 16/01/2017 : 21:05:49  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Za svaki slučaj, ako ljudi ne znaju. Tepui, odnosno te spektakularne visoravni stvarno postoje u Južnoj Americi (iako ih je Boselli smjestio malo južnije od stvarne lokacije). Prekrasno!








Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 16/01/2017 : 21:21:53  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Nije spoiler budući da se ta vinjeta pojavljuje već godinama na forumu.

Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 16/01/2017 : 21:36:26  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Za svaki slučaj, ako ljudi ne znaju. Tepui, odnosno te spektakularne visoravni stvarno postoje u Južnoj Americi (iako ih je Boselli smjestio malo južnije od stvarne lokacije). Prekrasno!

Šalji Patku te slike, valjda nije poslao recenziju DeeCayu.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 16/01/2017 : 22:06:41  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Za Patka je zanimljiviji podatak da se spominje Richard Owen, tvorac, odnosno objašnjenje imena "dinosaur". To samo po sebi niti nije toliko zanimljivo (Boselli voli obrazovati svoju publiku). Zanimljivo je to što je Owen tu riječ smislio 1841/2. Da li to znači da smo kod Zagora ušli u 1842. godinu? :)

http://www.bbc.com/news/uk-england-lancashire-31623397

Zanimljivo je također to što je Boselli ubacio najnovija saznanja o dinosaurima. Za razliku od Jurskog parka, danas znamo da su dinosauri preci ptica, što znači da su dinosauri imali perje. Primjetio sam par pernatih "raptora". :)


Edited by - nagor on 16/01/2017 22:08:04
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 16/01/2017 : 22:21:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
vecina nije imala perje, ali su mnogi (ornitischia) evoluirali u ptice a ne gmazove.
ipak, mnogi drugi nemaju nikakve veze s danasnjim pticama, preslozeno je to pitanje bez konacna odgovora.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 16/01/2017 : 22:31:15  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
U svakom slučaju, počeo sam sa strahopoštovanjem gledati bakine kokoši.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 16/01/2017 : 23:27:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote


naročito dok ih jedeš

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18405 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 16/01/2017 : 23:46:36  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

U svakom slučaju, počeo sam sa strahopoštovanjem gledati bakine kokoši.



mogla bi past epizoda domačih autora NAGOR PROTIV PERNATIH MONSTRUMA!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 16/01/2017 : 23:49:24  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Jedan od najbolje nacrtanih Zagora ikada. Nije Ferri niti ferijanski, ali je prokleto dobro. I slijep je kod očiju onaj kome se ovo ne sviđa :)
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2277 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 17/01/2017 : 00:59:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Zanimljivo je također to što je Boselli ubacio najnovija saznanja o dinosaurima. Za razliku od Jurskog parka, danas znamo da su dinosauri preci ptica, što znači da su dinosauri imali perje. Primjetio sam par pernatih "raptora". :)






A ko to "zna"?
Perje je pronadjeno samo u jednom slučaju, a i taj je sumnjiv.
A evolucija......
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 17/01/2017 : 07:37:28  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Sad ne znam da li ti smeta činjenica da je do sada potvrđeno 30ak dinosaura sa perjem ili ti smeta činjenica da je život na zemlji produkt evolucije. U oba slučaja nije ovo baš topic za to. Ovdje slavimo Rubinija.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 17/01/2017 : 08:02:01  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
retka mu cvetka, Curunir otvorio zagorovski "hail" topic :)
I to, bome, dobar topic. Rubini ga stvarno zaslužuje.
"Izgubljeni svet" mi spada u četiri fenomenalno nacrtane "moderne" Zagorove priče (sa "Morskom stravom", "Atlantisom" od Andreuccija i "Huronima" od Piccinellija) i u njoj se uviđa koliki je greh što su ga SBE-ovci odvukli u žutokošuljaše. Table su sve redom spektakularne, dinamične, onakve kakve treba da ima jedan pretežno avanturistički, akcioni isveostaloštopostoji strip kakav je "Zagor". Jedina mana su mu oduvek bile te prenaglašene pločice, ali sve ostalo pršti. A Zagor...lele mene majko...to je jednostavno TO šta tražim od lika! Trenutno, komad toga nečega imam samo od Bisija i Barisona (i tu nemam više nikoga da dodam, pa ni Prisca)

Da se redakcija posveti nalaženju ovakvih crtača, za Zagora ne bi bilo zime.

što se tiče "zanimljivosti" koje spomenu nagor, već sam ulovio Owena, perje i mnoge druge divote. Recenzija ide krajem februara, odmah posle ovomesečne "Mumije s Anda"

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 17/01/2017 08:04:29
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 17/01/2017 : 08:44:03  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Bravo Curunire! Drago mi je da ti je odlican strip! Epicenter Comics specijalno izdanje price u velikom formatu se planira za 2018, a nadam se da ce i Rubini tad moci doci na Comic-Con u San Diego (ustvari bio je jako sretan kad sam mu prenio plan!), pa bi mogao i potpisati primjerke za vas. ;-)) No o tom po tom...
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 17/01/2017 : 08:52:22  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Čekajte da vidite drugi dio priče. Šteta listati. To se treba pročitati bez spojlanja priče i crteža.

Nisam mogao izdržati i nabavio sam odmah i izdanje Veselog Četvrtka... da, Rubini maestralan, rasturio je! Nevjerovatno je koliko Zagor djeluje ozbiljnije kao junak i kao strip kad ga takvi umjetnici stvaraju. Na stranu dinosauri i prekrasni pejsaži, Rubini je sposoban u jednoj vinjeti pogoditi samo srž Zagora... avantura, akcija, ponos, snaga... shvatio sam o čemu je D.J. govorio. Stvarno ti je drago kad ti netko (Boselli&Rubini) predstavi omiljenog junaka na tako kvalitetan način!

Priča je doslovni hommage "Izgubljenom svijetu" Arthura Conana Doylea i nema se tu što puno filozofirati... osim činjenice da je ovdje u naslovnoj ulozi junak koji je rođen za ovakve priče - Zagor! Kontinuitet se drži kratkim referenciranjem prijašnje priče odnosno Dextera, koji je je ovdje dobio kratki, ali i za njegovu karakterizaciju, bitni cameo.

Uglavnom, da, ovo je jedan od najboljih Zagora!


To Nagore! Prva sveska je samo zagrijavanje, u drugoj svesci je ono pravo i ima jedan specijalni trenutak, kombinacija sumanute akcije i velike emocije, srz Zagora kao junaka... Drago mi je da si i ti osjetio "to" o cemu sam pricao. Meni je Izgubljeni svijet kad sam procitao kompletnu pricu skocio odmah uz Zimsku Zmiju i Supermikea. Mislio sam de je takvo nesto teoretski nemoguce, ali kad imate Bosellija u stilu Nolitte sve je moguce. O Rubiniju necu ni pisati...

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000