forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Još jedan pokušaj :)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 19/01/2017 : 20:43:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Počeo sam raditi na novom stripu, imam zasad samo dvije table i otprilike obrise priče. Nisam neki scenarist pa bi moglo potrajati, ali zanimaju me komentari pa kačim što imam dosad.

Promijenio sam način rada, dosad sam uglavnom crtao iz glave a sad se koristim foto referencama za skoro sve i namjeravam nastaviti dok ne steknem dovoljno sigurnosti da crtam iz glave ili dok ne odustanem, što god dođe prvo :)

Na ovim tablama gotovo da i nema likova pa ne znam koliko su mjerodavne, imam u planu još jednu ovakvu pa onda polako uvesti likove u priču. Ovo su prva i treća tabla stripa:




Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213

Tonto
Advanced Member



7793 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 19/01/2017 : 20:50:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ne izgleda lose...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24659 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 19/01/2017 : 20:58:10  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Linije...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Stripiti
New Member



Bosnia and Herzegovina
103 Posts

Member since 02/04/2015

Posted - 19/01/2017 : 20:59:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Stripiti's Homepage  Send Stripiti a Private Message  Reply with Quote
Naslov stripa? Kad dobijamo ovakve stripove iz Hercegovine možeš da nam taj prst iz potpisa staviš gdje god hoćeš.

Ja kada psujem, makar psujem s dobrom namjerom.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 19/01/2017 : 20:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Tabla na kojoj trenutno radim, koja dođe između ove dvije...

Muka mi dođe kad moram kolorirati Mostar, pa odugovlačim maksimalno :)


Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Stripiti
New Member



Bosnia and Herzegovina
103 Posts

Member since 02/04/2015

Posted - 19/01/2017 : 21:01:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Stripiti's Homepage  Send Stripiti a Private Message  Reply with Quote
Da znaš da mi je prva pomisao bila: mogao je staviti da avion sleti na mostarski aerodrom umjesto u Sarajevo, ne bi morao crtati kanjon onda nikako.

Ja kada psujem, makar psujem s dobrom namjerom.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 19/01/2017 : 21:01:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Linije...



Što s linijama? Namjerno ne koristim nikakvo ravnalo, nekako mi neprirodno izgleda, a sigurnost poteza još nemam, nadam se da će doći s vremenom.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 19/01/2017 : 21:05:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Stripiti

Da znaš da mi je prva pomisao bila: mogao je staviti da avion sleti na mostarski aerodrom umjesto u Sarajevo, ne bi morao crtati kanjon onda nikako.



Ma da, ali onda ne bi bilo uvjerljivo jer Turkish Airlines ne leti za Mostar :)

Uglavnom, obris priče je da unuk (iz Kanade ili štogod slično) dolazi u neku zabit u Hercegovini jer mu je djed ostavio kuću. Kuća je napola dovršena i on je iz nekog razloga (koji još moram smisliti) odluči završiti. U međuvremenu se slabo ili nikako ne uklapa među lokalce, ali to bi se do kraja trebalo promijeniti.

Sad mi trebaju likovi (imam otprilike zamišljenog glavnog lika, mulat je) i motivacija glavnog lika da napusti Kanadu i vrati se korijenima :) Nije lako pisati...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24659 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 19/01/2017 : 21:26:08  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by manhunter

Linije...



Što s linijama? Namjerno ne koristim nikakvo ravnalo, nekako mi neprirodno izgleda, a sigurnost poteza još nemam, nadam se da će doći s vremenom.



Sve su iste debljine. Nemaš dimenziju, dubinu, perspektivu.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/01/2017 : 21:28:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ništa nije lako, ni pisati ni crtati. Glavno da imaš volje, a vježbom će i ostalo. Šteta što nema likova,(samo oni iz daljine što izlaze iz Turkisha), pa ne mogu iznjeti sud... Hercegovački okoliš je o.k. Možda bi trebalo više detalja, kamen ,lišće, grmlje, malo detaljnije. I boje; malo su mi "zericu" neprirodne. Veliki su mi kontrasti, malo da su blaže, bilo bi prirodnije. Ali, ne izgleda mi loše. Kako već rekoh neka stripova...Samo naprijed, udri!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Stripiti
New Member



Bosnia and Herzegovina
103 Posts

Member since 02/04/2015

Posted - 19/01/2017 : 21:29:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Stripiti's Homepage  Send Stripiti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva
Ma da, ali onda ne bi bilo uvjerljivo jer Turkish Airlines ne leti za Mostar :)

Ne još ali nema razloga da priču ne smjestiš u 2018.
quote:

Kuća je napola dovršena i on je iz nekog razloga (koji još moram smisliti) odluči završiti.


Mislim da je najbitnije da ovdje ne misliš hercegovački: kuća ne mora imati dva sprata on odluči napraviti fasadu na tom što je izgrađeno pa makar nemao sobe za praunučad kad dođu u posjet.

Ozbiljno, mulat je uvredljivo za reći a javi ako gdje zapne.

Ja kada psujem, makar psujem s dobrom namjerom.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/01/2017 : 21:32:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
I još, turkish airlines natpis imaš na desnoj strani aviona, a na lijevoj ne... detalji, detalji...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 19/01/2017 : 21:40:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Stripiti

Mislim da je najbitnije da ovdje ne misliš hercegovački: kuća ne mora imati dva sprata on odluči napraviti fasadu na tom što je izgrađeno pa makar nemao sobe za praunučad kad dođu u posjet.


Plan je da je prizemlje uglavnom dovršeno, a kat ugrubo izrađen :)

quote:
Originally posted by Stripiti

Ozbiljno, mulat je uvredljivo za reći a javi ako gdje zapne.



Koristim riječ mulat cijeli život, čak su nas u školi učili, prvi put čujem da je uvredljivo :)

@ Manhunter: nisam školovan crtač tako da će crtež sigurno imati hrpu mana. Cilj mi je otprilike mješavina Larceneovog karikaturalnog crteža (Svagdanja borba, Povratak zemlji) u pogledu slobode linija s nešto realističnijim pristupom.

@ ostali: hvala na komentarima.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 19/01/2017 : 21:41:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

I još, turkish airlines natpis imaš na desnoj strani aviona, a na lijevoj ne... detalji, detalji...



Ako bolje pogledaš, vidjet ćeš da ni krilo aviona nije na istom mjestu :)

Baš me briga, radim ovo za svoju dušu :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 19/01/2017 : 21:41:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote
sudeci po neofarbanom mostaru, moze se zakljuciti da bojis na bijeloj pozadini, sto je generalno vrlo tesko i kolor onda bude nepovezan, sto se prilicno vidi na ostalim kadrovima. Kompozicija i kadriranje mi se svidjaju.
Go to Top of Page

Stripiti
New Member



Bosnia and Herzegovina
103 Posts

Member since 02/04/2015

Posted - 19/01/2017 : 21:47:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Stripiti's Homepage  Send Stripiti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva
Plan je da je prizemlje uglavnom dovršeno, a kat ugrubo izrađen :)


Eto vidiš! Kanađaninu bi bilo sasvim dovoljno prizemlje da može kavu popiti s pogledom na krš.
quote:

Koristim riječ mulat cijeli život, čak su nas u školi učili, prvi put čujem da je uvredljivo :)

Jebiga, kao i za mnogo drugih stvari, u 20. st. niko mulate nije pitao jel' im to uvredljivo ili nije. Zadnjih 20 godina je promijenilo štošta tako da, Kanađaninu ako bi to rekao neko od lokalaca, bi bilo uvredljivo.

Ja kada psujem, makar psujem s dobrom namjerom.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 19/01/2017 : 21:51:49  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Meni je super! Bravo!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 19/01/2017 : 21:55:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Stripiti

Jebiga, kao i za mnogo drugih stvari, u 20. st. niko mulate nije pitao jel' im to uvredljivo ili nije. Zadnjih 20 godina je promijenilo štošta tako da, Kanađaninu ako bi to rekao neko od lokalaca, bi bilo uvredljivo.



OK, rekoh, u početku će ionako biti problema s uklapanjem među lokalce, možda iskoristim baš foru s mulatom :)

@ Zox, da, bojim na bijeloj podlozi.

Uglavnom, želim završiti strip, pa kakav ispadne - ispadne. Zato sam ga stavio na forum, kao motivaciju, negdje sam pročitao da ćeš prije nešto završiti ako kažeš gomili ljudi što planiraš :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/01/2017 : 22:00:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Rekao si da te zanimaju komentari...
Pa otud i moja zapažanja. Ali ako te baš briga i radiš za svoju dušu, kako sad kažeš, fair enough...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 19/01/2017 : 22:13:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Rekao si da te zanimaju komentari...
Pa otud i moja zapažanja. Ali ako te baš briga i radiš za svoju dušu, kako sad kažeš, fair enough...



Ne, ne mislim da me briga za komentare, nego mogu sebi dopustiti greške jer nikom ne odgovaram :)

Vjeruj mi da sam čak razmišljao staviti natpis i na tu stranu, ali sam odlučio da ovaj konkretan avion ima natpis samo na jednoj strani.

Svaki komentar cijenim, ovo radim za svoju dušu u smislu da mi je bitno konačno uraditi strip od početka do kraja, a mislim da svatko tko nešto crta/piše/sklada ima potrebu podijeliti to s drugima.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/01/2017 : 22:17:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Palac gore, kako rekoh, neka nama stripova...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Stripiti
New Member



Bosnia and Herzegovina
103 Posts

Member since 02/04/2015

Posted - 19/01/2017 : 22:21:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Stripiti's Homepage  Send Stripiti a Private Message  Reply with Quote
Mulato ti je isti korijen ko naše mulac koje je isto ispalo poprilično iz upotrebe (ja sam u Sloveniji mulec čuo mnogo češće, recimo). Ali s obzirom na tovare, možda u Hercegovini još ima starog svijeta koje se i tako časti.

Ja kada psujem, makar psujem s dobrom namjerom.
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 19/01/2017 : 22:32:14  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
Da nisi pobrko mulat i melez
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 19/01/2017 : 22:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by senokute

Da nisi pobrko mulat i melez



Nisam:

http://www.hrleksikon.info/definicija/mulat.html

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 19/01/2017 : 22:52:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

Muka mi dođe kad moram kolorirati Mostar, pa odugovlačim maksimalno :)

Pa eno ti Dekija. Kontaktiraj ga, prebaciš mu dotičnu tablu pa nek' ti je kolorira, čisto onako, drugarski i za orijentaciju.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 19/01/2017 : 23:17:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by Beva

Muka mi dođe kad moram kolorirati Mostar, pa odugovlačim maksimalno :)

Pa eno ti Dekija. Kontaktiraj ga, prebaciš mu dotičnu tablu pa nek' ti je kolorira, čisto onako, drugarski i za orijentaciju.



Neka, cilj mi je da sve uradim sam. Vježbom do prosječnosti :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000